Jump to content

Moto Zajednica

Kad čika policajac nije kulturan

Recommended Posts

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ne kapiram poentu otvaranja ove teme...ok je da se mi sto vozimo motore solidarisemo sa kolegom ali po opisu ''incidenta'' nije bilo nista dramaticno zbog cega bi se trebalo cimati ,davati izjave u policiji.....gubiti svoje vreme i zivce .

Ne vidim da je bilo vredjanja od starne saobracajca a kako kolega bajker kaze i on je njega socno pocastio tako da bi po meni sve to trebalo iskulirati i vozi dalje....jer zamisli da je umesto policijskog dzipa bila neka drogirana bagra.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Arakis i Mikulinac su u pravu, ali Mikulinac samo delimicno. Potpuno su u pravu da se koristi desna traka, prilikom vožnje auto putem, a isto tako u naselju, ukoliko usporavate vožnju vozila iza sebe i dužni ste da se pomerite u desnu stranu, da bi ste mu omogućili mimoilaženje, jer se to ne smatra preticanjem. Ali, koliko sam ja shvatio, kolega se žalio na nekulturu policajca i takvo ponašanje se ne može opravdati. Imao je mogućnosti da ga zaustavi, pozove patrolu saobraćajne policije i prema njemu, ako su ispunjeni uslovi, primeni zakonom predviđene mere. Ali to nikome ne daje za pravo da se bahato ponasa!

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Šumadinac je shvatio poentu. :care:

 

Ne sme da se dere na mene i da maše preteći. Moraju da se nauče da budu kulturni.

I ako ja vozim maksimalnom dozvoljenom brzinom ne usporavam saobraćaj, policija isto tako mora da poštuje saobraćajne propise osim

u explicitno navedenim slučajevima, zar ne ?

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Sigurno bar 10-tak sekundi nisam pogledao u retrovizor od tada...negde na mostu vidim u retrovizoru da mi je neki džip u samom "dupetu" i da ablenduje ko blesav.

Pogledam ja u jedan, pa u drugi maleni retrovizor i vidim samo belu boju, ni znak na haubi, ni tablice...baja mi se baš "nabio".

Odjednom se lik prestrojava u desnu traku i počinje da vozi paralelno sa mnom. Mitsubishi džip Saobraćajne policije..diivnoooo 1lud.gif

 

Da ne bude da izvlacim rijeci iz konteksta jer sve ostalo znamo i ako si mislio da imas pravo da se zalis i neka si, ali nemoj da izigravas Kalimera, posto ti je ocito covjek trazio da se sklonis iz lijeve trake ( ablenduje ko blesav ) pa ko god da je bio, a ti si tjerao inat ( baja mi se bas nabio ) nedozvoljavajuci mu da te obidje. Nismo mi bas cvjecke, pa ni ja, ali budimo objektivni i recimo da si dobro prosao sa tim sto je samo galamio,a ne vidim sta ti je lose rekao. :neznam: Bolje da je bio bijeli dzip nego neki drugi, nedo Bog crni sa tamnim staklima pa da je sjevnula utoka kroz prozor. 1hmm.gif Za ubuduce ovo ti je dobro naravoucenije i drzi se dsne trake, neces pogrijesiti, :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Djuxy, shvatio sam ja poentu ali ti jos izgleda nisi sreo nekulturnog policajca. Svako ko vozi po Beogradu mogao bi barem pet ovakvih tema da otvori .... dnevno :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Svestan sam ja svega, lično smatram da se policija u poslednjih nekoliko godina ponovo "opustila".

 

Kao što sam napisao, ideja mi je bila da na svom primeru pokažem ceo postupak prijave.

 

Nekad će nekome da zatreba, pa da ne luta kao ja.

 

A o tome da li sam trebao da se sklonim možemo do prekosutra.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Zanimljivo razmisljanje. A sto se nebi sklonio ako ides sporije? Za mene je selja onaj sto cepa sporo levom trakom i pravi se lud.

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Da je policajac bio nekulturan bio je ali isto tako i ti si bio u prekršaju i tu nema dileme.

 

Dešava se svakodnevno da neko pravljenjem prekršaja nama zagorčava život na motoru pa se i mi njemu izderemo tako da treba biti objektivan. To što ti smatraš da je to što je on morao da te pretiče sa desne strane mala stvar je samo tvoja percepcija tog događaja isto kao i kad nas neko iseče pa se čudi šta mu koji k. psujemo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Sizifov posao , ma koliko si u pravu ovde neces nista postici. Kao mladji i ja sam imao viziju neke pravde i postenja, normalnog pristojnog ponasanja sad gledam drugacije, prakticnije u duel ulazim samo kad su ozbiljne stvari u pitanju.To sto je on nevaspitan samo govori o njemu.Po meni a sa vremenom ces i ti doci do tog zakljucka da si to vreme potroseno na pisanje zalbe mogao za tebe lepse iskoristiti vozeci se, glancajuci motor ili sta vec drugo sto ti cini zivot lepsim nego gubeci vreme po policiji.Sut sa rogatim nikad nije mogao a i nasi zakoni su uvek tako pisani da na kraju stoji da u odredjenim slucajevima to pravilo ne vazi, bas zbog toga da bi oni mogli da ga primenjuju kako njima odgovara.

Nije ni prvi ni poslednji oholi policajac koga ces sresti pa je bolje da se ne uzbudjujes.

Cuvaj zivce za neke ozbiljnije stvari.Pozdrav Bobbra.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Voziti lijevo je prekrsaj.

Ne kontam zasto je besmisleno voziti desnom trakom na dijelu autoputa kroz BG?

Da nije bio on, bio bi neko drugi, kojem se mozda zuri, a ti uzivas u suncanom danu u lijevoj, pored slobodne desne trake? :stabre:

Losa navika.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tražim

pa kroz bg se desnom vozi 60 a levom 90-130 u zavisnosti od kolicine saobracaja. Na motoru sam uvek u desnoj, ali na auto imam petu brzinu pa bih i da je iskoristim 1lol.gif

 

Jeste prekrsaj, nema dileme. Ali ceo saobraaj u BG-u je jedan veliki prekrsaj. Mislim da striktna pravila saobracaja prosto ne mogu da se primene u velikom gradu, a pogotovo u neko zajebato vreme, a pogotovo pogotovo sto ljudima kod nas E75 sluzi kao ulica-precica da skoknu do SC-a ili na dusanovacku pijacu, itd. E75 deonica kroz grad je stvarno autoput jedino izmedju 23h i 06h. Moje skromno misljenje 1zdravo.gif

 

Pogledaj neke civilizovanije velike gradove pa da vidiš kako pravila saobraćaja mogu da se primene u svakom gradu. Kod nas većina krene od takvog razmišljanja i onda dođemo do toga da bar 70% vozača ne daje ni žmigavac kad se prestrojava. Da ne pričamo o punoj, pravu prvenstva i sl. (nedavno sam čuo kako je noću glupo stati na crveno, mislim vidiš da nema nikog i prođeš opušteno :lud:).

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Problem je što je saobraćaj vrlo gust na autoputu kroz Bg pa se dešava da su i leva i desna traka pune a opet se nađe neki oslobodioc koji ti ablenduje iako si ti pravno formalno takođe u preticanju. E takvima i ja volim da se ne sklonim a kad se već pominje zapad, ni tamo nećeš videti da ti neko ablenduje u levoj traci ako je desna puna.

Promenio član ftj
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Neko napisa 'mimoilaženje' na auto putu ? gde ima taj auto put gde može da se 'mimoilazi' 1nanana.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Po meni je osnovna saobracajna kultura i normalno ponasanje da ako je neko brzi da se neko skloni. Ja se sklanjam u svim situacijama gde ima dve trake za saobracaj u jednom pravcu. Par puta mi se desilo da me u haosu i guzvi neko obidje sa desne strane.

Tada izgorim kao licna ali na sebe! Osecam se kao najgora cobancina sto ne pratim saobracaj.

Prosto ne mozes voziti neku "svoju" voznju. U saobracaju se ucestvuje. Ili neka tom nekom tata kupi put pa neka vozi kako hoce. Moras propustiti da bi i tebe sutra neko propustio! Kako na 2 tako i na 4 tocka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Sve je to ok, ali jel treba da se uparkiram u auto sa moje desne strane da bih propustio nekoga ko zuri? I pri tom vozim na gazeli 120 a ogranicenje je 80?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Neko napisa 'mimoilaženje' na auto putu ? gde ima taj auto put gde može da se 'mimoilazi' 1nanana.gif

 

Kriv sam!1zvizduk.gif U pravu si! Mislio sam na obilaženje0takoje.gif.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ne treba nista da parkiras. Ako ima dve trake u istom smeru. A neko ide brze sta je problem pomeriti se.

Ili je SUJETA toliko zaznuta bolest!

I to koliko je ogranicenje to opet nije tvoj problem da ti isterujes pravdu. Za to postoje organi reda pa neka ga uteraju u red. Ako se nekome vozi 300km/h to je posao za policiju a ne ti da siljis levom i time "odrzavas javni red i mir"

@ bocca_bastard

Ne znam zasto mislis da neko cepa tatino vozilo. Evo ja volim da idem nekad i preko 120km/h ma da iskreno vema retko sada ali sa svojim kolima(tatin sam vozio pre 10god.) Pa danas makar sva kola idu brze od toga.

Da dodam da sto vise vreme prolazi ja uglavnom taj koji se sklanja brzima. Ali ih razumem i podrzavam 100%

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tražim

navedi mi neki veliki civilizovan grad koji je direkt pprepolovljen autoputem kroz centar :)

 

Kakve veze ima autoput kroz centar sa ovim što pričamo? Ti tvrdiš da nije moguće poštovati saobraćajna pravila u velikom gradu. Kad neka budaletina opali mmotoristu ne poštujući prvenstvo jel i on može da se vadi na taj argument?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tražim

Sve je to ok, ali jel treba da se uparkiram u auto sa moje desne strane da bih propustio nekoga ko zuri? I pri tom vozim na gazeli 120 a ogranicenje je 80?

 

Ne treba, ali ako imaš prostora i mogućnosti da desnom nastaviš da voziš svojom brzinom onda treba da se prestrojiš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

To je vec individualno. Ja se nikome ne lepim ako vidim da je ispred njega isto tako kolona. Ali ako se nadje jedna debilcina koja iza sebe ima kolonu a ispred 50-100m niko :stabre::zbunjen: E to je debil. A meni nikad nije tesko da se sklonim i kada jeste guzva ako vidim da neko ide i brzi je.

A sto se tice zaradjivanja za kola pa nije besan auto koji ide preko 120km/h Pa moja zena vozi pezoa 2.0 136hp taj auto ne oseti ni 160km/h ali ne kosta bogatstvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Braćo i prijatelji! Ova polemika je otišla u sasvim drugom pravcu. Zar zaista ne možemo ni oko čega da se složimo? Kolega je postavio temu oko odnosa policije prema učesnicima u saobraćaju, bar ja tako mislim i oko pravnog reagovanja na nekulturno ponašanje policije. On ni jednog trenutka nije osporio da je možda pogrešio, u datoj situaciji, ali mu je zasmetao odnos policajca prema njemu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Ali marko13, tu nema slobodne desne trake xD u tome i jeste poenta.. Radio sam kao kurir i uglavnom je najbrza skroz desna traka..mada nema veze sa temom..

 

A to koliko je ogranicenje uopste nisi u pravu. Ja obilazim kolonu sa 120 jer ne zelim da popijem kaznu za vise, a to sto ti ides 160 me boli dupe..kada budem pretekao kolonu, sklonicu se desno i ti nastavi i 700 sto se mene tice..i to sto auti razvijaju velike brzine + nasi ljudi ne razumeju sta sve tolika brzina nosi sa sobom, to daje strahovite saobracajne nesrece kojima smo svedoci..jel prodje nedelju dana da neki bajker ne pogine? Ovo prolece je katastrofa..svi oni verovatno idu brzo jer im se hoce i samo cekaju da ih nasi organi reda kazne..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Sve je to ok, ali jel treba da se uparkiram u auto sa moje desne strane da bih propustio nekoga ko zuri? I pri tom vozim na gazeli 120 a ogranicenje je 80?

 

Ne treba, ali ako imaš prostora i mogućnosti da desnom nastaviš da voziš svojom brzinom onda treba da se prestrojiš.

Naravno, to i jeste poenta :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tražim

 

Kao sto sam vec rekao nemam neki preteran problem sa prebrzima, ali imam problem sa ovima sto se zabijaju u gepek i pozuruju me. Njih ne pustam iz cistog principa. Moj izbor samo, tako da nema mesta nekoj polemici.

 

treci put, ono sto ja pricam je da je na beogradskom delu E75 tolika frekvencija saobracaja da je nemoguce postovati pravilo trake za preticanje. U jednom trenutku se sve uspori i ti se usporuis sa njima i cekas da prodje cep, kao svi normalni ljudi. Ako si nadrkano kopile i blicas svima da se sklone samo tvojoj nabedjenoj glavudzi onda si seljacina jedna. Kao recimo taj pandur.

 

Nadam se da necu opet morati da pisem isto na sledecoj strani0stabre.gif1zdravo.gif

 

Mislim da niko ovde nije ni mislio na situaciju kada su obe trake popunjene. Ima situacija i na "otvorenom" auto putu kada je tolika guzva da su obe trake pune i leva vozi samo malo brze. U takvoj situaciji samo najveca gluperda moze da amblenduje ili da vozis coveka na samrti.

 

O cemu se ovde polemise je upravo teza da neko isteruje principe (kakav god da je to princip) i da birka kome ce da se skloni, a moze da se skloni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja