Jump to content

Moto Zajednica

XT 1200 Z Super Tenere

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL
@nik_sa015
 
Ecu-reflash ili potpuno drugi ecu izradjuje gomila proizvodjaca, i svi se kunu da je to najbolja prepravka na motoru. To sam planirao da uradim ove godine, ali sada sa coronom cu videti kako da to izvedem. Najjednostavnija varijanta mi je da odem i to uradim u Zagrebu (jedna firma koja se bavi remapiranjem, uglavnom sportskih motora, radi ovo i za teneru).
Poznavajući pomalo mašinstvo, nekako verujem da kad nešto dobiješ uglavnom moraš nešto i da izgubiš... Baš me interesuju rezultati, ali nekako objektivno. I dal se uopšte isplati.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1555 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

@Zoxxx69 kao bivši vlasnik XT1200Z i kao neko ko je kasnije probao taj model sa modifikovanim ECU izneću ukratko svoje viđenje koje možda malo pomogne.

 

Jedna od glavnih stvari koja mi se na tom sjajnom motoru nije dopala je baš ta rupa odnosno nedostatak snage, (obrtnog momenta) na nižim i srednjim obrtajima u kojim enduro klasa zapravo treba da vlada. Kao što kolega @nik_sa015 reče na prethodnoj strani Super Tenere 1200 je zarad Evro normi i ekologije limitirana na više načina pa je bez čip tjuninga nažalost nemoguće osetiti pravi potencijal njenog agregata. Bas sam svojevremeno mnogo čitao o tome i informisao se, tako da je nisam prodao remapiranje ECU-a bi zasigurno bilo odrađeno. 

 

Glavna restrikcija se odnosi na leptire gasa. Pošto Super Tenere nema sajlu za gas već se on reguliše elektronskim putem, ta ista elektronika nikada neće dozvoliti leptirima gasa da se otvore 100% ma koliko vozač zavrnuo ručicu. 

 

Super Tenere sa modifikovanim ECU sam probao na nagovor prijatelja nekoliko godina nakon što sam svoju prodao. Motocikl je imao potpuno fabricki izduv i filter za vazduh i... kakva razlika! Bez preterivanja i uz punu dogovornost tvrdim da je to potpuno drugi motor što se razvoja snage tiče. Za šta je pre bila potrebna druga sada to radi trećom, kako je ubrzavala trećom sada tako može četvrtom. Ranije kada se ST "zategne" odozdo ona krene, pa onda kroz srednji režim obrtaja obrtaljka prođe skoro bez ikakvog dešavanja, pa onda u višim obrtajima obrtaljka živne i poput nekog R-a motor ponovo potegne odnosno nastavi da puni. Nakon remapiranja to više ne postoji, taj prazan hod ili rupa u sredini su ispeglani.

 

Jedini moj savet bi bio da se taj čip tjuning, remap, ECU fleš, kako god... uradi kod nekog stručnog i proverenog lica koji zna šta radi i ima dajno džet (dinamometar), odnosno valjke na kojima je moguće uraditi kako merenje snage (pre i posle) tako i korekciju parametara baš prema vašem motoru, da ne bude neka "univerzalna" copy-paste varijanta softvera. U svakom slučaju topla preporuka.

 

Reprogramiranje obuhvata dosta stavki i manje više sve su obuhvaćene kod tjunera u inostranstvu:

 

- Fuel edit primary / secondary

- Secondary butterfly edit

- Ignition edit

- Idle adjust

- Throttle by wire adjust

- Increase decrease engine brake

- Gear restrictions adjust

- Fan temp

- Rev limit

- O2 sensor disable

- Secondary air disable / AIS / pair

- Velocity stack adjust

- Disable tip over sensor

- Disable / adjust stock steering damper / speed variable

- Disable immobiliser 

xt1200_flash_remap_umprogrammierung_entdrosselung_otr_vs_serien_ecu_nm(1) (1).jpg

xt1200_flash_remap_umprogrammierung_entdrosselung_otr_vs_serien_ecu_ps(1).jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1723 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Auu, nestvarni procenti, prvi put vidim ovako veliku razliku kod obrade softvera, pa cak ni turbo dizeli nemaju ovako veliki skok vrednosti..
Onda i ne cudi utisak potpuno drugog motora, sjajno!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1723 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Mislim da je granica na tehničkim pregledima dosta niza, od one koju sami proizvodjaci treba da ispoštuju prilikom kreiranja proizvoda ..
A i nije realno da vozilo staro 5, 10 ,15 god ima iste izduvne gasove..

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Remapiranje poput ovoga sam uradio na Stromu 1000, dok sam ga vozio (uz uklanjanje sekundarnih leptira) i motor je prodisao i proradio. tako da nešto slično očekujem i sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1723 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Posto me ono sto je nik_sa015 postavio vrlo zainteresovalo, u smislu da nisam mogao da verujem da je jedan motor toliko "ustrojen" i da se za relativno male pare moze dobiti, skoro pa drugi motor, naleteo sam i na ovo.
 

Versys1kstockvstuned.png
SITES.GOOGLE.COM

Kawasaki Concours Motorcycle Accessories Kawasaki, ZG1000, Concours, Shoodaben Engineering, Steve Sefsick, SISF, Steve in Sunny Florida, FL, Performance, Increase, supply, upgrade

Evo koliko i sta dobija za Versys 1000 i za sta ljudi placaju slicnu cifru. Kada se uporedi sa benefitima kod Tenere, nebo i zemlja, tako da bas ostajem da pratim, kako ce ljudi poput @doktor - a , koji dugo voze na fabrickom sofveru, reagovati nakon obrade.

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3961 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ako tehnički ne prođe zbog eko testa onda bi trebao imati oriđiđi ECU ili ga pozajmiti za tehnički.

Za moju “katicu” sam uspija uzet remapirani ECU, original ide u ladicu pa će mo vidit na tehničkom šta će pokazat.



Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3961 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
@nik_sa015
 
Ecu-reflash ili potpuno drugi ecu izradjuje gomila proizvodjaca, i svi se kunu da je to najbolja prepravka na motoru. To sam planirao da uradim ove godine, ali sada sa coronom cu videti kako da to izvedem. Najjednostavnija varijanta mi je da odem i to uradim u Zagrebu (jedna firma koja se bavi remapiranjem, uglavnom sportskih motora, radi ovo i za teneru).



Bliže ti je kod Doktora Petričevića u Vinkovce.
Alfa i Omega za remapiranje u nas hrvata..


Vozim motor, nisam bajker.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL
Evo je i moje Tenere. Osim traumaticnog servisa, za ovih 7 meseci koliko je imam, motor se pokazao fenomenalno dobro. Iako u pocetku nisam verovao, veoma ga je jako lako voziti po gradu. Isto tako i po autoputu, makadamu, ili cemu god vec, motor bukvalno leti preko bilo kakvih terena (tenera*). 2: Vozi se svaki dan, svaki vikend, idem od pijace, Madjarske pa do Rekovca s njim i stvarno sam odusevljen koliko komfora i nedostatka sekiracije motor pruza, imam osecaj da letim po putu s njim. Za vikend prosli sam ga isterao do autoputa, probao malo dusu da mu izvadim na punom gasu do Novog Sada, putna brzina bez problema nekih 170 km/h, jedina zamerka je to sto mi je nalepnica na auspuhu postala narandzasta. :neznam:
 
Jedini problem po meni je nedostatak adrenalina. S dobrim vizirom, brzina je nepostojana, na 120 km/h moze kafa da se pije. Nekako mi se cini da je Yamaha ovde uspela da napravi motor koji se uopste ne oseca kao motor. Iz tog razloga sam uspeo za 7 meseci 3 puta da ga izbacim na oglas, u zelji da ga prodam i uzmem nesto sto daje neki osecaj dok se vozi. Na kraju se predomislim i privencam, da kazem zavolim svoj Tenere, i sad ga ne bi dao za bilo koje pare sveta. 
20200714_165758.thumb.jpg.69d1704db67807834ccb5677bb9aa678.jpg
Dobre stvari ne treba menjati, samo negovati. Vremenom će doći i uzbuđenje.kreni do Rudnika, Goča i Kopaonika i videćeš nešto sasvim novo....

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6800 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kad kreneš na duge ture, upravo ti takav motor i treba. Dosadan. Jer sve što draži čula, u jednom trenutku počne da iritira i zamara :) 

Ako hoćeš malo žiške, onda investiraj u remap. Drastično se "oslobodi" agregat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Putni motor pa se tako i vozi.Nisam primjetio nedostatak snage niti u voznji u dvoje.Jer ako bi gledao jurcanje, sigurno nebi kupio teneru.

Premda ko zeli i voli moze zavoje lipo potegnit i sa ovim modelom.Vidio i upoznao vozaca, koji i te kako dobro jurcaju i sa ovim modelom.

Ali na duge staze jednostavno imam osjecaj da sjedim u fotelji, dok drugi na raznim modelima noge ispravljaju od grceva i nakon 500 prijedenih kilometara ja im se smijem.

Zato sam je i kupio...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
56 minutes ago, branko_stefanovic said:

Da li neko zna ko kod nas radi ECU Flash za Super Tenere? Razmisljam o Power Commanderu, ali deluje mi da je ECU Flash jednostavnije resenje.

Ja namerio da idem u Hrvatsku da to uradim, ali me ova corona zeznula...mozda se nesto promeni u medjuvremenu.

Kod nas nisam našao.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL
Ja namerio da idem u Hrvatsku da to uradim, ali me ova corona zeznula...mozda se nesto promeni u medjuvremenu.
Kod nas nisam našao.
I ja sam zainteresovan ali ne bih da idem u Hrvatsku!!!!

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6800 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Taj posao ne može da se uradi kako treba bez valjaka. Znam da ih ima u Temerinu. Da li oni znaju da urade remap, ne znam :(

 

Ja sam tog u CRO pitao za REMAP, ništa nije odgovorio. Verovatno imam sirotinjski motor pa jbg. Izgleda da ću sarađivati sa grkom, Samios, iz Atine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3961 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Da li steti to samoj masini? Ipak da je tvornica htjela bila bi sama povecala snagu. 



Ima ona rezerve ne brini


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1723 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Da li steti to samoj masini? Ipak da je tvornica htjela bila bi sama povecala snagu. 
Samoj fabrici je prioritet da stekne uslove (ekološke) da uopšte uspe da plasira model, pa tek onda želje korisnika što se tiče jačine motora.

Mnogi su to već rekli, a i sam sam siguran u to, da Tenera pre i posle remap-a, nije i ne može biti isti motor, može da bude samo mnogo bolja..

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja