Jump to content

Moto Zajednica

HONDA Transalp na prodaju '89

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW R1100GS

U ime dragog kolege koji nema dovoljan broj postova i zeli da proda svoj motor.

Sve detaljne informacije na PP clana MunjaV.

 

On kaze sledece:

 

TA '89, XL600v-k, belo-plavi - za decake :)) ...

U mom vlasnistvu je od 10.2009. i uvek je spreman za voznju. Prethodni vlasnik je takodje clan sa foruma, a motor je uvezen, cini mi se negde 2006.

Registracija uskoro istice, tacnije 14.09.

Primerak je vrlo dobar za svoje godine, dobro je odrzavan i potpuno ispravan.

Nedostaka ima, i oni se uglavnom svode na probleme kozmeticke prirode.

Sto se tice motora, lepo i lako pali i tako se isto i vozi, a povlaci sasvim dobro. Agregat je odlican, mirno i ujednaceno radi, ima lep zvuk i nigde nema kapi ulja, ali ruku na srce, po malo ga troskari. Koliko tacno nikad nisam tacno utvrdio, ali u svakom slucaju nikad vise od max-min razlike po sezoni, mada primetio sam da potrosnja zavisi i od proizvodjaca ulja. Ulje je uvek menjano jednom po sezoni i korisceno je samo od proverenog dobavljaca.

Motor mi je uglavnom sluzio za odlazak na posao i nekoliko vikend voznji godisnje (za vise, na moju zalost nisam imao vremena).

 

Istorijat vaznijih i znacajniih servisa/radova:

2009 je imao negde oko 67 000 km na satu, ako se dobro secam, kada sam ga kupio. Zamenjene su svecice, svi filteri i ulje.

2010 - zamenjen akumulator i montiran regler koji je pravio Joska, montirane nove gume, a nedugo nakon toga sam imao i jedan ozbiljniji pad, polomljen retrovizor, pukao vizir, naprslo moje rebro, iscureo zadnji amortizer i distorzija skocnog zgloba (detalji u temi: Opustanje, zamisljenost, panika, pad...)

2011 - montiran nov lanac i lancanici, zamenjen zadnji amortizer, stavljen nov EMC SportShock1 ( EMC SportShock1 ), nov poviseni vizir by Ivan

2012 - zamenjen prednji disk i plocice,

2013 - skinuo sam i ocistio rezervoar, reparirao slavinicu za gorivo koja je vlazila, ofarbao crash barove(rucno, cetkom, osnovna boja siva) - nervirala me rdja na njima.

2013 - zamenjene harmonike, gumice i ulje u prednjim vilama.

2014 - ove sezone sam ga isterao samo cetiri puta, da me mine zelja, tu po kraju, da probam da li sam dobro namestio novi pinjon za kilometar sat i za slikanje na Zvezdari.

 

Inace, poceo sam da izbegavam voznju zbog zdravstvenih problema (u aprilu i maju ove godine sam bio na terapijama i u losem sam zdravstvenom stanju zbog diskus hernije L5-S1).

Motor preko zime stoji na dizalici, u ulazu zgrade, kao i kisnim danima, od kad je kod mene - garaziran je. Lagao bih kada bih rekao da nije vozen po kisi, ali to je bilo uglavnom u nuzdi i samo ponekad.

Sa motora sam padao i motor je padao.

Ne kazem ovo da sam stalno padao ( nego, jos u oglasima nisam nasao neki polovan motor kojim je padano ili polovan auto koji je bio udaren u voznji, pa rekoh da budem prvi :D ), ustvari ovo kazem jer sam imao malo ozbiljniji pad sa motora 2010, vec pomenut gore, kao i da mi je ispadao iz ruke tri-cetiri puta od kad je kod mene i to uvek na parkingu ispred zgrade, a jednom ga je i kolega bajker oborio dok je bio parkiran - poljubio ga drugim motorom dok se isparkiravao :lud: .

Od kad je kod mene vozio sam ga/je(ne zalazim ni u cije, da 'prostite, sklonosti) 97% vremena po asfaltu, a ostalo po sljunku i zemlji kroz zabacene delove Srbije. Vozen je i koriscen u granicama razumne upotrebe (bez tockiranja, skakanja, itd.)

 

Mane:

Kada se pusti korman, u toku voznje, motor vuce blago u levo, ovo postoji od kada sam ga kupio i meni nikad nije bilo toliko znacajno, mada se oseti.

Tackasta korozija na pojedinim delovima, nogostupima, rezervoaru..., donji nosac akumulatora fali jer se nekom od prethodnik vlasnika (ja sam treci vlasnik u Srbiji od uvoza- drugi po papirima, koliko je meni poznato) izlila kiselina iz accu-a i pojela nosac, a ja sam ostatke korozije namerno "odstranio".

Presvlaka sedista je naceta sa obe strane.

Oklopi su negde ispucali, a negde su izguljeni.

Crash bar sam ja lose ofarbao(cetkom) i treba srediti njegovo kacenje za ram (rdja).

 

Intervencije na motoru u buducnosti:

Ono sto bih ja uskoro uradio na tom motoru od mehanike je sledece:

ciscenje karburatora i stelovanje - to nisam nikada radio, iako nisam primetio promene u radu ili potrosnji (4,5l-5,5l) u odnosu na prethodne godine.

Stelovanje ventila - ni to nisam radio, ali je vreme od kad je kod mene.

Vrlo skoro ce biti vreme za zamenu zadnje gume, a sledece sezone, treba razmisljati i o prednjoj ne zato sto je istrosena, vec zato sto je ostarila.

Od estetike treba presvuci sediste, mozda ofarbati i srediti oklope i crash bar.

Takodje treba proveriti stanje zadnjih paknova (koci odlicno, ali nikad ih nisam proveravao i malo skripe dok se ne zagreje dobos) - u kakvom su stanju neznam.

Treba zameniti donji sraf gde se kaci amortizer - stavljen je prirucni i to je postalo trajno resenje, desna podloska na zadnjoj viljusci nije original od kad sam ga kupio, i nikad je nisam zamenio.

Sa TA nikada nisam imao problem, niti me je ikad ostavio ili zadesio kvar u voznji, osim izjandjalog pinjona za kilometar sat, pa je kilometraza prestala da radi u avgustu prosle godine na voznji oko Bovanskog jezera.

Na satu sada pise 83 030, ali kod mene nekoliko meseci kilometraza nije radila, pa treba dodati jos oko hiljadu km.

 

Inace cenim ga 1450E, mada je sve to stvar dogovora i pogodbe i cena je podlozna promeni, samo u slucaju da nekog stvarno i ozbiljno zanima ovaj model.

Ukoliko postoji zainteresovanost za motor, uz motor ide i hidraulicna dizalica za motor, cirada, jednodelni kisni kombinezon, stari retrovizori, stari (originalni) iscureli amortizer sa dobrom oprugom, nesto kozmetike za motor, nemontiran buzzer za migavce iz Louis-a, rezervni tegici za volan, rezervni originalni filter ulja i jos neke sitnice.

 

Disk lock, crash bar, kofer, dva kljuca i za motor i za kofer, prva pomoc, mrezica za prtljag, pripadajuci alat i goriva koliko bude u njemu se podrazumevaju :).

 

Postoji mogucnost da uz motor idu i pantalone i jedna ili dve moto jakne (jedna je zenska i sve ovo sa postavom i stitnicima u odlicnom stanju), kaciga, podkape, rukavice, sve to u slucaju da novom vlasniku odgovara broj i/ili da svoju ili odgovarajucu opremu vec ne poseduje i zeli ovu opremu.

Takodje, postoji mogucnost da produzim registraciju za buduceg vlasnika, ako ovaj bas insistira, mada preferiram da potencijalni buduci vlasnik racuna sa tim da pri kupovini prevede motor u svoje vlasnistvo i plati porez.

 

Pored mog trenutnog zdravstvenog stanja, ustvari, glavni razlog prodaje motora je i sto ocekujemo prosirenje porodice, pa novca nikad nije dovoljno.

Motor nije i nece biti u oglasima, jer ne prodaje mi se bilo kome, motor sam zavoleo i dosta ulozio i mislim da je dobar primerak i da vredi, pa ako nekome od kolega stvarno treba solidno prevozno sredstvo potpuno opremljeno, za relativno malo para, tu sam da se dogovorimo.

 

Pozdrav,

MunjaV

post-806-0-97865000-1408447764_thumb.jpg

post-806-0-26452200-1408447936_thumb.jpg

post-806-0-27536900-1408448101_thumb.jpg

post-806-0-54940700-1408448131_thumb.jpg

post-806-0-47834500-1408448171_thumb.jpg

post-806-0-93670700-1408448196_thumb.jpg

post-806-0-86326100-1408448245_thumb.jpg

post-806-0-48128900-1408448354_thumb.jpg

post-806-0-89687500-1408448377_thumb.jpg

post-806-0-91419200-1408448396_thumb.jpg

post-806-0-05710500-1408448417_thumb.jpg

post-806-0-46603200-1408448468_thumb.jpg

post-806-0-91615500-1408449623_thumb.jpg

post-806-0-15030800-1408449837_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kazi kolegi Munji da je pogresno namontirao krasbar, prednji gornji deo krasbara treba da ide NA plocicu, a ne ispod nje :) Prepoznajem da je moja izrada, prva verzija koju sam pravio pre 4-5 godina, mozda i vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja