Jump to content

Moto Zajednica

2015 - KTM 1290 SuperAdventure

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

 

 

 

Rastanak nije bio lak...

 

Za godinu i pola, moj KTM je odradio dosta. Obišli smo Grčku, Škotsku, Alpe, Dolomite, Srbiju, Crnu Goru, Albaniju, sto puta peglali Jadranku i eto 50.000 km.

 

Bilo je lepo... bilo je i "komplikovano", ako je to adekvatan opis čestih reklamacija i bockanja sa ljudima iz KTM-a.

 

Donesena je odluka o prodaji, a rastanak ipak nije bio lak...

 

 

 

 

 

Poslednji zagrljaj...

 

 

 

Idemo dalje...

 

 

 

 

 

Da ne budem "off topic", prelazim u drugu temu...

Sretno. Ako ti nije tesko i ako se sijetis jako bi me zanimalo poredjenje novog i starog motora iz prve ruke. Naravno kada na novom napravis par hiljada. Pozdrav

To i mene interesuje ...

Nakon 2000 km, evo prvi utisci:

 

KTM je ubedljivo jaća mašina, vuće kao da nema limita. Ubrzavanje od 160 km/h pa naviše još uvek je impresivno. Ne znam kolika mu je max brzina, pošto iznad 180km/h počne da bude nemiran (wobling). Ja sam ga terao do 220 km/h, ali osećaj je bio baš neugodan.

 

GSA je, osim što mu u poređenju sa KTM, fali tih 35 konja, bolji u ovim pogledima (po mom mišljenju):

  • bez trzaja vuće od 2000 rpm, KTM tek iznad 3500 rpm
  • mirniji (mekši) rad motora
  • ima osetno manji radijus, što je povoljno prilikom manevrisanja u mestu
  • nema woblinga iznad 180 km/h, nisam još probao dokle
  • jednostavnije menjanje pneumatika (kardan... za sada on nema nimalo lufta, tako da je vožnja pri malim brzinama slična vožnji sa lancem)
  • quick shifter je baš super... KTM nema serijsko
  • dobrodošao je keyless (meni se često desilo, da sam zaboravio ključ u kontaktu, sada mi visi oko vrata)
  • itd.
Evo, ukratko toliko mi palo na pamet.

Trebam da naglasim, da je KTM Super Adventure fantastičan motor, veoma brutalan i žestok (dok je sve OK). Da nije bilo toliko grešaka u materialu, vozio bi ga još...

Spomenuo si da si u garanciji menjao prednji točak, ali nisam primetio da li si napisao koji je razlog za zamenu. Inače od pre par dana i ja sam kupio jednog 1290 SA, i primetio sam da mi se na oduzetom gasu pri manjim brzinama pojavljuje wobbling, e sad cu jos videti sta je tome razlog, mada na stranim forumima navode da je to posledica montiranih guma sa kojima motor dolazi iz fabrike, u pitanju je Continental Trail attack 2.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Imao sam tu gumu ranije na Stromu, samo 1 nije 2, i isto se javljao woblling, i to je bilo opste poznato za tu gumu. Ako su uspeli i sa 2 da se desava isto sto i na 1 onda nisu normalni.

Ne diraj nista dok ne zamenis gumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

Imao sam tu gumu ranije na Stromu, samo 1 nije 2, i isto se javljao woblling, i to je bilo opste poznato za tu gumu. Ako su uspeli i sa 2 da se desava isto sto i na 1 onda nisu normalni.

Ne diraj nista dok ne zamenis gumu.

Pa to sam i ja mislio, a usput cu se zezati sa podešavanjima (damping i load) pa probati da li ima nekog pomaka na bolje ili gore. Uglavnom nije to ništa nesto neverovatno ali sam primetio pa ono, sad me kopka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Mislim da bi trebalo porediti 1290SA i GSA posle 50.000 km na BMWu. Jos je rano za favorizovanje, recimo, BMWa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

 

 

 

Rastanak nije bio lak...

 

Za godinu i pola, moj KTM je odradio dosta. Obišli smo Grčku, Škotsku, Alpe, Dolomite, Srbiju, Crnu Goru, Albaniju, sto puta peglali Jadranku i eto 50.000 km. 

 

Bilo je lepo... bilo je i "komplikovano", ako je to adekvatan opis čestih reklamacija i bockanja sa ljudima iz KTM-a.

 

Donesena je odluka o prodaji, a rastanak ipak nije bio lak...

 

 

 

 

 

Poslednji zagrljaj...

 

 

 

Idemo dalje...

 

 

 

 

 

Da ne budem "off topic", prelazim u drugu temu...  

Sretno. Ako ti nije tesko i ako se sijetis jako bi me zanimalo poredjenje novog i starog motora iz prve ruke. Naravno kada na novom napravis par hiljada.  Pozdrav

 

 

 To i mene interesuje ... 

 

 

Nakon 2000 km, evo prvi utisci:

 

KTM je ubedljivo jaća mašina, vuće kao da nema limita. Ubrzavanje od 160 km/h pa naviše još uvek je impresivno. Ne znam kolika mu je max brzina, pošto iznad 180km/h počne da bude nemiran (wobling). Ja sam ga terao do 220 km/h, ali osećaj je bio baš neugodan.

 

GSA je, osim što mu u poređenju sa KTM, fali tih 35 konja, bolji u ovim pogledima (po mom mišljenju):

  • bez trzaja vuće od 2000 rpm, KTM tek iznad 3500 rpm
  • mirniji (mekši) rad motora
  • ima osetno manji radijus, što je povoljno prilikom manevrisanja u mestu
  • nema woblinga iznad 180 km/h, nisam još probao dokle
  • jednostavnije menjanje pneumatika (kardan... za sada on nema nimalo lufta, tako da je vožnja pri malim brzinama slična vožnji sa lancem)
  • quick shifter je baš super... KTM nema serijsko
  • dobrodošao je keyless (meni se često desilo, da sam zaboravio ključ u kontaktu, sada mi visi oko vrata)
  • itd.

Evo, ukratko toliko mi palo na pamet.

Trebam da naglasim, da je KTM Super Adventure fantastičan motor, veoma brutalan i žestok (dok je sve OK). Da nije bilo toliko grešaka u materialu, vozio bi ga još... 

 

 

 

Ove 3 stvari su jaka prednost BMW-a. Ako te bude volja volio bi da napravis neko poredjenje poslije 20-30 hiljada km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: kavasaki kle, BMW K 1200RS

za wobling na 180 i  više mogući uzrok i aerodinamika kofera ,tako da bi probna voznja bez kofera razrešila dilemu.

kako ( I zašto ) naterati GS-a na 200 i više  je druga tema.

pozdrav Tesha Mladenovac K 1200RS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

@sponja

 

 

Spomenuo si da si u garanciji menjao prednji točak, ali nisam primetio da li si napisao koji je razlog za zamenu. Inače od pre par dana i ja sam kupio jednog 1290 SA, i primetio sam da mi se na oduzetom gasu pri manjim brzinama pojavljuje wobbling, e sad cu jos videti sta je tome razlog, mada na stranim forumima navode da je to posledica montiranih guma sa kojima motor dolazi iz fabrike, u pitanju je Continental Trail attack 2.

 

 

U garantnom roku promenili su prednji točak tri (3) puta. Dva puta samo obruč dok nisam pop.... i pod pretnjom suda tražio da zamene kompletan točak, koji treba da bude testiran u fabrici. Nije još rešena reklamacija zamene zadnjeg točka (ali to više nije moja briga)...

 

KTM ima problem sa točkovima, sa prednjima i sa zadnjima. Bukvalno nijedan nije centriran u nulu. Postoji mala ravnina na mestu gde je obruč zavaren, na tom mestu je obično van centra za čak više od 1 mm.

 

Uzrok za wobling (između 80 km/h i 60 km/h) je prednji obruč (točak) a ne (kol'ko tolko nov) Conti Trail Attack2.  Definitivno. Provereno. 

 

Uzrok za wobling kod većih brzina (iznad 180 km/h) mogu biti koferi kao i strujanje vazduha (vetar, torbolence...). Dešavalo mi se, da se, pod identičnim poterećenjem, wobling pojavio već kod 160 km/h (vetrovito) ili tek iznad 190 km/h (bonaca).

 

Pored samog obruča, loši su i diskovi. Treba ih menjati na cca 20.000 km pošto se iskrive i neravnomereno troše (razlika u debljini je čak 0,05 mm) što prilikom kočenja stvara tresenje motora. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ja sam zapanjen.

Prvo ne verujem da taj 1 mm na obrucu toliko utice na voznju.

Iz prostog razloga, asfalt je neravan pogotovo u Srb.

A sto se diskova tice i to mi nije jasno da 5 stotih 0,05 mm utice na kocenje.

Diskovi se vremenom izbrazdaju usled spoljnih uticaja.

Smem da se kladim da je guma u defektu.

No uvek u zivotu nesto novo naucis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

 

Pored samog obruča, loši su i diskovi. Treba ih menjati na cca 20.000 km pošto se iskrive i neravnomereno troše (razlika u debljini je čak 0,05 mm) što prilikom kočenja stvara tresenje motora. 

 

 

Izgleda da nisam bio dovoljno jasan: serviser je merio debljinu istog diska na osam mesta i pokazalo se da se disk neravnomerno troši što ukazuje na loš materijal.

 

To što fabrika daje odstupanje do 0,15 mm ukazuje na (lošu) politiku suzavanja obima mogućih reklamacija. Prilikom kočenja se i te kako oseća svako odstupanje. Loš asfalt stvara drugačije vibracije i udaranje.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Zlatibor
  • Motocikl: KTM 1290 SUPER ADVENTURE S

Ja sam na 1190 R imao problem sa tresenjem na kočenju. Problem je bio što su se od vožnje po terenu zaprljali nosači diskova ( ne znam kako se stručno zove taj deo, ja ga zovem klizač diska, pošto su ovo valjda poluplivajući diskovi). Samo sam to očistio sa wd 40 i problem rešen.

....i naravno kad to radiš gledaš da ne "podmažeš" diskove

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Mogu samo da zamislim kako mi bajk od 250 kg i 20.000 eu, završava u jarku. Odma hara-kiri, tu pored njega..

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

Mogu samo da zamislim kako mi bajk od 250 kg i 20.000 eu, završava u jarku. Odma hara-kiri, tu pored njega..

Nemoj tako, nema 250kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
On 13.4.2019. at 20:22, Frenk je napisao:

Stigla nova mašina

 

IMG_0798.jpg

IMG_0799.jpg

IMG_0801.jpg

Kakvi su utisci vezano za motor? Sviđa mi se ova kombinacija boja i BMW u pozadini. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
6 hours ago, kepo said:

Pozdrav nemo, 

molim te napisi tvoje iskustvo po pitanju udobnosti na duze ture u dvoje, ktm vs bmw.

 

Hvala

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja