Jump to content

Moto Zajednica

SUZUKI-ji

Recommended Posts

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Pa gledao sam neke uporedne testove VTR-a i TLS-a. Hondi zameraju glibavije ogibljenje i slabije kocnice, kao i nesto nizu snagu. To je upravo ono od cega zelim da se udaljim, menjajuci moju Deauvilku. I TLS osetno bolje poteze, i preciznije se vozi, pogotovo kroz krivine, sto meni i jeste prioritet.

BTW, usput bacam poneki pogled i na malog SV-a, bas zbog njegove okretnosti, male mase i vesele masine. Trenutno me je kupio kada sam nedavno probao primerak kolege sa foruma. Ali, to je u poverenju, i nemojte nikome da kazete... Ipak je ovo prilika da se dokopam neke Litre, i smirim barem na neko vreme. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7073 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

pa to sto VTR ima mekse ogibljenje ti je svakako + s obzirom kakvi su nam putevi, a kocnice su joj daleko bolje nego na Deauvile-u tako da tu nemas frke, jedino to sto je osetno slabija od TL-a :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

pa to sto VTR ima mekse ogibljenje ti je svakako + s obzirom kakvi su nam putevi, a kocnice su joj daleko bolje nego na Deauvile-u tako da tu nemas frke, jedino to sto je osetno slabija od TL-a :neznam:

 

Kolega, ne preterujmo,volem i ja Hondu, ali ne bas toliko... :lol:

 

Mekse ogibljenje (VTR) koje nije potpuno podesivo kao kod TLS-a, kraci hod istog, manje snage, karburatori (VTR) naspram ubrizgavanja (TLS), slozenost rashladnog sistema sa dva hladnjaka... I sto mi najvise smeta, poprilicna modifikacija cak i prednje maske prilikom ugradnje guvernale umesto heblova, sto je kod TLS/SV modela rutinska operacije transformacije (inace se na mom buducem motociklu guvernala podrazumeva pod OBAVEZNO)... A zasto bi kocnice na VTR-u bile "daleko bolje nego na Deauville-u", koji inace ima zlatni Brembo, bi bas bilo lepo da razjasnis... :neznam:

 

Hajdemo i po koje misljenje o SV modelima, pretezno o 1000ccm, posto je o malim 650-cama gotovo sve poznato. Po svemu sudeci sam odustao od primerka TLS-a koji mi je neki dan bio zanimljiv, ali model kao model i dalje ostaje u opticaju, kao i naslednik SV.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7073 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

sad sam uporedio specifikacije, i na moje cudo, oboje imaju diskove istog promera 296mm, samo sto VTR ima plivajuce diskove i kocione celjusti sa po 4 klipa po disku, naspram Deauvilovih 2 klipa po disku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

sad sam uporedio specifikacije, i na moje cudo, oboje imaju diskove istog promera 296mm, samo sto VTR ima plivajuce diskove i kocione celjusti sa po 4 klipa po disku, naspram Deauvilovih 2 klipa po disku

 

Jesi li sigurn da deauville ima 2 klipa po prednjem disku...??? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7073 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

sad sam uporedio specifikacije, i na moje cudo, oboje imaju diskove istog promera 296mm, samo sto VTR ima plivajuce diskove i kocione celjusti sa po 4 klipa po disku, naspram Deauvilovih 2 klipa po disku

 

Jesi li sigurn da deauville ima 2 klipa po prednjem disku...??? :D

ja ovde vidim 2 klipa :jee:

brembo_caliper_pads_view.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

sad sam uporedio specifikacije, i na moje cudo, oboje imaju diskove istog promera 296mm, samo sto VTR ima plivajuce diskove i kocione celjusti sa po 4 klipa po disku, naspram Deauvilovih 2 klipa po disku

 

Jesi li sigurn da deauville ima 2 klipa po prednjem disku...??? :D

ja ovde vidim 2 klipa :jee:

brembo_caliper_pads_view.jpg

 

:takoje: :takoje: :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Hajdemo neke info onih koji sa sigurnoscu znaju o velikim SV-ima. Sta je sve modifikovano?poboljsano i ispravljeno u odnosu na prethodnika TLS-a? Verujem da je bilo nekih poboljsanja, a ne samo estetskih izmena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+

TL 1000 S je imao specifično zadnje ogibljenje sa rotacionim damperom koji je prvio probleme prilikom zagrevanja od oštrije vožnje ali i blizine izduvne cevi zadnjeg cilindra. Rešavano je ugradnjom klasičnog "aftermarket" amortizera. TL 1000 R nije imao taj problem ( ni damper!), trebalo je da bude konkurencija Ducati-ju, lagan, snažan sa ogromnim obrtnim momentom, ali od svega je stekao samo nadimak “widow-maker”. Izgleda da je agregat bio dobar pa je malo ispeglan i smiren nastavio karijeru u drugim modelima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

TL 1000 S je imao specifično zadnje ogibljenje sa rotacionim damperom koji je prvio probleme prilikom zagrevanja od oštrije vožnje ali i blizine izduvne cevi zadnjeg cilindra. Rešavano je ugradnjom klasičnog "aftermarket" amortizera. TL 1000 R nije imao taj problem ( ni damper!), trebalo je da bude konkurencija Ducati-ju, lagan, snažan sa ogromnim obrtnim momentom, ali od svega je stekao samo nadimak “widow-maker”. Izgleda da je agregat bio dobar pa je malo ispeglan i smiren nastavio karijeru u drugim modelima.

Tacno tako...

PLus vec pomenut problem sa senzorima polozaja gasa, koji cine ovu "mrcinu" izuzetno nezgodnim motorom za upravljanje, narocito pri vecim brzinama.

Nisam bas do detalja citao svo pisanje...neko kao da je pominjao prelazak sa Dauville na ovo cudo. Ova dva agregata, iako oba V2, NIKAKVE veze nemaju jedan sa drugim. Dovi je mrtva baba i "dole" i "gore" i gde hoces... Zato PAZNJA!!! Da nebude neprijatnih iznenadjenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ja sam pre 2-3 nedelje išao da pogledam jednog iz oglasa.

A da, ciljam samo na TL1000R... Cak mi nije frka, moj mali SV650 savršeno radi posao, nego bih litru, pa ako se ukaže. Ide fino, ali mi je delovao razdrndan... i verujem da je većina takva.

Moj SV je fabrika i održavam ga kako valja i dolikuje, pa mi je ovo bila kanta! A čak je hteo i zamenu pa da mu doplatim.... nisam pristao i nisam pogrešio.

Pričaju da im crkava kvačilo, što je očekivano s obzirom na snagu i kubikažu iz starije koncepcije V2.

 

Stvar koja mi je jaaaako zasmetala: Položaj sedenja je OK, volim da sam na rukama ( i SV mi je S model), ALI sedište-rezervar... Ima nekako čudan oblik i rezervar je širok tu u korenu na preponama, i sedište. I posle 15 minuta na njemu sam osetio da mi to smeta i da se noge drže preširoko. Da li se na to čovek navikne, neam pojma...

 

Koliko je vozljiv, ne znam, jer su kočnice bile slabe, ležaj kormana sumnjiv, gume pri kraju itd....pa nisam rizikovao. Ali na pravcu lik vozi moj motor 170-180, ja iza njega u 6. i kad sam se smorio, zavrnuh gas i odeeee. Ko SV650 3. brzinom, majku mu ludu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

"Nisam bas do detalja citao svo pisanje...neko kao da je pominjao prelazak sa Dauville na ovo cudo. Ova dva agregata, iako oba V2, NIKAKVE veze nemaju jedan sa drugim. Dovi je mrtva baba i "dole" i "gore" i gde hoces... Zato PAZNJA!!! Da nebude neprijatnih iznenadjenja.

"

 

 

@ pronto:

A ja sam bas mislio da su gotovo identicni motocikli, osim sto Deauville ima bocne kofere... :stabre: Hvala na savetu, imacu to na umu. :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

post-8222-0-51179700-1419235918_thumb.jpg

prelep motor al po meni samo kad se stavi "normalan" korman...

 

:takoje: :takoje: :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ako gledas V2 mislim da ne bi trebalo nista da gledas sem Aprilije.

 

5049.jpg

 

Aprilia%20RSV1000%20Tuono%20%201.jpg

Lepo izgleda, ALI...

Ko se jos usrecio sa Aprilijom? U voznji je verovatno u vrhu svoje klase, ali po pitanju cene eksploatacije i odrzavanja, ne bih voleo da se uhvatim u to kolo. Elektronika na ovim motociklima, koje inace ima i za izvoz, je nadaleko poznata po svojoj "pouzdanosti". Ne samo komplikovanije komponente, vec su i najobicnije zice i konektori vec fabrick, novii za zamenu.

Donekle ekskluziva, ali se bas iz tog razloga ne uklapa u moje finansijske mogucnosti. Kao i vecina drugih, rado bih je provozao i vozao, ali se tu zavrsava sva prica o nekoj duzoj vezi. Kao ona devojka koju svi hvale i setali bi je, ali je niko ne zeni.......

Inace, lepi motorini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 10/11/2017 at 9:08 AM, zoradonjic said:

Interesuje me šta se desilo na kraju balade? Da li si našao devojku za ženidbu?

A ti si sada kao neobavesten, jel'? Samo ne znam da li si poput Kostunice, ili francuske sobarice...

:-P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja