Jump to content

Moto Zajednica

XT 1200 Z Super Tenere

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL
Sta ce moj motor kod tebe!!  :oda2: :oda2: :oda2:
 
Pogledaj u mojim odgovorima sediste, ja sam do skora imao fabricko pa mi bolo oci i na kraju ga presvukao, mozda se svidi i tebi. :jee1:
Ćao,
ako je ovo tvoj motor voleo bih da se sretnemo negde na kafici. Pa na tenane da mi opričaš njegove mane, vrline ...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Posle dugogodisnje voznje KTM 950 Adventure koji je sve vise prilagodjen za offroad voznju, javila se potreba za motorom koji bi pruzao zadovoljstvo na putovanjima, a naravno da bude maxi enduro koncepcije. Spisak se brzo sveo na GS i Teneru.

Posle probe jednog i drugog lako sam se odlucio za Teneru jer za iste pare je pruzala vise od GSa, pre svega snagu sto je svakako posle prgavog KTMa ipak bitna stavka u mom slucaju, navika je cudo.

Upravo Doktor, pokretac ove teme je ustupio svoj veoma utegnut motor na probu i posle prakticno par kilometara sam shvatio da nemam razloga da gledam dalje i da je STenera pravi izbor. Bez obzira na masu i gabarite, veoma se lako vlada i pri gradskoj voznji, a na otvorenom putu je bas stabilna, dobro koci i ima super zastitu od vetra koja nekad cak i smeta.
 

Nasao sam motor koji na sebi ima prakticno sve sto je potrebno za udobno putovanje. 
2011to godiste i poseduje opremu iz tkz. "first edition" paketa, 3 kofera, maglenke, rollbar, grejaci rucica, akrapovic, metalnu zastitu motora, zastitu fara, "wind deflector" za ramena. Prethodni vlasnik ugradio je veliki vizir, metalnu zastitu za vile, pokazivac stepena prenosa, prosirenje copave i nosac za navigaciju/mobilni.

 

Ja sam za sada ugradio led sijalice u farove i  maglenke, postavio "huligan switch" za otkljucavanje snage u prve tri brzine, a planiram prekidac za automatsko gasenje ABS i TC, verovatno promenu opruga u vilama i jos neke sitnice.

 

Kupio sam ga pred kraj sezone pa nisam napravio puno kilometara, ali se nadam da ce u ovoj biti dosta lepih voznji i radujem se tome jer motor je stvoren za to.

 

20201204_151020.jpg

20201025_132204.jpg

20201005_144900.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere
On 1/9/2021 at 12:30 PM, ProMaster said:

Tenerasi, uradi li neko od vas remap? 
Interesuju me iskustva..

Skoro sam kupio STeneru i u razgovoru sa Doktorom saznao za remap za koji sam se odmah zainteresovao.

Takodje Doktor je spomenuo i modifikaciju "huligan switch" koja je veoma lako izvodljiva pa sam se odlucio da prvo to isprobam.

Pre svega zbog euro normi, a i prijatnije voznje u gradskim uslovima u prve tri brzine ustrojen za 25%.

Medjutim ovom modifikacijom ECU praktnicno delom brise restrikciju, dodaje bogatiju smesu i motor postaje osetno jaci i ostriji u prve tri brzine, posebno oko 4000rpm gde ima rupu.

Ljudi koji su probali i remap glasaju za njega, ali kazu da nije ogromna razlika.

 

Sve sto je potrebno da se napravi "huligan switch" jeste ugranja prekidaca "on/off" na neko zgodno mesto, ja sam stavio sa leve strane tako da mi bude lako dostupan za levi palac, a onda paralelno spojiti sa kablom koji ulazi u prekidac pored rucice kvacila koji zapravo sluzi da posalje signal da je kvacilo stisnuto. Mana ovog moda moze biti u tome da kada je prekidac na "on" poziciji, ECU prima infomraciju da je kvacilo stisnuto pa je moguce motor startovati dok je u brzini. Kapiram da svi mi vodimo o tome racuna ali da napomenem da moze izazvati neprilike kod nepaznje.

 

Modifikaciju je moguce menjati u letu, bukvalno u bilo kom trenutku, ne mora se oduzimati gas kao kod fabricke promene rezima sport i turing. Da napomenem da se razlika oseti u obe varijante, s tim sto se u turing modu oseca i u vecim stepenima prenosa. Kao da turing predje u sport, ali ne bas potpuno. Ja sam sebe pronasao da vozim u turing modu, a po potrebi levim palcom u sekundi dodam snagu i kasnije opet vratim na prijatniji rezim voznje.

 

Preporuka za ovu modifikaciju je ocigledna. Ne gubi se apsolutno nista, jednostavnim iskljucivanjem prekidaca motor postaje fabricki ustelovan, takodje se lako i skida ako nekome nije potrebno, tako da nema razloga da svi koji voze STeneru ne urade ovaj mod.

 

Na zalost nisam slikao ni snimao postupak ali Doktor je izrazio zelju posle probe mog motora da postavimo kod njega tako da cemo tada detaljno prikazati instalaciju koja je veoma jednostavna.

 

Da napomenem da za sada nisam procitao celu temu, pa mozda je i bilo price o ovome :wacko:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

@OverLord - jeste bilo priče, ali svakako je dobro da se čuje i tvoje iskustvo.

Zanimao me remap, jer kao što si i sam opisao, informacijom o stisnutom kvačilu nateras motor da ne zna u kojoj je brzini i od dopušta klapni da se otvara onako kako treba, ali mislim da doziranje smese nije idealno u tim uslovima, jer za optimalnu smesu, ECU mora da ima informaciju o brzini u kojoj se nalazi motor, ovako mislim da nema.

Kod remapa, za te brzine koje su fabričku uskraćene za kompletno otvaranje klapne, podešavanje je takvo da dopušta leptiru kompletno otvaranje, nema nikakvog zaubilazenja i smesa je "idealna".


Sent from my Mate20Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Slazem se, remap je sigurno prava stvar sto se tice pravilnog rada motora. Problem je sto ovde nisam nasao da se neko time bavi, a ici preko granice ili slati ECU je svakako gimnastika. Ja bih iskreno voleo prvo da probam kako se motor ponasa sa remapom. Trenitno stanje u T modu mi odgovara kada se vozim po gradu ili gustom saobracaju, smanjena snaga i odziv na gas je taman, takodje dobro dodje u kisnim uslovima i van asfalta. Svaka agresivinja promena u T modu kao sto trenutno izvodim sa "huligan switch" ne prija mi u pomenutim uslovima. Zbog direktnog ubrizgavanja vise se oseca paljenje i gasenje dizni pa dolazi do trzanja pri potpunom zatvaranju i otvaranju gasa, kao sto je slucaj u S modu. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z, Yamaha Majesty 180, NSU Pretis maxi 175

Pozdrav svima... 

Posle pet godina na TDM-u rešio da malo nešto promenim i izbor je pao na Teneru. 

Juče je stigla pa sad sledi upoznavanje :moto2:

IMG_20210221_103252.jpg

IMG_20210221_103225.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1197 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Pozdrav svima... 
Posle pet godina na TDM-u rešio da malo nešto promenim i izbor je pao na Teneru. 
Juče je stigla pa sad sledi upoznavanje :moto2:
IMG_20210221_103252.thumb.jpg.292392e0edcceb35148893dd2be2f3df.jpg
IMG_20210221_103225.thumb.jpg.5c5c867d3553576fc90b8bd43b82fe44.jpg
Iz Niša?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z, Yamaha Majesty 180, NSU Pretis maxi 175
pre 3 minuta, vidakn je napisao:

Iz Niša?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Jeste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z, Yamaha Majesty 180, NSU Pretis maxi 175
pre 10 minuta, vidakn je napisao:

Dobra baš!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Kad sam je video na oglasima izgledala mi predobro, zvao čoveka i kaže nećeš se pokajati ako dodješ, sigurno ćeš kupiti....

Uživo još lepša, od prvog vlasnika, servisna knjižica, tri ključa... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL

Srećno bilo...
Iz mog ličnog iskustva, obzirom da si vozio TDM, videćeš da Tenera i TDM baš i nemaju sličnosti. Nekako čudan osećaj ljuljanja u vožnji ali se čovek brzo navikne.
Dok sam vozio TDM-a, mislio sam da nema boljeg motora, međutim... Danas mislim da je to Tenera.

P.S. nek te ne brine potrošnja ulja. Hoće to kod nje.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z, Yamaha Majesty 180, NSU Pretis maxi 175
Pre 1 sat, Zoxxx69 je napisao:

Srećno bilo...
Iz mog ličnog iskustva, obzirom da si vozio TDM, videćeš da Tenera i TDM baš i nemaju sličnosti. Nekako čudan osećaj ljuljanja u vožnji ali se čovek brzo navikne.
Dok sam vozio TDM-a, mislio sam da nema boljeg motora, međutim... Danas mislim da je to Tenera.

P.S. nek te ne brine potrošnja ulja. Hoće to kod nje.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 

Hvala imenjače:takoje:

Inače kada sam  početkom prošle godine seo na tvoj motor dok smo jeli sladoled u Kovinu, i iz tvoje priče video koliko si oduševljen bio sa istim, od tada je i moja želja bila da probam Teneru i evo sada... :jee1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL
Hvala imenjače:takoje:
Inače kada sam  početkom prošle godine seo na tvoj motor dok smo jeli sladoled u Kovinu, i iz tvoje priče video koliko si oduševljen bio sa istim, od tada je i moja želja bila da probam Teneru i evo sada... :jee1:
Moramo se sresti prvi neki vikend....

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z, Yamaha Majesty 180, NSU Pretis maxi 175
Pre 10 sati, Zoxxx69 je napisao:

Moramo se sresti prvi neki vikend....

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 

Pa mogli bi... :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Tenerasi, vrlo sam blizu odluke da Tracer 900 menjam za Teneru.

Da li postoji neko od koga bih mogao da probam motor par krugova, mozemo se i zajedno negde provozati i zameniti motore, mogu i novac neki da ostavim, sta god. Sedeo sam na jednom pre neki dan (medjutim, vlasnik nije bio tu, a bez njega nisam zeleo da probam) i delovala mi je kao motor koji zelim, ali jednostavno glupo mi je da krecem u prodaju mog motora, dok nisam siguran da mi Tenera odgovara.

Pozeljno bi bilo da je BG u pitanju, ali nije mi problem da odem, tj. dodjem bilo gde. 

Hvala!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z, Yamaha Majesty 180, NSU Pretis maxi 175

 

On 23.5.2021. at 18:27, ProMaster je napisao:

Tenerasi, vrlo sam blizu odluke da Tracer 900 menjam za Teneru.

Da li postoji neko od koga bih mogao da probam motor par krugova, mozemo se i zajedno negde provozati i zameniti motore, mogu i novac neki da ostavim, sta god. Sedeo sam na jednom pre neki dan (medjutim, vlasnik nije bio tu, a bez njega nisam zeleo da probam) i delovala mi je kao motor koji zelim, ali jednostavno glupo mi je da krecem u prodaju mog motora, dok nisam siguran da mi Tenera odgovara.

Pozeljno bi bilo da je BG u pitanju, ali nije mi problem da odem, tj. dodjem bilo gde. 

Hvala!

Ja sam voljan da pomognem ako još nisi našao nekoga, samo što nisam baš u blizini... 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z, Yamaha Majesty 180, NSU Pretis maxi 175

Evo da podelim i ja utiske posle nekih 2000 i kusur kilometara, motor mi je savršeno "legao", vrlo brzo sam navikao na malo veću težinu ali sada je ni ne osećam.Čak mi više odgovara teži motor, nema više da me baca vetar levo desno kada sam iza kamiona ili kada duva jak vetar kao na TDM-u.Meni savršen motor za moje potrebe i moj stil vožnje. Potrošnja je ista kao i na ostalim motorima, potroši sve što sipam:na_glavi:

Jedino sam imao problem kad je došlo toplije vreme, u nekom položaju ručice gasa počeo da trza kao da sam pustio gas pa opet da naglo. Problem je bio u TP senzoru koji sam rešio tako da sam sve rastavio, očistio i sam senzor više puta okrenuo od 0%-100%, sastavio sve i više nije bilo nikakvih problema... 

Ne znam da li je neko uradio remap ECU, pošto razmišljam i ja da to uradim

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Vrnjacka banja
  • Motocikl: Yamaha Super tenere 1200

Pozdrav ljudi...imam dobru ponudu za tenere 1200 2010 god...Da li bi mi neko saopštio neke mane tog motora?cuo sam razne Price da im pucaju zice na točkovima,da trose ulje,da imaju problema sa kvacilom...Zanima me iskustvo nekoga ko ima taj motor

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja sam kupio novu,  sada sam na 70000km,  od kvarova TPS na 15000 u garanciji i nekoliko žica na zadnjem točku. Ulje možda potroši malo,  tipa od gornje crte spusti malo,  ali bez dolivanja. To za kvačilo nisam čuo. Po meni veoma pouzdan,  solidno izbalansiran, sa dobrim težištem, zaokružen paket. 

Promenio član doktor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Vrnjacka banja
  • Motocikl: Yamaha Super tenere 1200

Hvala...Kupljen je juce u utorak stize Gde mogu da kupim te zice da imam neku za svaki slucaj

 

 

 

 

 

190681097_971055437037240_2929240096471613046_n.jpg

191335340_971055380370579_3081104295429632723_n.jpg

190401836_971055517037232_8743577000359831328_n.jpg

Promenio član igor r6
Greska u pravopisu
  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja