Jump to content

Moto Zajednica

CBR 600F problem

Recommended Posts

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Gradiska
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R 2005

Imam problem sa 600F pc31 1995, motor poceo trokirati do nekih 5000o/min, u svakoj brzini, jedva dodje do tih obrtaja kad to preleti ide ekstra dobro sve do blokade. Kada stoji motor svaki put dobije gas i niakvo stuckanje se ne moze osjetiti, cak sta vise ekstra je ostar.

Potrosnja goriva je 14 litara na 100 kilometara, ekstra lagane voznje....0stabre.gif

Juce montirane noveCR9EH-9 svjecice i novi zracni filter-----motor se gore ponasa nego prije toga,krenes odvrnes gas stane na 3000 okretaja i tu trokira trza ali preko toga nemoze preci....moram kvacilo gas do 5 6000 okretaja i onda pustim i to preskoci,poslije 5000 ide kao lud.

 

Ondasam skinuo i cistio karburatore detaljno, izduvao kompresorom svaki dio svakurupu, vratio nazad nikakvih promjena

Pumpagoriva kontrolisana - radi.

Plovciu karbovima uredno otvaraju zatvaraju.

I josdosta sitnica eliminisano kao sto su prekidaci na kvacilu nogari, akumulatorkleme.......

Nivoulja kontrolisan, u ulju nema benzina, ulje novo nasuto

 

Sobzirom na potrosnju predpostavljamo da puno goriva uzme i u niskim obrtajimane moze to sve sagoriti pa se tusi, kako to rjesavati.?

 

Jossamo ne znam za podesavanje smjese vazduha i benzina---odvrtanjem sarafica dali se povecava kolicina goriva a smanjuje vazduha ili obrnuto??

I ako ima neko neki prijedlog sta jos pokusati probati, pije nam krv na slamkutaj motor.

 

Inaceradi se o ekstra ocuvanom primjerku, plastike nikad farbane nisu lomljene,poznati svi prethodni vlasnici, tako da imamo tacnu kilometrazu...niko nijeimao probem sa njim do sad.

 

Hvala

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 f4

Samo su karburatori u pitanju, proveri nivoe goriva u loncicima ( najlakse je sa providnim crevom koje ces staviti na mesto gde se ispusta gorivo i odvi sraf, crevo ispravi uz karburator i nivo nebi trebao biti vislji od mesta gde se spajaju lonce i karb)

Proveri i vasduh, skini manual za taj motor pa pogledaj, ali mislim da treba sraf biti odvijen izmedju 2,5 i 3 kruga.

Prvo ih zavijes do kraja ,pa onda odvijas.

Proveri da li je ljut dim iz auspuha !

Nadam se da ce nesto od ovoga pomoci!1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Gradiska
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R 2005

Sto se tice nivoa goriva odprilike znam kako se to radi ali nisam siguran da li se to radi dok su karbovi na motoru ili kad se skinu zbog toga sto su na hondi blago nakrenuti prema naprijed...??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Odvijanjem srafcica dobijas bogatiju smesu i obratno. Ja mislim da vec imas prebogatu smesu! Na leru motor nema opterecenje,otvori sibere i dobije vazduha dovoljno za dobar rad. Boja svecica ti je merodavna kao dijagnostika. Crna-mnogo goriva, bela-malo goriva. Kolicinu goriva za rad na tim obrtajima regulise igla sibera i emulziona cev(gde igla ulazi) proveri to. Ako su jedna, ili dve svecice razlicite po boji postoji mogucnost da karbovi prelivaju, ali u tom slucaju bi brljavio i na leru. Pritisak pumpe treba da bude oko 0,2 bara. Najbitnije je otkriti dali ima mali, ili mnogo goriva da znas u kom smeru da ides, jer simptomi su isti, aresavanje razlicito. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Gradiska
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R 2005

Sve svjecice su iste i bas su crne i garave...cadjave....al bas jako....motor dobija puno goriva....to smo utvrdili....sta raditi sa iglama??

 

Danas su stelovani ventili, pilot dizna stimana od 1 krug do 5 krugova i na svako pola kruga proban motor i isto je...mjereno punjjenje akumulatora...provjeravana pumpa crijevo filter....sve...i nista.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Pokusaj to sa iglama, moze da bude razlog, ali ne bi smelo toliki problem da pravi. Proveri sajlu sauha (ima li slobodnog hoda kad se vrati) i dali dobro radi mehanizam sauha. Skini rezervoar i air box, uzmi flasu sa benzinom i neka gorivo ide prirodnim padom, pa ga probaj tako. dok budes vozio gledaj na kojim obrtajima otvara sibere. Sva creva vakuuma zapusi prilikom probe. Ako bude radio kako treba problem je sa relejom pumpe, vakuum slavinom(ako je ima) ili air-boxom, mozda je uvukao nesto u njega. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Gradiska
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R 2005

Izgleda da smo pronasli problem sa hondom.....jedno crijevo od dovoda vazduha do solenoidnog ventila je bilo zacepljeno, to smo otvorili i situacija je znatno popravljena ali ne u potpunosti, ali danas zavrnemo sarafice za smjesu do kraja i motor pali i ide potpuno jednako kao na krug dva tri pet

Sarafici zaokruzeni crvenom, jel ne bi trebalo da motor ne moze da radi ako su do kraja zavrnuti?

hoonda_carbbs.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Gradiska
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R 2005

Stalno problemi...nikako da rijesimo hondu

 

Karburatori su sinhronizovani, ocisceni,, sve je na svom mjestu, plovci rade iglice zatvaraju diznice sve produvane.... motor ne radi nikako do 5000 obrtaja poslije toga ide dobro, isto kao sto je i bilo

 

Bez vazdusnog filtera ide bez problema? Sta sad da radimo??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

preliva ti gorivo,to jest imas ga visak,dali je to kroz em tube ili kroz ler dizne ili ti prelivaju neznam,al imas visak,gde ti je nivo goriva...jel ti ukapava na leru dok radi,jesi li pogledao..

mpzda da proveris nivo goriva u radu motorcikla...najsigurnije, dok radi slobodno,ako je veci eto ga problem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ne prelivaju napolje,ali mozda dovoljno malo prelivaju da ulazi visak kroz ler kanal i smeta...cim si zavio smesu do kraja i nereaguje znaci da imas visak goriva koji se krece kroz ler kanal,sto moze da bude sitno prelivanje,nevidis da curi nigde ali .....2mm i eto problema,kod nje karbovi stoje ukoso,kako si video gde ti je nivo goriva,,pogledaj u kojoj ti je visini gorivo na licu mesta na motoru dok radi...pa vidi jel je potopljen ler kanal i jel prolazi rupicu lera na telu karba, ako je prolazi imas prelivanje karba,sto nemora uvek da se odrazi kapljanjem napolje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Gradiska
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R 2005

karb.jpg

 

Provjericu nivo na motoru pomocu providnih cjevcica, haj mi reci koja od ovih cjevcica je za ler i do kod nivoa je pozeljno da gorivo bude??

 

 

Hvala

 

Sauge sam provjerio nekako, pojma nemam kako ali sam "utvrdio" da dihtaju. valjda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

skines user manual i sve procitas,ovako ne vredi druze... ispatis dizne ili ti cevcice kako ti kazes i videces koja je ler koja je saug koja je centralna .tad ce ti biti jasno koja je koja..

centralna najveca je glavna,ta za srafciger za ler,treca za saug,

kako si proverio sauge..da bi napravio test dali oni dihtuju zacepis diznu od sauga i vidis...sve 4 naravno upalis motor i nadjes ili nenadjes problem,

jesi li gledao dok motor radi dali pored em tube ne ukapava na leru dok radi gorivo, jesi li dok su bili skinuti karbovi u polozaju na kom su na motoru gledao dok su puni sa gorivom dali kroz ler kanal smese ne ukapava gorivo :zvizduk:

,nego reci ti meni jel nisi prepravljao maske na motoru...jel nesto farbano rasklapano.budzeno...oko maski..pitam onako....:zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Gradiska
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R 2005

Motor nije moj nego od prijatelja, i u fabrickom je stanju nije farban niti sta prepravljano, ne znam zasto pitas, nisam majstor, ne razumijem se bas nesto posebno...i ako bi vozio majstoru vjerovatno si mi ti najblizi....zato se zajebavam po forumima i nagadja i pokusavam i trazim savjete majstora i ljudi koji su voljni pomoci....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja