Jump to content

Moto Zajednica

Srbija bez asfalta

Recommended Posts

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ček bre Raco, fali na ovim tvojim snimcima treći vozač :D Čisto da izjavim za Dnevnik - dok sam ja rešavao fundamentalne probleme vezane za transport stvari sa četvrtim članom ekipe koji je na žalost, zbog zdravstvenog stanja (čitaj, sraćke) morao prevremeno da odustane, njih dvojica pobegnu, pa posle "stigni ih Ico..." Kako da stignem kad  su brzi. Inače, imam ja snimljen kompletan Alpov traktat o visini Midžora i tezi da je isti viši od onog brdašceta Everesta :D. Ček samo da nađem to sve...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Deliblatska peščara: Omladinsko naselje Čardak - zlatni standard u pesku - zagajička Brda - Stara Palanka (kafa), - Čardak / 85 km

 

Pe-ara-10-10-2020-ardak-z-brda.jpg

 

U zadnje vreme se omladinsko naselje Čardak pokazalo kao odlična početna i krajnja destinacija za vožnju u samom srcu Peščare. Prijatan ambijent, veliki parking, blizina svih igrališta u pesku za koje smo zainteresovani.

Ovaj trek ima dobru kombinaciju predhodnih linija: uzeti najbolje detalje peščanih dina, začiniti dremkom na Zagaljičkim brdima i kafom u Staroj Palanci, preko toga preliti melanholijom lepog jesenjeg dana. Ne mo,ž biti loše.

Protiv-požarci su sveže preorani i prilično suvi, pa zadnji točak igra svoje igre. Ali opet, sve je to deo veličanstvene peščare. Vodite računa o zaštićenim zonama, ne ostavljajte đubre za sobom i ne uznemiravajte životinje.

To je najmanje što možemo

 

 IMG-20201010-171305.jpg

 

IMG-20201010-133839.jpg

 

IMG-20201010-134500.jpg

 

IMG-20201010-152811.jpg

 

IMG-20201010-171320.jpg

 

Trek na: https://www.enduro-balkan.com/index.php/2020/10/13/vojvodina-deliblatska-pescara-cardak-zlatni-standard-zagaljicka-brda-cardak/

 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Ne znam da li postoji neka prikladnija tema za ovaj post jer je u suštini obaveštenje. (ako postoji - nadam se da će admin da prebaci).

Radi se o stanju na planinama u okolini Niša (a možda i šire) koje će dosta uticati na off-road vožnje u narednom periodu, pa rekoh da podelim.
Dakle usled spleta okolnosti i vremenskih nepogoda ove zime veliku štetu su pretrpele šume na Suvoj planini, Seličevici, Babičkoj gori i Svrljiškim planinama. A za nas to znači da je većina puteva i staza neprohodna ili vrlo teško prohodna i pitanje je kad će biti očišćene. Tako da - informišite se dobro pre planiranja vožnji u ovom kraju.
Pričao sam sa ljudima, i nisam naišao na nekog ko pamti ovako nešto. Na Seličevici to su bukvalno hektari i hektari oborenih stabala
Nisam još vozio off ove godine, ali mi drugari koji jesu kažu da je baš loša situacija. Ja sam pre par meseci šetao od Niške banje do Crnog vrha, i jedva sam prošao pešice - trebalo mi je duplo više vremena nego obično. A prošle godine sam lagano prolazio tu motorom.
Da li neko ima saznanja da se ovo događalo i u drugim krajevima, ili je samo na jugu ?
Pozdrav!
 

sneg-i-led-oborili-su-brojna-stabla-u-su
WWW.AGROKLUB.RS

Šumsko gazdinstvo Niš završilo je proteklih dana procenu štete koju su ledena kiša i sneg tokom januara napravili šumama na području Nišavskog okruga. Oštećeno je bezmalo 2.000...


https://www.facebook.com/pakmosor/posts/10157803890926441

image.thumb.png.960e6b544bb25e7900761ae80252b2e3.png

 image.thumb.png.89d9aa0bc940151c0a94ddbcffe56184.png

image.thumb.png.f33052f8ea28fce539b8efb001ff284a.png

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Hvala za info, dobro je znati! Ja sam bio zimus na Tremu i bilo je oborenih stabala, ali ovo je baš loše!

Na sreću nije svuda tako. Ja sam trenutno u Homoljskim planinama i ovde je situacija normalna.

Poz.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Beogradski okrug: Sremčica - Rušanj

 

Srem-ica-ru-anj.jpg

 

Nema puno mesta za endurisanje u i oko Beograda. Zelene površine u jezgru grada su u različitim modovima zaštićene i tu nismo dobrodošli. Lokalni poznavaoci koriste svoje skrivene kutke za polu-tajno brušenje enduro tehnika.

Ovo je možda jedna od alternativa za teren južno od Beograda, onima koji gravitiraju oko Ibarske magistrale.

 

IMG-20210501-123423.jpg

 

Trek na: https://www.enduro-balkan.com/

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Kučaj-Homolje: Žagubica! 55km.

 

Žagubica nekako dođe ko slepo crevo Srbije. Kad uđeš, osim prema Boru ili Majdanpeku, nemaš mnogo izbora. Zbog toga je ostala pošteđena svih blagodeti srbije na vodi, autoputeva, projekata za 25. vek kojim se naša moderna elita diči i pere budžetske pare.

Zato volim da dođem u Žagubicu! Mirna, uspavana varoš živi svoj spori život i ne dotiču je previše pozorišta koje se organizuju za ostali "urbani" svet.

A onda, Žagubica je smeštena između dva planinska masiva, Kučaja na jugu i Homolja na severu i to mi daje odlične izbore kad sedneš na magare. Kud god da kreneš užitak je zagarantovan.

 

agubica-sever.jpg

 

Do sada sam nekako dosta obitavao po Kučajskim vrletima i malo manje po Homoljskim gustim šumama. Ali nisam napravio ni jednu turu koja taj deo Srbije spaja u smeru sever-jug ili obrnuto. Zato što nisam poznavao dovoljno taj deo Žagubičke kotline i smatrao sam da nije dovoljno interesantan. Greška!

 

IMG-20210502-130650.jpg

 

Kreneš kanjonom "Crne reke", posle nekog vremena skreneš levo..

 

IMG-20210502-132156.jpg

 

I vrlo brzo uletiš u splet odličnih šumskih puteva koji te u cik-cak varijantama polako vode na sever prema homoljskom masivu.

 

IMG-20210502-133750.jpg

 

Po neki put naletiš na potok ili oboreno drvo, ali ništa što se kratkim fizičkim radom ne može rešiti.

 

IMG-20210502-142634.jpg

 

U gornjem delu uđeš u markirani sistem planinarskih staza. One skoro uvek obećavaju probleme, ali ne i ovaj put.

 

IMG-20210502-144206.jpg

 

I na kraju uđeš u već poznate Homoljske enduro magistrale. Vratim se prema Žagubici drugim poljskim kamenitim putem taman na ručak u kafanu na izvoru Mlave.

 

Trek na: https://www.enduro-balkan.com/index.php/2021/05/05/homoljske-planine-zagubica/

 

 

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Jaoooo, vrlo ti zavidim.. Za mene i moj skuter, ovo deluje vrlo ambiciozno (citaj neprolazno), jedva sam proslog leta prosao i onim makadamom od Sladaje preko uspona na Beljanicu, Zagubickog Buka do groblja na Zagubici..

Vrv znas, ima zanimljiv (za enduro je to verovatno preudoban) put od Osanice, preko Ceremosnje do Kucajne i Kuceva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Znam, vozio više puta u raznim varijantama, i uvek su mi interesantne :) . Poenta ovih trekova i nije težina ili veća tehnička zahtevnost (ja to inače ne mogu), već uživanje u vožnji i prirodi. A to možemo skoro sa bilo kojim motorom..

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Kučajske planine: Lisine - Lazarev kanjon - Beljanica - Lisine / oko 133 km

 

Zlot-agubica.jpg

 

Opet kučajska magija!

Sistemom poznatih kučajskih magistrala (kanjon Kločanice-Lazarev kanjon- plato Dubašnice do vrha Beljanice i nazad u Lisine), do dosada nevoženih skrivenih puteljaka, gaženja nekoliko nabujalih potoka i par orijentacijskih dilema..

Legneš na livadu, mirišeš proleće, slušaš tišinu, gledaš u oblake.. Šta više?

 

IMG-20210503-122938.jpg

 

IMG-20210503-132454.jpg

 

Prepakuješ mostić kako bi preterao motor preko..

 

IMG-20210503-134736.jpg

 

IMG-20210503-141136.jpg

 

Iskuliraš na vidikovcu Lazarevog kanjona.. i preko vrha Beljanice se vratim u Lisine.

Odlična tura, prikladna i za (uz malu pomoć prijatelja), srednje motore.

 

Trek na: https://www.enduro-balkan.com/index.php/2021/05/16/kucajske-planine-lisine-lazarev-zlotski-kanjon-beljanica-lisine/

 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Sjajno!

Ako moze jedno pitanje..

Ako sam dobro procitao tvoju putanju, ti si od Klocanice isao uzbrdo ka Valkaluciju, ali si zapravo jos na samoj uzbrdici, pre Mijailovog vrha, skrenuo levo i posle nekoliko kilometara izasao na onu 'glavnu magistralu' koja vodi od Velike Brezovice ka Krjnoj Jeli.

Ako sam u pravu, voleo bih da cujem u kakvom stanju je taj put (od tog skretanja levo), moze li se skuterom proci? Pretproslog leta, bio je totalno zarastao, trebalo je bukvalno maceta da se probijes.. Kao da ga niko nije godinama koristio..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Ima granja, po neko slomljeno stablo, nanetog šuta, zemlje od zimskog perioda i dosta tekuće vode.

Ali ako ne žuriš, sve je prohodno ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
4 hours ago, Alp said:

Ima granja, po neko slomljeno stablo, nanetog šuta, zemlje od zimskog perioda i dosta tekuće vode.

Ali ako ne žuriš, sve je prohodno ;)

 

:lol2:

Ha, ha, ukratko, ni tenk ne moze da prodje, a kamoli moj skuter ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Rajac - Gornji Banjani - Brajići - Bogdanica - V. Maljen - Suvobor - Rajac! Oko 70 km.

 

Tred.jpg

 

Radost i lepota!

Osim ako ne upadnete u termin kada srpski četnici imaju svoj skup na Ravnoj Gori.

Onda taj deo obiđete u daleeekom luku.

Nemam ništa protiv nijedne političke ili ideološke organizacije (a i da imam ovo nije mesto za to), ali pijane budale koje pucaju iz automatskog oružja u vazduh i pokazuju jedni drugima svoje kame i čakije mi uglavnom idu na.. ganglije!

To bi trebalo da bude ponos nekadašnje otadžbinske vojske. Sumnjam da je iko od njih ikada bio u bilo kakvoj borbi.

Nisam video ni jednu patrolu u dežurstvu.

Ali kilometar dalje...

 

 

Trek na: www.enduro-balkan.com

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Bude patrola na R.G za vreme sabora. I saobracajaca i zandarmerije, ali se slazem da pri voznji treba zaobici gungulu.

Osim ako neces da se proveselis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Valjevske planine: Debelo brdo - Veliki Povlen -  Mali Povlen - Taorska brda (i vrela) - nazad na Debelo brdo.

Oko 70 km.

 

Trek.jpg

 

Prijatan dan u bajkovitim taorskim brdima. Deluje regenerativno na kompletan mišićni i nervni sistem. U slučaju bilo kakvih problema, uzeti duplu dozu!

 

 

Trek na: https://www.enduro-balkan.com/wp-admin/post.php?post=1657&action=edit

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Izvinjavam se, promašio sam pod-grupu. Pišem više tekstova odjednom, pa se zagubim.

Ovo treba iću u sekciju Crna Gora.

Prebaciću.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Kušiljevo (selo kod Svilajnca) - Krepoljin i nazad

 

Ku-iljevo-Krepoljin.jpg

 

Oko 130 km mešovitog treka, od krljanja kroz zarasle šumske puteljke, preko čistih enduro magistrala i par lepih vidikovaca do zaglavljivanja u homoljskim zakrčenim od predhodne oluje vilenjačim puteljcima. Pokunjeni povratak nazad i uteha u lokalnoj kafani. Možda je zato i ocena treka niža, ali to je moj subjektivni osećaj. Možda će neko misliti drugačije.

 

IMG-20210807-091310.jpg

 

IMG-20210807-103221.jpg

 

IMG-20210807-112509.jpg

 

IMG-20210807-113245.jpg

 

IMG-20210807-121555.jpg

 

IMG-20210807-134331.jpg

 

IMG-20210818-141443.jpg

 

Trek na: https://www.enduro-balkan.com/index.php/2022/05/29/istocna-srbija-kusiljevo-krepoljin/

 

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Krupajsko vrelo - Beljanica i nazad

 

Kraća ali u momentima nešto zahtevnija linija od Krupajskog vrela do vrha Beljanice i nazad. Jesenje boje se polako bude a boravak na višljim terenima pogoduje onima koji ne podnose vrućinu.

 

Krupajsko-vrelo.jpg

 

 

IMG-20210919-135430.jpg

 

Trek na: https://www.enduro-balkan.com/index.php/2022/06/19/istocna-srbija-kuraj-krupajsko-vrelo-beljanica-i-nazad/

 

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Vojvodina, krug nasipom oko Padinske Skele, oko 85 km.

 

Krug-oko-Padinske-Skele.jpg

 

Ako ste iz Beograda, Pančeva, Kovina... i ne znate šta ćete sa sobom u dosadno po-podne, evo rešenja.

Nezahtevna vožnja po nasipima oko Padinske skele će obradovati svakog ljubitelja prirode koji voli tišinu, ptice i po neku preplašenu srnu.

 

1657559489586.jpg

 

IMG-20220508-143934.jpg

 

IMG-20220508-134827.jpg

 

 

 

Trek na starom mestu

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Rudnik, oko 64 km.

Jedan trek oko po mom mišljenju prilično zapostavljenoj planini (sa enduro strane), u srcu Srbije.

Ranije sam se muvao ovom planinom i zapamtio sam blatnjave i strme šumske puteve, duboke kolotrage i gustu tamnu šumu. Srećom, ovog puta sam išao sa Nikolom pa smo se ispomagali kad bi naišle "pešadijske prepreke".

Odličan, malo hladnjikav dan.

 

Rudnik.jpg

 

IMG-20220417-170146.jpg

 

Kuca-Milosa-Obrenovica-10-min.jpg

„Evo mene, evo vas, rat turcima!“  (Gornja Crnuća - kuća Miloša Obrenovića).

 

 

Trek na: https://www.enduro-balkan.com/index.php/2022/07/12/centralna-srbija-rudnik/

 

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja