Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa ubrzanjem na Maxsteru

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Nedavno sam kupio Yamahu Maxster 125, skuter je u solidnom stanju, ali ima problem sa ubrzanjem i sa maksimalnom brzinom, Ubrzava kao skuter od 50cc i maksimalna brzina mu je 70-80 km/h, kako kad...

Nikad ranije nisam imao skuter, pa ne znam gde je problem.. Motor ne baca ulje na auspuh, niti na karburator, ne dimi, kompresiju nisam merio, ali bih rekao da je dobra jer motor pali na zub, nebitno da li je vruc ili hladan... Auspuh sam proverio, imao je naslage garezi, ali nista preterano, ocistio sam to ali je poboljsanje jedva primetno...

Remen na varijatoru je 21 mm sirok, fabricki je 22, a u uputstvu pise da se menja kada dostigne 19mm...

Molim iskusnie forumase za pomoc, jer sam nov u 4t vodama, a i sa varijatorima se nisam ranije susretao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Провери и ролнице,да ли су се укоцкастиле или су случајно мало теже него што би требало.1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Zaboravio sam da napomenem da se skuter jako trese pri startu, cuje se kako remen cvili pri startu, i kada sa 70-80 km/h pustim gas cuje se kao neko priguseno pucanje iz auspuha...

I ima dosta nestabilan ler gas, kada se ugreje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja