Jump to content

Moto Zajednica

Fruska Gora za pocetnike

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Upravo za pocetnike....ovi fruskogorski prfesionalci bi nas vise vukli po fg nego st bi mi tu kao vozili :)

Pa kad smo mi ambiciozni...mi (mozemo) MORAMO proci svugde...makar i sa celavim, putnim gumama i tamo gde ni peske ne moze da se prodje...1moto3.gif1lol.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Prosto ne znam sta da kazem za ovu danasnju voznju. Definitivno najbolji fruskogorski hard enduro koji sam ja ikada vozio. Gomila fantasticnih kilometara kroz prelepe predele, bez ijednog pada, peha ili kvara na motorima (japanci samo suskaju). I na kraju najbitnija stvar, a to je odlicna ekipa. Momci sa vama vozim u svako doba i bilo gde :moto3: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Voznja je bila sjajna, negde na pocetku smo se zeznuli i zaboravili na ono "za pocetnike". Ako nista drugo barem smo utabali onih 50ak kilometara puta koji niko nije koristio zadnjih 10 godina. Bane apsolvirao trazenje puta po sumi, posto smo u vise navrata vozili bez puta, ne ono los pt, staza blatnjava, nego vise, eno tamo se vidi svetlo idemo na tu stranu 1lol.gif

 

Ona dva prelaze preko potoka smo napravili majstorski, sad ovi sa ozbiljnim kros motorima nemoraju da okrecu nazad kad dodju dotle 1nanana.gif (istinita prica).

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Hvala momci. Samo sam hteo da pokazem da i zapadna Fruska gora ima dosta zanimljivih stvari da ponudi. Znaci nije FG samo Venac, Zmajevac i Brankovac. Ima tu jos dosta zanimljivosti samo treba malo vise istrazivati.

Rekao sam vam na pocetku, nema okretanja motora i vracanja nazad. Samo teraj pa gde zavrsimo a vecih vukojebina od onih kuda smo mi danas prosli na FG sigurno nema :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Najbolji osecaj je ono kad uvezes a odmah potom i izvezes motor iz skoro 3 metra dubokog kanala od potoka :moto3: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Evo i ja da se javim...ja sam prosto odusevljen danasnjom voznjom...Apsolutno najbolje odradjena voznja ikad. Definitivno posle svih onih prepreka, potoka, oborenih debla, kaljuga, visoke trave, njiva i sume, mi vise nismo pocetnici...he he... Ekipa vrhunska, motori izdrzali svakojako maltretiranje...ma milina jedna. Slike sa voznje i video klipove prelaska preko 3 potoka kacim sutra...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Evo par slika:

 

Krenuli mi tako

dCmSVL3.jpg

 

Suma lepa, mir tisina

ZoRS3Ua.jpg

 

Pauza pre prevelike kolicine blata, valja se nesto pojesti

4oIVkPN.jpg

 

Napusteni kamenolom, mnooogo veci nego sto na Googlu izgleda

 

voRdBns.jpg

kJ7Qx7v.jpg

cU0KbiB.jpg

mwuWLXX.jpg

Gqgth3E.jpg

mhPxJGq.jpg

AfKOv0C.jpg

SA3n81L.jpg

 

I timelaps kamenoloma

 

Sremska panorama iznad Grugurevaca

 

dmv8lCf.jpg

M4chmk8.jpg

 

Mandjelosko Jezero

 

qCxfsUK.jpg

kHry50X.jpg

Pa opet red sume i bata

 

icA9fYg.jpg

ji14anu.jpg

wMGvY7g.jpg

9jNLegp.jpg

 

Titova vila sa uzgajalistem jelenova, nijedan nije hteo da izadje da ga vidimo

 

TMdx8Ah.jpg

8BHwG5D.jpg

2m1BWGO.jpg

n6GUgQC.jpg

 

Pa opet timelaps :)

 

Prvi od serije potoka, a mozda i drugi

 

EGSRYQA.jpg

 

Imamo i ovde timelaps, al je ugao los.

 

Ovde je nekad davno isao put, gotovo sigurno, valjda, vidis kako ovde trava nije do ociju nego do brade 1lol.gif

 

rpckYX4.jpg

RARB2dS.jpg

lRpvhi6.jpg

 

E onda me izdo telefon i baterija, mater mu.

 

U svakom slucaju najbolja voznja do sada definitivno, po nekim mojim verovatno netacnim proracunima oko 160km ispalo

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Lepo ste se navozali ali verujte da to nije H od hard endura koji moze da priusti fruska. Sledeci put iscimajte nekog iz rume ili mitrovice da vas vodi. Eto fruskogorac se ponudio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

@aca nije bilo problem klizanje nego propadanje. U svakom slucaju ne moze proci sa putnim gumama tuda, onda je mnogo lakse pregurati onoliki motor po granama nego ga pustiti da se ukopava.

 

@gavrolini, moje slike stvarno nisu ni bleda predstava sta smo vozili, naravno da nismo penjali one motore uz vertikalne kamene ivice ili uz uspone od 60%, al da nam je bilo hard bilo je 1lol.gif. Ako se izuzmem ja sam mojih 110+kg ostatak ekipe je u visoko natrosecnoj kondiciji pa je i njima je bilo momacki tesko.

 

Poenta je sto smo uboli puteve koji nisu koriceni ko zna kad, ispresecane potocima na kojima nema odavno mostova, isti ti potoci od silnih kisa imaju vertikalne ivice po 2 ili 3 metra, i kad nema potoka i blata preskaces oborena stabla na svakih par metara. Nije to hard enduro jasno je to nama, al jebes ga za nas i nase motore je bilo hard za sve pare.

 

Raspisa se ja, hteo sam da kazem ustvari, cimacemo za jednu od sledeih voznji pomoc definitivno, al opet bi to trebalo malo prilagoditi nasim bedevijama 1moto3.gif.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Ne bi njima sa krosevima bilo zanimljivo da voze sa nama. Definitivno bi se smorili dok mi uzivamo u penzionerskoj voznji :moto3:

Uostalom za mene je hard kad promenis bar 2 majice (neki od nas su menjali i po 4) :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Pa i ja kontam da bi se opasno smorili, to bi em bilo cekanja, em bi morali da nose ova nasa telad 1lol.gif

 

Nego da se ne zaboravi, za sledecu voznju bar dvojica asovcice da nose 1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Asov obavezno sledeci put...! Da nam je bio asov pri ruci nebi upola onoliko posla imali kod prebacivanja bedevija na drugu stranu potoka...:-D... A da je bilo hard, bogme, bilo je... najlaksi od sva cetiri motora je Slobodanov sa 180 kila...a ostali skoro po 200 kila svaki. I kad prebacis sva 4 uz skoro vertikalni uspon od 2-3 metra, onda je nebitno kako se to zove..:-) bitno je da smo mi uzivali i da smo i pored sveg napora i poteskoca savladali i zapadni deo Fruske Gore. Ne znam sta drugo da vam kazem, osim, da mi se opet ide u neku pustolovinu preko brda i dolina...:-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Taj deo prema hr se cesto vozi veruj mi. E sad za vase motore ovo svakako jeste hard , samo se cuvajte zaraze, mnogi su posle par voznji jurili 100kg lakse motore jer je navlakusa opasna. I onda dodjes u situaciju da ti trebaju dva motora. Jedan za put jedan za sumu. I jos prevoz za ovaj manji. I ako nisi bas bogat dodjes u problem. Moras da izaberes sta vise volis, da se lomatas po sumama ili da se lagano vozikas. Jer vasi motori nisu za to pravljeni i posle par viznji ce opasno poceti da se raspadaju. Ja dam krenuo sa ST pa mi bio kao kamion, pa presao na TT, posle par voznji mi i on bio tezak. Sad sam na cvaji od 100kg (jbt laksi motor od mene) ali ona nece na asfalt ni do prodavnice. Dobro je zezanje ali skupo , sad opet razmisljam o Wr ili drz, kontam moze u sumu sa kramponima, a sa sm tockovima moze i beton. Ali opet ne moze na cross stazu. Jebeno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

1lol.gif e muka je to, da ima para bila bi slatka, ovako samo muka

Taj deo prema hr se cesto vozi veruj mi. E sad za vase motore ovo svakako jeste hard , samo se cuvajte zaraze, mnogi su posle par voznji jurili 100kg lakse motore jer je navlakusa opasna. I onda dodjes u situaciju da ti trebaju dva motora. Jedan za put jedan za sumu. I jos prevoz za ovaj manji. I ako nisi bas bogat dodjes u problem. Moras da izaberes sta vise volis, da se lomatas po sumama ili da se lagano vozikas. Jer vasi motori nisu za to pravljeni i posle par viznji ce opasno poceti da se raspadaju. Ja dam krenuo sa ST pa mi bio kao kamion, pa presao na TT, posle par voznji mi i on bio tezak. Sad sam na cvaji od 100kg (jbt laksi motor od mene) ali ona nece na asfalt ni do prodavnice. Dobro je zezanje ali skupo , sad opet razmisljam o Wr ili drz, kontam moze u sumu sa kramponima, a sa sm tockovima moze i beton. Ali opet ne moze na cross stazu. Jebeno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Jer vasi motori nisu za to pravljeni i posle par viznji ce opasno poceti da se raspadaju.

Uz svo duzno postovanje prema tvom vozackom iskustvu (ja sam verovatno naspram tebe teski amater) i motorima koje si vozio ali moram ti reci da me ova recenica stvarno slatko nasmejala.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja