Jump to content

Moto Zajednica

A obecao sam joj Côte d’Azur...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 257 postova

89174194008968817345.jpg

 

I tako,nakon proslogodisnjeg vozikanja po Srbiji i okolini mi ipak odlucismo da nam treba neki veci,jaci motor da bismo putovali i malo dalje...

 

Prva zamisao nam je bila da kupimo nekog kineza od 125cc,da ja polozim za A i to ce nam biti dovoljno...Kada vec polazem za A,zasto ne bismo uzeli onda jaci motor,recimo 250cc,nije toliko skuplji od 125cc a zavrsavace nam posao mnogo bolje.Onda razmisljamo,imamo prijatelje po Sloveniji,Svajcarskoj,Nemackoj,bilo bi lepo i njih posetiti ali da li bi to stvarno bilo izvodljivo sa 250cc?Bilo bi ali mislim da bi to bilo mucenje,zasto onda ne bismo kupili 600cc da ne razmiljamo da li je motor dovoljno jak za bilo koju destinaciju.

 

Kako raste kubikaza tako naravno raste i broj Eur koji nam treba.Na to ne obracam previse paznje,ja sam covek od 1000 ideja,optimista,postavim sebi visoke ciljeve i ne razmisljam da li je to teorijski uopste izvodljivo,vec idem prema tome pa usput modifikujem plan kada shvatim da ne moze i kladim se da uvek vise postignem nego da sam samo postavio realan cilj.Seka je vec malo drugacija po tom pitanju,ne lebdi u oblacima kao ja, ali me i ne spusta odatle,neka...pusti ga...mozda nesto i uradi...ali ona uvek realno vidi stvari i otprilike zna sta moze a sta ne...

 

Znaci,ciljevi za 2014:

 

- Poloziti za A

- Kupiti motor od 600cc

- Opremiti ga koferima

- Kupiti kompletno svu opremu (cizme,pantalone,jakne itd.)

- Kupiti sator (dovoljno smo mladi da nam ovakav vid turizma ne smeta,a racunamo i da cemo jeftinije proci)

- Provesti 7 dana na Azurnoj obali i onda nastaviti dalje,Svica,Nemacka,Slovenija i naravno sve i svasta uz put

 

 

Razlog ovako velikih planova je sto nam je avgusta 2014-te, 10 godina kako smo zajedno,valjalo bi nesto spektakularno, kao sto smo i planirali uraditi,a i da budemo iskreni zadnje 4 godine nismo isli na letovanje,nije da nismo mogli ali kada razmisljamo jednostavno ne dolazimo do zakljucka zasto nismo,uvek je nesto bilo prece.

 

Dolazi i taj dan....Dan kupovine motora...Na forumu sam nasao oglas,u pitanju je Kawasaki Er6n,odlazim do Beograda sa Sekom,oboje se zaljubljujemo u njega na prvi pogled i to je to...Ostaje nam jos samo da ga oteramo u Bor...

 

89345734854038969166.jpg

 

A jesam li vam rekao da pored toga sto nemam dozvolu,nikada u zivotu nisam seo na motor?

 

Pa da...niti se krecem u tim krugovima da znam nekoga koga bih mogao da pitam da ga doveze.Nista,sedam sa kolegom u njegov kombi i idemo da ga doteramo...Inace taj kolega mi je go to guy,sta god mi je potrebno,kakva god pomoc,on je taj ili zna nekoga ko to moze da zavrsi.Da stvari budu jos zanimljivije par dana pred odlazak po motor vidim da mi je licna karta istekla pre 6-7 meseci,na pasos ne moze prenos vozila pa sam i to morao na komplikovaniji nacin...Nego,doteramo motor kod nas,drustvo me ceka kuci,istovarimo motor iz kombija i ja resim odmah da ga provozam tu po ulici....

 

Jesam li vam rekao da nikada nisam seo na motor pre toga?!

 

I tako,upalim ga ja,ubacim u prvu,pustim naglo kvacilo i dam gas kao sto sam davao na skuteru od 49cc koji sam vozio pre toga...WOW,da mi iscupa ruke iz ramena,toliko se uplasim da samo pustim gas i idem pravo ulicom (koja je corsokak,dakle nije prometna) i cekam da on sam uspori pa da zakocim.I motor uspori,brzina na digitalnom km satu pokazuje 2-3km/h,i bas na delu ulice gde su nesto radili,gde je pesak i nesto rizle ja zakocim prednjom kocnicom takodje kao sto sam kocio na skuteru,dakle pritisao sam veoma jako...

 

Eto mene na zemlji zajedno sa motorom.U glavi mi krece haos:Nele kretenu uspeo si da sjebes motor u roku od 1min!!!Drustvo dolazi,podizemo motor i vidim da je samo pecurka,takozvani slajder malo ostecena....Ha...Uspeo sam prvog dana u prvih 5min da saznam cemu sluzi ta pecurka...Hoces da ga odvezes do kuce?Ma jok,sta sada da ga palim za 100m,hajde da ga odguramo,ipak je to samo 100m...Mnogo sam bio uplasen u tom trenutku.

 

 

Da stvari budu jos zanimljivije,auto skola gde sam 2013-te poceo na rate da otplacujem za A kategoriju je u medjuvremenu zatvorena,pare nemaju da mi vrate,jedino sto mogu je da mi daju sve papire kao da sam sve zavrsio 2006-te god i da samo treba da polazem.Vec je jun,motor mi stoji vec 2 meseca ispred kuce,rekoh daj te papire pa cu videti sta cu.U ta 2 meseca koliko mi je motor stajao ispred kuce,nisam ga ni jednom provozao po ulici,ja sam bio toliko uplasen zbog pada i sve vreme sam razmisljao sta mi je ovo trebalo,mozda sam stvarno trebao da kupim 125cc i idem postepeno.U medjuvremenu predam te papire u drugu auto skolu,oteram motor u selo gde sam ga vozio po pustim,asfaltiranim pre 100god ulicama onako kako sam video na tutorijalima na youtube.Pustim kvacilo polako i idem bez gasa...

 

 

Polozim teorijski test,dodje vreme i za voznju.Polazem na Kawasaki ZX6R...Stvarno???Svi zivi su polagali na apn-u a ja polazem na ZX6R???Pocetak juna,ja na godisnjem odmoru,plan je da polozim i za 3-4 dana odvozim 3000-4000km po Srbiji,malo se uvezbam i onda sa Sekom zapalim do Grcke,da nam to bude test voznja pred daleki put ka Azurnoj obali i zapadnoj Evropi.Kazem da imam 1000 ideja,ne kazem da su sve dobre :D

 

7 jun,polaganje,vozim 20km/h,postujem sve propise,na kraju voznje instruktor mi pokazuje :takoje: ali pandur izlazi i kaze kako nisam propustio neko nepostojece vozilo u kruznom toku i da sam zato oboren.Kada sam vec video da je zaokruzio da nisam polozio,nije bilo svrhe da se prepirem sa njim.Bilo je oko podneva,zovem Seku da se nadjemo u gradu i odemo do turisticke agencije,hebe mi se vise za sve,idemo na more da se malo iskuliramo pa kad se vratimo nastavljamo gde smo stali.U naredna 3 dana mi odosmo na Zakintos,last minute ponuda,proveli se extra ali i potrosismo brdo para.

 

Sledece polaganje je pocetkom jula,sve se vec kristalizuje i vreme je da se modifikuju planovi.Sve je jasnije da je para sve manje,iako polozim pocetkom jula da li cu biti spreman da vozim tako daleko,kada se opremimo ne ostaje nam mnogo za putovanja itd...Seka je u fazonu,nije vazno,kupili smo motor i odradili dobar deo posla,hajde ove godine da polozis i da se opremimo a sledece cemo putovati,ove godine cemo obilaziti Srbiju malo...To je u tom trenutku najrealnije razmisljanje ali ne mogu tako lako dici ruke od onoga o cemu razmisljam mesecima.I dogovorismo se da pustimo da sve ide svojim tokom,da nam Azurna bude neki krajnji cilj ali da nece biti kraj sveta iako nam to ne uspe ove godine...

 

Polozio sam i uzeo dozvolu polovinom jula,ali u tom trenutku su me nagazili na poslu i nemam uopste slobodnog vremena,za 15ak dana sam odvozao 100tinak km po gradu i to je to.Krajem jula sam nisam radio 2 dana tako da sam odmah sam zapalio za Arandjelovac do sestre,kako bih video nju i klince, a u isto vreme i malo naucio da vozim.U tih 400km shvatim da nije ipak sve tako strasno.

 

24558410032904423553.jpg

 

Vracam se kuci,zovem Acu,mog druga/brata/kuma i pitam:Idemo na Transfagarashan?Inace Transfagarashan sa Acom je bila jedna od mojih 1000 ideja za ovu godinu ali se cinila tesko ostvarljivom sto zbog para sto zbog svega drugog.Naravno da je odgovorio pozitivno i tako 15 avgusta,tacno godinu dana nakon nase avanture do Dubrovnika sa skuterom od 49cc,mi krecemo na put.

 

Od opreme imam jedan top case od 46l koji sam dobio uz motor,jednu solidnu flip up kacigu i jednu beskorisnu jet kacigu koju sam takodje dobio uz motor.Uspeo sam da kupim dobru troslojnu waterproof jaknu i to je to,za Acu nemam nista a na put skroz neopremljeni sigurno ne krecemo.Acin brat, koji je takodje bajker izmedju ostalog,forum nick EKozelj,pozajmljuje mu jaknu,grejace kolena,potkapu itd,kacigu smo nasli na drugu stranu i manje vise smo spremni za put...

 

Nastavak uskoro...

  • Podržavam 23

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2817 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Svaka čast.

Ti si dobro prošao sa polaganjem moj kup pre nepunih mesec dana položio obuka i polaganje na ducati monster.

 

 

Ja volim da putujem ali vidim da ćeš ti pre mene na nordkapp1care.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5688 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Posle onog hodočašća na 49 ccm skuteru, od tebe ništa manje nisam ni očekivao :care: Za dve - tri godine na put oko sveta :moto3:

 

Verujem da nastavak "kida" kao i do sad pročitano :Mina::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Е ово сам чекао!

 

После онаквииих путописа са скутером, једва сам чекао да купи "прави" мотор па да се "правски" распише. :)

 

А зна да га напише :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1426 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Ali svaka cast na ovome :)

 

Kazem da imam 1000 ideja,ne kazem da su sve dobre :D

 

Zanimljivo si poceo sad ocekujem dobar rasplet :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

14og avgusta sa Acom pravim poslednje pripreme pred put.On me odusevljava,zna da nikada nisam vozio two up,zna da imam 500km iskustva iza sebe i bez razmisljanja seda na motor i ide na Transfagarashan samnom.Nalazimo se 15og ujutru u 6am,plan je da samo proverimo pritisak u gumama i krenemo.Seda Acko na motor,prvih par metara je malo krivudavo,rucice se lakse okrecu ali sve u svemu nije mnogo drugacije od voznje skutera two up.Stigosmo na pumpu,dopumpavam zadnju gumu kad mi se na prednjem tocku slomi iglica u ventilu i guma se ispumpa do kraja.Ja naravno ne znam u cemu je problem i iznerviram se zestoko,pa zar mora ovako da pocne,napumpam je i stavim kapicu,odvozam 200m do vulkanizera koji naravno radi od 7am.Dolazi neki klinac,zameni iglicu za min i kaze da je besplatno,dadoh mu za kafu da me ne bije maler i mi krenusmo sa 1h zakasnjenja.

 

Plan je bio da granicu predjemo kod Negotina,na granicnom prelazu Kjusak i da onda preko Severina,Targa Jiu,Rm. Valcea,stignemo do Curtea de Arges,oko 380km.Bez problema stigosmo do granice,Acko odusevljen udobnoscu na motoru i kako pegla los put (setite se jastuka).Iako smo 100% regularni na granici pocinju da me podilaze zmarci,ne znam,mozda ima necega sto nisam znao pa me cimaju za to...Bili smo jedini na granici,Srpsku stranu prolazimo bez problema a na Rumunskoj 1000 pitanja.Ko ste?Sta ste?Gde cete?Garashan?Pa i ja sam bajker,vozim skuter bla bla bla...i to traje ali mislim da smo im bili simpaticni dovoljno da su nas pustili iako sam imao oko 6-7 pakli cigareta koje su videli,a nisam znao da je na 10 dana dozvoljeno uneti samo 2 paklice po osobi...

 

26104675905363578505.jpg

 

77845051268836393550.jpg

 

34599311097614665562.jpg

 

54207216452798299393.jpg

 

 

 

Do Severina stizemo brzo,put je ok i osim ganfera sa konjima nema nikoga na njemu.Tu odlucujemo da odmorimo,razmenimo eure,popijemo kafu,dopunimo gorivo.I tu se vec prijatno iznenadimo jer 2 produzena espresa i 2 soka kostaju nesto malo ispod 2.5e.Super!Ono sto nismo znali da je 15og avgusta bio neki praznik u Rumuniji + je bio petak sto znaci da je kasnije prema Targu Jiu guzva na putu bila nepodnosljiva,jedna velika kolona narednoh 250km.Takodje sam se prijatno iznenadio saobracajnom kulturom Rumuna,kada vide motor obavezno se pomeraju u desno i daju desni migavac da ih preteknem.Ono sto sam ja radio je to sto nadjem najagresivnijeg vozaca,obicno su to vozaci BMW-a ili Range Rovera,zalepim se za njega i pratim njegov tempo i kada ispred njega vise nema ni jednog auta preteknem i njega i tako sve u krug.

 

U Targu Jiu odlucimo da stanemo na trotoar i proverimo na telefonu gde smo,od navigacija nismo koristili nista a na telefonima smo samo gledali na Google Maps gde smo i gde idemo sledece.E sad...Parkirao sam na trotoaru odmah pored neke trave i nisam video da postoji visinska razlika izmedju betona i trave.Kada je Aca sisao sa motora,ja gubim ravnotezu i pocinjem da padam na desnu stranu medjutim da ne bih ostetio motor ja se rukom zadrzavam na ogradi koja je bila blizu i unutrasnjom stranom kolena drzim motor da ne padne...Aci je bilo smesno kakav sam zvuk ispustio i ne shvata da sam vrlo blizu trenutka kada ce mi motor slomiti nogu.Vicem Aci da dodje i podigne motor a on natenane hvata se za kofer.Ahahahaha...Ma jebes kofer,hvata me panika,boli me noga,ne mogu jos dugo da se drzim za ogradu a mozak mi stade u tom trenutku i ne mogu da mu objasnim gde hocu on da bude i sta hocu da uradi.To sve kratko traje ali meni se cini vecnost i on ubrzo shvata da motor nije na zemlji vec na mojoj nozi,preskoci kofer i podize motor.I dok je mene boluckala noga,njemu je i dalje bilo smesno kakav sam muzevan zvuk ispustio.

 

U Curtea de Arges stizemo oko pola 6.Iako sam se pre puta konsultovao sa kolegama sa foruma oko smestaja tamo kod Gospodina Jankovica i kako bih trebao da nazovem i rezervisem,ja odlucujem da to ipak ne uradim,mislim koja je sansa da ce mu sve sobe biti popunjene?!Ulazimo u Curteu kad tamo hiljade ljudi na ulicama,festivalska atmosfera,kao sto rekoh nismo znali da je u RO praznik.Odmah nalazimo Jankovica gde radnica pocinje da se smeje kako sam se pojavio bez rezervacije i kako ne veruje da cu igde naci smestaj jer je ssada sezona i nek nam je Bog u pomoci.

 

Tu Acko predlaze da izblejim negde na picu dok on ide da trazi smestaj.Naravno nisam se dugo razmisljao pre nego sto sam pristao na tu ideju.I tako i bese,30 min kasnije Aca se vraca sa kljucem u ruci,parking pod nadzorom,pristojna soba,nekih 500m od bulevara i sve to za 15e.Cool.Jedini minus je bio sto je soba sa bracnim krevetom.Ahahahaha.E tu vec prica dobija jedan pederski ton,ali nije vazno,nece nam biti prvi put da spavamo u istom krevetu.AHahahahaha...Inace dok sam ga cekao da nadje sobu,lik koga smo pitali gde da trazimo i koji zna mozda 5 reci engleskog prilazi i pita me:Your boyfriend find room?Rekoh:Hi is just my friend,not my boyfriend. Aha...so your boyfriend find room?Ahahahaha...

 

52618926276610359321.jpg

 

04603658218891094496.jpg

 

68753375752179156777.jpg

 

13657036452236108806.jpg

 

79022651866821700455.jpg

 

 

Nakon osvezenja odosmo malo u obilazak grada,stvarno jedan mali zanimljiv gradic.Vredi videti.Nakon par piva odosmo na beauty sleep,sutra nas ceka Transfagarashan i onda Sibiu gde cemo prenociti.Budimo se oko 7am kad ono i ima sta da vidimo....Kisa!!!Ne velika ali pada lagano a mi ne da nismo opremljeni za kisu nego osim moje jakne koja je kao bajagi waterproof nemamo nista predvidjeno za takvo vreme.

 

87515459438351358611.jpg

 

Oko 8am krecemo i cim udjosmo u planine krece kez na licu,priroda je neverovatna,put takodje nije los.Stizemo do jezera i brane Baraj Vidraru.Brana stvarno deluje impozantno,poznata mi je jer je ekipa iz Top Gear-a spavala ispod nje.

 

21461763046475679978.jpg

 

54584547341027808468.jpg

 

E tu vec krece peglanje,1000 krivina oko jezera,vec polako ulazim u stos,guzva jeste velika ali do sad smo se vec ispraksovali kako obilaziti kolone a i kao sto rekoh ljudi se sklanjaju kada nas vide.Negde pre pocetka onih cuvenih serpentina Transfagarashana odlucismo da napravimo jednu pus pauzu kada videh prizor koji mi do tada nije bio poznat...

 

42098693411442485114.jpg

 

Chicken stripes su mi vidno manje no na pocetku puta,ponosan sam na sebe!!!Krecemo da peglamo uspon,kada na jednoj od serpentina vidim novi BMW 1200 GS ADV,Shubert kacigu i u retrovizoru BG tablicu.Odmah mi je bilo jasno ko je to,javljam se,on otpozdravlja...Marokanac,ko ce drugi!!!Iza njega takodje vidim poznat motor ali ne povezujem,kasnije tek kada sam procitao putopis Marokanca kontam da je to bio Nemo,tako da pozdrav i za njega!Na jednoj pus pauzi pored nas je stao lik sa crvenim Gs-om da slika,javili se jedan drugom,lik mi bese poznat ali nisam siguran,kasnije takodje kontam da je moguce da je to bio Gaspar kojeg znam iz Nemovih putopisa koje sam citao bezbroj puta.

 

Stajemo pored vodopada sa juzne strane Garasha da slikamo,nazalost dobar deo slika je ostao kod Ace posto je on bio glavni fotograf dok sam ja bio pozer koji je bio na svakoj slici...

 

52651758216696626498.jpg

 

16267102024919216638.jpg

 

 

Prodjosmo tunel i kada smo dosli do jezera Balea sok!!!Odakle toliko ljudi i automobila?

 

Cini mi se da sam rekao da je bila subota i praznik u Rumuniji?! :neznam::nanana:

 

Dobra stvar kada vozis motor je sto ti ne treba mnogo vremena da nadjes mesto gde ces da se parkiras.I tako parkirasmo se mi i odosmo u obilazak...Neverovatno koliko je lepo!!!

 

49355805579834203245.jpg

 

63808353008154349270.jpg

 

Onda odlucismo da ce da odemo prvo na kafu u restoran na jezeru a kasnije do vidikovca odakle se vidi ceo put.Taj restoran je jedno od retkih mesta gde sluze Coca Colu,uglavnom je svuda Pepsi a ja ne podnosim Pepsi a bez Coca Cole ne mogu da zivim...Dok smo sedeli na terasi restorana i pijuckali kafu naravno da se desava ono sto smo najmanje zeleli...Pocinje kisa!!!Pakujemo se i odosmo do vidikovca medjutim oni oblaci sa slika iznad prekrivaju sve tako da od daljeg slikanja nema nista!Krenusmo prema Sibiu,lepo je voziti niz serpentine ali ne kada je tolika guzva,od peglanja nema ni p.Put koji povezuje Brasov i Sibiu je dobar,brz put tako da smo vrlo brzo bili u Sibiu gde smo na ulazu u grad resili da stanemo i jedemo u Kentacky Chicken.Tu odlucujemo da ipak zaobidjemo Sibiu posto je tek 3 sata popodne i da odemo do Sebesa gde cemo naci smestaj i pribliziti se Transalpini maximalno.

 

Do Sebesa je takodje dobar,brz put,u pojedinim delovima autoput.Tamo stajemo na parking Lidla ne bi li smo videli na telefonu gde smo kada nam prilazi covek i pita da li nam treba smestaj...Lik je ocito specijalizovao bajkere sa ne-Rumunskim tablicama,kaze da je smestaj 3km od Sebesa u selu zvanom Pitresti i da je to na putu za Transalpinu.Gde ces bolje?!

 

Stvarno lep smestaj,nesto kao u etno fazonu,obezbedjen parking tj u dvoristu koje se zakljucava.

 

27775331808331647825.jpg

 

76716674255843848302.jpg

 

Covek je stvarno prijatan,frizider je bio pun piva i sokova i to po cenama iz Lidla da ne bi gosti morali da idu do prodavnice.I sve to za 20e.Iako nismo planirali udarismo mi jedno,drugo,trece pa mozda i cetvrto pivo i kada je vec pocelo da nas hvata mi odlucismo da izadjemo,lik nam rece da je u selu neki festival.Kad ono stvarno,bina na kojoj nastupa grupa koja sta ce da svira nego Hendrixa,Led Zeppelin,a mi smo u tom nekom fazonu.Malo dalje su postavljene tezge na kojima se prodavalo sve i svasta za jelo a selo ko selo,ispred bine prazno jedno 50m i svi stoje kao da nastupaju Legende.Jedino smo Aca,ja i neki matori lik sa rukom u gipsu bili ispred bine.

 

Kasnije smo probali Rumunski vasarski specijalitet zvani Micu ili Mici,izgleda kao cevap a ima ukus kobasice.Nakon toga kupismo po kuvani kukuruz i uz setnju kroz selo,a bilo je vec oko 11 uvece,vidimo lepo osvetljenu veliku crkvu i bastovana kako uredjuje bastu.Taj bastovan nas na engleskom pita sta zelimo i kazemo mu da samo razgledamo.On u sali kaze da on u stvari ne radi tu,da je on lopov i da zeli nesto da ukrade pre nego sto nam je rekao da je on ustvari glavni pop za to selo i da radi u nekoliko crkvi u selu.Pita nas da li zelimo nesto vise da znamo o crkvi,zasto da ne,otkljuca covek kapiju,pusti nas unutra i poce da nam prica kako je ta crkva sagradjena od strane gasterbajtera i da je jedna od lepsih u RO,i da kada si pop ta crkva je crkva o kojoj sanja svaki pop da radi.Kaze da mu je trebalo 20 godina i doktorat i ne znam sta sve da bi dosao tu da radi.Rekao sam mu da je moj otac bio Vlah i da sam i ja jednim delom Vlah,rece mi da sam ja njegov brat sada.Pozdravismo se sa covekom i ponovo na beauty sleep.

 

Inace covek kod koga smo nocili nas je pitao kada planiramo da krenemo da bi on znao kada kafa ujutru da bude gotova i kada dorucak da bude postavljen.

 

58841125121693086291.jpg

 

 

Oko 8am krecemo u osvajanje Transalpine.Put je u nekim delovima odlican dok je negde ocaj zivi doduse sve to kompenzuje prelepa priroda tako da nam nista nije smetalo...Ono sto je recimo bilo zanimljivo je sto magarci u grupama setaju putem i ne hebu zivu silu da se sklone vec moras da ih obilazis,a nije retko i na krave da naidjes na putu.

 

22435954938785669195.jpg

 

05890701523072511740.jpg

 

53324095093437895274.jpg

 

70534707033293795248.jpg

 

92884425892456767521.jpg

 

Popeli smo se do mozda polovine i to je bilo otprilike to sto smo videli od Transalpine,magla,oblaci,su se spustili da se nije videlo 2m ispred sebe,vozili smo vrlo polako sa sva 4 zmigavca upaljena i tako je sve bilo do skijalista Ranca gde smo stali na kafu i da se zagrejemo malo posto je Acin telefon pokazivao 6 stepeni u tom trenutku a za nas 2 frajera u farmerkama i starkama to nije bilo ni malo prijatno.Spustali smo se polako,kisa je pocela da pada a na pojedinim delovima puta je cak bilo i snega.Kako smo sisli sa Transalpine,preporodili smo se,bilo je prijatnih 30+ stepeni.

 

Manje vise to je bilo to,vratili smo se istim putem i pridvece smo bili kucama svojim...

 

Nastavak uskoro...

  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Šteta što se nismo zaustavili i pozdravili.

Što se vremena tiče, mi smo bolje prošli, bez kiše, samo što smo vozili suprotnim pravcem. U to ne ubrajam vožnju od Ljubljane do Beograda, celo vreme kiša, a meni je procurela kaciga, neopisivo neprijatno.

Uživaj na Kawasakiju i nemoj prebrzo da se opustiš. To je česta greška nakon pređenih prvih 1000 kilometara.

A piši punom snagom, užitak je čitati tvoje (vaše) putopise.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

Dolazim kuci i bukvalno sa vrata pitam Seku:Znas da odmaram 3 dana na kraju meseca,mozda bih mogao nekako da spojim 7-8 dana,sta mislis da zapalimo za Rumuniju?Vidim ja smesak na njenom licu,nije mi dugo trebalo da shvatim da pristaje....A sta cemo za opremu,nemamo nista?Pa dobro...Mi nemamo nista ali ima dobrih ljudi koji imaju opremu i koji su spremni da pomognu...Dobro,kaze Seka,a sta cemo za kes? (Od kada imamo motor svaki 20i u mesecu nam je visok datum) Pa dobro,mi nemamo para,ali ima dobrih ljudi koji imaju i koji su spremni da pomognu... :D

 

Zovem sefa - slobodni dani dobijeni

 

Zovem kolegu,svog go to guy-a i jos par kolega - Kes da se premosti do plate sredjen

 

Zovem Rilleta,coveka koji je Aci i meni obezbedio prenociste na Zlatiboru prosle godine,on nam je dao nesto opreme

 

Edi,Acin burazer,takodje nam daje nesto opreme tako da smo sada opremljeni "bolje nego original" sto se kaze...

 

 

Dobro,a sta cemo kada se vratimo i povracamo sve dugove,znas da nam nece ostati mnogo?Pa nista sreco,grcacemo,nece nam biti prvi put,cilj opravdava sredstvo,zar ne?Sto se mene tice,ja sam skroz ok sa tim...odgovara Seka.

 

I 10ak dana nakon mog povratka iz Rumunije eto mene u sedlu Usamljenog Rendzera (jeste,dao sam motoru ime) zajedno sa Sekom i 29 avgusta,tacno na nasu godisnjicu da ne kazem 10-togodisnjicu,krecemo...Prvi dan je isplaniran da bude isti kao kada sam putovao sa Acom,krajnje odrediste je Curtea de Arges.Medjutim kako nije Rumunski praznik,na putevima nema gotovo nikoga i pravo je uzivanje voziti se opusteno,kada ne moras non stop da pretices kolone automobila.Nismo nesto zurili a opet smo stigli u Curteu jedno 2.5h ranije nego prosli put.Smesaj je isti kao i ranije,ne menjam kada mi nesto odgovara.Sredismo se i krecemo u obilazak...Sada je vec atmosfera drugacija,nema toliko ljudi,sve je mnogo mirnije ali to nista ne smeta,gradic je lep i mi uzivamo...

 

51453392485654589107.jpg

 

92647966650188303248.jpg

 

08190560640051974169.jpg

 

15774480673777087370.jpg

 

66540233061494738402.jpg

 

32464745767835965731.jpg

 

79637229366973598927.jpg

 

74495884451121772046.jpg

 

85832226286543000714.jpg

 

 

Ranije odosmo na spavanje,valja biti odmoran za sutra.Ustajemo oko 7am,a cool stvar u Rumuniji je sto aparata na kafu imas bukvalno na svakom koraku a mi te kafe volimo,tako da ispijamo kafu i pravac u mesto po imenu Bran.U Branu se nalazi Bran Castle poznatiji kao Drakulin zamak.Bran se nalazi oko 100km od Curtea de Arges u pravcu Brasova i slobodno mogu da kazem da je put u jako losem stanju.Mada opet,mesta kroz koja se prolazi su tako lepa,priroda je tako lepa da se taj los put lako zaboravlja...Nikada nisam bio u Svajcarskoj ali ja je tako zamisljam samo sa dobrim putevima...

 

08604997891072428375.jpg

 

94775649568182735349.jpg

 

04018828502942123058.jpg

 

60596980975646094758.jpg

 

19550767347093066062.jpg

 

Posto je i ovo budzet putovanje,prvo sto smo uradili kada smo stigli u Cutrea de Arges je to da smo nasli Lidl i pokupovali od hrane sta nam treba...Tako da na putu za Bran pravimo i pauzu za dorucak.

 

17205691902397172029.jpg

 

36821065278171406661.jpg

 

29393385513470973978.jpg

 

59482009217998462903.jpg

 

Stizemo u Bran,odmah sa puta se i vidi zamak,kako mu prilazimo guzva je sve veca,turista koliko hoces.Obisli smo malo tu "pijacu" ka kojoj se prodaju svakakve dzida midze,nakupovali se magneta za nase prijatelje i otisli u obilazak zamka...Da udjes na posed zamka se placa oko 5e po osobi,okolina je stvarno divna,jezerce sa malim ostrvcetom sa drvetom,staze za setanje medjutim pogled na zamak i nije tako spektakularan.Jeste ako ga gledas iz helikoptera ili sa susednog brda ali iz dela odakle mu prilazis nije nista posebno...Iskreno,ne znam ni ja sta sam ocekivao ali nisam nesto odusevljen,ok je,ali nije nesto oko cega bi trebao da baziras turu kao sto turisticke agencije rade...

 

32453500939820980667.jpg

 

51042027238506008965.jpg

 

16823802161605202505.jpg

 

96728205811549457947.jpg

 

51470414357292448787.jpg

 

26564390494098697243.jpg

 

03648095617089832079.jpg

 

34413581808393151759.jpg

 

24463025429895090434.jpg

 

32807119114958305185.jpg

 

66614650515097840473.jpg

 

61103531313924128882.jpg

 

23673285690450419980.jpg

 

42563934496915685288.jpg

 

Jedan od mojih nerealnih planova je bio da taj dan posle Brana obidjemo i Rasnov i Peles Castle,ali smo ipak odustali od toga...Ostaje zal sto nismo videli Brasov za koji kazu da je izuzetno lep grad a dosli smo tako blizu njega (40ak km),ali to nam daje neki izgovor da se opet vratimo tu...Vratili se u Curtea de Arges pridvece,setali jos malo i na spavanje,sutra nas ceka nova avantura...

 

Nastavak sutra...

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Manijaci se vratili :-) evo opet citam oba putopisa , na onaj jastuk sam i zaboravio , legende . Samo pametno dalje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja