Jump to content

Moto Zajednica

Bobina nema varnicu

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: tomos automatik a3

Postovanje svima!Evo posle duzeg vremena i mene ,naime kupio sam skoro skuter Sprint Basic 4T sve je bilo ok do pre neki dan ugasio sam ga normalno na kljuc,i posle vise nije hteo upaliti.Nema varnice palim ga kurblom alnaser u kvaru zamenio sam bobinu kabal,kapu ,svecicu i na kraju cdi i dalje nista prekidac na bocnom naslonu nema odkacen je.Nisam pametan sta je u pitanju,interesujeme kad kurblam samo jedan kabl ljubicasti daje napon a ostala 3 ne, da li tako treba ?Pozdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Zameni namotaje alternatora, verovatno je tu problem. Nadam se da ti je akumulator u dobrom stanju?

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: tomos automatik a3

Akumulator nije sjajan al regler puni zvao sam servis kazu magnet je u pitanju nisam vise pametan bunime jos od akumulatora ide plus i minus na neki deo lici na bobinu i iz njega idu 2 kabla al nemaju nikakav napon ni pri kurblanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Prekidac na copavoj pogledaj ako ima pa sve ostalo. Ja kao poznati nepoznavalac skutera propadoh da upalim skuter dok stoji na copavoj, sve sam rasturao, propratih zice i kad sam skapirao da neke idu do copave hteo sam da se ugrizem za d al nisam mogao da se dohvatim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: tomos automatik a3

Bobina zamenjena,kapa kabal i svecica ,cdi promenjen sve novo i dlje nema .Odkacio sam dzek od kontkt brave ni tad ne baca varnicu,kad kurblam kao sto sam rekao samo ljubicasti kabal ima struja koji ide u poseban dzek pored ova tri sto dolazi iz namotaja ostala dva nisam ispitao.Da li sva 4 kbl iz namotja moraju davati napon kad se kurbla?Ako neko zna nek odgovori da nebacam novac za namotaj nije jeftin !

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: tomos automatik a3

evo proverio sam na izlazu iz namotaja idu 4 zice, od toga 2 idu u dzek i imaju napon 3 crveno crna odkacena ne ide nigde i nema napon, ljubicasta nema napon a ona je izdvojena iz dzeka i spojen koliko sam video na cdi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Ti namotaji koje si merio su za punjenje, a crveno crna zica daje struju za CDI tj svecicu! Na CDI uredjaju imas crveno crnu zicu i to je napajanje strujom iz namotaja. Prvo proveri tu crveno-crnu zicu iz namotaja, obavezno led lampicom (obicna moze da izgori), odvedi je direktno na CDI, ujedno mozes otkaciti crno-belu zicu koja vodi u bos bravu i sluzi za gasenje. Da podsetim,da bi je proverio moras kurblati Sve zelene zice su masa i sve ih prover, ujedno proveri masu motor-sasija. Taj uredjaj koji ti lici na bobinu je relej alnasera i nema veze sa radom motora. Tvoj motor ne mora da ima akumulator da bi radio, mada nije dobro voziti bez njega. Mislim da se kvar krije u necemu od ovih stvari koje sam nabrojao. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: tomos automatik a3

Poydrav narode,skinuo sam namotaj on je u pitanju ,bunime jedna stvar ne znam kako je u opste ovaj motor palio?Evo o cemu se radi - crveno crna zica je isla iz ovog namotaja koji je izgoreo i ona je bila izolovana van jer nije imala napon,a ljubicasta zica iz pic-a je imala napon] i ona je bila povezana na onu zicu sto ide sama pored dzeka iz namotaja plavo zuta koja ide na cdi a motor je palio sve ok bilo.Kupicu drugi namotaj ali imam problem kako povezati sve to kad je kod mene izokrstano gde ide ta ljubicasta s pica i crveno crna iz namotaja koja je bila odkacena .Moj cdi je sa 6 pinova od toga jedan nije postojao kao sta sam rekao.Hvala svima koji su do sad pomogli ima li neko savet ili zna vec kako dalje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: tomos automatik a3

Ovo je strsno,sta je ovo i kako je motor u opste radio evo slike,a crni koji ide na cdi je napon kad dam kontakt na bravi,plavo zuta ona sama van dzekacdi.jpg sto sam na predhodnoj slici izbacio ide sa pic-a .Sta sad imali neki savet?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja