Jump to content

Moto Zajednica

Gasi se na semaforu

Recommended Posts

  • U prolazu, 94 postova

Motor lepo pali, radi....Kad stanem, na semaforu, i kad motor odradi 30ak sekundi na leru, i kad se upali zuto svetlo na semaforu, kad dam gas da krenem, prosto se ugasi! Pa vergla jedno 5-6 sekundi i upali.

Karburator sam stelovao na onom jedinom srafu za stelovanje ali ne pomaze. Ako zna neko u cemu je stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

rekao bih da ti ili preliva karb ili je prljav.

meni je od prljavshtine mali kinez tako umirao na davanje gasa..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Na karburatoru imas 2 srafa za stelovanje,jedan steluje smesu,,drugi je za stelovanje ler gasa,ne znam koji si dirao,ali ako si dirao ovaj za smesu,onda si to poremetio pa nema dobru eksploziju pa se gasi,treba to da nastelujes kako treba..

Moze biti i da ti je svecica losa pa ne baca dobro varnicu.

A moze biti i da ti je zapusen karburator i da treba da se ocisti.

Proveri nesto od toga jeste..

Pozdrav1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

1. Proveri svecicu

2. Ocisti karburator

3. Proveri akumulator

4. Kakav je ler gas?

5. Pogledaj onu gumu koja spaja filter vazduha i karb da nije negde napukla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova

Hvala za brze odgovore.

Karburator sam skidao i cistio, tako da je sigurno cist, e sad, da li sam vratio sve kako treba??? Mislim da jesam. Rasturio bih ga ponovo, ali ne znam sta da gledam....

Karburator sam stelovao po uputstvu, znaci prvo ler na 2000 obrtaja pa onda sraf za smesu i tako par puta. Sa tim stelovanjem se gasio na semaforu. Posle sam se igrao samo sa srafom za smesu, i situacija se menja pomalo, tipa, da se motor ne ugasi istog trena kad dam gas nego posle pola sekunde. Ali na kraju ipak nisam bog zna sta postigao tim srafom za smesu.

Nasao sam foru kako da mi se ne ugasi, a to je da ga 'zeznem' gasom par puta, tako sto na vrlo krato dam i oduzmem gas, tako da on zatrokira ali se ne ugasi, i to ponovim 2-3 puta i posle toga se vise ne gasi. Ali ako odstoji opet 30sekundi opet bi se ugasio.

Ler gas je oko 2000, mereno RPM mernim uredjajem, rekao bih da je smesa malko bogatija na leru. Svecica nova, akumulator nov.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova

I hteo bi jos jedno pitanje da pitam, nevezano za gasenje na semaforu. Ima veze sa varijatorom. Znaci, kada u brzini otpustim gas, obrtaji motora ostaju visoki sve dok ne zaustavim skuter. Dakle, kais okrece radilicu iz nekog razloga.

Ili, primer, na vrhu nizbrdice sam, motor radi na leru, pustam kocnicu i ostavljam da motor na leru ide nizbrdo, i motor ide nizbrdo i ubrzava. No, kad malo dam gas, ukljuci se pogon i motor dosta uspori, i ostaje u pogonu, poveca obrtaje i dalje je prica ista kao gore, obrtaji su visoki dok ne ukocim.

Rekao bih da se, iz nekog razloga, rolnice ne vracaju skroz pa samim tim kais ostaje u pogonu? Rolnice su nove, 4.4 grama a isto se desava i sa 6.5g. Kais je nov, presao je 100km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

ler gas treba da ti bude 1300-1500 rpm,moguce je da ti je pukla sajla za gas pa ti negde zaglavljuje,moze da ti bude neki kvar do elektronike,ako prekida takodje je moguce da ti je crko CDI,sto se na kinezima desava..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova

Narucio sam set za reparaciju karburatora i sutra cu da ga rasturim i repariram. Pa javim rezultate...

Mozes li da mi pojasnis ovo, o kakvom prekidanju se radi:

ako prekida takodje je moguce da ti je crko CDI,sto se na kinezima desava..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova

Evo ovako. Zamenio sam sve sto sam dobio u setu za reparaciju osim jedne plocice sa 2 rupe i jednog srafa (to nisam znao gde ide). Problem gasenja "na semaforu" je nestao. Hvala vam. Ali, pojavio se drugi problem, a to je da mi je ler premali; sraf za stelovanje lera je skroz zavrnut a motor samo sto se ne ugasi.....rekao bih da ima 1000obrtaja. Pritom, sraf za stelovanje smese je skroz zavrnut - ako krenem da ga odvrcem, motor se gasi vec posle pola kruga. U voznji, nekako slabije ubrzava do 20ak kmh a posle kao da mu se "otvori" dizna i krene normalno da ubrzava do kraja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Previse ti je bogata smesa. To sto probije je da su obrtaji dovoljno visoki pa uspe kako tako da se nasisa vazduha. Pretpostavljam da sad bolje ide u top endu i ima dosta snage ali se gusi na niskim obrtajima. Verovatno ce i potrosnja biti veca. Probaj da mu das vise vazduha zamenom ili pranjem filtera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova

OK, vratio sam stare dizne, prodavac seta za reparaciju mi je rekao da su te dizne iz seta nesto vece, pa je zato smesa bila bogata. Sada motor radi kako treba. Ne gasi se na semaforu a radi dobro. I Iglu sibera sam vratio originalnu. Hvala svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Sprint Max 80cc
http://postimg.cc/image/5nne1tc5j/ na karbu imas malu pumpicu koji svaki put kad predje ler strcne malo goriva kroz karb...mozda ti to smeta..al najverovatnije je da saug zeza..ima automatski...ako ga ne palis na hladnom mozes i da ga skines il ugradis rucni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja