Jump to content

Moto Zajednica

Srbija bez asfalta

Recommended Posts

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

rado bih se prikljucio u pohode zvane Srbija bez asvalta,naravno ako me primate u drustvo :jee1: ?

Super odlično, samo nam je ograničavajući faktor prevoz malih motora (mi imamo 3 mesta na prikolici), a za velike to i nije neki problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Lazarev kanjon je još poznat po tome što je najveće leglo poskoka u Srbiji :)

Tako je, ali treba biti normalan i voditi računa posebno ako si alergičan na ubode insekata, onda nema problema. Uglavnom kod ljudi postoji odbojnost i gađenje prema svemu što gmiže a još više prema otrovnicama. U stvari mi smo na njihovoj teritoriji a ne one na našoj i tako se i ponašamo. Ja sam sa gmizavcima u prirodi imao dosta susreta i uglavnom ako ne galamiš i ne uznemiravaš, one te kuliraju. Jednom mi se desilo da sam skoro sat vremena sedeo u jesenjoj travi a da je na nepun metar od mene bila šarka (Vipera berus. jesenje sunce, uživancija, sklupčana u krug, u njenim kamuflažnim bojama), i da se ista uzbunila i šmugnula u žbunje kad je moj partner planinar zagalamio 10 metara od nas.

U stvari one se nas boje više, sa razlogom.

 

I da, jedared je moja žena na nekom planinarenju sela na škorpiju. Kad se ustala, drala se 10 minuta bez razloga, škorpija je bila totalno preparirana spremna da je staviš u knjigu.. Rekao bih, dosta surova ali brza smrt.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Sledeći dan smo skočili do srca Lazarevog kanjona (postoji prečica sa puta)..

 

Skretanje za stenu Slon.kmz

 

Sa "glavnog" puta se dolazi na usku stazu koja prolazi pored stene tkzv "Slon"-a, i ide dalje prema pećinskom sistemu Vernjikica. Imao sam prilike ranijih godina da me ekipa drugara speleologa sprovede kroz deo sistema i to bi unajkraće moglo da se opiše kao Ali-babina dvorana, puna blaga (ali ne onog konvencionalnog na šta svako od nas pomisli), već ukrasa koje nam je priroda pravila milionima godina.

Posle provlačenja kroz dosta uske prolaze (barem za mene malo kabastijeg), dođete u veliki prazan prostor gde vam trebaju ozbiljna svetla da bi shvatili gde se nalazite.

 

Zamislite dvoranu zapremine Hale 1. Bg sajma (ne tako pravilnog oblika ili odprilike).

 

Jeste li zamislili?............... Ne, ne, ajd ponovo, stvarno zamislite..

 

Taj ogroman prostor je ukrašem raznim nakitom (stalagtitima, stalagmitima), a pored glave vam proleću uznemireni slepi miševi.

 

A sad, zamislite par takvih dvorana postavljenih jedna iznad druge........ Ludilo.

 

Koga više interesije evo linka: https://www.google.rs/search?q=vernjikica&biw=1280&bih=859&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=7k46Vcv-PIHmywPFzoAI&ved=0CCcQsAQ

 

Elem, da se vratimo u kanjon, pored stene ide pešačka staza..

 

belj-zlot_(53).jpg

 

koja nema svuda ogradu (u stvari ima je samo na jednom delu od 50 m)..

 

belj-zlot_(49).jpg

 

gde prolazite kroz interesantne morfološke oblike.

 

belj-zlot_(48).jpg

 

Na nekim mestima ima i stepenica, što nije uvek zgodno za motor, pa pripazite, dole je poprilično duboko...

 

belj-zlot_(54).jpg

 

U steni Slon-a ima nekoliko alpinističkih smerova. I svi su moji :)

 

belj-zlot_(52).jpg

belj-zlot_(57).jpg

 

Staza prolazi kroz travu u podnožju vertikalnog dela stene.

 

belj-zlot_(51).jpg

 

Ima li lepog bilja, čak i endemskih vrsta.. : http://www.srbija.travel/priroda/spomenici-prirode/lazarev-kanjon/

 

belj-zlot_(59).jpg

 

Ok, dosta turizma, idemo dalje..

 

belj-zlot_(58).jpg

 

Od Sela Zlot nastavite magistralnim putem pema jugu, i ubrzo se pojavi kupa Rtnja, još uvek pod snegom..

 

belj-zlot_(60).jpg

Ali brzo se skrene desno u brdo (vidi trek), malim kanjonom koji te vodi na visoravan..

belj-zlot_(62).jpg

 

Od izvora tri putića..

 

belj-zlot_(63).jpg

 

Opet prilika da operete noge (ako treba)...

 

belj-zlot_(64).jpg

 

Da bi došli u deo koji je tek napustio sneg ali ne i voda i šta uz nju ide. Tu smo se malo pomučili ali je vredelo.

belj-zlot_(67).jpg

 

I evo našeg usputnog cilja: Zilotski manastir u sred Homoljske vukojebine..

 

belj-zlot_(68).jpg

 

Manastir je ženski, glavna sestra je izašla pred nas, ponudila i ugostila a ostale su izašle kada su se uverile da nismo antihristi.

Manastir je bez struje, skoro su napravili sebi (uz pomoć donacija), tekuću vodu.

Dobili bistre vode, čaja i kolača a najvrednije porciju razgovora. To je onaj ozloglašeni manastir koji je prošle godine organizovao kamp za decu gde su iz obučavali da budu teroristi, verovatno ste to čitali u novinama?

E pa nije baš tako...

Pošto su se izdvojili od SPS-a (Srpske Pravoslavne Crkve), isti su učinili sve da ih satanizuju i odbiju od naroda, pa i sa takvim medijskim tekstovima.

Svako ima svoju verziju istine, obično stvari nisu ni crne ni bele. Moje je da poštujem tuđi izbor.

 

Fotografija1897.jpg

Fotografija1898.jpg

Fotografija1899.jpg

 

Odmoreni nastavismo dalje.. ostaci starih ćumurana.

belj-zlot_(69).jpg

 

Ex-man: ček bre da piš..., ovaj da slikam.

 

belj-zlot_(70).jpg

belj-zlot_(73).jpg

 

Dan se produžio a mi zabasasmo na dosta raskvašen deo sa preprekama. Koncentracija u full-u, debla i grane preskačeš kratkim dodavanjem gasa i pomeranjem dupeta pozadi..

Sve dok mi koncentracija na trenutak nije opala i završim sa licem u bari. Ustanem, opipam se, osim što boli ruka izgleda sve ok (nosio sledećih 7 dana langetu).

 

belj-zlot_(74).jpg

belj-zlot_(75).jpg

belj-zlot_(72).jpg

belj-zlot_(77).jpg

 

Kad posle nekog vremena izađete na "glavni" put, isti vas odvede na Veliku Brezovicu. To je verovatno najveća livada u Srbiji, korišćena u sklopu poligona Pasuljanske livade za vežbe altiljerije VS.

 

belj-zlot_(81).jpg

belj-zlot_(80).jpg

belj-zlot_(83).jpg

 

Na kraju livade (prema zapadu), stanemo da odmorimo i natankamo mašine :)

 

belj-zlot_(78).jpg

belj-zlot_(79).jpg

 

I sistemom lepih šumskih puteva do vodopada "Prskalo". Zbog bogate koncentracije kalcijum-karbonata (CaCO3), vodopad sam sebe formira, pa se povremeno i uruši pod sopstvenom težinom..

 

belj-zlot_(85).jpg

Vladin DR 350, odlična mašina, samo je vlasnik malo opušten sa opremom...

belj-zlot_(87).jpg

Ajde bre, oladi mi se kavurma...

belj-zlot_(88).jpg

belj-zlot_(91).jpg

 

Levo za Resavsku pećinu, desno za Lisine..

 

belj-zlot_(92).jpg

 

Kratak spust prema Lisinama..

 

belj-zlot_(95).jpg

 

I završnim lepim putem do kafane..

 

DSCF5882.jpg

 

Trek preporučujem svima ali je dobro ako se malo osuši, tada bi mogle i veće mašine.

 

Baza sređenih trekova na: https://www.enduro-balkan.com/

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Ovčar - Kablar - Jelica

 

Ovčar Banja je oduvek bilo dobro mesto za provod. Kao klinac, pre vojske i studija sam dolazio sa društvom šinobusom iz Kruševca (to i dalje smatram mojim gradom), truckajuči se na relaciji Vr. Banja - Kraljevo - Čačak - Ovčar Banja, po nekad bez para za kartu i hranu, nadmudrujuči se sa kondukterom (što na par vagona nije bilo lako). Bili smo mladi i ništa nije teško, svako odelo dobro stoji, svaka rana manje boli...

Danas se toga sećam sa setom, duboko nespreman da sebe stavim u sličnu poziciju. Konformizam nam je uzeo najveće adute koji bi mogli da omoguće avanturu, makar ona bila u komšiluku.

Ja u Ovčar Banju navratim po nekad, ne toliko da se penjem po poznatim stenama, koliko da se vidim sa poznatim ljudima i popričam po koju.

Ovog puta smo napravili kombinaciju nekih aktivnosti koje su nam dovoljno konforne da budemo opušteni, a opet nekima od nas nove, da im srce zaigra.

 

Ov-ar-Kablar-ukrug.jpg

 

P1010050.jpg

 

Za početak dana smo Karla provukli kroz lakšu popularnu alpinističku smer, za Ex-mana i mene tek tolko da vidimo da smo živi a za Karla da omiriše ukus nove avanture.

 

Fotografija1904.jpg

 

"Živ sam, živ!!"

"Ništa se ne sekiraj, sve će tebi čika Ex-man da objasni..."

 

Fotografija1907.jpg

 

Put na Kablar seče glavnu magistralu i lepim prašnjavim makadamom dobija na visini..

 

Ov-ar-Kablar-jelica-4.jpg

 

Ov-ar-Kablar-jelica-5.jpg

 

Staza je dobro obeležena, ne mo,ž promašiti..

 

Ov-ar-Kablar-jelica-7.jpg

 

Osim ako možeš ? Par ovakvih deonica...

 

Fotografija1908.jpg

I brzo, eto nas na vrhu.

Ov-ar-Kablar-jelica-8.jpg

Ov-ar-Kablar-jelica-9.jpg

 

Meandri Morave.

Ov-ar-Kablar-jelica-10.jpg

 

Pozicije ostalih vrhova i brda u odnosu na tačku gde se nalazimo..

Ov-ar-Kablar-jelica-13.jpg

 

Na vrhu smo se našli sa Hakalom iz Čačka..

 

Ov-ar-Kablar-jelica-15.jpg

 

koji nas je spustio na drugu stranu, samo njemu poznatim stazama i puteljcima.. Popili pivo, popričali.. (hvala Hakala !)

 

Ov-ar-Kablar-jelica-16.jpg
 

Ov-ar-Kablar-jelica-14.jpg

 

Današnju vožnju završili ispred Planinarskog doma "Kablar", gde smo i noćili..

 

Fotografija1909.jpg

 

Ima tu još mesa za dobre vozače (samo nisu tu..)

 

Ov-ar-Kablar-jelica-17.jpg

Nastaviće se..

 

Baza sređenih trekova na: https://www.enduro-balkan.com/

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Jelica se pokazala kao tvrd orah (voćka čudnovata, zamalo zube polomih..), sa više problema nego što smo očekivali. Očigledno da u enduro vožnji brda ne moraju da budu visoka da bi se namučili.

 

Banja_Ov_ar_Jelica.jpg
 

Od Ovčar Banje presečete magistralu kod oznake za manastir Preobraženje gde se nismo zadržavali. Posle par krivina isti ostane sa naše desne strane a mi nastavljamo dalje pešačkom stazom.

 

Ov-ar-Kablar-jelica-20.jpg

Ov-ar-Kablar-jelica-21.jpg

Da bi izašli na plato ispred manastira Sretenje.

Ov-ar-Kablar-jelica-23.jpg

Ov-ar-Kablar-jelica-22.jpg

 

Uredno, čisto, ispeglano...

 

Ov-ar-Kablar-jelica-25.jpg

Ov-ar-Kablar-jelica-26.jpg

 

Na mene je ostavio lep utisak.

 

Ov-ar-Kablar-jelica-24.jpg

 

Odatle uskim asfaltom prema selu Dučalovići i makadamom do vrha Ovčara.

 

Ov-ar-Kablar-jelica-28.jpg

Ov-ar-Kablar-jelica-29.jpg

Ov-ar-Kablar-jelica-27.jpg

 

U silasku sa Ovčara ponovo sistemom uskih krivudavih puteva prema selu Zeoke i posle njih ulazite na greben Jelice. Isti se pruža smerom severozapad-jugoistok i manje-više nema preteranih orijentacijskih problema.

Ono što jeste problem su velike količine granja i stabala preko našeg smera kretanja..

 

Ov-ar-Kablar-jelica-30.jpg

 

Fotografija1910.jpg

 

Na nekim mestima je morala da radi motorka. Malo odmorismo, da vidimo gde smo i kuda ćemo..

 

P1010055.jpg

 

I dalje u nove radne pobede.

 

Ov-ar-Kablar-jelica-31.jpg

 

Posle par sati borbe sigosmo na vrh Jelice.

 

Ov-ar-Kablar-jelica-32.jpg

 

Karlo istažuje nastavak grebena Jelice..

 

Fotografija1912.jpg

Manjak entuzijazma je presudio i komisijski donosimo odluku o povratku na poznati teren.

U suprotnom smeru sam izmislio novu disciplinu, zove se "Ko će jače da udari glavom u balvan"?

Mrtva trka..

P1010056.jpg

U Banju se vratismo lepim makadamom koji silazi prema kampu na stari deo magistrale.

Za razliku od npr. Homolja, gde je drvna građa bila zalegla kao posledica naleta leda, ovde su cela stabla bila izčupana iz korena, verovatno silom vetra. Četinari inače imaju relativno plitak koren, pa na trdoj podlozi vetru nije preveliki problem da iste izčupa i baci na livadu ko da su čačkalice.

Od koga je, dosta je. U kafanu da nadoknadimo tečnost i kući.

 

Baza sređenih trekova na: https://www.enduro-balkan.com/

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Nadam se da iz ovog kraja nosite pretezno lepe uspomene :). Jelica je zaista lepa i sarena za endurisanje, posebno ovaj kraj oko vrha, gde je mahom cetinarska vegetacija. Ja sam se nesto muvao tim krajevima, ali znatno skromnije obzirom da ne bas adekvatnu mehanizaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Od Sretenja samo pravo preko one lepe livadice, posle malo sumice, pa malo mucenja i izlazis na makadam prema vrhu Ovcara. 

To znaci da me nisi slusao kada sam ti na Kablaru pokazivao kuda da idete :jok: (sedi jedan)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Nadam se da iz ovog kraja nosite pretezno lepe uspomene :). Jelica je zaista lepa i sarena za endurisanje, posebno ovaj kraj oko vrha, gde je mahom cetinarska vegetacija. Ja sam se nesto muvao tim krajevima, ali znatno skromnije obzirom da ne bas adekvatnu mehanizaciju.

Meni je kad izađem iz 4 zida sve lepo, posebno na planini. Problem sa Jelicom je što je to vožnja uglavnom zatvorenih vidika, tako da je ono nekoliko vidikovaca još dragocenije.

Za bolje vozače (one malo extremnije), bih preporučio stazu koja od kafane "Dom" u Ovčar Banji vodi prema vrhu Kablara ispod centralne stene i tkzv "Isposnice Sv. Save".

Za mene je to još daleko...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

evo ja ispadam dosadan,ali kad idete u nekoj narednoj ekskurziji ako ne smetam prikljucio bih se ,mogu da pratim vas kamionet do odredista odakle krecete u off road,tako da ne zauzimam mesta na vozilu a lepo se izvozam u dobrom drustvu,sto je naj bitinije:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

evo ja ispadam dosadan,ali kad idete u nekoj narednoj ekskurziji ako ne smetam prikljucio bih se ,mogu da pratim vas kamionet do odredista odakle krecete u off road,tako da ne zauzimam mesta na vozilu a lepo se izvozam u dobrom drustvu,sto je naj bitinije:)

Dogovoreno!

Sledeći tereni (posle Tare), su nam verovatno Trem i Sićevačka klisura (tebi poznati), i Goč-Željin-Stolovi-Čemerno. Ako dolaziš na Cross Challenge možemo preciznije.

Poz..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Kada budete dolazili na voznju Goc-Zeljin-Stolovi-Cemerno, javite se da barem platim po pivo, a mozda i da se provozam sa vama. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Kada budete dolazili na voznju Goc-Zeljin-Stolovi-Cemerno, javite se da barem platim po pivo, a mozda i da se provozam sa vama. 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

 

evo ja ispadam dosadan,ali kad idete u nekoj narednoj ekskurziji ako ne smetam prikljucio bih se ,mogu da pratim vas kamionet do odredista odakle krecete u off road,tako da ne zauzimam mesta na vozilu a lepo se izvozam u dobrom drustvu,sto je naj bitinije:)

Dogovoreno!

Sledeći tereni (posle Tare), su nam verovatno Trem i Sićevačka klisura (tebi poznati), i Goč-Željin-Stolovi-Čemerno. Ako dolaziš na Cross Challenge možemo preciznije.

Poz..

 

Na Trem ne razmisljajte, jer bi se i Dzoni Voker dobro namucio...a za ostatak Suve Planine imate kompletanu savetodavnu podrsku sa moje strane,isto vazi i za sicevacku klisuru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Uobičajena godišnja tura: Rajac - Divčibare - Rajac (sa malim modifikacijama)

 

Je,s da je već bila na forumu, al je mlogo lepa.

 

Rajac-divcibare-mapa.jpg

 

Trek već imate u predhodnim postovima, pa se ne bih ponavljao.

 

Spavali u Pobedinom planinarskom domu (600 din, 2 krevetna, čista posteljina, sve ok, tuš, vrlo korektno), i ranom zorom na Rajcu...

 

rajac-divcibare-1.jpg

 

Tu zatekli radio amatere, verovatno je ujutro bolji prijem..

 

rajac-divcibare-2.jpg

 

I dalje ka zapadu.

rajac-divcibare-6.jpg

 

Suvobor..

rajac-divcibare-3.jpg

 

Niko je i novi spomenik. Lepo.

rajac-divcibare-5.jpg

rajac-divcibare-4.jpg

 

Na par mesta smo hteli da napravimo prečicu pa smo zapali u detalje. Ex-man snimao kamerom sa čizme, pa je ispalo da se ništa ne vidi, jeb ga.

 

rajac-divcibare-7.jpg

rajac-divcibare-8.jpg

 

Neposredno ispred Kraljevog Stola smo sreli kolegu Fibru sa devojkom kako "diškaju". Popričali, odmorili i praši dalje.

rajac-divcibare-9.jpg

 

Klx, mašina za sve..

 

rajac-divcibare-10.jpg

 

I nazad sličnom trasom. Na ravnoj gori se malo osvežismo i pali nazad.

Na Rioru sreli i mešovito enduro-quad društvo sa Hakalom. Lepo za videti.

rajac-divcibare-11.jpg

Nešto malo preko 60 km, al se umorismo. Zamezili u planinarskom domu i otišli kući..

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Pošto smo draga i ja delom vozili istu trasu kao i drugi par koji smo sreli (Alp i Ex man), samo iz suprotnog pravca, ubacujem i ja koju fotku. Sjajna lokacija za vožnju, pogled puca na sve strane. Na mestima malo zahtevnija za dvojac, ali je KLX čupao samo tako sa pojačanim zadnjim opterećenjem. Spust sa Riora je malko nezgodan zbog rastresitog kamenja, dok je penjanje ka Ravnoj Gori bilo prilično zajebano. Verovatno bi bilo lakše da suvozačica nije olakšala zadnji trap napustivši vozilo. Strmo je, lako se izgubi trakcija, pa je ponovno kretanje, pogotovo sa istrošenom zadnjom K60 malko nezgodno zbog ukopavanja. :P

 

11393360_10153353836767834_2595124907971

 

10257455_10153353836552834_2076381477032

 

11336881_10153353836727834_6262158126817

 

11415592_10153353837292834_1286413888257

 

11406725_10153353837322834_4505475148055

 

11427277_10153353837357834_4966297330547

 

11402925_10153353837432834_2704026359296

 

11336988_10153353837477834_1248595842973

 

11336941_10153353837522834_8309745382104

 

10329873_10153353837782834_4828254273006

 

10687994_10153353837577834_3789383161601

 

11406759_10153353837642834_3728884882986

 

885626_10153353837177834_554209705648817

 

11337048_10153353836322834_6015420942566

 

11336912_10153353836397834_5361100566620

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Planine oko Kraljeva: Stolovi 1,378 m.

 

Stolovi.jpg

 

Na Goč stigosmo taman u sumrak. Tu je nekada cvetao soc-realizam, objekti datiraju uglavnom iz srećnijih vremena. Sada je to prepušteno tržišnoj privredi koja često zna biti surova.

Skoro da nikoga nema. Skijaški dom u koga smo se uzdali za smeštaj je u mraku. Ništa ne radi osim dečijeg odmarališta, velikog objekta hotelskog tipa sa nekoliko pripadajućih dodatnih objekata i bungalova. U telefonskom razgovoru predhodnog dana mi rekoše da su puni dece i da će imati mesta tek za neki dan.

Pa i mi smo nečija deca..., ok, smestiće nas u izdvojenom bungalovu apartmanskog tipa. Cene u restoranu su ko na jugu Srbije, trava okolo na kratko pokošena, kupatila uredna, žene u uniformama rade svoj posao..,

Čekaj bre!! Kome vi pripadate? Na budžetu opštine Kraljevo?, pa da, sad je jasno, ipak duh socijalizma nije umro u potpunosti.

Prija..

 

Stolovi-zeljin-13-14-06-3.jpg

 

Kućice koje ne pripadaju odmaralištu se ne održavaju, pa kvare opšti dojam..

 

Stolovi-zeljin-13-14-06-2.jpg

 

Stoletne bukve su svuda okolo, moćno izgledaju.

 

Stolovi,_zeljin_13.14.06_(7).jpg

Stolovi-zeljin-13-14-06-1.jpg

 

Ujutro nismo poranili, razvlačili smo se po kafani ko za plažu..

 

Stolovi-zeljin-13-14-06-5.jpg

 

Konačno se dohvatismo šodera..

 

Stolovi,_zeljin_13.14.06_(66).jpg

Stolovi,_zeljin_13.14.06_(65).jpg

 

na grebenu Stolova, zaseoci ne cvetaju..

 

Stolovi-zeljin-13-14-06-16.jpg

Stolovi-zeljin-13-14-06-17.jpg

ali zato koprive su u punom naletu, nema čovek gde ni da se.., tj, slika..

Stolovi-zeljin-13-14-06-18.jpg

Stolovi-zeljin-13-14-06-2.jpg

 

Raspoloženje popravlja odličan vidik..

 

Stolovi-zeljin-13-14-06-11.jpg

 

Dr_kolew u elementu..

 

Stolovi-zeljin-13-14-06-20.jpg

Stolovi-zeljin-13-14-06-21.jpg

 

Cilj je skoro na dohvat ruke..

 

Stolovi-zeljin-13-14-06-22.jpg

 

Karlo na jutarnjem suncu, plava kosa, plave oči, jel da sam neodoljiv?

 

Stolovi-zeljin-13-14-06-26.jpg

 

Ovde je bilo i problema sa trakcijom, ali junaci se nekako probiše.

 

Stolovi-zeljin-13-14-06-29.jpg

Stolovi-zeljin-13-14-06-28.jpg

Stolovi-zeljin-13-14-06-30.jpg

Stolovi-zeljin-13-14-06-32.jpg

 

I konačno na vrhu.

Tu nas sačekaše i domaćini, malo se družili, mahali repovima i glavama, frktali po koju, i ćao, vidimo se...

 

Stolovi-zeljin-13-14-06-33.jpg

 

U povratku sišli drugim putem, relativno rano se vratili u odmaralište pa smo iskoristili priliku i provozali malo lokalnim šumskim stazama (bez slika). Izuzetno !

 

Stolovi-zeljin-13-14-06-34.jpg

Nastaviće se...

 

Baza sređenih trekova na: https://www.enduro-balkan.com/

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja