Jump to content

Moto Zajednica

Poslednja voznja snimljena na kameri.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Beograd

(UZNEMIRUJUĆE) Majka objavila snimak pogibije sina kako bi podigla svest o bezbednosti u sabraćaju!

 

 

Brenda, majka pokojnog bajkera, izjavila je da se nada da će pričanjem svoje priče možda moći da utiče na bajkere i da spreči da se još neka porodica oseća kao njihova posle tragičnog udesa

 

 

 

 

 

sudar-motoriste-i-automobila-foto-youtube-1409929948-562845.jpg

 

Video snimak sa kamere koja je bila prikačena na kacigu Dejvida Holmsa, bajkera koji je prošlog juna poginuo u stravičnom udesu, pokazuje njegovu poslednju vožnju i udes sa automobilom koji je prešao u njegovu traku.

 

 

http://youtu.be/xq2xStb0R-c

 

 

Moj komentar: Vest sam procitao na Kuriru mislio sam da objavim samo link na pocetnoj ali ovo treba odgledati kao hladan tus i razmisliti o brzini i o drugima koji ne vide motore pri tim brzinama, isti slucaj saobracajke sam imao prosle godine sa oduzimanjem prednosti doduse motor je bio 150 kubika i mozda je i to spaslo da ne idem prebrzo i da vam pisem sad. Cuvajte se od drugih ali i mislite o svojoj brzini!

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Odgledao i u cudu sam. Covjek 38 godina, vozi motore od 16-e, ulazi u raskrsnicu sa 160 km/h.

 

Ima znak 2 sa 1 metar bar 500 m prije raskrsnice. Ima SLOW na asfaltu. Ima auto u suprotnoj traci prestrojen da skrene kroz njega.

Ne znam. Je li moguce da se zamislio i nije upratio sve to? :neznam:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Odgledao i u cudu sam. Covjek 38 godina, vozi motore od 16-e, ulazi u raskrsnicu sa 160 km/h.

 

Ima znak 2 sa 1 metar bar 500 m prije raskrsnice. Ima SLOW na asfaltu. Ima auto u suprotnoj traci prestrojen da skrene kroz njega.

Ne znam. Je li moguce da se zamislio i nije upratio sve to? :neznam:

 

Ne mislim da se zamislio. Preterano opusten i prosto prebrz za to mesto. I majka njegova je rekla da je voleo da jurca. MIslim da je registrovao ovog sto mu sece put, ali nije imao vremena ni da trepne - oko dve sekunde od pocetka do kraja nesrece, oko 90 metara puta pri toj brzini, bez sansi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Odgledao i u cudu sam. Covjek 38 godina, vozi motore od 16-e, ulazi u raskrsnicu sa 160 km/h.

 

Ima znak 2 sa 1 metar bar 500 m prije raskrsnice. Ima SLOW na asfaltu. Ima auto u suprotnoj traci prestrojen da skrene kroz njega.

Ne znam. Je li moguce da se zamislio i nije upratio sve to? :neznam:

 

Ne zamislio, ja bih rekao da je vozio rutinski - to jest, kad voziš svaki dan istim putem i to 95-100 mph, onda to postane rutina. I 100 puta prolaziš ok, a 101 put te preseče - Clio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Prodjes dnevno kroz dvadeset raskrsnica,znaci na svakoj da usporis na 30? ma daj,uz to ovo je otvoreni put i ovaj kreten sa kliom se iskljucuje..ipak je ovo bila rutina a ona je najopasnija na motoru..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Odgledao i u cudu sam. Covjek 38 godina, vozi motore od 16-e, ulazi u raskrsnicu sa 160 km/h.

 

Ima znak 2 sa 1 metar bar 500 m prije raskrsnice. Ima SLOW na asfaltu. Ima auto u suprotnoj traci prestrojen da skrene kroz njega.

Ne znam. Je li moguce da se zamislio i nije upratio sve to? :neznam:

 

Ne zamislio, ja bih rekao da je vozio rutinski - to jest, kad voziš svaki dan istim putem i to 95-100 mph, onda to postane rutina. I 100 puta prolaziš ok, a 101 put te preseče - Clio.

 

Vozim vec 12 godina svakdnevno na posao i sa posla 60km u oba pravca istim putem i ne vozim rutinski vec vodim racuna o svim mogucim situacijama koje se mogu dogoditi na putu. Neznam ni sam koliko sam izbjegao ovakvih i slicnih situacija do sad jer razmisljam o sebi, a i o drugim ucesnicima u saobracaju oko sebe.:aha: Doduse ne vozim bas 160km/h, ali vozim brzinom prilagodjenom uslovima na putu. ;) Lik se zakucao u auto k`o da ga nije ni bilo, sto znaci da ga uopste nije registrovao. :neznam:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Registrovao ga je, ali prekasno da bilo sta ucini, na snimku se cuje kad kaze "NO" u trenutku kad ugleda auto i tada pocinje da skrece u levo, u trenutrku udarca je bio skroz levo u svojoj traci.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Prodjes dnevno kroz dvadeset raskrsnica,znaci na svakoj da usporis na 30? ma daj,uz to ovo je otvoreni put i ovaj kreten sa kliom se iskljucuje..ipak je ovo bila rutina a ona je najopasnija na motoru..

 

Ko kaže da moraš da usporiš na 30? Postoje brzine na kojima se prilikom pada malo odereš, brzine pri kojima se lome kosti i postoje zahebane brzine, pa ko kako hoće. Svako sam sebi bira.

 

Po mom skromnom mišljenu, ova situacija je nešto što nijedam razuman motorista ne bi smeo sebi da upriliči. Mnogo velika brzina za raskrsnicu, pogotovo raskrsnicu u kojoj ima drugih vozila. Šta njemu vredi (njegovoj porodici, drugarima...) što mu je Clio uzeo prednost? Njega nema, a raznoraznih Clia koji uzimaju prednost je uvek bili i uvek će biti.

 

Stalno mi u glavi odzvanja njegov poslednji jauk. 0tuzan.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Kolega iz grada Pedja, neki ga sigurno znaju, jednom je imao slicnu situaciju hvala bogu prosao je 'samo' sa povredama..i jos gore od ovoga je sto je išao 50-60km/h i to magistralnim putem a lik koji je išao u suprotnom smjeru (znači nije rasksnica nego na sred magistrale) je jednostavno skrenuo lijevo u neku ulicu kao da je sam na cesti..direktan sudar..kakva crna reakcija..let, let od 20metara..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Registrovao ga je, ali prekasno da bilo sta ucini, na snimku se cuje kad kaze "NO" u trenutku kad ugleda auto i tada pocinje da skrece u levo, u trenutrku udarca je bio skroz levo u svojoj traci.

 

On ga je "registrovao" tek kad je krenuo da skrece. TEK TAD je pustio gas i rekao je nesto kao "uj" ali na engleskom.

Na videu se vidi taj auto u daljini prestrojen, a gas stoji na 160 i stoji, i stoji... dok ovaj nije poceo da grabi.

Da ne pominjem da je neposredno pred raskrsnicom pretekao auto iza kojeg je bio sakriven.

 

Kolega iz grada Pedja, neki ga sigurno znaju, jednom je imao slicnu situaciju hvala bogu prosao je 'samo' sa povredama..i jos gore od ovoga je sto je išao 50-60km/h i to magistralnim putem a lik koji je išao u suprotnom smjeru (znači nije rasksnica nego na sred magistrale) je jednostavno skrenuo lijevo u neku ulicu kao da je sam na cesti..direktan sudar..kakva crna reakcija..let, let od 20metara..

 

Tu pomoci nema, ali opet ko zna kako bi prosao da je brzina bila veca? (mozda bi prosao prije nego sto ce taj skrenuti :D)

Ideja usporavnja na raskrsnici jeste sansa sebi da bolje izanaliziras situaciju i drugima da te lakse uoce / registruju.

Sve zavisi od situacije. Neke raskrsnice gdje se dobro vidi i kad nema nikoga prodjem i sa 200, a neke (kao ova sitacija) bi prosao sa 50 max i to tek nakon ocnog kontakta sa kliom. Pri tome treba pratiti i retrovizor da ne ide neko "rutinski". :D

 

Prodjes dnevno kroz dvadeset raskrsnica,znaci na svakoj da usporis na 30? ma daj,uz to ovo je otvoreni put i ovaj kreten sa kliom se iskljucuje..ipak je ovo bila rutina a ona je najopasnija na motoru..

 

Jel' to na tvom brzinometru brojke idu 0 - 30 - 160 - 500 ...?

Ispade da sam se ja "zamenio sa babom u autobusu", a da nisam ni primjetio. :) Vrijeme gazi, ne pita. :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: Yamaha FZ1N, Yamaha R1 RN22 Big Bang

sam pao sam se ubio. ne znam zasto polemisete oko ovog? svaki dan se neko od nas razduzi, neko sa 200 neko sa 50 km/h, gde je sudjeno tu cemo zavrsiti, bolje i od ovog sto volimo nego od neke bolestine. verujem da vam je vecina poznanika umrla u krevetu, da li ste ikada diskutovali kakvim cebetom su se pokrivali?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

On ga je "registrovao" tek kad je krenuo da skrece. TEK TAD je pustio gas i rekao je nesto kao "uj" ali na engleskom.

Na videu se vidi taj auto u daljini prestrojen, a gas stoji na 160 i stoji, i stoji... dok ovaj nije poceo da grabi.

Da ne pominjem da je neposredno pred raskrsnicom pretekao auto iza kojeg je bio sakriven.

 

 

Da registrovao ga je tek u svojoj traci ispred njega. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Ja sam sebe stavio u poziciju vozaca klia on je video u daljini vozilo iz suprotnog smera i procenio da moze da prodje raskrsnicu pre nego sto dodje to vozlio do raskrsnice medjutim u isto vreme kad je vozac to zapazio i doneo odluku da to uradi motor obilazi vozilo iz suprotnog pravca jos uvek je dovoljno daleko od raskrsnice i vozac klia ga ne moze uociti jer je u tacki gde je i vozilo iz suprotnog smera i vozac klia jos uvek vidi jedan objekat umosteo dva sa tim da naravno ovaj ide 160 na sat :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja