Jump to content

Moto Zajednica

Prikaz boja u Photoshopu

Recommended Posts

• Svrati ponekad, 227 postova

Ćao, malo čeprkam po PS sa vremena na vreme i ovo sam više puta primetio...

Kada otvorim sliku u, recimo, win photo editor-u ona izgleda dosta približno onome što sam slikao. U pogledu boja.

Kada istu sliku otvorim u PS-u (CS5) ona izgleda dosta tamnije i crvena ima neku promenu - izgleda mnogo ''narandžastije'' nego što bi trebalo.

Radi se o slikama u klasičnom jpeg formatu. Ne mogu da se setim da li sam imao ovakvih problema sa drugim formatima.

E sad, ovakava odstupanaja me navode na pitanje šta je uopšte ispravan prikaz - da li ovo što pokazuje PS ili pak win?

Ili, da li uopšte onda ima smisla editovati sliku prema prikazu u PS ako to neće tako izgledati ni na jednom drugom mestu osim u PS?

U prilogu je slika koja pokazuje ove razlike o kojima sam pričao,,,

post-30146-0-71028000-1408117984_thumb.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Zainteresovan, 542 postova
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Dosta programa ima razlicit prikaz boja, npr corel takodje ima dosta drecavije boje nego sto bi bilo realno, ali fotosop kao profesionalan program bi trebalo da ima prilicno realan prikaz boje u odnosu na kakva stvarno jeste. Meni na racunaru kad otvorim u Vieweru sliku, na telefonu takodje prikazuje istu kakva je bila u fotosopu. Tako da pre veruj njemu nego win editoru 1zdravo.gif

• chef, 1843 postova

zavisi na koji kolor profil je podešen fotošop. edit- color settings ... pa klikći opcije dok ne nađeš koja ti daje najverniji prikaz. kod mene je podešeno na sRGB

post-11707-0-35553100-1408121368_thumb.jpg

• Svrati ponekad, 227 postova

Hvala O`šonesiZ promena profila je rešila problem. Kada sam stavio Europian izašao mi je ovaj prozorčić...kad sam išao na discard boje su bile kako treba, Valjda je problem bio u tom nekom delu fajla u kome nikon napravi info o bojama...pre ovoga je i meni bilo U.S. sRGB...

https://www.flickr.com/photos/nemandzaa1954/14929994115/in/photostream/

nešto neće BJB da povuče sliku sa FLICKR-a pa sam ostavio link :neznam:

• chef, 1843 postova

najlakše ti je uz levels adjustment. ikonica za levels se nalazi u tamo desno što je zaokruženo crvenim krugom.levi klizač je za crne tonove, desni za bele a srednji za srednje tonove. pomeraj levo desno pa ćeš videti kako radi. ako klineš na jezičak na kome piše RGB možeš da podešavaš nivo osvetljenosti za svaku boju ponaosob. crvenu, plavu ili zelenu. igraj se, provalićeš kako radi.

post-11707-0-62037100-1408167228_thumb.jpg

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja