Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX-S1000

Recommended Posts

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Pozdrav ljudi!

Izvinjavam se što vadim temu iz naftalina, ima li možda vlasnika ovog modela na forumu?
Ili možda nekog ko poznaje nekoga, ko poznaje nekog ko ima. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX S1000F, BMW R1200RT
On 6/6/2020 at 5:52 PM, Maki said:

Pozdrav ljudi!

Izvinjavam se što vadim temu iz naftalina, ima li možda vlasnika ovog modela na forumu?
Ili možda nekog ko poznaje nekoga, ko poznaje nekog ko ima. :)

@Maki vidim da u potpisu imas svež s1000 M0 :)

Kakvi su ti utisci o motoru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Baš me je oduševio. Sa svakim kilometrom sve više i više počinje da mi se dopada. 

Mnogo lako se vozi, udobna je pozicija i nekako je sve ergonomski podešeno baš kako bi želeo na motoru za ulicu da bude. Snage ima uvek i svuda, do 9000rpm vuče kao stari GSX-R. Kočnice su odlične, prvi Suzuki na kojem ne moram ništa da menjam po tom pitanju. 

Par stvari sam morao izmeniti. Taj agregat nikad nije ni bio zamišljen kao Euro4 podoban, i tačno se vidi sa kojom mukom prolazi standard. Fabrički je ugušen sa mnogo strana, srećom to se lako rešava. Odredjene mehaničke izmene i Woolich racing kit, nakon toga kao što rekoh - snage ima kao i R sve do viskokih obrtaja. 
Zadnji amortizer je katastrofa. Kao da nije amotizer uopšte, ne upija neravnine a opet ljulja na dodavanju gasa. Prekjuče mi je stigao Nitron R1 pravljen po mojoj želji, pa se nadam da ću time i taj problem rešiti.
Fabičke gume su nevolja u najavi. Nisu ni za izgurati motor iz garaže. Ovo još nisam rešio, ali iduću sezonu ne počinjem bez novih guma. 

To je otprilike to. Dodao sam mu i R&G slajdere (jerbo sam smotan) i ValterMoto ručice za suvozača (jer se moja draga oseća sigurnije tako). Zima je duga a Yoshi linija na raznim popustima, tako da planiram da se ponovim i time i onda zaokružim neku prvobitnu ideju koju sam imao pre kupovine.
Možda me nije kupio izgledom ali je definitivno najbolji naked motocikl koji sam ikad vozio.
GSX-R koji možeš voziti svakog dana bez bola u ledjima.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Nisam imao tih problema. Doduše, od 2017. je novi ECU i instalacija (Euro4) a od 2019 nova mapa i nova ručicu gasa (manji prenosni odnos) pa je to verovatno rešilo stvari.

Ono što sam imao problema je closed loop mapiranje. Kada aktivira lambda sondu smeša se toliko osiromaši da motor počne da cima, puca i trokira. Po gradu na konstantnom gasu radi kao trkački motor na pit limiteru.

Isključivanje lambda sonde (fizičko raskačivanje džeka) rešava ovaj problem u potpunosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX S1000F, BMW R1200RT

Hvala na korisnim savetima :)

Ja cekam da mi stigne moj s1000f, crno-plavi za koji dan. Verovatno poslednji euro4 modeli. Za 2021 sezonu videcemo sta ce biti, da li ce i kada ce doci updejtovan motor na euro5.

ValterMoto ručice cu odlične, obavezno ih naručujem za lepšu polovinu. 

 

Koje je tvoj boje, imas neku sveziju sliku :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Skontao sam da nemam ni jednu zglavnu sliku od kako sam mu stavio ValterMoto ručice, morao sam otići u garažu da slikam. :D


20201028-092553-Large.jpg

20200816-184509-Large.jpg


Kada da sam ga kupovao imao sam ponudu da uzmem L9 model na popustu, ali nikako ne mogu da prihvatim novu modu trakica na točkovima pa sam uzeo M0 - skroz crn bez ikakvih gluposti.
M1 neće dolaziti u Evropu, sačekaćemo barem do 2022 za novi GSX-R. Pitanje je da li će novih GSX-S uopšte i biti, prodaja je bila ispod očekivanja.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX S1000F, BMW R1200RT

Zbog toga sam i porucio M0 na kraju sezone, jer veliko je pitanje sta ce biti sa GSX-S modelom za evropsko trziste.

Crna boja mu lepo stoji, hvala na informacijama :)

Saljem sliku mog plavca cim ga parkiram u garazu, nadam se za nedelju dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ja danas krenuo aktivne pregovore da zamenim moj. Prošle godine kupio na prvu loptu se zaljubio i znam da će mi nedostajati u budućnosti. Jako lepa sećanja imam na njega i da potvrdim izuzetan motor.

d1ef608b1349a72d976f12bc28881ad5.plist33865c679523c095a4bf2a3fccbb0b67.jpg


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Mislio sam da je sezona gotova, ali morao sam da probam novi amortizer.
Kakva razlika! Potpuno promenjeno ponašanje motocikla, nema vise odskakivanja zadnjeg kraja i osećaja voznje kao na pneumatskom čekiću. Poredjenje kvaliteta voznje je poput skejtborda i S klase, ovo je definitvino prva modifikacija (uz druge gume) koju treba uraditi po kupovini.

20201026-162305-Large.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX S1000F, BMW R1200RT

Stigla nova mašina, ugrabio sam nekoliko kratkih voznji pre nego je zaladilo :)

Presao prvih 500km, motor je surov, zvuk koji pravi na vecim obrtajima :care: 

Radicu izmene na njemu tokom zime, pre svega na mapi da mu skinem restrikcije, ovako je previse nervozan u voznji.

Kočnice su mu mekse nego sto sam navikao, videcu kada predjem neku znacajniju kilometrazu da li se osecaj popravlja.

 

20201116-105840.jpg

 

20201116-105858.jpg

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Svaka cast, bas je lep. U zdravlju ga trosio! :)

Javi ako ti je potrebna mapa bez restrikcija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
On 10/19/2014 at 3:18 PM, pronto said:

Jednog lepog dana kada ovaj F bude u prodaji polovan, trazim za sebe "novi" motor :care:

Kako bi se privikao na dizajn, posebno na far?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Čoveče...to je bilo pre 6 godina :staa2:

 

Tada u to doba sam još bio zagrejan da menjam, imao neku kintu i gledao da sebe i gospođu opremim nekim brzim turingom. Isključivo asvalt i savijanje do ušiju...

...sada je priča diametralno suprotna.

Sprava je ostala, skuplja prašinu...a ja gledam kako da nađem nešto pitomo za šumske staze. Daleko sam od asvalta...najboljeg koji poznajem.

 

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki gsx s1000f

Pozdrav za društvo, baš me raduje da još neko ima ovaj motor! Vozim ga dve sezone i prešao sam 12000km uglavnom po našoj uličnoj "stazi" mišeluk. Imam samo reči hvale za motor, vozi se skoro kao R motor. Zadnje ogibljenje je bilo fabrički podešeno mekano ali to se reši sa par klikova odvijačem. Sada se motor potpuno drugačija ponaša tj nema više ljuljana na izlascima iz krivina na dodavanju gasa. Položaj je konforan i za dalja putovanja, sedište mekše nego na R-u naravno nije kao nekom ozbiljnom tureru jer on to i nije. Pre njega sam imao Yamaha FZ1 fazera slična koncepcija ali mnogo manje udobnosti. Sve u svemu ko voli R motor a želi konforniji položaj sedenja neće se pokajati. Evo par slika....pozz

20200811_114121.jpg

IMG_20200514_190508_244.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Oduzila se zima, pa je valjalo srafiti nesto. 
Nove gume, kraci prenos, Yoshi sistem i K-Tech ventili za viljusku, i jos kojekave sitnice. Mislim da je sada motocikl kakav je trebao biti iz fabrike. :)

20210315-212611.jpg

20210407-140017.jpg

20210325-094449.jpg


 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

I konacno jedno prolecno provetravanje. :jee:
 


 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Najavljuju novi...

Predstavljanje 26. ovog meseca.

Baš me interesuje jel' samo kozmetika il' ima i drugoga (euro5 sranje je tu sigurno)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Video sam trailer, ali sem fensi LED fara ne otkriva mnogo toga.

Ukoliko su odlučili da koriste vvt agregat iz GSX-R, bio bi to ozbiljan izgovor za staro-za-novo zamenu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

I posle remapiranja, sve je leglo na svoje. Vise nego dovoljno snage za moje potrebe.

0-02-0a-70a895cae01e219f4165ae6e130e2ebf

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja