Jump to content

Moto Zajednica

Gume "Full Bore"

Recommended Posts

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ranije je bila neka prodavnica koja ih je uvozila, jedna od onih nepoznatog imena (zaturio sam vizitku) . Koliko znam sada se mogu uzeti kod Bokilića.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

Da rezimiramo ukratko, gume odlicne po suvom sto se asfalta tice, po kisi je vec potrebniji veci oprez, dosta lako proklizavaju na malo jacem gasu al je ovako ok. Offroad je druga prica, po suvom iznenadjujuce dobro drze kad se sve uzme u obzir al zato ako zaglavite po kisi u nedodjiji to je vec katastrofa, klizaju i bacaju za sve pare, imao par avantura u zadnje 2 nedelje i nije bilo prijatno mada i Strom bas i nije neki terenac pa 2 losa jelte  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Dobre su....za asfalt...koliko kostaju-dobre su.

 

Ne mogu da se porede sa ContiEscape gumama koje preferiram , ali su i duplo jeftinije. Suv i mokar asfalt...nemam preteranih zamerki.

 

Off-Road jos ne mogu da isprobam, jbga.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

 

Drug prodaje par 110/80-19 i 150/70-17.

Presle nesto preko 1000 km.

 

Koje su u pitanju..Adventure ?

 

Da. M40/M41.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

 

 

Drug prodaje par 110/80-19 i 150/70-17.

Presle nesto preko 1000 km.

 

Koje su u pitanju..Adventure ?

 

Da. M40/M41.

 

 

Ae molim te nek pogleda brzinski indeks, treba mi za Stroma i nek kaze koja je cena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

Dobre su....za asfalt...koliko kostaju-dobre su.

 

Ne mogu da se porede sa ContiEscape gumama koje preferiram , ali su i duplo jeftinije. Suv i mokar asfalt...nemam preteranih zamerki.

 

Off-Road jos ne mogu da isprobam, jbga.

Skokni do mene pa te vodim gde ima gde da se isproba :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

 

 

 

Drug prodaje par 110/80-19 i 150/70-17.

Presle nesto preko 1000 km.

 

Koje su u pitanju..Adventure ?

 

Da. M40/M41.

 

 

Ae molim te nek pogleda brzinski indeks, treba mi za Stroma i nek kaze koja je cena.

 

Index je H.

njegov tel. je 063 661 326 - ime Vlajko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

 

Dobre su....za asfalt...koliko kostaju-dobre su.

 

Ne mogu da se porede sa ContiEscape gumama koje preferiram , ali su i duplo jeftinije. Suv i mokar asfalt...nemam preteranih zamerki.

 

Off-Road jos ne mogu da isprobam, jbga.

Skokni do mene pa te vodim gde ima gde da se isproba :D

 

 

Ma STenera mi je jos aktuelna.... , a i bice koliko vidim  ;) , a na njoj FullBore Adventure....spremne za offroad probu.

 

Nego predosecam da cu se prosuti po nekom blatu  :lol:  :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Jedno pitanje... Kako je moguće da je guma za motor "dobra koliko košta"?

 

Meni npr treba guma koja uvek isto "radi" tj nemam razmišljanje jel toplo/hladno/mokro. Da se razumememo nisam Valentino Rosi i ne kristim više od 50% mogućnosti motora i gume na njemu ali su mi ipak moje kosti i koža najskuplji. I kroz tu prizmu posmatram sve na motoru i lanac i kočnice a posebno gume.

Samim tim me ne zanimaju gume koje drže ok spram cene, jer razlika u ceni nije 1000 već ni 100eura izmedju gume koja je po život opasna na vlažnom/hladnom i one koja "radi" kao sat na svim vremenskim uslovima (naravno uz razliku da li se koristi uglavnom na asvaltu ili van puta t.j. na off-roadu).... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Jedno pitanje... Kako je moguće da je guma za motor "dobra koliko košta"?

 

Meni npr treba guma koja uvek isto "radi" tj nemam razmišljanje jel toplo/hladno/mokro. Da se razumememo nisam Valentino Rosi i ne kristim više od 50% mogućnosti motora i gume na njemu ali su mi ipak moje kosti i koža najskuplji. I kroz tu prizmu posmatram sve na motoru i lanac i kočnice a posebno gume.

Samim tim me ne zanimaju gume koje drže ok spram cene, jer razlika u ceni nije 1000 već ni 100eura izmedju gume koja je po život opasna na vlažnom/hladnom i one koja "radi" kao sat na svim vremenskim uslovima (naravno uz razliku da li se koristi uglavnom na asvaltu ili van puta t.j. na off-roadu)....

Kako bi bilo lepo da svi mi imamo toliko para da na nase motore stavimo neke Dunlop, Pirelli, Michelin...ali nemamo svi tu mogucnost jer nam plate jedva dozvoljavaju da registrujemo ove nase motore a gde su tu gume, ulje, disk plocice i ostali potrebni delovi. Zato velika vecina nas gleda da napravi kompromis izmedju kvaliteta i cene pa da se za relativno male pare jos i provozamo koji krug po selu. Gume Full Bore spadaju u low cost gume i samim tim se od njih ni ne moze ocekivati da lepe za asfalt kao lude po svim vremenskim uslovima i isto tako se ne moze ocekivati od njih ni da drze na offroad-u kao neka full kros guma. Eto druze, to je taj izraz: dobre su koliko kostaju...
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Bmw f800 Gs

 

 

Dobre su....za asfalt...koliko kostaju-dobre su.

 

Ne mogu da se porede sa ContiEscape gumama koje preferiram , ali su i duplo jeftinije. Suv i mokar asfalt...nemam preteranih zamerki.

 

Off-Road jos ne mogu da isprobam, jbga.

Skokni do mene pa te vodim gde ima gde da se isproba :D

 

 

Ma STenera mi je jos aktuelna.... , a i bice koliko vidim  ;) , a na njoj FullBore Adventure....spremne za offroad probu.

 

Nego predosecam da cu se prosuti po nekom blatu  :lol:  :lol:

 

 

 

Blato se toliko zaljepi za nju da dobije izgled full racing gume  :lol3:

 

Srećno!  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Bmw f800 Gs

Nakon Full Bora nisam htio da pravim istu grešku dva puta i da u blatu jeb... sve po spisku...

 

Pa sam sebi kupio set Pireli scorpion za 90 eura, a samo zadnja full bore me izašla ja mislim negdje oko 60 do 65 eura...

 

Kad se dovhatim asfalta malo se priprazim ali na offu pun gas...

 

Ovo je konkretno 18ka, ali u njenom rangu može Mitas C02 koji je isto jako dobar.

 

 

post-33530-0-13493300-1455922146.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

E ljudi evo ovako... Sa Full Bore gumama sam se navozao poreko 10.000km sigurno i terao sam je po svakakvim uslovima. Napred standrardna Enduro dimenzija a pozadi je bila 130ica. Bilo mi je zao sto u radnji nisu imali 140icu da je probam kada sam prvu zadnju gumu istrosio. Kada sam prodao staru AT i gume su otisle sa njom. Sada imam drugu AT sa Heidenau gumama sa zadnjom dimenzijom 140. Po suvom obe gume su tu negde, lepo drze i jedna i druga, ali na mokrom se vidi razlika u korist Full Bore. Videcu kako ce se Heidi pokazati na Glinari pa cu onda odluciti sta i kako. Necu kao Orla da teram po teskom blatu jer ni AT nije bas za to a ni ja nemam bas skill-a za to, ali da vidim kako se ponasaju za moj nivo voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja