Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX-S1000

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki gsx s1000f

Ja sam moj obradovao sa K&N, otvorio auspuh i nadam se da sam dobio nešto na snazi. Nisam radio remapbc07deeb55d5138c2a5b9e19471bfa42.jpg

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Suzuki ce u ponedeljak predstaviti ruzniju verziju MT-10 Yamahe. Takodje, nista od novog VVT agregata.

Realno gledano, ni aktuelni model nece nikad dobiti nagradu za dizajn, ali ovaj novi... :/
 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6313 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ja sam bio ozbiljno razočaran kada je izašao GSR 750. Tada je kod Suzukija krenulo "po zlu"...sa četvrtastim oblicima. To je praktično sada GSXS 750....neznatno izmenjen. Ponadao sam se da će ga možda uoklopiti...nema baš puno takvih motocikala. No, tema je 1000rka...

Mislim da sam već negde pisao da "obični" ulični motocikli već neko vreme kao da se prave samo za vozača. Veliki broj istih ima potpuno neoupotrebljivo sedište za putnika/cu. Ja nekako živim u uverenju da ipak postoji još onih koji bi da putuju asvaltom, a da nisu na nekoj ADV varijanti..niti u kožnjaku sa "sapunima" na kolenima.

Meni jednostavno odgovara neka klasika, malo eFovana. Ovo eSovano od Suzukija je zgodno, samo prejako na golo za daleko. S + F dobitna kombinacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

To je zapravo i moja zamerka. U klasi ulicnih nakeda, jos jedino Z900RS nudi pristojnu udobnost i ergonomiju za vozaca i suvozaca. GSX-S 1000 nije daleko od toga (iako mozda ne deluje) i eventualno MT-10 uz opciono komfort sediste. 
Generalno je trend da maksi nejkedi postaju zapravo samo sportski motocikli bez oklopa i sa ravnim kormanom, sto smatram suvise radikalnim kompromisom za ulicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Novina za ovu sezonu - Yoshimura R11SQ-R 

Isti nivo performansi uz znatno nizi nivo buke. :) 

20220415_173723.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Fantastičan motor, plus prelep! Zna li neko ima li načina da oba svetla rade u isto vreme? Znam da je jedno dugo a jedno kratko, ali čini mi se da sam negde na netu video da postoji način da se odradi override da oba svetla rade u isto vreme kao kratka svetla, dok dugo ostaje samo jedno.

 

Inače, €13.200 je cena u Euro Sumaru i nije moguće kupiti model sa bočnim koferima (ne nabavljaju iz nekog razloga).

@Mr_Wolf hvala na informacijama, tek mi je sinoć kliknulo da smo pričali onog dana o ovom motoru :) Moraću da odem do Euro Sumara da ga vidim uživo, baš se pitam kakva je pozicija sedenja u odnosu na moju Suzu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Meni rekoše da su koferi toliko skupi kada se uzimaju od Suzukija da ih niko ni ne kupuje.

 

Tada su mi rekli da će imati 3-4 komada na stanju, a posle ko zna.

Promenio član Mr_Wolf
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Zima ne bi bila zima da ne prodje bez srafljenja. :)

M4 grana (desno), umesto Yoshimure (levo). Trebalo bi ispeglati isporuku snage i doneti vise obrtnog momenta na nizim obrtajima.
Sad treba sacekati prolece da se to i proba. :D

20221206-175313.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Nisam jos, ali hocu ako bude potrebe.

Imam Woolich LogBox sa lambda senzorom, pa cemo videti da li ce biti potrebne izmene na trenutnoj mapi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX S1000

Ja sam sebi obećao da neću da diram auspuh i sviđa mi se fabrički zvuk, ali mi se čini da ga fabrički ipak guši i da bi mu prijalo malo više daha. A i zima je, a svrab nesnosan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Zavisi sta smatras po "auspuh". Kod njega je slip-on samo ukras, mozes staviti koji god zelis, nece uticati ni na perfomanse ni na zvuk.
Svo prigusenje je dole u kutiji i da bi nju zamenio, moras promeniti kompletan izduv.
Cak i potpuno fabricki, mapiran je jako lose zbog Euro normi.
Ispod 5000rpm i 20% gasa (sto je otprilike 90% voznje na ulici) nedostaje mu 15-30% goriva da bi radio kako treba, otud tako los odziv na gas, cimanje i trzanje. Sad, pitanje je kako bi katalizator podneo dodatnu kolicinu goriva, te sam se zato odlucio da promenim ceo izduv (a i malo vise snage nikad nije na odmet).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX S1000

Na ceo i mislim.
Kad sam na prošlom motoru stavio Akrapa,motor je oživeo, a mapu nisam morao da pipnem.
A sad ne znam šta bih. Moj je 2021.
Oduševljen sam kako ide,sviđa mi se zvuk, ali osećam da može bolje 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N
12 minutes ago, chicha said:

Na ceo i mislim.
Kad sam na prošlom motoru stavio Akrapa,motor je oživeo, a mapu nisam morao da pipnem.
A sad ne znam šta bih. Moj je 2021.
Oduševljen sam kako ide,sviđa mi se zvuk, ali osećam da može bolje 

A, noviji model. 
Kod njih se ne oseti toliko lose fabricko mapiranje jer imaju ride-by-wire pa nelinearnim gasom to prikriju.
Takodje imaju i nesto manje snage od prve generacije jer imaju drugaciji profil bregastih i manji precnik usisa, ali idu sasvim pristojno kada se skinu sve restrikcije. 

Inace, ne znam koji je prethodni motor bio, ali svaki motor osetno bolje radi kada je propisno ustelovan za modifikacije koje su mu uradjene. Sto je noviji motor i vise prilagodjen strozijim normama - ovo je vise izrazeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N
13 hours ago, chicha said:

Kažu da nov model im nekoliko konja više. Kako manje?

Fabricki da.
Zato sto je stari model limitiran na 10.000rpm zatvaranjem leptira gasa i fizickim restriktorom ispod filtera za vazduh, a sve to zbog regulativa o merenju buke. Kada se to ukloni ostrije bregaste i veci usis dolaze do izrazaja, motor je jaci u visim obrtajim, ima nekih 10ks vise u maksimumu snage i pravi snagu skoro do limitera. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1265 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ja sam svog sredio za vožnju na stazi, brembo pumpa, pancirna creva, wilber amortizer nazad, napred jači štapovi itd,itd.. Ali ne smem da se usudim da čačkam oko auspuha i mapiranja jer će da podigne nivo buke, onda nisam dobrodošao na većini staza po Evropi i onako je fabrički već na limitu buke.... Šteta a može da bude još moćniji motor nego što je sad ... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

GSX-S je fabricki deklarisan na 99db, sto kontam da prolazi svuda osim mozda na Sachsenringu :D

U ovoj postavci sa granom i prigusivacem sto imam (Yoshimura R11SQ-R) ide od 104-105db bez dbkillera, 101-102db sa manje restriktivnim dbkillerom (-2ks u vrhu) i 97-98db sa malo vise restriktivnim dbkillerom.
Ovo vazi samo uz adekvatnu mapu, sa fabrickom sa siguran da bi pravio vise buke (siromasna smesa = bucniji motor)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1265 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

98db je neki standardni limit, mada pojedine staze gde vozim imaju limit 95db. Na stazama gde je dozvoljeno 98db su me već izbacivali, Zolder u Belgiji, tako da uvek moram da pazim gde su merenja pa da popuštam gas..Jesi li merio buku ili od uha? 

Promenio član Gajo Sevojno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja