Jump to content

Moto Zajednica

Srbija bez asfalta

Recommended Posts

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Stvarno..

Videću proceduru sa Arakisom oko re-instalacije, već je pomagao ranije. Ja baš i nisam nešto vičan digitalnim tehnologijama.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Rajac - Ravna Gora - Koštunići - Suvobor - Rajac / oko 50 km.

 

Nekoliko sati vožnje sa lepim motivima i na momente zahtevnim deonicama.

Od Rajca grebenom kao za Divčibare, na Ravnog Gori skrenete za jug za Koštuniće, siđete u dolinu sa leve strane i popnete se nazad istom dolinom prema Ravnoj Gori.

Uz put svratite na Suvobor. Kombinacija već viđenog i par pikantnih detalja.

 

Rajac.jpg

 

DSCN0394.jpg

DSCN0395.jpg

DSCN0396.jpg

DSCN0397.jpg

 

Kad izađete na greben prema divčibarama, vrlo brzo ponovo na jugo-istok..

 

DSCN0398.jpg

DSCN0399.jpg

DSCN0400.jpg

DSCN0401.jpg

 

Ravna Gora..

 

DSCN0402.jpg

DSCN0403.jpg

DSCN0404.jpg

 

Greben prema Koštunićima..

 

DSCN0405.jpg

 

A onda levo u rupu i nazad na sever..

 

DSCN0406.jpg

DSCN0407.jpg

 

Na par mesta ima blatnjavih detalja ali ništa strašno. Pri izlasku na greben (i asfalt prema Ravnoj Gori), je put razlokan od kiša, pa na toj relaciji od cca 200-300 m, malo usporiš..

 

DSCN0408.jpg

 

Svatiš na Suvobor. Vreme lepo, nije više ni tako vruće, izkuliraš malo..

 

DSCN0409.jpg

DSCN0410.jpg

 

I opet Rajac..

 

DSCN0412.jpg

 

I odeš kući miran.

Baza sređenih trekova na: https://www.enduro-balkan.com/

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Zlatibor - greben Čigote do uzletišta ( i nazad ), oko 50 km

 

Zlatibor_igota_do_uzleti_ta.jpg

 

Od poznatog Zlatiborskog vidikovca se pruža nekoliko lepih zatalasanih grebena koje je prosto greota ne obići. Ja sam se odlučio za šetnju enduro motorom (šta ću kad sam lenj..)

 

20160827_170639.jpg

 

Staza je uglavnom ok za enduro motor, na par mesta možda malo strmija :)

 

20160827_171736.jpg

20160827_171745.jpg

20160827_172220.jpg

20160827_172225.jpg

20160827_172229.jpg

20160827_172240.jpg

20160827_172259.jpg

 

Ribničko jezero svetluca u daljini.

 

20160827_172321.jpg

 

Od vamo..

 

20160827_172956.jpg

 

ka tamo..

 

20160827_173009.jpg

20160827_174148.jpg

20160827_174155.jpg

20160827_174210.jpg

20160827_174225.jpg

 

I na kraju dođeš do "uzletišta".

Momci baš uživaju..

 

20160827_181155.jpg

20160827_181159.jpg

Vratiš se sa druge strane do sedla i levo u dolinu, uglavnom šumskim putevima delimično razlokanim od kiša.

 

Baza sređenih trekova na: https://www.enduro-balkan.com/

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ljudi..jes da nije u opisu teme..  ALI RUMUNIJA JE FANTASTIČNA :moto2:

 

Čim se uđe iz Bele Crkve počinje enduro..putevi su ima katastrofa..ali zato priroda fantastična..od kanjona Nere pa gdegod da krenete..sve je dobar makadam..i ko zna koliko kaljavih puteva sa strane..ako gledate na karti gde je to..videćete koliko tu zelenila ima..

 

Definitivno se mora opet tamo u istraživanje.. :jee: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Zlatibor, Semegnjevo, Tara, Kršanje (malo do jezera Zaovine), Mokra gora, Zlatibor - oko 100 km.

 

Kad kažem Zlatibor, odmah pomislilm na kič, gužvu, dranje turista, besne automobile i momci sa kajlama, lokalne i Bg sponzoruše, miris pljeskavica, đubre iza kuća, narodnjaci po kafanama i prodavci smeštaja koji te saleću na svakoj raskrsnici (kojih srećom ima samo par komada).

E, pa ne mora da znači..

Malo okolo samog sela (jer to selendra i jeste), ima mirnih i prijatnih mesta do kojih komercijalno ludilo još nije stiglo, cvrkut ptica i blejanje ovaca te bude ujutro, preko dana sediš na verandi gde pogled puca kilometrima a uveče piješ pivo, igraš bilijar i slušaš "svoju" muziku.

Takvo mesto je "Ljubin Dom"

 

Zlatibor-Tara.jpg

 

Rustična i prijatna atnosfera, ljubazni domaćin, dobra rakija, jeftin i čist smeštaj, lep vidik..

https://sr-rs.facebook.com/Planinski-dom-Ljubin-Dom-Zlatibor-157480754313755/

 

DSCN0414.jpg

 

Montažni most na rečici Obudovice (pre uliva u Rzav),

 

DSCN0415.jpg

DSCN0416.jpg

 

I stari most, nije baš za upotrebu..

 

DSCN0418.jpg

 

Nekoliko kafana na lokaciji "Zlatiborska Jezera". Mesta su ok, kafane rade, turista nema bog-zna-šta, ali mi nije jasno gde su tu jezera?

 

DSCN0419.jpg

 

Kupališta su u stvari par veštački stvorenih jezerceca, sa dubinom otprilike do kolena..

 

DSCN0420.jpg

 

Iza toga konačno makadam i lepota..

 

DSCN0421.jpg

DSCN0422.jpg

DSCN0423.jpg

DSCN0424.jpg

DSCN0425.jpg

DSCN0426.jpg

DSCN0427.jpg

DSCN0428.jpg

 

Sa brda se spustio pored same granice sa R.S., i dalje prema kanjonu Rzava..

 

DSCN0429.jpg

DSCN0430.jpg

DSCN0431.jpg

DSCN0432.jpg

DSCN0433.jpg

DSCN0437.jpg

 

Kroz kanjon Rzava se ne može proći motorom (u stvari možda neki junaci i mogu, a ja nisam taj..), pa se vratih malo nazad i šumskim putevima uz brdo. Na momente su dosta strmi, pa je zalet poželjan.

 

DSCN0438.jpg

DSCN0439.jpg

DSCN0440.jpg

DSCN0441.jpg

DSCN0443.jpg

 

Zaovinsko jezero na vidiku, vreme je za povratak.

 

DSCN0444.jpg

 

Na par mesta malo problema u vidu pešadijskih prepreka..

 

DSCN0445.jpg

DSCN0446.jpg

DSCN0447.jpg

 

koje sam rešio jednostavnim ravnanjem podloge kako bi točak prošao bez previše truckanja..

 

DSCN0448.jpg

 

I pali dalje..

 

DSCN0449.jpg

DSCN0450.jpg

DSCN0451.jpg

Malo pre Mokre Gore izađeš na asfalt, ali srećom ne traje dugo.

DSCN0453.jpg

DSCN0454.jpg

 

I nazad lepim šoder putem prema Zlatiboru.

 

DSCN0455.jpg

DSCN0456.jpg

DSCN0457.jpg

DSCN0458.jpg

DSCN0459.jpg

 

Do već spomenutog Ljubinog doma, gde me je sačekao ručak od ljubazne domaćice.

 

DSCN0460.jpg

 

Baza sređenih trekova na: https://www.enduro-balkan.com/

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Što bolja priprema, to manje problema na terenu. Tako je svuda pa i u ovom hobiju. Buljim u male plave linije i vremenom shvatiš gde je tvoja granica. Isto tako "operativna fleksibilnost" se podrazumeva, pa je dobro imati i varijantu "B" za neke deonice.

Takođe, neka osnovna oprema (testerica i sl..), i tvrdoglavost se uglavnom ispati. Osim kad ne, tad obično najebem :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Lisine, Vitanovača, Ras Vakaluci, Bape, Uviralo/Prskalo, Vakaluci, Velika Brezovica, Mikulj, Krnja Jela, Votanovača, Lisine.

oko 115 km.

 

Još jedna varijanta Kučajskih klasika, opuštena za skoro sve vrste enduro motora, da se nebih ponavljao, samo par slika..

 

Lisine_04_09_2016.jpg

 

 

DSCN1445.jpg

DSCN1446.jpg

 

Uviralo, trenutno bez vode tj, voda uvire malo ranije pa je ovaj jamski kompleks neatraktivan..

 

DSCN1447.jpg

Tu je obično nadolazeća voda prilično silovita u proleće.

DSCN1449.jpg

Prskalo..

DSCN1452.jpg

 

Baza sređenih trekova na: https://www.enduro-balkan.com/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Ljudi..jes da nije u opisu teme..  ALI RUMUNIJA JE FANTASTIČNA :moto2:

 

Čim se uđe iz Bele Crkve počinje enduro..putevi su ima katastrofa..ali zato priroda fantastična..od kanjona Nere pa gdegod da krenete..sve je dobar makadam..i ko zna koliko kaljavih puteva sa strane..ako gledate na karti gde je to..videćete koliko tu zelenila ima..

 

Definitivno se mora opet tamo u istraživanje.. :jee:

 

 

Bili prošlog vikenda. Komarnik, Semenik i kanjon Nere. Looodlilo od puteva, od makadamskih auto-puteva do kozjih staza u kanjonu Nera i na Smeniku.

 

Zabava počinje 500m iza granice, od Najdaša, pa uz Neru :takoje:

 

On-topic: Alp, tema ti je prosto fenomenalna. Svaka čast :takoje:, metodično, pregledno, pravi biser foruma!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Hvala,

Taj deo Rumunije (i još po neki grebenom Karpata na severo-istok..), merkam dosta dugo ali nikako ne privolim svoje sapatnike za tu turu. Ako bi neko organizovao nešto slično (samo da nema puno asfalta), rado bi se priključio. Ovako, moram da budem strpljiv..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Juhor (brdo iznad Jagodine), oko 70 km.

 

Juhor (774 mnv, planinski greben koji se prostire okvirno sever-jug, malo južno od Jagodine), mi je početni deo Šumadijskog trip-tiha (pored Gledičkih planina i Crnog Vrha), i moram da počnem sa njim.

Odmah da kažem da nisam posebno oduševljen ovim brdom, najviše iz razloga što sam se stalno borio za vidike i vozio kroz gustu listopadnu šumu, pa je nekako teško i shvatiti ceo ambijent. Ali pošto sam centralnu Srbiju u ovom postu nekako zapostavio, čitalac bi pomislio da u Šumadiji i nema dobrih lokacija za enduro zaljubljenike, što nije istina.

Moj doživljaj je verovatno dopunjen jako raskvašenim terenom (posledica obilne kiše od predhodne noći), ali pošto se nisam previše obazirao na to, dobio sam šta sam i zaslužio.

 

Juhor_slika.jpg

 

Malo po izlasku iz Jagodine sam zažalio što nemam lakši motor..

 

DSCN0461.jpg

 

I taj put se (srećom), posle nekog vremena unormali..

 

DSCN0462.jpg

 

Ali ne za dugo..

 

DSCN0463.jpg

 

Pa mi se učinila privlačnija varijanta da brdo napadnem sa druge (zapadne), strane. Kao mislim, možda tamo nema toliko blata... (ma važi..)

 

DSCN0464.jpg

 

Mitasi protestvuju..

 

DSCN0465.jpg

 

DSCN0466.jpg

 

Pogled prema Jagodini..

 

DSCN0467.jpg

 

Sa druge strane sam napao šumskim putem iz mesta Dragoševac, i to mi je u početku izgledalo prilično korektno..

 

DSCN0468.jpg

 

DSCN0469.jpg

 

Jedan od redkih vidikovaca pri vrhu grebena..

 

DSCN0470.jpg

 

Velika Morava na vidiku..

 

DSCN0471.jpg

 

DSCN0473.jpg

 

I onda napred (ili u ovom slučaju nazad), prema severu.. Na nekim mestima ima i malih pešadijsko-diverzantskih prepreka..

 

DSCN0474.jpg

 

I grebenom nizbrdo prema Jagodini, što logično opet me dovodi do kaljuga koje sam izbegao sa te strane..

 

DSCN0475.jpg

DSCN0476.jpg

Baza sređenih trekova na: https://www.enduro-balkan.com/
Evo kako to izgleda u živom snimku.

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Sopotnica i okolina, oko 110 km.

 

http://www.klubputnika.org/servis/odredista/jugozapadna/3515-sopotnica

 

Jugozapadna Srbija i deo koji se naslanja na Crnu Goru je jedan od očuvanijih bisera koje nam je majka priroda ostavila u amanet na postepeno uništavanje i degradaciju. Brdsko-planinsko područje bogato rekama i rečicama, kanjonima, kraškim poljima, jamama, pećinama, gustim šumama i prelepim visoravnima. Biljni i životinjski svet je možeš zamisliti kakav.. Obilje srednjovekovnih manastira daje tom kraju posebnu mistiku.

Ja sam proveo par dana u kraju i evo delova koji će vas verovatno interesovati:

 

Sopotnica_trek.jpg

 

Planinarski dom u Sopotnici je na cca 1.000 m visine, nisam se na vreme najavio, dom je pun. Srećom nosim šator i to se pokazalo kao dobar potez. Noć je vedra i neobično topla.

 

DSCN0483.jpg

 

Tabla ispred doma me upoznaje sa domaćim živuljkama..

 

DSCN0487.jpg

 

Na 50 od doma je i simpatična lokalna crkvica..

 

DSCN0490.jpg

 

Slapovi Sopotnice su jako blizu..

 

DSCN0488.jpg


U okolnim šumama ih ima još sličnih, ako ste voljni da pešačite.

DSCN0495.jpg

DSCN0496.jpg

DSCN0497.jpg

 

Dalji teren je kao stvoren za hajduke.

 

DSCN0499.jpg

DSCN0500.jpg

DSCN0501.jpg

DSCN0502.jpg

 

Motor uživa na ovoj podlozi..

 

DSCN0503.jpg

DSCN0504.jpg

DSCN0505.jpg

DSCN0506.jpg

DSCN0507.jpg

DSCN0508.jpg

DSCN0509.jpg

DSCN0510.jpg

DSCN0511.jpg
 

Pri vrhu spazih srnu koja je greškom ušla u ograđeni posed i traži izlaz.. Nisam prilazio kako je ne bih previše uplašio dok se nije snašla..

 


Kod vrha Jadovnik..

DSCN0518.jpg

 

DSCN0519.jpg

DSCN0520.jpg

DSCN0521.jpg

 

Pogled ka Sjenici prema istoku..

 

DSCN0522.jpg

 

Tu sam izašao na kraću asvaltnu deonicu, ali sam brže-bolje ponovo skrenuo na šoder kod mesta Aljinovići..


DSCN0526.jpg

DSCN0527.jpg

DSCN0529.jpg

 

I spustio u manastir Mileševo.

 

Nisam ljubitelj velikih komercijalnih manastira, a i malo sam kaljav.. Tako da nisam ulazio.


DSCN0531.jpg

 

U produžetku je kanjon Mileševke, tu sam par puta dolazio zimi jer se na par mesta formiraju zaleđeni vodopadi.. Neko vreme se vozi trasom velikog soc-realističkog projekta stare Jugoslavije koji nije zaživeo (ali je dosta toga napravljeno), gde su za potrebe filma "Lepa sela lepo gore", snimane neke karakteristične scene..

 

DSCN0532.jpg

DSCN0533.jpg

DSCN0534.jpg

 

Savina isposnica..

 

http://jadovnikmarathon.com/atrakcije.html

DSCN0537.jpg

DSCN0538.jpg

DSCN0539.jpg

DSCN0540.jpg

 

- "Idem kući kume.. dosta je bilo.."

DSCN0542.jpg

 

Ispod manastira se može puteljkom na drugu stranu..

 

DSCN0543.jpg

 

do tvrđave Hisaržik.. https://sr.wikipedia.org/sr/%D0%9C%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D1%88%D0%B5%D0%B2%D0%B0%D1%86

 

DSCN0544.jpg

 

I dalje nazad prema Sopotnici..

 

DSCN0545.jpg

DSCN0546.jpg

 

Taman kad sam pomislio da stižem, kad me onako već umornog sačeka jedna zahtevnija deonica..

 

DSCN0547.jpg

 

Pa čovek od silnog napora ogladni..

 

DSCN0548.jpg

 

Ručak na lepom mestu.

 

DSCN0549.jpg

DSCN0550.jpg

DSCN0551.jpg

Šućur isped doma.

DSCN0557.jpg

Nastaviće se..

 

Baza sređenih trekova na: https://www.enduro-balkan.com/

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Bučije. Okolina Prijepolja, tromeđa Srbije, Crne Gore i Republike Srpske / oko 75 km

 

Krnja_a_trek.jpg

 

Ovaj trek počinje sa prevoja Jabuka, poznavaocima istorije poznat kao rodno mesto Boška Buhe, a ostalima kao tački na putu Prijepolje - Pljevlja.

Vrlo interesantan teren sa stanovišta enduro aktivnosti ali i alpinisti, speleolozi, mnbajkeri sigurno ne bi zažalili. Trećina ove ture je na žalost po asfaltu, ali je isti loš, iskrpljen i u rupama, pa vam i za njega treba enduro motor.

Ali da krenemo redom.

Jutro u Sopotnici je sunčano, magla je još uvek u dolini. Pravo vreme za slikanje. Do prevoja Jabuka ima oko 20 km.

DSCN0559.jpg

DSCN0560.jpg

 

Na prevoju Jabuka ima par kafana, lepo mesto za jutarnju kaficu ili doručak. Odatle vodi uzak i pristojan asfaltni put.

 

DSCN0561.jpg

 

Negde kod sela Gornje Babine pređete na makadam.

 

DSCN0562.jpg

DSCN0564.jpg

DSCN0565.jpg

 

Ušuškani zaseok, kao iz filma..

 

DSCN0566.jpg

DSCN0567.jpg

DSCN0568.jpg

 

I mestimično strmim putem se spustite u kanjon Bučije..

 

DSCN0569.jpg

DSCN0570.jpg

 

Meštani rečicu zovu Sutjeska, pa je i ovo u stvari kanjon Sutjeske, ali nemojte se zbuniti, to nije isti kanjon Sutjeske kroz koji prolazite kada vozite preko Tjentišta..

 

DSCN0577.jpg

Alpi? Ne, Srbija.

DSCN0586.jpg

 

Tim putem se spustite u selo Sastavci. To je u stvari selo u Bosni (polu-ostrvo BiH teritorije u Srbiji), pa pošto nemam zeleni karton, nisam nastavljao dalje, već sam odmah skrenuo desno uz brdo nazad prema Prijepolju..

 

DSCN0587.jpg

DSCN0588.jpg

DSCN0589.jpg

DSCN0590.jpg

 

Zemlja endura..

 

DSCN0591.jpg

DSCN0593.jpg

DSCN0595.jpg

 

I opet na jug prema Jabuci.

 

DSCN0596.jpg

Teren svakako preporučujem.


Baza sređenih trekova na: https://www.enduro-balkan.com/

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Đerdapska tura.

 

Dugo sam planirao ovu vožnju. Ostali su mi neki dugovi od pre par godina (vidi:  http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/104261-srbija-bez-asfalta/#entry1667602 ), i to je ostalo da me žulja kao konja mrva starog hleba pod sedlom.

Drugi razlog je što se taj prostor jednostavno ne može shvatiti (kao i većina drugih), samo gledajući kartu i buljeći u male plave i crvene linije koje crtaš na G.E.

Duboke, mračne, mestimično teško prohodne i vlažne šume našeg najvećeg nacionalnog parka su mi izgledale kao avantura koju nikako ne treba preskočiti. Samo je pitanje da li sam za njih dorastao? Tako sam satirao sve raspoložive tekstove sa ovom tematikom. A njih nema puno.

Što više čitam, sve sam gluplji, i osim spoznaje da tamo nije pametno ići sam (kao i uvek uostalom), ostalo je kombinacija u skali od „super-odlično“ do „sačuvaj bože“. Nadao sam se prvom a spremao za drugo. Pravilnim izborom vremena i prilagođavanjem situaciji na terenu smo uzeli ono lepo i prohodno.

Tura vijuga između Đerdapa i platoa na jugu, provlačeći se spletom šumskih puteva i makadama uglavnom u pristojnom stanju, stalno se vraćajući u okrilje velike reke. Ja sam predhodnih godina prošao neke delove ove ture a u prošlom životu sam bio na nekoliko karakterističnih tačaka koje su me interesovale (uglavnom gde god je bilo nekih stena), tako da sam u glavi već imao kostur. Trebalo je samo tačke spojiti u logičnu liniju.

Tim se nekako lako formirao: Icatenej, Lord_Obvilion i ja. Par pripremnih sastanaka je pomoglo da se kolko-tolko upoznamo i predstavim turu. Nismo vozili ranije zajedno ali pošto su oni relativno uigran par, nadao sam da ćemo se prilagoditi jedni drugome.

U zadnjem momentu su Icatenej-a zavrnuli na poslu, tako da smo na turu otišli nas dvojica sa lakim motorima.

 

Ukupno oko 360 km, od toga 50-60 km po asfaltu.

 

Đerdap_tura_mapa_treka.jpg

 

Dan 1: Brnjica (kamp Toma), - Dubočka pećina – Lepenski Vir – Boljetin – Rajkova Pećina (ali skoro..), oko 100 km

 

Dan_1.jpg

 

Desetak km od Golupca, sa leve strane puta je malo peščano polu-ostrvo. Sa asfalta Đerdapske magistrale vas opominje znak "Kamp Toma" i upućuje na mali, neugledan makadam prema reci. Kamp je u toku leta prilično posećen ali sezona je završena i kamp je prazan. Gazdarica (broj dobijete u kafani "Toma" par km ranije ili na web strani), kaže da su imali gužvu prošlog vikenda, da od kućica još ništa nije sređeno, eventualno možemo spavati u šatorima. Inače kamp je za ovu godinu zatvoren.

Nema veze, uzećemo šta možemo.

 

DSCN0598.jpg

 

Umesto razvlačenja šatora, ušli smo u prvi bungalov koji je bio u relativno pristojnom stanju, uvukli se u vreće i zakuntali.

U toku noći me je par puta budilo grebanje pacova po tavanu i grebanje našeg psa čuvara po vratima i tremu.

 

DSCN0599.jpg

 

Naš noćni čuvar.

 

DSCN0600.jpg

DSCN0601.jpg

DSCN0602.jpg

 

Kombi kojim smo dovezli motore smo ostavili na parkingu pored kafane "Toma", par km ranije na magistrali. Kelnerica kaže da je bezbedno. Ok.

Ujutro se prepakovali, platili noćenje po 300 din (za šator, pošto su bungalovi bili nesređeni), i pali....

 

DSCN0603.jpg

DSCN0604.jpg

DSCN0605.jpg

DSCN0606.jpg

DSCN0607.jpg

DSCN0608.jpg

DSCN0609.jpg

 

Sve do prilaza Dubočkoj pećini nismo imali skoro nikakvih problema, onda smo morali malo da se skoncentrišemo po uskoj i strmoj stazi koja vodi prema pećini..

DSCN0612.jpg

DSCN0613.jpg

DSCN0614.jpg

 

http://www.tokucevo.org/dubocka-pecina/

Na desnom zidu pećine (gledano prema izlazu), je i serija sportsko-penjačkih smerova prilične težine, zgodno za zimski period jer je unutra temperatura konstantno oko 08 st.c.


DSCN0618.jpg

DSCN0619.jpg

 

Malo lokalnih vlaških vradžbina na pristupu pećini..

 

DSCN0620.jpg

U nastavku su putevi u rasponu od odličnih..

DSCN0623.jpg

 

do malo lošijih, ali bez nekih problema..

 

DSCN0624.jpg

DSCN0629.jpg

Ponovo se vraćamo reci: Lepenski Vir

DSCN0632.jpg

DSCN0633.jpg

DSCN0634.jpg

 

Kanjon Boljetinske reke, desna pritoka Dunava..

DSCN0636.jpg

 

Na uređenom parkingu je gužva. Nekoliko automobila i autobus pun Slovenačkih turista. Nismo išli do samog arheološkog nalazišta (tj postavke), nekako nas gužva nije dojmila..

Ali smo na čistom i pokošenom travnjaku seli na klupicu da ručamo.

Keruša žicari. Mirno čeka, čita psiho profil potencijalnih donatora za jučerašnju gibanicu. Zna da neće ostati gladna.

 

DSCN0637.jpg

DSCN0638.jpg

 

U nastavku vozite preko sela Boljetin u šumu..

Ćumurane. Karakteristične su uglavnom za istočnu Srbiju.

 

DSCN0639.jpg

 

Jedan deo šumskog puta koji sam planirao je u korovu i neprohodan zbog klizišta, pa smo skrenuli na kraću asfaltnu deonicu i ponovo se uključili na planiranu liniju..

 

DSCN0640.jpg

 

Na 1 km od današnjeg cilja (Rajkova pećina kod Majdanpeka), smo napravili grešku i zagrizli putem za koji se videlo da nas neće lako pustiti. Taktički uzmak ili neslavan poraz?

 

DSCN0641.jpg

Ma de bre?!, malo kaškanja po blatu i evo nas opet na dobrom putu..

 

 

Kamp smo postavili na lepom i skrovitom mestu blizu glavne džade. Noć je mirna i topla.

 

DSCN0648.jpg

DSCN0649.jpg

DSCN0650.jpg

DSCN0652.jpg

Laku noć..

Baza sređenih trekova na: https://www.enduro-balkan.com/

 

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja