Jump to content

Moto Zajednica

7 država za 7 dana....

Recommended Posts

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Posle dosta vremena se odlučih da započnem putopis.

 

Neće biti dugačak verovatno, niti će biti previše oplemenjen fotkama, ali se osećam dužnim da ga napiskaram, i pokušaću da ga učinim zanimljivim.

Ovo započinjem dok čekam da se skine par desetina service manuala, u garaži! :D

 

Unapred se izvinjavam što verovatno neću brzo završiti jer mi vreme ne dozvoljava, ali moram početi:

 

Plan:

 

post-17356-0-06373000-1409246553_thumb.png

 

Naravno od prvobitnog plana smo dosta omašili... pivo valjda ili bem li ga!

 

Dakle, sve je počelo tako što me kuma zvala da dodjem u Trieste. Obavezno! Ali je drugar imao svadbu u Bosni, a beše tu i Bike Rock misija i mi isplaniramo da napravimo krug. Kosovo, Herceg novi, srećemo se u Dubrovniku, pa Jadranska magistrala!

 

Što bi rekao Lala, ni nalik.

 

Ja osta´bez godišnjeg u to vreme, drugar ne ode na svadbu zbog porodičnih problema i ode sve u propast. Sem što óćemo da idemo, makar crkli!

 

U sredu nekog datuma (ne pamtim ih sve da je za lek) dodje moj direktor i ja mu saopštim da od petka ne radim i idem na GO.

 

Spakovani, Četvrtak veče, cirka se piva i razilazimo se do ujutru! :D Od prvobitno nas trojce, jedan otpade... šta ćeš.

 

Petak zajtra:

Spakovani, level EXPERT vs. AMATEUR

 

post-17356-0-29925400-1409247086_thumb.jpg

 

Nastavak sledi kad se nadje vremena, skinuše se manuali! :D

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Prva etapa: Novi Sad-Mostar...

 

To znači prelazak preko Romanije! Duuuugo ocekivani!

Pošli smo po lepom vremenu, i ganjamo put Bosne. Stizemo na vr¨Romanije i stajemo na kafu! Opeglaše se krivine uzbrdo, valjalo bi odmora...

 

Jedna od usput:

post-17356-0-85567600-1409261169_thumb.jpg

 

Fotke ću dodati kad mi Boki, nik @Driver 023 (drugar sa kojim sam delio ovu pustolovinu) prebaci na comp. Inače član ovog foruma.

 

Nakon pauze je počela kiša... i uglavnom više nije prestajala! Uopšte! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Stigosmo u Mostar. Vožnja po kiši kroz Bosnu je..... nemam adekvatnu reč... užasna?

Posle speedway vožnje Mostar je naišao. Kiša stala čim smo parkirali. :nanana:

 

Smeštaj smo bookirali tako da imamo parking koji je zatvoren. Bio je veoma zatvoren:

post-17356-0-19357900-1409261874_thumb.jpg

 

Jedna prava mostarska:

post-17356-0-77432000-1409261980_thumb.jpg

 

Sledi put ka Hvaru....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Put ka Hvaru je bio fenomalan. I jedini dan bez kiše.

Neki put se mora dotankati, ali ne često. Puuu, a i cigareta nekad zafali.

post-17356-0-87801900-1409262400_thumb.jpg

 

Ispijanje kafe i čekanje na trajekt. Naravno, motorom je to trajalo kraće od kafe. A da, granica se prošla tako što smo izbegli jedno 3 sata čekanja. Malo retroaktivno pišem kako mozak zavarniči :D

post-17356-0-66018900-1409262458_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Super :) Samo napisi tih 7 drzava osim Srbije kojima si sve isao da mozemo da pratimo putanju. Ajde cepaj :moto3:

P.S. Slike su ok, samo neke slike smanji malo. Npr. ona na pumpi je kod mene jako velika ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Plan je bio sledeći: Hvatamo trajekt ka južnom delu Hvara, pa da odvozamo duž Hvara, jer smestaj imamo blizu Starog Grada koji je severno. Time celo ostrvo biva odvozano.

 

Ovde fotkanje nije dolazilo u obzir iz jednog prostog razloga: Put je FENOMENALAN. Preporuka za sve koji ikada budu imali prilike da oližu gume ovuda, da to obavezno urade!!!

 

Jedno 70 kilometera divnih krivina i neopisivog pogleda na more!

 

Od toga je možda 30-40 km novog asfalta, ostalo je još uvek stari, ali rade na tome da se ceo put obnovi. I stari deo je odličan, ali je malo manje bezbedan jer nema zaštitne ograde i desi se da ima malo tucanika koji je skliznuo sa sporednih puteva.

 

Inače, Hvar ima oko 300 sunčanih dana u godini i more je prelepo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ajd da napišem sad turu otprilike na zahtev koleZe:

Države: SRB, BIH, CRO, SLO, ITA, AUS, SLO, (jedno 4 puta tamo amo za par sati :moto3:), HUN, SRB.

 

Gradovi u kojima smo noćili: Mostar 1 noć, Stari Grad (Jelsa) 1 noć, Pula 2 noći, Trieste 2 noći, Murska Sobota 1 noć.

 

Posećena mesta sem noćenja (deo): Vrboska na Hvaru, Zatim u HR prodjosmo do pule kroz primorske gradove, Split, Zadar... svratili u Primošten koji stoji kao jedan od 35 mesta na svetu sa najčistijim morem!!

Iz Pule posetili Rovinj (Hvala Mile Fazer) prošli kroz mala mesta od Pule do Trsta koja su ljudima makar iz priče poznata, kao što su Umag i Poreč.

 

Potom kroz predivnu Sloveniju do MS. Odatle ujutru do Gratza u AUS (morao se posetiti Louis :jee:) nazad u MS, ručak i gas ka lepoj nam Srbiji.

 

Ovo je ukratko, putopis nastavljam odakle sam stao. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Trajekt sa Hvara (Stari Grad) do Splita. Skupa skoro 3 sata. I 3000 jedrenjaka usput, manje-više. I mnogo ostrva. Hrvatska ih ima od 991 do 1.246, ali se po zvaničnim podacima tačan broj ne zna!

 

post-17356-0-62300200-1409264422_thumb.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

BIH, CRO, SLO, ITA, AUS i HU koliko sam skontao ;) To je 6. Fali ti jos jedna drzava. Nasu ne racunamo. HE HE ;) ja sad ko neki drugi kolega sa foruma ;) Salim se, cepaj samo :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Nisam je ni ja računao dok mi kolega iz SLO nije rekao da je naša država jedna od lepših za putovanje. ;) I ako se putovao kroz nju i ona se ubraja. Em je nisi preskočio nego vozio, em si se LEPO vozio kroz istu. Kontam da je coék u pravu skroz! :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Baotian speedy 49ccm, Yamaha Majesty 250, Elektro skuter made in China, eletricni trotinet, Suzuki VL800, Capriolo mountbike

Bravo, jos smo neki razmisljali kao ti !!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Iskrcavamo se sa trajekta! Asfalt ponovo, napokon!

 

Pomalo gladni a mnogo više željni vožnje, nastavljamo dalje!

 

Po savetu drugih ne stajemo u Splitu da klopamo, kao nije bezbedno... my ass, ali ajd!

 

Ja naleteh par nedelja pre puta na fotke Primoštena koji važi za top 35 destinacija po čistoći vode!

E tu ćemo da jedemo!!!!

Majku mu, jedva dobih od salata i premaza ono što sam želeo! Jbg, mlad sam... Note to my self: nauči kako se šta zove na tuđem jeziku!

Pavlaku ne bih pogodio kako se kaže na hrvatskom, sve da sam zolju uzeo!

Elem... klopali, prošetali se malo, slabo šta ufotkali, javili se koleZama austrijancima i nemcima i krećemo dalje!

 

Entuzijasti kreću da ližu gume po jadranskoj magistrali! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

Eto, spomenu me čovek, pre skoro mesec dana, ja tek sad videh.

Samo bih dodao na sve ovo do sad, da se za malo ovaj put pretvorio u neku treću avanturu. Dolazimo mi do trajekta za Hvar, bar smo tako mislili, treba da počne ukrcavanje, nisam ni stigao da dam kartu čoveku koji radi tamo, kad će on meni:"Gde ćete vi?" -"Pa, na trajekt..." -"Vama treba trajekt za Hvar, bežite tamo iza, treba da dođe za 15min, a sad se sklonite odavde, trebam da utovarim ove." Ne znam kojim čudom, ali skontao je da to nije naš trajekt... :D

Jeste, smeštaj "Zdrava hrana" :)

Dalje pisanje ipak prepuštam kolegi, kad je već započeo, ja bih samo da se zahvalim ljudima koji su nam pomogli, na bilo koji način, da odvozamo ovu prelepu turu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja