Jump to content

Moto Zajednica

SUZUKI-ji

Recommended Posts

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Veoma hitno mi je potrebno sto vise podataka o Suzukijevim modelima SV 1000 S, TL 1000 S i TL 1000 R. Medjusobna poredjenja, razlike i slicnosti. Subjektivna misljenja su dobrodosla. :takoje:

Suve tehnicke podatke sam nasao na vise mesta, a interesuje me koje su im vrline, koji nedostatci, na sta bi posebno trebalo obratiti paznju prilikom kupovine.

Jos bolje je izneti licna iskustva, mada nisam gadljiv ni na rekla-kazala informacije, ukoliko imaju neku tezinu u stvarnom zivotu.

Unapred tenk-ju, a info mi nisu hitne, potrebne su mi (bile) za JUCE... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Samo mogu subjektivno da kazem da je meni tl1000r jedan od najlepsih R motora ikad. Velik, lepe linije, ne deluje kao igracka. Dobar obrtni moment. Iz starta gazi. A odlicno se secam pre nekih 8-10 godina kako je frajer sa tl-om u sm na skupu na potezanju na 400m popisao se po kecevima, ninjama,cbr, gsxr, itd. Bukvalno ih sve oduvao. Od tad mi tl ostao u secanju kao motor koji iz 0 povlaci kao blesav. Mislim da je sv mnogo losiji izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ovo se verovatno radi o TL 1000 R, koji je napravljen u malom broju primeraka, radi homologacije za trke, tako da ih nema bas previse. TL 1000 S, iako solidan, prilicno razlicit od R-a.

SV je novija koncepcija i postoji u verzijama S i N.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Pratim oglase, nisanim jedan od tri modela koje sam naveo. Nije mi jasno samo zasto je izbacen u proizvodnju i prodaju SV 1000 S kada je gotovo isti koncept, nodel, izgled, performanse itd itd itd sa TL 1000 S? Koja je poenta medjusobne konkurencije??? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Samo mogu subjektivno da kazem da je meni tl1000r jedan od najlepsih R motora ikad. Velik, lepe linije, ne deluje kao igracka. Dobar obrtni moment. Iz starta gazi. A odlicno se secam pre nekih 8-10 godina kako je frajer sa tl-om u sm na skupu na potezanju na 400m popisao se po kecevima, ninjama,cbr, gsxr, itd. Bukvalno ih sve oduvao. Od tad mi tl ostao u secanju kao motor koji iz 0 povlaci kao blesav. Mislim da je sv mnogo losiji izbor.

 

Popisao se u startu jer mu je motor v-twin, dok ninje i ostali rovi imaju cetvorocilindrase. Ako bih uzimao r, ne bih pristao na manje od 4 cilindra + sto nisam cuo mnogo lepih reci (ipak rekla-kazala) o tom agregatu. Inace, taj motor ti je u velikom stromu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Znam ja odlicno koji motor ima koji agregat, posedovao sam rsv i znam kako vuce V2 iz malih obrtaja ali otprilike samo tad i vuce. Samo sam rekao kad sam zapamtio TL. Inace da je 4 redna odavno bih imao jedan tr1000r jer mi je prelep ali ne volim vibracije koje pravi v2 kao ni to sto vrti malo obrtaja i u visokim gubi snagu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Upravo je karakter V2 masine ono sto mom stilu voznje odgovara. Ja licno ne volim da mnogo zavrcem masinu u obrtaje, ali volim da lepo povuce iz niskih, i volim medjuubrzanja. Inace zivim i vozim motor u kraju gde su putevi relativno losi, pa samim tim i ne dozvoljavaju neke kosmicke brzine. A mozde me hebe i godina u krstenici, iako odbijam da se penzionisem... :lol:

Imaju li ovi V2 Suzukijevi 1000ccm agregati nekih karakteristicnih boljki, na sta bi posebno trebalo obratiti paznju (tipa pumpe za gorivo, bregaste, menjaca, kvacila...)? :neznam: U tragovima mi se javlja nesto sto sam svojevremeno procitao oko slabog kvacila, lamela, ili neceg slicnog, kao i u vezi loseg mapinga sistema za ubrizgavanje. Neko nesto o tome??? Ili bilo sta drugo???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Agregat u Stromu 1000 (sada vec starom) je poreklom iz TL 1000 S i ima sve te boljke koje si naveo...korpa kvacila (moze da se relativno jeftino reparira), neravnomeran rad u nizim obrtajima (zbog cega je potrebno remapiranje i uklanjanje sekundarnog leptira)...

Sta je od tih boljki pokazivao TL, nisam siguran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Hajdemo onda konkretno ovako:

Ima li ko bilo kakve informacije o ovom motociklu? Nalazi se u Grdelici, i kolega je veoma raspolozen za trgovinu. Samo je lose/kisno vreme ovih dana odlozilo da se vec sretnemo. I kakva su vasa zapazanja i misljenja o konkretno ovom primerku?

http://www.polovniautomobili.com/oglas5013526/suzuki_tl_1000_s/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Lep

 

Ali ja kad vidim ovako opremljen primerak ocekujem da sve sto moze da se potrosi od voznje na maksimumu je potroseno i vreme je ya zamenu.Inace ovako opremljeni se dobro odrzavaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Lep

 

Ali ja kad vidim ovako opremljen primerak ocekujem da sve sto moze da se potrosi od voznje na maksimumu je potroseno i vreme je ya zamenu.Inace ovako opremljeni se dobro odrzavaju

 

Opremljen u smislu? Ja vidim donji deo oklopa koji je dodat i nedostatak zadnjeg sedista i zadnjih fuzastera. Sta mi je to jos promaklo? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

meni se ne svidja ovaj iz oglasa, jer je budzevina, nije original prednji far vec od nekog skutera ubudzen, takodje su i usisi na oklopu prepravljeni, i rupe gde prolaze original migavci, tako da vrlo moguce da je bio spicen spreda... a o poziciji tih novih ubudzenih prednjih migavaca migavaca necu ni da komentarisem :staa:

jedino sto mi se svidja je taj dodatak donji deo okopa koji mu lepo stoji :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Taj je po meni opreman za rekreativnu voznju na stazi.Sto bi bilo da je jako cesto vozen na maksimumu verovatno imao i par ostecenja dal sa ovim oklopima ili sa nekim drugim.Sa druge strane uvek je morao biti maksimalno odrzavan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Hajdemo onda konkretno ovako:

Ima li ko bilo kakve informacije o ovom motociklu? Nalazi se u Grdelici, i kolega je veoma raspolozen za trgovinu. Samo je lose/kisno vreme ovih dana odlozilo da se vec sretnemo. I kakva su vasa zapazanja i misljenja o konkretno ovom primerku?

http://www.polovniau...zuki_tl_1000_s/

 

:Mina:

 

Original TL 1000 S sa donjim dijelom vjetrobrana i sa prednje strane.

 

97suzukitl1000sklerksdor.jpg

 

155867suzuki-tl1000s.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

A uz to je uspeo da za 11 godina pređe 17.000km? Verovatno ga je žena terala do kozmetičkog salona i nazad... :zvizduk:

 

EDIT: A i nađoh na netu da se pravio do 2001., ovaj u oglasima je 2003.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

A uz to je uspeo da za 11 godina pređe 17.000km? Verovatno ga je žena terala do kozmetičkog salona i nazad... :zvizduk:

 

EDIT: A i nađoh na netu da se pravio do 2001., ovaj u oglasima je 2003.

 

Mozda je stvarno presao samo 17.000 al' po stazi??? :D

Znaci, sve u svemu...???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

По мени много лепши и некако бољи укупан утисак о оном TL 1000 R у огласима.

Субјективно, веома леп примерак.

А сад V машина у R моторима... Али опет зависи од твог стила вожње.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

По мени много лепши и некако бољи укупан утисак о оном TL 1000 R у огласима.

Субјективно, веома леп примерак.

А сад V машина у R моторима... Али опет зависи од твог стила вожње.

 

Da, da, snimio sam i ja tog TLR-a, samo je problem sa njim sto vlasnik istog nije ni za kakvu kombinaciju zamene, osim za kes.

Inace, sto se V2 masina i njihovog karaktera tice, sasvim mi odgovaraju. Vec vozim V2 masinu (Deauville), ali mi nedostaje malo zivosti u agregatu i u motociklu uopste. To i jeste razlog zasto bih zamenio sadasnji motocikl, koji je inace u izuzetno dobrom stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja