Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha tzr 50

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha tzr 50

Kupio sam Yamahu tzr 50 u fabrickom stanju, ostala je samo elektronska blokada, max speed mu je oko 93km/h. Posto mi je ovo prvi brzinac nemam neka iskustva i procitao sam negde da motori ovakvog pita 2T se saltaju na neki 8000 obrtaja i da je tako potrosnja manja? I sta je najbolje da uradim da bi dobio na nekoj brzini sem kita?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Te cvaje imaju ventil koji se otvara kada se predje odredjen broj obrtaja i tek onda dobijaju pravu snagu, a pre toga kao da su mrtve, tako da potrosnja ne moze biti manja tad bukvalno usisava gorivo ali opet 50cc je tako da ne moze ni previse da potrosi ako je lepo ustelovan karburator.

A za brzinu mozes da pogledas da stavis vecu diznu, povecace se potrosnja ali i protok goriva...Onda mozes malo da prilagodis prenos, ali tu gubis npr. ubrzanje da bi dobio max brzinu :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ako ide 93km/h onda nema blokadu. Saltas gde oces, u malim obrtajima nema snage pa ce mu dugo trebati dok ubrza. Ako vozis u crvenom trosi vise, ako vozis oko 9 ili 9.5k obrtaja onda treba da trosi oko 3 litre.

 

Tzr 50 nema power valve kao 125.

 

Sa kitom od 86cc top performance (ja imao taj) moze da ide oko 120 km/h, malo preko toga, naravno napred veci zupcanik, fabricki je mislim 11 zuba a tebi treba bar sa 13 ako stavis kit. Takodje, lanac ces zatezati svaki drugi dan pa vec kad menjas lancanike promenis i lanac i umesto 420 stavis 428 jer je deblji i bolje trpi istezanje. Potrosnja je oko 4.5 litre do 5. Takodje moras da menjas radilicu, klipnjacu, kvacilo, opruge kvacila, karburator bar 21mm, reed ventil (lamelni ventil) na usisu, filter vazduha, auspuh. Izvadis pumpu za ulje i sam pravis mesavinu kad sipas, minimum 2dcl na 10 litara, pozeljno 2.5dcl na 10 litara tj 2dcl na 8 litara goriva.

 

Na kraju, najvise se primeti ubrzanje da se poboljsa, pogotovo ako napred ostavis sa 11 zuba ili stavis 12 onda ti ide oko 100 jer moras navrtati jako u crveno da bi isao brze ali ubrzava mnogo bolje nego sa 49cc.

 

Moj savet ti je da ukoliko hoces da budzis pogledas jeftinije alternative jer ce ti kit stradati svakako za otprilike 10k predjenih kilometara, pogotovo aluminijumski. Ako nadjes gusani cilindar i zaobljen klip sa dve karike, taj mozda traje duze. Na KP sajtu imas lika, mislim da je iz Odzaka, ima sve za Am6 agregate, simi moto king mislim da se zove, kod njega mozes naci 80cc kit za 7000 dinara, gusani cilindar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha tzr 50

Pa pazi to znam , kit ce kad tad stradati. Znaci kad bi stavljao kit morao bi sve da menjam ? Sta je najbolje da uradim ? Bar neko malo ubrzanje da dobije, necu da ga pretarano budzim .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Treba biti realan. To je samo 49 kubika. Ako ide 93 km/h znaci da spada u vrh koliko 49cc 2t masina moze da ide. Ima i brzih ali to su masine za trke gde se menja klip pre svake trke itd dakle nije za svakodnevnu upotrebu. Mozes da menjas sta hoces, i diznu i auspuh i filter vazduha i sve, i mozda, samo mozda ce ici 95 km/h a trosice dve litre vise a vrlo moguce da ce ici sporije.

 

Ako se ne vozis u dvoje i nemas puno uzbrdica u kraju i ako nemas sto i kusur kila onda ti savetujem da zamenis prednji lancanik i stavis 12 zuba umesto fabrickih 11 to bi trebalo da te dovede blize stotki ali po idealnim uslovima po ravnom i bez vetra.

 

Menjanje samo necega tipa auspuh ili budzenje dizne ili slicno dobijas minimum performansi a potrosnja goriva drasticno skace ili jos gore skoci potrosnja a performanse opadnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kažu da ima...ali ima i razlike u zavisnosti od tržišta i godine proizvodnje. Nisam čuo za neko rezanje, odvajanje kablova i sl. samo zamena kompletne CDI jedinice

Ista je mašina recimo na Apriliji RS 50 i još nekim spravama raznih marki...agregat je Minarelli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Ma imam jednu u radioni i nikako s njom na zelenu granu ... 

 

Problem je u tome što je po tome šarafao kako je tko stigao i poslije svakog šarafanja je motor bio u još većem sranju ... I sad bih ja to trebao dovesti u stanje kako treba biti, a iskreno, nisam baš puno šarafao po tim 50-icama .. zadnja mi je bila Aprilililija prije dobroh 10 godina .. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

'Ajde ne zezaj, nemo'š da ga napraviš.

Jes' malo problem kad se izređaju stručnjaci...ali ima danas informacija koliko želiš. Ta sprava, kao i bilo koja druga mora da radi dobro i sa blokadama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Filter zraka izrezan od neke spužve (sunđera) pitajboga kakve... svjćica od auta, na karburatoru fali šaraf za štelanje (našao odgovarajući) ... 

 

Dobio sam ja njega da on radi relativno OK... u leru mirno i ne gasi se ... gas prima OK i spušta se na ler ... Što se toga tiče, imam ga ... :D  

Ali znaš ono kad ti nešto fali .. nije to to ... Nekako neće povući.... ne ide brže od 75-80max i pod opterećenjem neće preko 7-8K o/min ... slabašan ... 

 

Sjećam se one Aprililililijice, išla je bolje ... bila živahnija nekako .. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Evo samo da kažem da sam napravio ovo govanjce :lol3: .. ide oko 100-tke i jako lijepo ide u obrtaje .. i preko 12k

 

A najveći problem je bio ustvari u meni i tome što sam vjerovao da su fušeri prije mene znali šta rade, pa sam tražio greške tamo gdje ih nema ... Pa sam jednostavno krenuo od početka i završio kako treba ... :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja