Jump to content

Moto Zajednica

Srbija bez asfalta

Recommended Posts

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Devica. Brdo iznad Soko Banje

U ovom treku nema puno kilometara. Ipak, Devica je interesantno kraško brdo. Ko voli vrtače, trnje i džombastu podlogu, ovde će uživati. Južna strana Device je čistija i daje bolje vidike pa što se mene tiče tu dobija u prosečnoj oceni.

 

Devica.jpg

 

Krenete asfaltnim putem iz pravca Soko Banje (mi smo krenuli sa magistrale prema Bovanskom jezeru, ali nema veze, isto je..), uzbrdo prema jugu i popularnom izletištu Kalinovica (može i "izletište Očno"), i nastavite još gore do karakterističnog mesta gde Sokobanjci vole da roštiljaju u slobodno vreme.

Tu se sa asfalta izdvaja put prema vrhu Device.

 

DSCN1737.jpg

 

Tim putem do na samo teme brda gde se putevi gube, račvaju i gube u makiji. Malo razmisliš, pogledaš gde je sever.. i ipak uključiš GPS da te odvede u pravom smeru.

 

DSCN1739.jpg

 

DSCN1740.jpg

 

DSCN1741.jpg

 

Na severu dominira Rtanj.

 

DSCN1742.jpg

 

DSCN1743.jpg

 

DSCN1744.jpg

 

Ex-man: "sedi malo u lad, de si navro?"

 

DSCN1745.jpg

 

Silaz prema jugu. Lepši i čistiji.

 

DSCN1747.jpg

 

DSCN1749.jpg

 

DSCN1748.jpg

 

U dolinu i lokalnim prašnjavim putevima na početnu tačku.

 

Sređeni trekovi na: https://www.enduro-balkan.com/

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Ljubovija / Bobija, oko 114 km. Odličan trek u Igorovoj organizaciji.

 

Ljubovija-bobija.jpg

 

Ljubovija, bobija.gpx

Ljubovija, bobija.kml

 

Ovo je trebala da bude kružna tura od 2 dana, a dobro je da smo uspeli da završimo i prvi dan.

Sve je krenulo lepo. Lepo vreme, lep ambijent, odlično društvo, dobri vidici, tvrda podloga... a na kraju smo svi bili manje-više sjebani, što fizički što psihički (a neki oba).

 

DSCN1755.jpg

 

Drina i Ljubovija..

Počelo je sa Igorom i ispuštanjem motora (u mestu), na silazu sa ovog vidikovca..

 

DSCN1757.jpg

 

DSCN1758.jpg

 

DSCN1760.jpg

 

DSCN1761.jpg

 

DSCN1762.jpg

 

DSCN1763.jpg

 

DSCN1764.jpg

 

DSCN1765.jpg

 

Silazak u kanjon Trešnjice..

 

DSCN1766.jpg

 

Škola u Trešnjici. Jedna od najstarijih u Srbiji.

 

DSCN1767.jpg

 

DSCN1768.jpg

 

DSCN1769.jpg

 

DSCN1770.jpg

 

DSCN1773.jpg

 

DSCN1774.jpg

 

Na ovu vrućinu.. mora malo da se plaknemo.

 

DSCN1775.jpg

 

DSCN1777.jpg

 

DSCN1779.jpg

 

DSCN1784.jpg

 

Nastavilo se Severianovim padom na brzom makadamskom putu (koza u sačekuši :))..

 :moto2:

DSCN1788.jpg

 

Famozna kruška..

 

DSCN1789.jpg

 

Vidikovac na Bobiji..

 

DSCN1792.jpg

 

I završilo se mojim zakucavanjem u Igora na seoskom asfaltnom putu pri brzini od 30 km na sat.

 

DSCN1795.jpg

 

Rezime:

Severian, malo deformisan roll bar i neupotrebljiv garmin.

Igor, ostao bez zadnjeg levog nosača bisage (koju sam odfikario ja), slomljena jedna plastika i ručica menjača.

Alp, odlomljena desna plastika rezervoara, probušen hladnjak, slomljen korman (nije prvi put, vidi turu od Vlasine do stare planine..), videćemo šta još..

Dobro je kad se sve završi na parama.  :grr: Svi smo bili zahvalni svojoj zaštitnoj opremi, na tome ćemo u buduće još više raditi.

Vidam rane, lečim komplekse i naručujem rezervne delove :) jer,bo treba završiti i taj drugi dan. Samo da se skrpimo.

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Gledićke planine (južno od Kragujevca) i Crni Vrh (Jagodinski), oko 150 km.

 

Gledi.jpg

 

U ranijim postovima sam se osvrnuo na Juhor, brdo južno od Jagodine. Ta priča je ostala ne-ispričana, ne zbog toga što sam ostao dužan za to brdo, već iz razloga što ova tri vrha (Juhor-Crni Vrh-Gledić), nekako čine celinu i uglavnom zatvaraju priču centralne Srbije tj, Šumadije.

 

Krenuli iz Jagodine (najveći turistički centar Srbije, barem tako kažu..), i vrlo brzo prešli na lep makadamski put koji nas je odveo skoro do Crnog Vrha (na vrhu je vojni repetitor i nije dozvoljeno motornim vozilima).

U planinarskom domu neposredno ispod vrha domar nije bio preterano oduševljen enduro motorima, kaže prave štetu. Verovatno je u pravu, to je nešto na čemu bi morali da poradimo kao zajednica..

 

IMG-20170902-111119.jpg

 

Odatle se spustili na zapad prema Kragujevcu ali brzo meandrirali prema glavnom grebenu Gledićkih planina.

 

IMG-20170902-112705.jpg

 

IMG-20170902-123637.jpg

 

IMG-20170902-123617.jpg

 

Moj Milane, jabuko sa grane....

 

IMG-20170902-120735.jpg

 

IMG-20170902-124408.jpg

 

IMG-20170902-125634.jpg

 

IMG-20170902-133147.jpg

 

Najviša tačka Gledićkih planina, vrh Samar (922 m), ehej nije šala.. :)

 

IMG-20170902-141832.jpg

 

Tu smo zatekli i postavu radio-amatera u pokušaju montaže improvizovane antene..

 

IMG-20170902-141838.jpg

 

Neustrašivi enduraši u isčekivanju. Gde je ta Monika Beluči da joj slomimo nogu?

 

IMG-20170902-141847.jpg

 

IMG-20170902-141857.jpg

 

Izvor u selu Loboder. Mesto nije impresivno, ali voda je svetska !

 

IMG-20170902-145429.jpg

 

IMG-20170902-145437.jpg

 

I na kraju Manastir Ljubostinja. Duhovno mesto.

 

IMG-20170902-153132.jpg

 

IMG-20170902-153152.jpg

 

Lepa je Srbija.

 

Sređeni trekovi na: https://www.enduro-balkan.com/

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Alp,

prvi put gledam temu.

Imam pitanje: s 'obzirom da vozite motore kolima do polazne tacke trek-a,

a ne idete is stana pa sve asfaltom desetine ili stotine kilometara,

a putevi koje vozite su planinsko-sumski,

razmishljam da su za takve voznje pogodniji laksi (enduro / trail / trial ) motori ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..
On 13.9.2017. at 13:48, Alexx je napisao:

Alp,

prvi put gledam temu.

Imam pitanje: s 'obzirom da vozite motore kolima do polazne tacke trek-a,

a ne idete is stana pa sve asfaltom desetine ili stotine kilometara,

a putevi koje vozite su planinsko-sumski,

razmishljam da su za takve voznje pogodniji laksi (enduro / trail / trial ) motori ?

To je jedno od univerzalnih pitanja koje se često čuju na ovom forumu a nema univerzalnih odgovora. Kao i svaki "posao", biraš "alat" za ono što radiš.

Trial motori su dobri za akrobacije u šumi i stenovitom terenu (mali, lagani, vešanje i gume su posebno prilagođene...), ali nisu dobri za tkzv "linijski enduro", koji mi najčešće praktikujemo (mali rezervoar, neki nemaju sedište uopšte, gume su vrlo specifične pa ih je greota spaliti na nekom "brzincu", itd.. Ali to ne znači da ih ne treba praktikovati kad god možeš (ako možeš). Ex-man ima jednog koga redovno maltretira po šumi, zato je dobar u tehničkim deonicama..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Alp, hvala na odgovoru.

Naravno da je dilema koliko alata treba imati.

Nekada smo imali po jedan par skija a sad po 3-4 .. za svaku vrstu snega i plaina po (barem) jedan par.

Tako sad i sa motorima.

Upoznat sam sa enduro / trail / trial tehnikom i alatom.

Gledajuci po slikama i opisima stekao sam utisak da su to spore tehnicke voznje koje dopusta teren, vremenski uslovi, godine staža (i preostale godine staža sto je takodje bitno!) i alat.
Zbog toga i moje pitanje oko 'radije' primene laksih motora.
Naravo radius kretanja i kolicina ponetog goriva imaju takodje uticaja. Mada se i to moze srediti.

Izgleda mi savrsena kombinacija zastava poly bez plastike koja bi sluzila svrsi prenosenja do track-a i laganog 2T motora.

Sva troijca vozaca nose portable testere / sekire sa sobom?

 

I da dodam: posebno cenim opaske oko zastite prirodne sredine tu gde se vozi kao i postovanje lokalnog stanovnistva ili slucajne setace / hikere. Na zalost prilicno mnogo (mladjih) se ne osvrce na te cinjenice i kvare za nas ostale ugled i sa time mogucnost voznji. Izmedju ostalo Srbija je jedna od malo evropskih zemanja gde i moze da se vozi 'tek-tako' van puta. Da ne kazem off-road / enduro. To treba shvatiti i ponasati se pristojno i nikoga ne ugrozavati.
Ili ce uskoro ako nas 'prime' u EU i to biti zabranjeno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja nosim sikirče, testeru nemam a nema ni mesta za nju. U pitanju je Fiskars X10. Imam i jedan kaiš/gurtnu ako zatreba da se zapne ručno uz neki breg ili iz jarka. Obuhvatim oko štapova, još nisam napravio fiksno.

Sikirče sam, na žalost već koristio a gurtnu nisam još.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Opet malo Deliblatske peščare od vikenda. Vreme nas sasvršeno poslužilo, a i podloga rekao bih savršena (ove poslednje kiše su taman malo navlažile pesak, a sa druge strane nije bilo dovoljno padavina da se naprave lokve blata)...

 

Raskrsnica puteva:

 

Pescara_2017_01.jpg

 

Pogled na Vršački breg:

 

Pescara_2017_05.jpg

 

Zagajička brda:

 

Pescara_2017_06.jpg

 

Pescara_2017_07.jpg

 

Pescara_2017_04.jpg

 

Kod skele u Banatskoj palanci:

 

Pescara_2017_09.jpg

 

NE KAŽEM da se dodatna oprema na KTM-u popravlja vezicama :D:D:D

 

Pescara_2017_08.jpg

 

I na kraju - jedna ne toliko prijatna slika...

 

Pescara_2017_10.jpg

 

Ovo je izlazna rana od metka. Ova lisica je uginula u teškim mukama vukući svoja prosuta creva. Nepoznati lovče, ko god bio, sram da te bude - nije ti gadno da pucaš, al' ti je gadno da posle pokupiš divljač u ovakvom stanju? Nemam reči...

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Savski nasip - Obedska bara - Nikinci - Banoštor (skela), - Bačka Palanka - Apatin - Bezdan - Stanišić - Bajmok - Subotica - Horgoš - Kanjiža - Senta - Ada - Arača - Slano kopovo - Uzdin - Padina - Pančevo

Oko 700 km vožnje nasipima, poljskim putevima i (na žalost), nešto asfalta.

Prilično relaksirana i opuštena tura koja nema preteranih "off froad" težina, pa je prikladna za one koji bi da se nagledaju reka, uživaju u tišini i cvrkutu ptica, kao i za one koji sebe smatraju početnicima u vožnji van asfalta.

 

Vojvođanska_tura.jpg

 

Razmišljao sam da li da ovu produženu vikend vožnju uopšte stavljam na forum, jer nekako sam nakupio previše asfaltnih puteva na njoj, ali pošto sam tu priču započeo na:

onda je i red da je završim.

Kreno istim "putem" kao i u prošlom postu, znači nasipom do Obedske Bare..

 

DSCN1902.jpg

 

DSCN1903.jpg

 

DSCN1904.jpg

 

Stao na kaficu kod ulaza u park..

 

DSCN1905.jpg

 

Nešto naroda ima, dežurni rendžer mi skuva kafu i razmenismo po koju. Vodostaj nije bog-zna-šta pa vožnja čamcem za sada odpada..

 

DSCN1908.jpg

 

Dalje produžim uz Savu, opet do početka južne strane vojnog poligona, sa nadom da ću negde uspeti da se provučem, ali budna vojska zna sa kime ima posla pa je pedantno ušuškala sve prolaze kako ovakvi gilipteri ne bi kojim slučajem snimili neku od svetskih-sega-mega-ultra-giga vojnih tajni i to prodala nekoj neprijateljskoj stranoj sili..

 

DSCN1910.jpg

 

DSCN1911.jpg

 

Razočaran (opet), se vratim do Obreža, odatle pored Ogara i preko Nikinaca i Hrtkovaca se uputim prema Fruškoj Gori.

 

DSCN1912.jpg

 

DSCN1913.jpg

 

Sređeni trekovi na: https://www.enduro-balkan.com/

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Preko Fruške gore asfaltom do Banoštora, gde sačekah skelu za drugu stranu Dunava (do malo pre sam pratio Savu uzvodno, sad Dunav).

 

DSCN1914.jpg

 

DSCN1915.jpg

 

DSCN1917.jpg

 

DSCN1918.jpg

 

Na Dunavskom nasipu sa Vojvođanske strane ulazim u "Dunavsku biciklističku rutu" koju je Jone napravio pre 10-tak godina..

 

DSCN1920.jpg

 

DSCN1921.jpg

 

Koju pratim do Bačke Palanke.

 

DSCN1922.jpg

 

Tu sam planirao spavanje i upoznavanje grada.

Interesantno, ali nema jeftinog spavanja u Bačkoj Palanci. U svim prihvatljivim smeštajima-kafanama-konačištima, su u toku svadbena veselja (subota veče..), a to znači bez sna do ranih jutarnjih sati. Tako nađoh konobu u šumi malo pre ulaza u Palanku koja za to veče nema ništa organizovano, gde sobu platih 2.500 din. Bilo bi upola da su dva vozača.

 

DSCN1924.jpg

 

DSCN1925.jpg

 

DSCN1928.jpg

 

DSCN1930.jpg

 

Sređeni trekovi na: https://www.enduro-balkan.com/

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Ujutro (doručak i kafica u lokalnoj pekari), nastavljam na zapad uz Dunav.

U početku je nasip asfaltiran..

 

DSCN1931.jpg

 

Malo kasnije prelazi na klasični zemljani.

 

DSCN1932.jpg

 

DSCN1933.jpg

 

Staza vodi kroz lovište Karađorđevo. Otvoriš kapiju, uđeš, zatvoriš kapiju. Kućni red.

 

DSCN1934.jpg

 

Nedaleko odatle izađeš na isti način i nastaviš nasipom..

 

DSCN1936.jpg

 

DSCN1937.jpg

 

Tako stignem u Apatin.

 

DSCN1938.jpg

 

Iz nekog razloga kog se trenutno ne mogu setiti sam asfaltnom nastavio do Sombora (verovatno do prve trafike), i vratio se na nasip prema Bezdanu.

 

DSCN1939.jpg

 

DSCN1940.jpg

 

Tu negde se završava moje praćenje Dunava. Sad vozim na sever kroz njive prema Subotici i Horgošu kako bih uhvatio sledeću reku.

Tisa.

 

DSCN1941.jpg

 

Sređeni trekovi na: https://www.enduro-balkan.com/

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Iz njiva izađem u Bajmoku, i asfaltom kroz Suboticu do Horgoša. Negde pred Kanjižom se opet konektujem na nasip Tise. Sad vozim prema jugu!

 

DSCN1942.jpg

 

DSCN1943.jpg

 

DSCN1945.jpg

 

U Sentu stignem taman pred veče, prilično umoran.

Sednem u centru, popijem kafu i preko bukinga nađem odličan smeštaj za 1.500,oo din. Pansion Ana. http://obidjisrbiju.com/post_smestaj/pansion-ana/

Starinska kuća iz 1800 i neke, renovirana za digitalno novo vreme, veliko dvorište, dosta soba, uredno i čisto.

Vlasnik (ne živi tu), mi nasu lokalnu šljivu i kaže da je najviše motora u dvorištu stalo 42 odjednom (Harley Devidson skup negde u kraju), i da mu bajkeri često svraćaju.

Prošetam malo gradom, sve uveče utihne. Ulice čiste i uredne, stanovnici tihi. Fin neki svet.

Posle još jedne rakije, jedva se skotrljah na krevet..

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja