Jump to content

Moto Zajednica

Gume "Full Bore"

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Bmw f800 Gs

Kupio sam Full Bore zadnju za svoj KLE u Gevari u Banja Luci i prešao sam oko 3000 km sa njom prije nego sto sam prodao motor... - naravno da sam kupio drugi nakon 10 dana 1aha.gif

 

Ja sam lično zadovoljan sto se tiče asfalta dobro drzi i sta vise po makadamu mi se super pokazala i kad se malo igras pa zavrćeš gas čim pustiš vraća u liniju. ALI...

 

Kad sam naletio na Kozari na jednu blagu blatnjavu uzbrdicu sa malo trave desila se katastrofa, bukvalno sam isao prvih 15 metara dok nisam udario u kamen i kada sam stao nisam mogao da se pomjerim, motor stoji u mjestu a guma se samo okrece i ne mrda ni centimetra uz moje guranje.

 

Jednostavno se ripna napunila blata i guma je bukvano postala ćelava, a kada dodas gas blatno ne ispada iz nje i ne postoji mogućnost da se očisti osim rukom ili dok ne izađeš na tvrdi put dok ga ne izbaci.

 

Dušu sam ispustio na tom brdu i jos trojica koji su me gurali.

 

Tako da sa njom blato treba izbjegavati, pogotovo sa težim motorima od KLE-a - recimo Afrikom.

 

Poz 1zdravo.gif

 

.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Nista javi i za Full bore , ako neko ima sta da kaze...a ove Metzeler su provereno dobre

 

Vlada me pitao o Full Bore u temi o Metzeler Karoo 3...

 

Prodao sam malo ovih guma da bi mogao nešto pouzdano da napišem. Ako to nešto znači, niko nije imao ništa loše da kaže o Full Bore gumama. Citiram one koje su mi dali feedback: Za te pare, odlična guma.

 

Malo je nezahvalno da prodavac piše o tome, ali dobio sam direktno pitanje. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Јел има нека гума да држи на зебри у кривини по мокром?! 

:)

Anakee 2 -mozda trojka , nisam probao . ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

 

Јел има нека гума да држи на зебри у кривини по мокром?! 

:)

Anakee 2 -mozda trojka , nisam probao . ;)

 

 

Mislim da svaka koju ja nisam probao drži na zebri u krivini i po mokrom. :) Jer sve koje sam ja probao klize. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

Konacno namontirane i ne mogu bas da ih pohvalim, naime, nakon sto sam pokupio motorce iz servisa, radio sam veliki servis pa je i zamena guma radjena tu usput, krecem i prvo se malo lelujam, aj rekoh sebi nisam odavno vozio da se malo naviknem i na prvoj raskrsnici treba da smotam ulevo a prednja guma kao da plese valcer, krajnje neprijatan osecaj, kao da je skorz ispustila vazduh. Ja se vec mislim dal je iskrivljena felna, ili su vile u pitanju, stajem i na oko sve u redu, iduce motanje isto, proverim na pumpi pritisak ma u redu je. Nista, idemo dalje uz oprez, vec se navikavam po malo, usput se nalazim sa drugom koji takodje isprobava i ni njemu nije jasno otkud tolika nestabilnost. Tek posle 70tak kilometara pocinje motor da dobija stabilnost u krivinama ali je i dalje malo cuckavo, gume su balansirane prilikom montaze, znam da novim gumama treba stotinu kilometara sa se skine zastitni sloj a i nije mi prvi set novih guma. silazak sa asfalta po suvom je vrlo zadovoljavajuci, makadam i zemljani put dosta dobro gazi, i ne proklizava.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

danas ih probao po mokrom i fino drze na asfaltu osim sto se desava da zadnji tocak proslajfuje na malo jacem davanju gasa, u krivinama i dalje malo leluja napred al nema proklizavanja. Al zato silazak sa asfalta po mokrom ne preporucujem uopste, gde je nasipano recnim kamenjem a ne rizlom prilicno klizaju a u blatu se kramponi brzo napune i nikako se ne ciste sto je u kombinaciji sa teskim motorom nezgodno. zakljucak cu dati kad napravim nekih 300km posto mi deluje kao da im treba vise vremena da se *razgaze* nego ostalim gumama koje sam imao. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

E jeee, a ja te ocekivao u Grzi, na off-u  ;)  .... hvala, sto nam prenosis utiske.

Prvom prilikom dolazim da vam kvarim prosek  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Zamolicu drugara , Fruitcake-a ...da nam prenese utiske o Full Bore gumama...tera ih od prosle godine....

Utisak je takav da sam ponovo kupio zadnju u Gevari pre nekih mesec dana :) Ovu sto sam kupio prosle godine zam zamenio posle 12K predjenih km i mogla je jos da tera, verovatno ovu celu sezonu. Ali zamenio sam je jer ako budem radio opet neku reportazu da je imam vec "pripremljenu" i razgazenu za put. Prednju nisam menjao posto se vrlo malo istrosila. Moje je misljenje da je dobra kupovina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Evo i mojih utisaka. Uzeh pre 10-ak dana zadnju gumu, 190/50 M1. Tek danas sam mogao posteno da je isprobam. Utisci su takvi da imam zelju da sve vise i vise obaram motor u krivini bez bojazni da me guma nece ispratiti. Zaista dobro drzi i razlika u odnosu na gumu koju sam skinuo sa motora je nebo i zemlja. Da sam imao jos kesa uzeo bih i prednju posto u setu ide popust. Svaka preporuka za ove gume.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Sa Full Bore gumama imam dva problema..... prvi, nema u prodaji (ili proizvdodnji) 140 dimenzije...sto je morate priznati , neki standard za krmace.....drugi, sto nema nikog, ko je proterao po off-u tu gumu. Verujem da makadam nije problem, ali mene blato , mnooogo golica.

 

Cena je extra, stvarno pristupacna i nemam reci ni zamerke....ali na zalost odustajem.... ili Karoo 3 ili se vracam na proverene ContiEscape jbga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Ni ja nisam nasao nikog da je uzimao M1 gume, pa sam uzeo na rizik i nisam se pokajao. Sta da kazem, probaj verovatno se neces pokajati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Vozio sam Shinko 705 gume koje su, koliko vidim, ista stvar kao ove Full Bore M40/41. Za blato baš i nisu što je i jasno čim se pogleda šara. Meni je zadnja izgurala oko 8000km pre nego što sam je skinuo, ostalo je bilo šare za još 2-3 hiljade. Prednja prešla 11000 i može još puno, samo nikako da dođe na red da vratim "asfaltne" gume :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

 

Јел има нека гума да држи на зебри у кривини по мокром?! 

:)

Anakee 2 -mozda trojka , nisam probao . ;)

 

Ja sam potrosio Anakee II prvih 5000 Km su bile super posle nisu bile ni za qur.... Po asfaltu su non stop klizile, samo su za suvi makadam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Sa Full Bore gumama imam dva problema..... prvi, nema u prodaji (ili proizvdodnji) 140 dimenzije...sto je morate priznati , neki standard za krmace.....drugi, sto nema nikog, ko je proterao po off-u tu gumu. Verujem da makadam nije problem, ali mene blato , mnooogo golica.

 

Cena je extra, stvarno pristupacna i nemam reci ni zamerke....ali na zalost odustajem.... ili Karoo 3 ili se vracam na proverene ContiEscape jbga.

 

Demantujem sam sebe, posle neverovatnih problema da dodjem do Metzeler Karoo 3 guma za moju STaru, odlucio sam se da probam 150/70/17 pozadi gumu, tako da sam upravo porucio Full Bore komplet za Super Tenere....... jbga. cena za komplet je kao za neku jacu zadnju gumu (137 eura).

 

E ove moje ce vala i na off-road da idu...i to vrlo brzo.....  Krivo mi je samo, sto nisam pre kupovine imao necije iskustvo u offroadu sa ovim gumama, al nije problem ..kad se mora, probicemo mi led.

 

Utisci vec u Julu.... tada su predvidjene neke solidnije voznjice  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Kupih pre dve nedelje Full Bore adventure gume, uzeh 150/70/17 i 90/90/21  gume...na oko i dodir...nisu lose.

 

Iphone 247.JPG

 

Radio servis kod majstora , i montirao gume....lepe, nove...cucnule, sto se kaze...

 

Iphone 306.JPG

Iphone 308.JPG

 

E sad...

 

natovarih STaru sa sva tri kofera + ja + mlada i teraj na vikend voznju....

 

Utisci za prvih 600 km su : dobro drze u krivinama, sasvim solidno se ponasaju na kishi i vlaznom asfaltu.....rizla nije problem , ni na suvom a ni na mokrom asfaltu.

 

Standardno.... bele linije i zebre treba izbegavati..... kada pada kisa , kao po ledu.

 

Na zalost , nisam imao priliku da skrenem sa asfalta, ali ocekujem i to uskoro.

 

Evo i prilazem jednu fotku, koju nisam imao prilike , za zivota da napravim do Full Bore guma  :D ...desilo se nakon 300 kilometara , u centru Kopaonika.

 

Iphone 406.JPG 

 

naravno nije do spoljasnje, vec do vulkanizera, koji je prikljestio unutrasnju, montirajuci spoljasnju  :ljut: .

 

Kada ih oprobam po offu, javljam...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Vozio sam Shinko 705 gume koje su, koliko vidim, ista stvar kao ove Full Bore M40/41. Za blato baš i nisu što je i jasno čim se pogleda šara. Meni je zadnja izgurala oko 8000km pre nego što sam je skinuo, ostalo je bilo šare za još 2-3 hiljade. Prednja prešla 11000 i može još puno, samo nikako da dođe na red da vratim "asfaltne" gume :)

 

Kako si nabavio Shinko ? Ja bih voleo da probam 244.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja