Jump to content

Moto Zajednica

2015 - KTM 1290 SuperAdventure

Recommended Posts

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ja prognozirao 170 ks jer sam pretpostavljao da će agregat iz SuperDuke-a ipak biti malkice ''uštrojen'' ...

Ali eto zajebo sam se, ipak će imati svih 180 ks :staa2:

 

FB_tmpl1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

JBt !!! :staa2: :staa2: :staa2:

 

Čemu toliko konja ?

Kupiš takvo tenološko čudo i vidiš nekog na R mašini koji se sav krivi ko crv i qurci se.

 

Podsmeh je blagi izraz šta može da izmami na lice vlasnika super ADV-a jer ce jadnog R-aša da otrese ko prostak slinu. :lud:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Ja prognozirao 170 ks jer sam pretpostavljao da će agregat iz SuperDuke-a ipak biti malkice ''uštrojen'' ...

Ali eto zajebo sam se, ipak će imati svih 180 ks :staa2:

 

FB_tmpl1.jpg

 

Moze jedno pitanje ? 0stabre.gif

 

Zar to ne treba da bude putni motor, znaci mali potrosac, a opet pritom da ima snage 1neznam.gif

 

Ja ne znam kako ce nesto sto ima 180ks da trosi 5 litara na 100km ...

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ja cenim da onoga ko ima para da kupi ovo ćereslo baš nešto boli ona stvar koliko isti troši, da li se kvari i koliko košta "održavanje". Isto kao i za bilo koji drugi motor u rangu 20 'iljada evara. Suština je da se natrpa sva moguća "adventure" oprema na njega (aluminijumske manjerke obavezno) i onda parkira ispred kafića - da vidi bre narod koliki ste 'svecki putnik, i da ste se upravo spremili za putovanje po stepama Mongolije - čim popijete kaficu :nanana:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Velikim igračima u moto industriji ciljna grupa je finansijski mnogo imućnija populacija nego što je većina nas

na ovom forumu ili na Balkanu, recimo. Mi smo 'druga liga istok' koja čeka da ovakve mašine padnu na 4-5000 evra

pa ih onda mjerkamo i kupujemo...možda. Ja vjerujem da su u KTM-u dobro izanalizirali tržište i potencijalne

kupce pa tek onda ušli u razvij ovog motora.

Jedna analogija: Treba li Intruderu motor od 1800 kubika? Ne treba, ali ga ipak prave i neko ga kupuje da bi

imao najveći :moto3: . Tako će biti i sa ovim KTM-om.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

"Adventure" i 1290 kubika i 180KS nekako ne idu zajedno. Ili ja drugačije zamišljam offroad avanturu...

 

Pa naravno da se radi o drugacijem konceptu, ovo nije offroad motor! Adventure motori su predvidjeni za put oko sveta recimo! Znaci da pre svega bude udoban za svakodnevne ture 500-1000km. Zatim da ima veliku nosivost jer mora da nosi tri kofera sa puno prtljaga i cesto podebelog vozaca :D Mora da bude snazan da moze da iskoristi autoput ili slicne magistralne pravce, a i da se dobro ponasa na losim putevima (makdam i slicno). Mora da ima veliki rezervoar jer u bespucima OMV nije na svakom koraku. Mora da bude jednostavan za sitne popravke, da ima dobru ili odlicnu servisnu mrezu. Mora da bude spreman da trosi gorivo i loseg kvaliteta. Sigurno nije predvidjen za skakutanje izmedju sumskih stabala po strmom terenu!

 

Zbog svega ovoga se samo namece poredjenje sa reperom u ovoj klasi - 1200GS ADV. Eno, cak je i mitri, koji ne voli GS-a postavio sliku gde ga casopis pominje u poredjenju sa ovim KTM-om :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Lalajko , odavno ne procitah bolji komentar .

Pravo objasnjenje kakvi su i za sto namijenjeni ,, adventure ,, motori .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Beograd Mirijevo
  • Motocikl: KTM 690 DUKE

8hlGb0.jpg

 

 

Ako izbor motora uporedimo sa izborom žene sa kojom planiramo da provedemo neko vrijeme onda to

izgleda ovako:

Nemica ,visoko obrazovanje ,iz stare nemaèke porodice ,ima para , ne baš tako atraktivnog izgleda ,ali nije

ni ružna ,mozda samo malo neobièna. Život sa njom bi bio siguran ,možda ne previše uzbudljiv. (BMW)

 

Djevojka iz komšiluka,dovoljno lepa ,dovoljno pametna ,odlicno kuva .Znate se èitav život ,znate njene

roditelje i veæ možete unapred da vidite ostatak svog života ,nema iznenaðenja! (Japanci)

 

Prvi put je vidite ,grlo vam se steže i srce nenormalno lupa ! Ona je takooooo sexi da vas više ništa ne

interesuje osim kako da joj priðete...

Koga briga za njene godine, poreklo ,zanimanje ,èak vas ne interesuje je li slobodna ,jednostavno mora biti

vasa! (KTM)

Svako ima svoj izbor i svi su u pravu!

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

JBt !!! :staa2: :staa2: :staa2:

 

Čemu toliko konja ?

Kupiš takvo tenološko čudo i vidiš nekog na R mašini koji se sav krivi ko crv i qurci se.

 

Podsmeh je blagi izraz šta može da izmami na lice vlasnika super ADV-a jer ce jadnog R-aša da otrese ko prostak slinu. :lud:

 

Evo ja sam R-aš i čim nabaviš super ADV "dođi da me otreseš k'o slinu". Čekam te.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Nenade, ne bih bio baš sasvim siguran da bi neki R u konkurenciji sa nekim ADV bio u prednosti prilikom vitlanja po srpskim putevima, naravno pod uslovom da su vozači sličnih sposobnosti. Moguće je da imam pogrešan utisak, ali kada bih morao da se kladim, kladio bih se na ADV, doduše tek posle deonice Subotica - Avala.

 

Lalajko je, rekao bih, odlično objasnio šta je adventure vožnja. To nije ganjanje po šumama.

Što se snage tiče, tu ne vidim problem. Snage nikad nije previše. Ne vidim ni preterani problem sa težinom, takvi motocikli ne mogu da budu lagani, a nikad nisu ni bili. Ionako ćeš da ih natovariš kad kreneš na put. Deset kilograma manje ne čini znatno olakšanje. Mislim bolje je da budu lakši, naravno, ali ebiga, ne može sve.

E sad, sva ta elektronika koliko pomaže, toliko može da zagorča život u nekom Kazahstanu. To teoretski ne bi trebalo da poseduju motocikli kojima se ide u zabačene predele jer se po pravilu dešava da kad ti neka glupost pregori ili pobrljavi imaš mrtav motor. Saglasan sam sa Acom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Sale, vrlo dobro znam šta je ADV motor i zašta on zaista treba da se koristi.

 

Ja čak i nisam odreagovo na ovo iz fazona koji je motor bolji i brži nego na Johanovo veoma ružnu i nadasve zluradu kategorizaciju vozača R motocikala.

 

Ne Johane, nisu svi R vozači seoski indijanci sa mašinama iz devedeset i neke kojima je najbitnije da proteraju na točku kroz centar sela na pijačni dan. Ima tu ljudi koji jako ozbiljno voze i ni jedan iole ozbiljan vozač sportskog motocikla ne može da se "otrese kao slina"

 

I što bi se trkali od Subotice do Vladičinog Hana? Što ne bi na trkačkoj stazi? Mada evo, kao kompromis uvek pristajem na deonicu od Banjice do Mladenovca avalskim, leži za oba tipa.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Ako smem da dodam, a ko me sprečava :zvizduk:, od dobrih vozača R motocikala prosečan adv vozač može mnogo, mnogo da nauči. Veština vožnje ADV motora (u odnosu na sprtske) možda je viša u proseku (mada je isti dosta nizak), no mnogo niža u piku :lol:. Tj. retki su vozači adv motora koji odlično voze. Bez ljutnje.

 

Što se ovog KTMa tiče, rado bih ga probao!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Sale, vrlo dobro znam šta je ADV motor i zašta on zaista treba da se koristi.

 

Ma nisi me razumeo, samo je prvi pasus bio replika na predlog o trkanju. Ono ostalo nema veze sa tvojim citatom. To je zapravo označavalo mojih pet centi u razjašnjenju šta je adventure ride. Jedino što Lalajka nisam citirao, nego to rekoh u novom pasusu. Mnogi poistovečuju avanturističku vožnju sa Red Bull takmičenjima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Hvala Boki. Mogli su stavit i 180/17 zadnju , ne znam sto im znaci ova dimenzija 170...

Za koju godinu , kad bude oko 8-9000 e polovan moci ce se priustit :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

A jbg, da su znali, ne bi nekom inzenjeru dali milione da nadje najbolju pogodnu gumu za performanse i upravljivost...

Izgleda da su trebali samo da pitaju nekog Srbina, to bi im ustedelo milione...

 

Salim se naravno (u svakoj sali pola istine).

Nego, sigurno su sa razlogom (bolja upravljivost,manja potrosnja, laksi zaokret, bolje ubrzanje) stavili uzu, a ne siru, sto opet ne sprecav. nikoga da stavi siru, ali onda se gube te nijanse koje je neko iz KTM-a platio milione :P:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Sumnjam da su ikome dali milione da izracuna koliko treba da je siroka zadnja guma , mislim da je ipak samo to sto hoce da budu drugaciji od drugih, kao posebni su oni neki inzinjeri...

Na multistradi je 190/55 pa nema potrosnju vecu od KTM - a . Ako vec nije 150 sirina zadnje kao na vecini starih modela ( kao i na mom Varaderu ) onda ne vidim razlog za 170/60 nikako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Sumnjam da su ikome dali milione da izracuna koliko treba da je siroka zadnja guma , mislim da je ipak samo to sto hoce da budu drugaciji od drugih, kao posebni su oni neki inzinjeri...

Na multistradi je 190/55 pa nema potrosnju vecu od KTM - a . Ako vec nije 150 sirina zadnje kao na vecini starih modela ( kao i na mom Varaderu ) onda ne vidim razlog za 170/60 nikako.

Evo jedna zanimljivost :)

 

Inzinjeri (vojne ustanove)

 

Inzenjeri (civilne ustanove)

 

:)

 

A sada da se vratim na temu, neko ko je "merio" sirinu zadnje gume, mora da uzme u parametre komplet ciklistiku celog motora, a to znaci i prednje vile i prednju felnu i prednju gumu, i zadnju felnu i zadnje vesanje i zadnju gumu, savijanje i uvijanje rama, drugim recima, sve je sihronizovano, jednim menjanjem jednog parametra, menjas komplet ciklistiku celog motora, u vecem ili manjem opsegu.

 

Ne bi mi verovao, kolika je nauka postoji, oko obicnog NAVOJA na srafu ili uopste nekog navoja, to je nesto pretesko imam taj predmet na faxu, pa ne bi mi verovao, rekao bi da je to sve glupost, sto i ja govorim, ali jebiga, itekako to ima veze sa komplet konstrukcijom, nema veze sto mozes satima da proracunavas idealan navoj za jednu masinu.

 

Opet da se vratim na temu, isto kao kod Multistrade i kod Varadera, je sve isto radjeno, neko je nasao idealan odnos snage-potrosnje-upravljivosti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja