Jump to content

Moto Zajednica

XT 1200 Z Super Tenere

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Koja ti je ovo polugica menjca? 

Dobro izgleda.  :takoje:

 

Uz to, skoro da nisam video personalizovaniju Teneru od tvoje.  :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

 

Sta postizes s deflektorima ?

 

 

Zastitu od vetra.

 

Kad nisi uzo motor s kljunom.....  :P

 

:BMW2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z
Koja ti je ovo polugica menjca? Dobro izgleda.  :takoje: Uz to, skoro da nisam video personalizovaniju Teneru od tvoje.  :care:
Hehe.. Daleko je to od kraja... Gadni se planovi kuju, samo mi cure stalno kasicu prasicu prazne. Polugica je sa www.off-the-road.de Uzeo sam ju zbog ovoga... 1b38c048a5116c5d2955db1d784c757d.jpgKao što vidiš sa slike, udaljenost pomoćnog dijela je također podesiva. Na moju žalost, najudaljenija postavka je ista kao kod oem polugice, što znači da se u odnosu na fabričku može samo smanjiti udaljenost. Vjerovatno bi pasalo nekom sa ženskim stopalom. Nedostatak ove polugice, uz očiglednu prednost, je cijena i materijal. Alu je fin ali krt. Tvornički sam 20 puta skrivio i to uvijek radi fiksnog dijela sa gumicom, ali se lako vrati jer je od vulgaris željeza. Ova to nebi preživjela, ali pomični dio očigledno ima smisla.

 

Sta postizes s deflektorima ? Zastitu od vetra. Kad nisi uzo motor s kljunom.....  :P  :BMW2:
Deflektori služe upravo za to... Deflektiraju vjetar (bube, muhe, atmosferlije) dalje od vozača. Ima ih i bmw, samo ih vjerovatno treba masno doplatiti. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Malo sam zagledavao Darkovu (Doktor), i resio da moju STaru podmladim  ;)

 

Iphone 373.JPG

 

Skoro i da nema razlike  :lol:

 

Iphone 374.JPG

 

Moja STara i mladja seSTra...  8)

 

Iphone 377.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Tenera je dobila novu tank torbu, bas za enduro rezervoare, ima postolje koje se pricvrscuje strepovima. Malo sam pre ovoga koristio torbu na magnete koju sam dobio na poklon, ali oblikom nije odgovarala ovakvim rezervoarima i bila je postavljena dosta pod uglom, pa je uvek postojala mogucnos da mesto ispadne.

 

post-1793-14586361812163.jpgpost-1793-14586361863088.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Što nisi kupio tank torbu na patent koja se kači na poklopac rezervoara?

Nisam ljubitelj tih patenata...i na Stromu sam imao torbu slicnu ovoj. Znao sam da cu kupiti torbu poput ove, sada se ukazala povoljna prilika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z Super Tenere

Drugari, da se javim i ovde s mallim zakašnjenjem :)

Pre 2 nedelje sam postao ponosni vlasnik "Plavog Slona" zvanog  od milošte, Super Tenere 1200.

Prvi vlasnik je bio direktor neke klinike (ili doktor), u Platneru nisu znali da mi kažu na osnovu broja šasije ali su odmah pretpostavili da je to taj motor kada sam izdiktirao godište, boju i komplet opreme... Svakako ću otići na dijagnostiku - posle 30k je vreme za veliki servis, tako kažu.

Kupio sam ga sa blizu 30k pređenih kilometara, pored kubikaže, konjića, žičanih točkova i kardana - ove stavke su odlučivale kupovinu motora, napakovan je u Platneru komplet yamaha koferima, Akrapovič auspuh, deflektori, maglenke, crash bar, grejači ručica, štitnici ručica, belly pan, punjač 12V... (za punjač ne znam da li dolazi fabrički)

Prošle nedelje su stavljene nove Pirelli Scorpion Trail gume i zamenjene zadnje pločice (EBC)

Utisci: 

Do sada sam prešao oko 500km u gradu i na otvorenom, pa samo na osnovu tako male kilometraže mogu nabaciti par stavki:

- Snage u izobilju (čak i u T modu koji je oslabljen za 20-30ks) vožnja u dvoje ne predstavlja nikakav problem

- Udobnost nije precenjena niti izvikana, jednostavno udoban, bez lažne skromnosti (za očekivati za ovakav tip motora jel) , sedište sam spustio (sa mojih 185cm mi više odgovara da je sedište niže zbog vožnje po gradu recimo)

- Potrošnja - sa vernom saputnicom, nas dvoje sa 3 kofera , 120kmh u 6. brzini je oko i ispod 5l (4.8 - 5.3)

- Podešavanje zadnjeg amortizera radi posao za vožnju samog ili sa saputnikom, ne mrzi me da podesim tvrdoću zavisno od uslova - kad su već ljudi smislili da opruga misli na udobnost :)

- Auspuh počinje maaaaaalo jače da se čuje posle 5k obrtaja,na otvorenom putu nisam vozio preko 4k tako da je i s te strane miran i tih za duže staze.

- Deflektor radi posao, jedino mi se čini da mi trenutna postavka fabričkog vizira ne prebacuje (ili čak kači) sam vrh kacige ali još uvek ne mogu da ocenim da li je vizir ili gopro kamerica namontirana na temenu problem :) jedino to vidim od dodatnih "šminkanja" da vazduh prebacim bar još 5cm iznad glave i ne razmišljam o vetru.

- Hlađenje - za ovih par dana po vrućini se češće pali ventilator koji me podseti da mi je kod levog kolena rešetka kroz koju izbacuje vreo vazduh pa tu krene igranka kada sam recimo na semaforu u Takovskoj i čekam 90sec da se upali zeleno :), ali se i na to navikavam.

- Prednje vešanje još uvek nisam dirao (mislim da je fabrički podešeno) pa ću vremenom videti ima li potrebe. 

- Do sada sam na svojim motorima imao top case od 50-53L i sada mi ovaj yamahin fabrički dobrano predstavlja problem jer jedva jednu kacigu ubacim unutra tako da ću uskoro morati da kupim neki givi ili kappa kofer za bar 2 kacige od 50+ litara, trenutno mi se ne sviđa da vucaram jaknu i kacigu sa sobom zbog malog kofera.

 

I na kraju;

Trenutno sam prezadovoljan motorom jer mi se činilo da mašinerijom od +260Kg nemam nameru niti ću umeti da upravljam ali je jaaaako upravljiv motor tako da se prava kilaža ni ne oseti na putu. (do sada sam vozio suzuki bandit600, kawasaki zrx1200s i honda transalp600 - snage ima kao zrx a udoban kao transalp tako da sam dobio combo motocikl za duža putovanja :) )

 

Nisam vozač koji pravi veliku kilometražu po gradu, po sezoni napravim 7-10k Km ali su to uglavnom ture do Italije, Austrije,Grčke a sa godinama stiže i pojačana želja za komforom i udobnošću tako da verujem da sam odabarao pravi motor za ovu namenu.

Početkom avgusta je već isplanirana tura na Brno MotoGP - Aus - SLO - CRO tako da će , čini mi se, tek tada Tenere odraditi svoj posao i poslužiti svrsi :) 

 

 

 

Izvininjavam se zbog ovog pisanija, predstavljanje , prvi utisci pa eto, verujem da će ostali odgovori  stati u par rečenica :) 

 

 

IMG-20180505-WA0000.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Skoro sam probao motor, i agregat mu je odlican. Mnogo zivlje isporucuje snagu u odnosu na GS. Dobro koci, lepo lezi u krivini, sve ok...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z Super Tenere

Možda glupo pitanje; Gde ste održavali svoje tenere ukoliko niste bili zadovoljni uslugom u Platneru? Na cajgeru mi je 33k pređenih, vreme je za veliki servis po knjižici, voleo bih da odem u neki proveren i korektan servis samo da ljudi oslušnu ima li potrebe za bilo kakvim servisom.

 

:yamaha:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
1 minute ago, aspirinikus said:

Veliki servis je  na 40000km. Ventili ,svećice,filter vazduha,ulje, filter ulja...

 

Jel si radio ventile na 40000km, i ako jesi gde...jel kod Vlade? Rekao mi je da se za servis ventila vadi agregat napolje. Ja sam na 37000km i upravo sam uradio servis svega zivog, osim ventila.

Inace, uradio sam i sinhronizaciju, za koju mi je Vlada rekao da ne mora da se radi jer kao proveri na self-diagnostic modu da je kao sve u redu. Kod mene su levi i desni cilindar bili takoreci u redu, u zelenom, ali nisu bili savrseno uravnotezeni i nakon sinhronizacije, motor mnooogo lepse i mekanije radi.

Inace, posto sam izasao iz garancije, servis sam radio kod mog drugara i mehanicara u Kraljevu, koji nam svima odrzava motore. Uz to sam i promenio ulje Yamalube koje se sipa dok si u garanciji, za Motul 7100, i subjektivni osecaj je bolji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Nisam još.Ostaje za zimu, jer još nisam probio kilometre.Mislim da nećemo da vadimo agregat.Moramo da naručimo delove (dihtung poklopca ventila i dihtung levog dekla). Inače stiže mi twinmax za sinhronizaciju uskoro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z Super Tenere

Ventili i svecice ce morati da se pogledaju , ostalo je sve menjano i zabelezeno. Nasao sam da je covek radio steloveanje bez skidanja agregata a ni zamena svecica nije "samo skines rezervoar i kuciste filtera za vazduh", ima i tu igranke. Zato bih ga odvezao u servis prvenstveno jer ljudi imaju vremena, alat i znaju sta rade :)

Sent from my SM-G900V using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Ventili zahtevaju eventualno zamenu poneke pločice.Za pločice se čeka do 15 dana.Tako da ventile treba ostaviti za zimu .Svećice i filter za vazduh su p.dim

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja