Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX-S1000

Recommended Posts

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Android aplikacijom, okvirno se poklapa sa onim sto i Yoshimura kaze. 

GSX-S je generalno bucan motor. Fabricki izduv nakon sto servo otvori ventil je mnogo glasniji nego da ima komplet liniju sa nekim velikim prigusivacem. 
Norma za merenje buke pri homologacije je takva da ih je briga do odredjenih obrtaja (50% maksimalnih, cini mi se), a nakon toga ih nije briga. Ako si imao prilike da cujes aktuelni CBR-RRRRR, znas o cemu pricam. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX S1000
On 3. 2. 2023. at 15:58, Maki je napisao:

Zima ne bi bila zima da ne prodje bez srafljenja. :)

M4 grana (desno), umesto Yoshimure (levo). Trebalo bi ispeglati isporuku snage i doneti vise obrtnog momenta na nizim obrtajima.
Sad treba sacekati prolece da se to i proba. :D

20221206-175313.jpg

I ima li razlike? Šta ti je bolje? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N
18 hours ago, chicha said:

I ima li razlike? Šta ti je bolje? 

Razlika je ogromna, dobio sam ono sto sam zeleo. Od lera do nekih 8000rpm ima vise snage nego GSX-R bilo koje generacije, a odziv na gas je momentalan. U prve tri brzine je dovoljno jace zavrnuti gas i ode prednji tocak u vis. :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N
11 hours ago, chicha said:

m4 prave ameri? I kako to može da se nabavi?

Da, ameri. Najblizi distributer je JHS u UK, ali oni su nekih 20% skuplji pa ti dodje na isto. Takodje, retko ko ga drzi na stanju, tako da se ceka nekih dva meseca na izradu.
Medjutim, problem je sto se kupuje kao kompletan izduv, a prigusivac koji sa njim dolazi je u najmanju ruku smesan. Tako da je resenje odraditi prikljucnu cev za neki drugi zglavan prigusivac, i ovo mi za sada predstavlja ogroman problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Sto bi se reklo - operacija uspesna. :) 

20230429_170407.jpg

20230429_170428.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650
Ja, mada je 2021, nije najanoviji, ali je nov model

Jesi li zadovoljan, imas li zamerki nakon 3 godine?
Ja sam vozio 750 do skoro, bas mi je odgovarao cak i na duzim voznjama, a sad se dvoumim da li da uzmem 1000 naked-a ili da predjem na neki touring motor.
Probao sam Tracera 9 pre dva dana, gledam i GSXS-a GT verziju ali mislim da Eurosumar nema probni.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX S1000

Ja sam pre suzukija vizio tracer 900 2017. Razlika je nebo i zemlja.

Mene zanima kako se motor ponaša u vožnji više nego, recimo, da li je udoban, da li ima kojekakve zezalice i tako to.

Sa tracerom sam išao najviše 700 km na dan, sa suzukijem isto. Tracer je bio bučan motor, suzuki isto ali na drugi način. Tracer ima bolju zaštitu od vetra, ali kada je temperatura više od 33 stepena, ne možeš da se rashladiš. Ja sam napravio neki vizir, ali nisam zadovoljn. Hteo sam da mi razbije udare vetra kad se ide malo brže i  to sam i dobio, ali sam dobio i buku. Suzuki je prijatan i na više od 36 stepeni. Potrošnja goriva je slična, ali suzuki ide ko lud. Ciklistika je različita tako da se tracer ljuljuška i sedi se nekako visoko, a suzuki ne mrda i osećaj je da se sedi u motoru, ne na motoru. Tracer je dobar i lepo poteže, ali ima granicu. Suzukiju još nisam pipnuo granicu. Ja nisam zahtevan za pakovanje i u dve torbice mi stane sve za 5-6 dana. To je za rezervoar i za rep i sve je dovoljno. Gume su mi trajale isto na oba motora, ali je na suzukiju vožnja ko na trkama.

Tracer je isto odličan motor, ali meni gsxs 1000 više leži.

Ja sam bio presrećan dok sam vozio tracera. Ja sam više promenio motor jer su mi rekli da moja vožnja nije za tracera. I bili su u pravu.

Ovo je ukratko. Ima tu još mnogo sitnica.

Ja sam više nego zadovoljan promenom.

Promenio član chicha
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja