Jump to content

Moto Zajednica

Potrosnja Aprilije rsv mille r

Recommended Posts

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Aprilia RSV 1000r Husqvarna Norden 901 Expedition

pozdrav bajkeri,

skoro sam pazario napred navedeni motor 2003 godiste, motor lepo radi, odlicno poteze, u krivini ko u sinama, mnogo zanimljiv motor, ali para je malo, gorivo sve skuplje, a ona srce nemilosrdnu desetku!!!

Citao sam razne komentare u vezi ovog motora, neki kazu da su mu potrosnju u laganoj voznji spustali i ispod sedmice, a ja moj vozio lagano ili ga zatezao ispod desetke da spustim nemogu.

Da li bi mozda trebao prestelovati ubrizgavanje i da li mi mozete preporuciti neki servis za to? :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Imao sam takav motor i meni je trosio 10. Burazer ima falca, manje vise isti agregat. Njemu trosi 7-8 , ja kad je uzmem da provozam opet 10. Tako da mislim da je sve do stila voznje i da svaki motor od 1000ccm mora da trosi 10l ako za vozi kako treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

I moj drugar je imao i prodao je bas zbog potrosnje. Kaze da mu je trosila prosek 11l. MNOGO 0zbunjen.gif

Nije tacno da svaki motor od 1000ccm trosi 10l. Na stazi i 600ccm trosi preko 10 ali na putu u normalnim rezimima voznje prosek je daleko manji.Meni licno Honda Cbr 919 pri brzini od 200-240km\h na autoputu i laganim ubrzanjem trosila 7,5l, na 160km\h 5,7, a na razlacenju do crvenog u skoro svakoj brzini i naglim kocenjima zna da ode i preko 9l na 100km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

druže, ta Aprilia RSV ima jednaku mašinu i elektroniku kao Caponord 1000 (malene razlike u bregastim i glavama....kompjuteri su isti, samo su druge mape), tako da češ smanjiti potrošnju samo sa drugim mapama.Pročitaj neki Aprilia forum, tamo je dosta stručnjaka oko toga....

Kolega je imao Aprilia RSV 1000 Amann (KLIK OVDE) i njemu je na pisti trošila desetku (ali pun gas i do kraja), u normalnoj vožnji 6-7 litara. Zato mu je trošila 1l ulja na 1000 kilometara.....kako je samo išao taj motor........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Aprilia RSV 1000r Husqvarna Norden 901 Expedition

Ma i ova moja je po recima bivseg vlasnika neka limitirana serija koja je izasla krajem 2003, navodno je jaca od standardne rsv mille r 1lud.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Pa da ali to nije motor od 1000cc :)

 

Nije 1000 nego 919...ne vidim da je tu velika razlika u kubikazi koliko je u potrosnji.

 

Uostalom nije ni bitno samo sam hteo da kazem da RSV1000 stvarno trosi dosta vise od drugih motora u klasi sa 4 cilindra.Pricam o putnoj upotrebi a ne o divljanju i voznji na stazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Ko jos uzima supersport motor za putovanja? Ako hoces na put kupis caponard pa ti mamje trosi kao sto covek kaze. Ja jednostavno ne razumem kad se neko zali na potrosnju sportskog motora. Pa neces sa njim ici na put od 1000km. Mislim moze ali nije za to pravljen. Nesto sto ide mora i da trosi. Ako su ti posle voznje baterije napunjene, adrenalin na vrhu, pa ko jebe te dve litre vise.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Aprilia RSV 1000r Husqvarna Norden 901 Expedition

kad nisi od onih sto po ceo dan sede u kaficima i grickaju kasicice, kad nisi maneken sto kruzi gradom, kad imas fiksno primanje, kad ti neplacaju prekovremeni, nocni rad, kad ti zena neprima platu sest meseci, kad imas malo dete, a pored svega tog volis motor, onda ti je bitna svaka litra, jer ti produzava uzivanje :moto3:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

R1 imao 2 kom,svaki trosi 10 lit,ducati 944 nemilosrdan..bas puno trosi,tako da....jedino da saltas na 2k-3k

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Aprilia RSV 1000r Husqvarna Norden 901 Expedition

Nakon posete MCM racing servisa u Temerinu, resio sam moje muke, a i mit da Aprilija RSV millee nemoze da trosi manje od 10l/100km. Nakon par dana kada sam dosao po motor isti je imao nepunih 130KS i potrosnja mu je spustena na 6,63l/100km1oda.gif

Motor otkida kako ide, a sa istom kolicinom goriva prelazimo vecu kilometrazu1moto3.gif1jee1.gif1jee1.gif1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

kad nisi od onih sto po ceo dan sede u kaficima i grickaju kasicice, kad nisi maneken sto kruzi gradom, kad imas fiksno primanje, kad ti neplacaju prekovremeni, nocni rad, kad ti zena neprima platu sest meseci, kad imas malo dete, a pored svega tog volis motor, onda ti je bitna svaka litra, jer ti produzava uzivanje :moto3:

Ako si u teskoj situaciji toliko da ti litra znaci onda je preterano sebicno posedovati rsv. Da mi je toliko nategnuta situacija da mi znaci 150 din na 100km svakao ne bih vozio motor od 3000e i 1000ccm. Vec nesto od 1000e i 500ccm. Nikad nisam razumeo ljude koji po cenu gladovanja poseduju neki motor.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja