Jump to content

Moto Zajednica

XT 1200 Z Super Tenere

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Moje mišljenje je da nije baš uzaludno bačeno tih 2K EUR za model 2014, ipak je nivo upotrebljivosti ST time dosta povećan. Sad je sve to lepo ispeglano i ispoliran ionako dobro smišljen koncept. Noviteti kod verzije 2014:

  • Elektropodesivo ogibljenje (na evropskom modelu ST1200ZE) slično kao na FJR1300, podesivo u tri moda (Soft, Standard, Hard) kao i četiri moda podešavanja prenapregnutosti amortizera,
  • Izmenjen centralni oslonac motocikla (ZE),
  • Izmenjen bočni oslonac motocikla – ćopava je od aluminijuma i sa širim osloncem (ZE),
  • Grejane ručice kormana sa tri stepena grejanja,
  • Tempomat (ZE),
  • Revizija agregata, sada sa 112KS i 117Nm,
  • Povećani usisni i izduvni kanali,
  • Prerađeni i izmenjeni klipovi,
  • Izmenjena verzija upravljačkog softvera na ECU, ispeglano elektronsko ograničenje snage u prve tri brzine,
  • Novi gumeni ublaživači kardana,
  • Prerađen auspuh – izbačena poprečna tuba i dobijeno + 2KS, popravljen odziv motora na niskim i srednjim obrtajima,
  • Novi maping modovi podešavanja rada motora Town i Sport,
  • Izmenjeno sedište,
  • Aluminijumski korman, povišivači (risers) kao i izmenjeni trouglovi prednje viljuške, dozvoljavaju da se rukohvat podigne 10mm gore i u nazad prilikom vožnje stojeći,
  • Novi LCD instrumenti sa pokazivačem izabranog stepena prenosa,
  • Držač navigacije,
  • Novi vetrobran, manuelno podesiv u četiri stepena,
  • LED migavci,
  • Izmenjen zadnji kraj motocikla.

Testeri kažu da je na modelu 2014 ipak još uvek primetno ali ublaženo ovo elektronsko ograničenje o kome sam pisao na 4 strani (otprilike 20KS i 26Nm više je na raspolaganju u prve tri brzine - u zavisnosti od optimizovanog softvera, ako se reprogramira ECU na modelima do 2014). Ispod na grafikonu levo mereno u drugoj brzini na 5600 obrtaja 20KS razlike - plava kriva je standardna serijska ST1200 - elektronski ograničena na 48KS, crvena kriva je reprogramiran ECU sa 68KS. Mereno na 7400 obrtaja 89KS umasto 84KS. Desni grafikon je obrtni moment u drugoj brzini na 5600 obrtaja umesto 60Nm sada je 86Nm i to je poboljšanje od +26Nm, a na 7400 obrtaja 88Nm umesto 80Nm!!!

gallery_12186_1358_36299.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z

Nismo se mi razumili... 2014/15 uspoređujemo Z i ZE, a ne 2014/15 sa prijašnjim modelima. Dakle, suvišno je navoditi što sve ima u odnosu na prijašnji model, kad su novi svi isti, osim tempomata, ovjesa i grijanim ručica. Znači ta ZE u odnosu na E je kod nas skoro dva soma jača.

Kažem svi zadovoljni, nikakvih dječjih bolesti, sve šljaka kako i treba na jednom japancu. Samo sam dao primjer što bih ja za tu razliku uzeo. Možda čak i samo zadnji amortizer, a ostalo u zaštitu i custom opruge u vilicama. XY varijanti...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z

Da se nadovežem još na te ECO restrikcije. Prekidač od 10$ i 10 minuta riješi sve te probleme. Sad imam T mode, S mode i SS mode.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Da se nadovežem još na te ECO restrikcije. Prekidač od 10$ i 10 minuta riješi sve te probleme. Sad imam T mode, S mode i SS mode.

 

 Kako to . daj neku informaciju bas me to zanima ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z
Da se nadovežem još na te ECO restrikcije. Prekidač od 10$ i 10 minuta riješi sve te probleme. Sad imam T mode, S mode i SS mode.  Kako to . daj neku informaciju bas me to zanima ...
To već spada pod "common knowledge". :) Moram pronaći jednu fotku koja lijepo prikazuje kako na brzaka isprobati što se dobije, jednom kad se prevari ECU,ilitiga kompjuter.

 

možeš i ABS potpuno da ugasiš...............ali verovatno sa tim zahvatom gubiš garanciju.............. 
Za izgasiti ABS treba nešto više vremena i isti prekidač kao i onaj za restrikcije. Javim se kad pronađem materijal.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z

 

 Kako to . daj neku informaciju bas me to zanima ...
Sve što treba za osjetiti što su oni (Yamaha) elektroni prigušili, je jedan najjeftiniji ubodni osigurač. 31d447d90190fd9232d71e7891cb8149.jpgPod ručicom kvačila se nalazi jedan jednostavan konektor, koji ima zadatak prenijeti info o položaju ručice kvačila u ECU. Dva su položaja... otpušteno i stisnuto kvačilo. Kod otpuštenog kvačila ECU koristi famoznu mapu sa restrikcijama u prve tri brzine, dok kod stisnutog kvačila, ECU bira nultu, ne-modificiranu mapu, takoreći istu onu koja se koristi od 4. brzine. Nije ista, kažu znalci, ali bar nema tih restrikcija. Što sa konektorom i osiguračem? Konektor izvučete uz pomoć odvijača sa plosnatom glavom, te u njega ugurate mali osigurač (1,3,5...amp...nebitno) na način kako je prikazano na slici. 5b9f145619aba1151212b07ae63436db.jpgNakon toga ugurate konektor na svoje mjesto i gas! Jednostavno smo zatvorili strujni krug, pa sad ECU misli da je kvačilo stalno stisnuto,pri tom koristeći nultu mapu. Za 30 sekundi posla i sa troškom od 0.2€ možete isprobati što dobivate a što gubite. Dobivate masu... Razlika je više nego evidentna, ali nešto se i izgubi. Za gradsku vožnju motor postaje pre osjetljiv na gas. Bez osigurača je odziv na gas nježan, motor je ugodan za vožnju i na najmanjim okretajima, ali se rupa pri ubrzanju osjeća i te kako. Ukoliko se želite sa nekim pohvatat ili ste željni akrobacija, ovaj motor nije najbolje riješenje. Sa osiguračem pak ST postaje debela zvijer. 1, 2, 3...sve ma zadnjem, a tvornička vas sa oba točka na tlu ne može pratiti. E sad, kome to treba stalno? Meni ne! Po terenu je i normalna raspoloživa snaga previše, po gradu sam stalno na oprezu, što zbog sebe, što zbog ostalih, a po otvorenoj nema smisla. Postoje daleko bolji motori za naganjanje od ST. Riješenje košta 10€. Univerzalni prekidač sa ebay-a i lemilica. Za deset minuta se ne vidi ništa osim ovog prekidača koji radi izvanredno. Kad se zaželite glupiranja, u trenu upalite, motor prodiše, a kad vam dosadi izgasite i motor se vrati u T ili S, zavisno u kojem je načinu vožnje bio. fbb6e9159a4baab2734fe9781e4a7b3b.jpg9b64dd672728d2712b18be914c4b0b0c.jpgNadam se da sam bio od pomoći. Moram napomenuti da sam ovu modifikaciju pronašao bespućima interneta i da vam ne garantiram da nećete nešto sjebat na motoru koristeći ju. Ipak, mnogi je koriste povremeno i niko nema nikakvih problema. Javite dojmove nakon probe.
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemam ja kratak fitilj...Nego brzu reakciju na vas a sranja...ol, 382 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: TDM900

Sta sad ZE model ima vise od Z sem ...tempomata...ogibljenja i grejaca rucica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Za ovu modifikaciju sam cuo vec poodavno...ali nisam siguran da sam dobro razumeo...

 

Ako sam u npr. S modu (ili T modu svejedno) i "ukljucim" preko prekidaca ovu modifikaciju, da li to znaci da sam jos uvek u S modu samo sa ukonjenim restrikcijama? Sta pise na display-u u tom trenutku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z
Sta sad ZE model ima vise od Z sem ...tempomata...ogibljenja i grejaca rucica...
To je to. Ne pada mi ništa više na pamet.

 

Za ovu modifikaciju sam cuo vec poodavno...ali nisam siguran da sam dobro razumeo... Ako sam u npr. S modu (ili T modu svejedno) i "ukljucim" preko prekidaca ovu modifikaciju, da li to znaci da sam jos uvek u S modu samo sa ukonjenim restrikcijama? Sta pise na display-u u tom trenutku?
Ništa se na displeju ne mijenja, kao što se ne mijenja kad stisneš kvačilo. Ono što se mijenja je da ECU koristi ler gas mapu paljenja za vožnju, a ta nema restrikcije. Dakle, ako je na jedan ili drugi način ECU prisiljen koristiti ler gas mapu, ti i dalje možeš izabrati T ili S mode, ali bez efekta. Zato ja taj novi modus zovem SS... Super Sport. Jednom kad se osigurač izvuče, ili se na prekidač otvori strujni krug,ECU trenutno primjenjuje modus koji se do tada koristio, tj. onaj koji je na displeju naznačen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Na Yamahasupertenere forumu ovde ima dosta detalja o tom modu, koga zanima. Takođe jedan dijagram mapiranja koji ECU (Engine Control Unit ili kompjuter) koristi u toku vožnje za različite položaje ručice gasa.

OpenLoop_ClosedLoop.jpg

Negativna efekti:

  • Ako se radi sa osigiračem mora se biti malo oprezniji jer je sada ovaj sigurnosni prekidač kvačila prespojen tako da je moguće startovati motor i dok je u brzini. Ako pri tome ne držite stisnuto kvačilo eto problema.
  • Nema promene mapiranja dok je aktivno prespajanje, zadnje izabrano mapiranje će biti aktuelno bez obzira šta ste izabrali i šta stoji na displeju.
  • Veća potrošnja prosečno oko 20%

Moguća primena - po meni, je da:

  • se proba kako se ponaša motocikl pre flešovanja ECU tj. da li se isplati dati oko 400 EUR ili ne. Kod ovog moda nije zabiđena 100% elektronska blokada za prve tri brzine ali je u velikoj meri (oko 60-75%) smanjen njen uticaj.
  • ako se uradi sa prekidačem, kao što je kolega pokazao na slici, ima svrhu kao jeftina alternativa reprogramiranju ECU i to najviše za otvoreni put i pod opterećenjem (dvoje na motoru plus veliki prtljag) gde je potrebno još dodatne snage. Krivudavi planinski putevi su još jedno polje primene - ne off-road nego on-road, Alpi na primer.

Za ostale upotrebe ne vidim svrhu ovoga, kao što je i kolega primetio, Tenere ima sasvim dovoljno snage. Moje mišljenje je da je ipak reprogramiranje ECU bolja varijanta. Njime se postiže optimalni rad mašine onako kako su je Yamahini inženjeri i konstruisali, bez elektronskog limitera koji je postavljen da bi se zadovoljile norme za izduvne gasove. Takođe se dobija optimalnija potrošnja goriva umesto povećane kod ovog moda. I još jedan plus kod reprogramiranja ECU  - ABS, kontrola trakcije kao i svi fabrički definisani modovi ostaju nedirnuti i u svakom trenutku vožnje dostupni. Ukoliko je potrebno ECU se može vratiti na fabričko podešavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

  Njime se postiže optimalni rad mašine onako kako su je Yamahini inženjeri i konstruisali, bez elektronskog limitera koji je postavljen da bi se zadovoljile norme za izduvne gasove. 

 

 

 Ispravi me ako gresim , zar ne bi SVI danasnji motori dobili na snazi kad ne bi trebalo da zadovoljavaju svetske norme za izduvne gasove ?

 

 Koji to motor nece da dobije na snazi kad mu se ugradi na primer Power Commander ?

 

 Pricas kao da su u Yamahi napravili jedan motor a posle je neko ''drugi'' taj motor ogranicio iz cista mira ... da jim pomrsi racune ....

 

 A verovatno i gubis garanciju ako to ugradis , zar ne ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

U ovoj temi pričamo o Yamahi Super Tenere 1200 a kod nje je, kao što si i sam zaključio ovde,

I drugi proizvodaci imaju isti problem , restrikcije , pa nemaju tolike ''doline'' u krivulji obrtne snage kao Yamaha ... mozda KTM , ali on zato sisa sve u zavrsnici ...
 

 

veoma primetan taj oštar "rez" - krater na krivoj snage/obrtnog momenta. Zašto su to uradili? Verovatno su u pitanju prilagođavanja tržištima koja imaju znatno strožije norme (Švajcarska, Kalifornija...) od ostatka sveta.

 

 

  Njime se postiže optimalni rad mašine onako kako su je Yamahini inženjeri i konstruisali, bez elektronskog limitera koji je postavljen da bi se zadovoljile norme za izduvne gasove. 

 Ispravi me ako gresim , zar ne bi SVI danasnji motori dobili na snazi kad ne bi trebalo da zadovoljavaju svetske norme za izduvne gasove ?

 Koji to motor nece da dobije na snazi kad mu se ugradi na primer Power Commander ?

 Pricas kao da su u Yamahi napravili jedan motor a posle je neko ''drugi'' taj motor ogranicio iz cista mira ... da jim pomrsi racune ....

 A verovatno i gubis garanciju ako to ugradis , zar ne ?

 Po izvođenju ove operacije reprogramiranja ECU mašina je i dalje u EUR3 normi i može da prođe atest prilikom registracije svuda gde je EUR3 potreban i dovoljan.

 

Što se tiče Power Commandera ni jedan motor ne dobija na snazi samo njegovom ugradnjom, nego kada se pomoću njega učita optimizovano mapiranje za ECU motocikla na kome je ugrađen PC. Ovo je totalno druga problematika i nema veze sa ovim o čemu pišem, čini mi se da sam ti to već objašnjavao ovde.

 

Inženjeri prave motocikl u skladu sa specifikacijama koje su dobili od dizajn tima. Napravljena mašina mora da zadovolji potrebe određenog tržišta (izduvne norme, nivo osnovne opreme, paketi dodatne opreme, potencijalne korekcije cene u zavisnosti od tržišta...) da bi se uopšte plasirala na to tržište - tako da razni timovi  (marketing, plasman, tehnika) učestvuju u finalizaciji a time dolazi i do gore spomenutih kompromisa. Čini se da je Yamaha ovde preterala jer je specifikacije odmah uskladila sa ovim strožijim normama i takav motocikl odlučila da plasira i na ostala tržišta. Drugi proizvođači, za gore pomenuta stroža tržišta, obično prave posebne serije koje imaju tim tržištima prilagođene izduvne norme, a za ostala tržišta agregati se planiraju u okviru opšte važećih propisa - čitaj EUR3. To je tako do 2016 kada stupa na snagu EUR4 norma za motocikle.

 

Na pomenuti mod - ugradnjom osigurača ili prekidača sigurno se gubi garancija, sa reprogramiranim ECU bi možda moglo da se prođe neprimećeno jer nisu potrebne nikakve vidljive fizičke izmene. Ova operacija izmene fabričkog mapiranja je reverzibilna pa se sve može vratiti u fabričko stanje tako da se ne izgubi garancija.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z

Ja sam suviše škrt da bih dao 350/400€ za maprianje. Meni je dobro i ovako. Osim toga ne sjećam se kad sam se zadnji put igrao sa prekidačem. Što se potrošnje tiče, sigurno nije 20% više.

Ne bitno uopće... Da sam htio "konje", kupio bih "konje". Meni je dovoljno da sam brži od kuma na GS ADV i to bez "prekidača". :D

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Kolega streetbikeru procitaj malo bolje na tom istom sajtu koga ti citiras ,

 

Kaze da je ta prerada ilegalna u Nemackoj

 

Toliko o tome .....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z

Možda je u njemačkoj, ali u Italiji recimo se normalno radi u ovlaštenim servisima, tj. servis šalje ecu u Diapason. Diapason je tuning firma koja je spremala i ST za Yamaha Italija za nekakve relije. Uglavnom, svi koji su to napravili sada pišu hvalospjeve o "flešanju".

Meni je dobro i ovako,a 400€ rađe uložim u gume i gorivo. Kad se zaželim malo divljanja, stisnem prekidač od 10€ i ćao. Kad se skoro ubijem vozeći ovu kravu na zadnji, ponovo stisnem prekidač i trenutno se vraćam u civilizaciju.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Ja sam suviše škrt da bih dao 350/400€ za maprianje. Meni je dobro i ovako. Osim toga ne sjećam se kad sam se zadnji put igrao sa prekidačem. Što se potrošnje tiče, sigurno nije 20% više. Ne bitno uopće... Da sam htio "konje", kupio bih "konje". Meni je dovoljno da sam brži od kuma na GS ADV i to bez "prekidača". :D

Kolega cosmic +1 od mene za gornji komentar, slažem se potpuno - kome treba ovo rešenje zna šta mu je za činiti i koliko hoće i može da se "otvori". Ovde smo naveli mogućnosti i diskutovali o njihovim karakteristikama. Što se potrošnje tiče to je dosta individualna stvar i ljudi su beležili različite veličine u zavisnosti od stila i načina vožnje. Samo "peglaj" kuma :takoje: i sa prekidačem i bez ;) i hvala ti što si podelio sa nama tvoje iskustvo.

 

Kolega streetbikeru procitaj malo bolje na tom istom sajtu koga ti citiras ,

 

Kaze da je ta prerada ilegalna u Nemackoj

 

Toliko o tome .....

Velimlje nije čudno, s obzirom da nemački TÜV (udruženje za tehnički nadzor) radi svoj posao decenijama istrajno i detaljno :) Znaju da vrate sa tehničkog ako nemaš ABE (Allgemeine Betriebserlaubnis - sertifikat o opštoj upotrebi) čak i za LED migavce - lično iskustvo :) . I jeftinije je bilo kupiti nove migavce sa papirima (EG-Betriebserlaubnis) nego platiti tehničku proveru kod TÜV-a koja je bila potrebna da bi motor prošao tehnički pregled. Možeš li da zamisliš šta bi tek bilo da provale remapiranje ECU :staa2::aha: .

 

Inače što se tiče legalnosti, evo ovde je Yamaha zastupnik u Minhenu - Motec Motorrad und Technik GmbH dao oglas da radi remapiranje, za veće pare naravno! Mogao bi i Plattner da uzme pelcer od njih pa da radi kod nas isto to...

Evo ga ovde oglas za isto to samo 50% povoljnije - na glavnoj strani web sajta firme OTR prilično poznate i cenjene u krugovima modifikacija za Yamahe.

 

Velimlje da li ti stvarno misliš da bi ove firme reklamirale u Nemačkoj nešto što nije zakonom dozvoljeno (ilegalno = nije u skladu sa zakonom)? Pošto je u pitanju "prepravka" kojom se menjaju tehničke karakteristike agregata siguran sam da je za tu prepravku u Nemačkoj potreban poseban test sertifikat (gore pomenuti ABE) da bi takav motocikl prošao tehnički pregled i registrovao se. Taj sertifikat verovatno ide na trošak kupca i ne mogu ni da zamislim koja je cifra u pitanju - ako živi u Nemačkoj, a pošto smo mi u Srbiji.....

 

Ponoviću samo sledeće stvari:

  • Sa reprogramiranim ECU bi možda moglo da se prođe neprimećeno jer nisu potrebne nikakve vidljive fizičke izmene, izmene su samo u ECU / kompjuteru.
  • Ova operacija izmene fabričkog mapiranja je reverzibilna pa se sve može vratiti u fabričko stanje tako da se ne izgubi garancija.
  • Niti sam ja PR ovih firmi, niti me plaćaju za reklamu, tako da nema razloga meni da se žališ na eventualnu NELEGALNOST  :)  ovde čisto raspravljamo o jednom interesantnom tehničkom rešenju koje i onako dobar koncept motocikla ST1200 pravi još boljim :) .

Inače ima fanatika na supertenere forumu koji su prvo flešovali ECU a onda još ugradili čarobni prekidač :lol:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

 

Evo ga ovde oglas za isto to samo 50% povoljnije - na glavnoj strani web sajta firme OTR prilično poznate i cenjene u krugovima modifikacija za Yamahe.

 

Velimlje da li ti stvarno misliš da bi ove firme reklamirale u Nemačkoj nešto što nije zakonom dozvoljeno (ilegalno = nije u skladu sa zakonom)? 

 

Pa kad udes na taj link , pritisni na More information here , dodes na ovu stranu

 

http://www.off-the-road.de/en/XT-1200Z/ECU-restriction-removal/

 

gde kaze 

 

not street legal

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Pa kad udes na taj link , pritisni na More information here , dodes na ovu stranu

http://www.off-the-road.de/en/XT-1200Z/ECU-restriction-removal/

gde kaze 

not street legal

 

zaboravio si da citiraš u potpunosti :)

 

"due to emission laws not street legal in Germany"

 

da znamo jasno o čemu se radi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemam ja kratak fitilj...Nego brzu reakciju na vas a sranja...ol, 382 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: TDM900

Drugar je kupio za novu Apriliju caponord koja ima 125 ks...neku drkalicu gde dobija 150ks...sta je to znate li i dali je moguce na ST1200 tako nesto uraditi .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

 

Pa kad udes na taj link , pritisni na More information here , dodes na ovu stranu

http://www.off-the-road.de/en/XT-1200Z/ECU-restriction-removal/

gde kaze 

not street legal

 

zaboravio si da citiraš u potpunosti :)

 

"due to emission laws not street legal in Germany"

 

da znamo jasno o čemu se radi.

 

 

 I o cemu se radi ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Drugar je kupio za novu Apriliju caponord koja ima 125 ks...neku drkalicu gde dobija 150ks...sta je to znate li i dali je moguce na ST1200 tako nesto uraditi .

Kolega Panco, može naravno, pretpostavljam da je ugrađen PowerCommander ili nešto slično što omogućuje da se izmeni mapiranje - "optimizuje" rad agregata. Definišu se drugačiji parametri (u ECU/kompjuteru) za određene obrtaje motora čime se kriva snage i obrtnog momenta "poboljšavaju". Evo ovde sam dao grafikone koje je OTR postavio za različite varijante prerade ST1200 a ovde sam dao malo objašnjenje koja kriva je od čega. Nadam se da je od neke pomoći.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Mislim da je dosta sa ofovanjem teme i merenjem ci je duzi...

 

 Cekaj , svaka druga tema moze da se offuje , a ova ne ?

 

 Plus , ne skrecem sa teme , koliko vidim 

 

 a merenje prepustam tebi 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

 

Drugar je kupio za novu Apriliju caponord koja ima 125 ks...neku drkalicu gde dobija 150ks...sta je to znate li i dali je moguce na ST1200 tako nesto uraditi .

Kolega Panco, može naravno, pretpostavljam da je ugrađen PowerCommander ili nešto slično što omogućuje da se izmeni mapiranje - "optimizuje" rad agregata. Definišu se drugačiji parametri otvaranja (u ECU/kompjuteru) leptirova za određene obrtaje motora i kriva snage i obrtnog momenta se time "poboljšavaju". Evo ovde sam dao grafikone koje je OTR postavio za različite varijante prerade ST1200 a ovde sam dao malo objašnjenje koja kriva je od čega. Nadam se da je od neke pomoći.

 

 

 Ali , zar nisi sam rekao da ta prerada OVDE i OVDE ne dize ukupnu snagu , to jest najvisu 

 

Onda to nije to  , kolko shvatam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja