Jump to content

Moto Zajednica

XT 1200 Z Super Tenere

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja sam ST probao pre kupovine i vec tada mi se opasno svidela...sto je i prelomilo u odluci.

Motor je neverovatno elastican, vuce fluidno u 6. brzini vec od 2000rpm. Nekada saltam samo iz navike sa Stroma koji je to trazio, a bez potrebe. Veoma lako se vozi, ima nisko teziste i u krivini stoji kao na sinama. Kompletno je dosta cvrst i ne mora da se namesta pred krivinu.

Potrosnja je neverovatno mala, barem ovo sto sam vozio (razrada).

Kocnice se lepo doziraju i dosta su bolje od Stroma (koji je poznat po slabasnim kocnicama), mada su slabije od modernih maxi endura koji su postali previse "sport".

Kardan je fenomenalan i potpuno zaboravis na njega...bukvalno je u voznji kao lanac...bez ikakvog klak-klak. Menjac, takodje kao u puter.

Sediste fenomenalno.

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Prethodnih dana Tenera je dobila podizace kormana, plocu/nosac za kofer i Maxiu.

 

Plocu i odstojnike sam napravio...

 

DSC_0660.jpg

Kofer na motoru

 

DSC_0662.jpg

Ploca dok sam je pravio

 

DSC_0666.jpg

Ploca nakon peskiranja

 

DSC_0671.jpg

Ploca nakon plastificiranja na motoru

 

DSC_0672.jpg

Odstojnici/podizaci

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Video sam na jednoj reklamnoj fotografiji 1200 Teneru sa sva tri kofera. Zanimljivo mi je bilo da u dnu reklame, sitnim slovima naravno, pise da Yamaha NE DAJE garanciju za motocikl na kome su sva tri kofera, i da je fotografija napravljena samo u reklamne svrhe. Rep jednostavno nije predvidjen za sve to. Znaci, ili samo bocni koferi, ili samo top kejs.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Video sam na jednoj reklamnoj fotografiji 1200 Teneru sa sva tri kofera. Zanimljivo mi je bilo da u dnu reklame, sitnim slovima naravno, pise da Yamaha NE DAJE garanciju za motocikl na kome su sva tri kofera, i da je fotografija napravljena samo u reklamne svrhe. Rep jednostavno nije predvidjen za sve to. Znaci, ili samo bocni koferi, ili samo top kejs.

 

 

A ja bas suprotno....gledao manijake kako prze ovu 1200, po pustarama sa sve bocnim koferima...bas su mi oni zapali za oko, jbga sad mozda su bili prazni , al boze moj.

A koliko znam i na mojoj STaroj ima neko drasticno malo ogranicenje za rep + upozorenje da se ne sedi na istom.....

 

Klasicno pranje ruku od strane proizvodjaca ...za nezeljene slucajeve

 

Doktore, svaka cast na izboru..... pravi je....jedva cekam tvoje utiske iz neke duze ture :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Dok, pa tebi "basta" i sarafanje?Jesi li vozio gs,da li je neka razlika?

 

Ne znam sta je ovo "basta"...Vozio sam GS-a i bio je jedan od motora pri izboru, ali su neke sitnice prelomile...sto bi se reklo vise mi je srce zaigralo na Yamahu.

 

 

Video sam na jednoj reklamnoj fotografiji 1200 Teneru sa sva tri kofera. Zanimljivo mi je bilo da u dnu reklame, sitnim slovima naravno, pise da Yamaha NE DAJE garanciju za motocikl na kome su sva tri kofera, i da je fotografija napravljena samo u reklamne svrhe. Rep jednostavno nije predvidjen za sve to. Znaci, ili samo bocni koferi, ili samo top kejs.

 

Za ovo prvi put cujem, u zvanicnoj garanciji nema ni reci o tome. Bas cu da pitam kod dilera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Videh ti u potpisu pre neke dve nedelje da si se ponovio, al´ ne znadoh da ima i tema o tome.

Čestitam doktore, neka te služi kako si naumio. Jedva čekam neki tvoj putopis, pa ujedno i neki realni test.0takoje.gif

A još nov motor.1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Videh ti u potpisu pre neke dve nedelje da si se ponovio, al´ ne znadoh da ima i tema o tome.

Čestitam doktore, neka te služi kako si naumio. Jedva čekam neki tvoj putopis, pa ujedno i neki realni test.0takoje.gif

A još nov motor.1care.gif

 

Doktor neće kao ti da spali lamele u nekom wulf-fucking-u

 

On ce to da tera do pijace da ode po jedno tri kile paradajza, dva krastavca i trk nazad.

Vidite da je stavio top case od skutera :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

U garanciji nema nista o tome, a kod zvanicnog uvoznika mozes bez problema da kupis sva 3 kofera...Inace rep uopste ne deluje slabo, naprotiv, deluje dosta robusno...ako nekoga bas zanima slikacu. A i testiracu licno sa sva 3 kofera i suvozacom vec sledece godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Videh ti u potpisu pre neke dve nedelje da si se ponovio, al´ ne znadoh da ima i tema o tome.

Čestitam doktore, neka te služi kako si naumio. Jedva čekam neki tvoj putopis, pa ujedno i neki realni test.0takoje.gif

A još nov motor.1care.gif

 

Doktor neće kao ti da spali lamele u nekom wulf-fucking-u

 

On ce to da tera do pijace da ode po jedno tri kile paradajza, dva krastavca i trk nazad.

Vidite da je stavio top case od skutera :P

 

Viđe ovog. Pa ´de si prijatelju moj, šta ima?! 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Mislim da tekst na slici treba doslovno shvatiti. Tamo pise da ne treba koristiti kofere djuture "usled povecanog rizika od pretovaranja" sto naravno ne mora da znaci da ce do istog doci. Motor ima svoju nosivost koja je naznacena u specifikaciji, o kojoj vozac vodi racuna. Nisam strucan, ali mislim da je ovo druga strana marketinga, sa jedne strane ovakve velike motore predstavljaju kao najbolje, sposobne za sve I svasta, a sa druge strane daj da se osiguramo u slucaju da se neko seti da ponese pola tone gradjevinskog materijala da gradi sebi kolibu na nepristupacnom mestu.

Inace svaka cast na izboru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemam ja kratak fitilj...Nego brzu reakciju na vas a sranja...ol, 382 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: TDM900

Prethodnih dana Tenera je dobila podizace kormana, plocu/nosac za kofer i Maxiu.

 

Plocu i odstojnike sam napravio...

 

DSC_0660.jpg

Kofer na motoru

 

DSC_0662.jpg

Ploca dok sam je pravio

 

DSC_0666.jpg

Ploca nakon peskiranja

 

DSC_0671.jpg

Ploca nakon plastificiranja na motoru

 

DSC_0672.jpg

Odstojnici/podizaci

 

 

 

Dobro si ti ovo napravio ...profi i precizno da znam gde da dodjem kad kupim Tenericu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Neka je sa srecom!

 

Ja sam se pre dve godine "lomio" izmedju njega i GS-a.

I na kraju me mangupi zajebali pa sam uzeo ADV-a.

 

U svakom slucaju napravio si odlican izbor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Nesto se radilo u zadnje vreme...pravili su se nosaci za bocne kofere i gril za top case. Glavni majstor je bio komsija Panco, ja sam pripremio slike i PDF-ove od Touratec-a, SW-Motech-a, Hepcko&Becker-a i Givi-a...pa smo napravili po sopstvenoj zamisli, uzimajuci od svakoga po nesto za sta smo mislili da je dobro.

Napravljene su caure od aluminijuma, nabavljeni srafovi, sve je ispeskirano, pa cinkovano, pa plastificirano.

Touratech Zega Pro kofere sam pozajmio od drugara (38/31 litar) za pravljenje, i nameravam iste da kupim, samo kombinaciju 38/45 litara.

 

DSC_0718.jpg

 

DSC_0719.jpg

 

DSC_0721.jpg

 

DSC_0722.jpg

 

DSC_0723.jpg

 

DSC_0726.jpg

 

DSC_0735.jpg

 

DSC_0736.jpg

 

DSC_0740.jpg

 

DSC_0741.jpg

 

DSC_0743.jpg

 

DSC_0746.jpg

 

DSC_0747.jpg

 

DSC_0748.jpg

 

DSC_0750.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja