Jump to content

Moto Zajednica

2015 - KTM 1290 SuperAdventure

Recommended Posts

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Dobra vest za sve avanturiste kojima je 1190 Adventure preslab - uskoro će moći da zavuku ruku još dublje u džep :moto3: i pazare 1290 SuperAdventure sa još više snage i obrtnog momenta i još naprednijom elektronikom ...

 

Specifikacije još nisu objavljene, ali s obzirom da agregat potiče iz brutalnog nejkida 1290 SuperDuke, nema sumnje da će i ovo biti najbrutalnija zver u svojoj klasi ...

 

 

SuperAdv.jpg

 

ktm-1290-super-adventure-3.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Video sam ovu objavu pre par dana i mogu reci da sam i ocekivao ovaj novitet :care: .

Verovatno ce biti ekstreman i sigurno razbiti konkurente ali mislim da ovo ode daleko od naziva ADVENTURE.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Krenuli BMW stopama, jer to se ocigledno najbolje prodaje

 

Hm, a da li bi bio ljubazan da nam objasniš gde si ovde prepoznao ''BMW stope'' ... :stabre:

 

Nemam ništa protiv BMW-a, štaviše ima nekoliko modela koji mi se dopadaju ... ali ova opsednutost BMW-om kod jednog dela forumaša je najblaže rečeno iritantna ... pa zar morate baš u svakoj temi da pomenete BMW ? ... :gaa:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Meni ovo vise lici na Tenere 1200, nego na bilo koji BMW...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Iako još nema zvaničnih tehničkih detalja, poznavaoci ove materije tvrde da će Super Adventure naslediti agregat LC8 V-Twin od 1301 ccm iz modela Super Duke R koji raspolaže sa čak 150 KS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ovi što komentarišu dizajn maše poentu, jer ovo je poenta:

 

I sadasnji Adventure ima 150 ks. Imace ovaj debelo preko :)

 

A dizajn je skoro isti kao za već postojeći 1190 Adventure, tako da to ovde nije bitno ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Krenuli BMW stopama, jer to se ocigledno najbolje prodaje

 

Hm, a da li bi bio ljubazan da nam objasniš gde si ovde prepoznao ''BMW stope'' ... :stabre:

 

Nemam ništa protiv BMW-a, štaviše ima nekoliko modela koji mi se dopadaju ... ali ova opsednutost BMW-om kod jednog dela forumaša je najblaže rečeno iritantna ... pa zar morate baš u svakoj temi da pomenete BMW ? ... :gaa:

 

Pa kada vise niko ne pominje AT kao etalon za najbolji motocikl koji bi svi trebali kopirati, poceli su da se javljaju neki novi, BMW klinci... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Poredjenje sa BMW-om je verovatno u tome sto kod svakog novog modela dodaju kubikazu i snagu. To je sada trend koji prolazi kod kupaca, sto je KTM dobro primetio i krece tim stopama. Iako je i 1190 adv daleko od adventure motora.

Po meni poslednji pravi adv motor od KTM-a je bio 990 adv.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Pa nacrtaj nam onda ;) ... Inace, nije BMW jedini proizvodjac koji novim modelima dodaje kubikazu i snagu - Ducati Multistrada, Yamaha Teneroe, takodje je to i KTM uradio pre 1290-ice, Honda VFR, i jos mnogi drugi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Da, samo sto kod putno orjentisanih motora to uglavnom ne donosi nista lose, za razliku od adventure segmenta gde tezina motora, terenska orjentisanost i pouzdanost igraju bitnu ulogu, a povecanjem snage i kubikaze obicno ide i povecanje tezine i plus su svi noviji su sve manje terenski orjentisani i sve vise puni elektronike sto nije pozeljno u adv svetu.

 

Zato recimo Africa Twin i jeste legendaran motor, jer je pouzdan, prilicno sposoban na terenu i moze da ga popravi lokalni mehanicar u Africi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Pa nacrtaj nam onda ;) ... Inace, nije BMW jedini proizvodjac koji novim modelima dodaje kubikazu i snagu - Ducati Multistrada, Yamaha Teneroe, takodje je to i KTM uradio pre 1290-ice, Honda VFR, i jos mnogi drugi...

 

Evo nacrtano ispod ;)

 

Da, samo sto kod putno orjentisanih motora to uglavnom ne donosi nista lose, za razliku od adventure segmenta gde tezina motora, terenska orjentisanost i pouzdanost igraju bitnu ulogu, a povecanjem snage i kubikaze obicno ide i povecanje tezine i plus su svi noviji su sve manje terenski orjentisani i sve vise puni elektronike sto nije pozeljno u adv svetu.

 

Zato recimo Africa Twin i jeste legendaran motor, jer je pouzdan, prilicno sposoban na terenu i moze da ga popravi lokalni mehanicar u Africi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Odavno se SUV vozila nazivaju dzipovima, pa ce tako biti i u "Adventure" iliti "Dual Sport" kategoriji motocikala. Sve vise elektronike, "sistema", snage, tezine... Kao sto je Aca vec i napomenuo. Tako da ce buduce avanture biti mnogo "mekse" i sofistiicranije :D

 

@Mrva: Hvala ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Odavno se SUV vozila nazivaju dzipovima, pa ce tako biti i u "Adventure" iliti "Dual Sport" kategoriji motocikala-sve ce ih nazivati Afrika Twinovima...

 

@Mrva: Hvala ;)

 

@aca-pn: A kako ce se zvati Afrike ako ih ne popracljaju lpkalni mehanicari iz Afrike, nego na primer lokalni majstori iz Malog Mokrog Luga??? I otkada se to Afrike popravljaju??? :lol: :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Poredjenje sa BMW-om je verovatno u tome sto kod svakog novog modela dodaju kubikazu i snagu.

 

 

Aco, Aco, mali veseljače ... :moto3:

 

R1200GS --- 125 ks

1190 Adventure --- 150 ks

1290 Adventure --- očekuje se oko 170 ks

 

Nije mi baš jasno kojom ste metodom ti i kolega Mrva došli do zaključka da je KTM krenuo ''BMW stopama'' :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

 

Pa kada vise niko ne pominje AT kao etalon za najbolji motocikl

 

Meni je KTM odavno najbolji :aha:

 

Kolega, u potpunosti se slažem sa Vama :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Nije mi baš jasno kojom ste metodom ti i kolega Mrva došli do zaključka da je KTM krenuo ''BMW stopama'' :neznam:

 

Previse snage, previse elektronike i nepotrebnih pomagala. Cak mi deluje na slici i kao da je prednja guma 19-ca :neznam:, mozda gresim. U tom smislu sam rekao da su krenuli kao BMW.

 

Mislim da tu ostalo malo sta od pravog "adventure" motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja