Jump to content

Moto Zajednica

R1100-1150-1200 / 2007- Zatezač lanca

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Na R motorima sa obe strane postoje hidraulični španeri lanaca koji obezbeđuju tačno i konstantno faziranje razvoda agregata i jednakost oba cilindra, a njihova neispravnost čini pojačano trošenje klizača lanaca i njih samih i može doći do ozbiljnog kvara. Problem se manifestuje zalupavanjem koje se brzo utiša i nestane, uglavnom sa leve strane prilikom jutarnjeg paljenja ili kada je toplo vreme i motor odstoji malo pre ponovnog paljenja, naročito pri upotrebi ređih ulja i pojačava se kako interval zamene protiče. Ono što se teže uočava je zveckanje i neravnomeran rad oko 4000 obrtaja i pri promeni gasa što se uglavnom podvodi pod sinhronizaciju ali je to rezultat nejednakog punjenja levog i desnog cilindra uzrokovanim pomeranjem i različitošću faza bregastih osovina. Ti obrtaji su neki krstareći i Motronik je projektovan da u tom režimu malo osiromašuje smešu što dodatno pogoršava rad motora i čini dodatne anomalije. Generalno malo ima uticaja pređena kilometraža jer se radi o konstruktivnom propustu BMW-a. Ovo je prisutno kod svih R modela 11.XX i ranije serije 1200, po padicma koje sam iščitao je tek 2007 izvršena izmena kakva je i danas. Rađena je revizija 2006 ali ni ona nije valjala. Problem je u osnovi u slaboj opruzi i dizajnu klipa koji ima previše isceđivanja tako da gubi hidro stub i ne može da održava stabilano zatezanje niti pak da se odupre udarcima samog lanca kad se odpusti gas.

Kritičan je levi koji je na vrhu motora i praktično se puni iz uljne magistrale, dok je desni stalno potopljen u ulju i mnogo manje problematčan. Popravke ili prepravke nema po uobičajenom srpskom budženju, znači, rastezanjem opruge se ništa ne dobija, samo može da pukne, stavljanje tvrđe ili duže je nosens, jednostavno mora nov i to poslednje revizije. Desni je ostao isti ali opruga je podložna slabljenju tako i da ta strana može da zalupava. Međutim, izgleda da je BMW i tu izvršio reviziju i jednostavno pod istim kataloškim brojem stavio nešto tvrđu i dužu oprugu koja je krajnje jeftina i treba je zameniti.

Iako se ovo čuje kod svih manje više i smatra normalnim BMW šarmom, ja sam odlučio da ne pametujem i kupio nov set, kućište, klip i dihtung šajbnu, cca 80€.

Gledao sam zamenu, isčupa se za sekund, ja se muvao, muvao,...

1_zps7e198c69.jpg


i na kraju paralever dole koji će uzgred da popije servis.


2_zpsa22ad2d1.jpg

3_zpsade92b20.jpg

Brza isporuka i za stotku puna jutija sitnih "kinđura" koje srpski majstori pokradu, pobacaju il pokrše.

4_zps88b0b0d3.jpg

Stari i sterilni novi.

5_zpsdeb367c4.jpg

Stari ima veću glavu, klip i oprugu a kod novog je klip dvodelan sa internom oprugom.

6_zpsbb66ec00.jpg

Nova zaptivna bakrana podloška po starom majstorskom receptu, žarenje da bi omekla, nadula se i samim tim sigurnije dihtovala.

7_zps43b61e2f.jpg

Brzo se hladi pa potom nežno brisanje gareži jer je sad mekša.

8_zps232d8cc7.jpg

Za svaki slučaj uvek operem nov deo jer postoji rizik da nije idealno čist, sušenje na novom papiru.

9_zps24dd3f98.jpg

Par kapi motornog ulja da ne radi na suvo pri prvom paljenju

10_zps244540c5.jpg

i ponovno čišćenje zaptivajuće površine.

11_zpsda85bfeb.jpg

Sada je sve klisko i pošto ide vertikalno rizik je da klip ispada pa malo tovatne masti.

12_zpsb3b2c87c.jpg

Pažljivo čišćenje na bloku

13_zpsfddf2c45.jpg

i bez cinculiranja ubacivanje.

14_zpsd046c6b3.jpg

Pritisak prstom da se vidi dal radi i jel lego na mesto i prstom zavijanje par krugova da uhvati navoj. Bilo šta sumnjivo odma vađenje da ne bude belaja.

15_zps5bcc39c0.jpg

Zatezanje rukom sa osećajem za meku šajbnu.

16_zps78b2ba3b.jpg

Kontrola zategnutosti lanaca i faza, kako levog,

17_zps29216f8b.jpg

tako i desnog cilindra, mada će i ovaj da popije nov federčić pri sledećoj zameni ulja, malo mi bocka oko.

18_zps7497f9fe.jpg

Usput čiščenje deklića

19_zps765f8bde.jpg

i osvežavanje O ring dihtunga.

20_zps449979c8.jpg

Promenio član lalajko
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Мени лично представља право задовољство прочитати твоје мајсторије!!! 0takoje.gif

 

Чиме си освежио О ринг?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Hvala!

Doktore0takoje.gif

 

Eh, propustio sam svoj doktorat davno a za ove u trendu sam staromodan.

 

Мени лично представља право задовољство прочитати твоје мајсторије!!! 0takoje.gif

 

Чиме си освежио О ринг?

 

Ja ko da sam sa uvek sa bliskima i sa kojima se razmemo u dve reči, pa zato mnogo toga preskačem jer smatram podrazumevanim. Sve gumene delove tretiram kočionom mašću kojih ima 3 vrste tako da kažem, mast protiv škripe, bljak, mast-ispravno pasta za klizne površine ala vođice i mast za kočione cilindre koja je specifirana za upotrebu u hidraulici i blagotvorna za gumice. Ovo je ATE mast koja je u istovetnoj tubi od pamtiveka.

 

Nego malo oko španera. Meni se čuo malo i to kad motor odstoji par dana, više na OEM BMW ulju nego na Vtwinu, kod nekih motore se začuje i prilikom gašenja. Više sam ga izvukao iz znatiželje i radi drugog cilja i eventalnog čišćenja jer i to može praviti problem, vozaju se svakojaka maziva. Opruga je sasvim u redu čak se nije ni skratila i predpostavljam da nije ni smekšala jer teško da se to desi a da se ne vidi. Na klipu i cilindru nema tragova ko što bi se očekivalo, premeravenjem su svuda sve mere tačne i bez ovalnosti ali je fabrički zazor po mom kriterijumu veći bar 0,02 mm. Ideja mi je da uradim ručno podesive po uzoru na takmičarska rešenja čime se može postići teoretski idealno faziranje razvoda. Pored sprečavanja udaraca, vibracija po celom razvodu, pojačanog trošenja i loma u ekstremu, zadatak španera je da drže uglove razvoda stabilno u okviru inženjerskog proračuna a naj bitnije, da oba cilindra imaju jednakost u geometriji punjenja što se kod ovakvih motora lako gubi zbog 2 nezavisna španera, levi zeza i razvod kasni,žuri,klati, što se projektuje manjoj ili različitoj performansi, slično kao kad su TB razroki. Sinhronizacija TB-a delimično ublaži različitost u podpritisku usisavanja zbog nejednakog razvoda ali ne otklanja različite radne tačke tako da se izrazim. Zbog nezavisnog podešavanja TB-a i njihovog evidentnog trošenja koje čini disbalans vremenom, da ne računam neuko sinhronizovanje, svako dodatno odstupanje uzrokovano španerima se naglašeno manifestuje, čuveno ljuljkanje i zveckanje. Ne košta ovo papreno, rad je kratak, mada se po nekom zalomi da mora rame da se svuče što isto nije problematično a i valja da se prekontrolišu lageri i kugla na paraleveru.

 

(PS, drago mi je da nekom činim zadovoljstvo, obično me suprotno doživljavaju)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Aprilia Pegaso; BMW R 1200 GS

Istu stvar planirma da radim na svome 1200 GS. Mada kad sam pitao jednog mehaničara koji u Sloveniji radi samo BMW motore (radi u BMW Selmar) reče da nema potreba to da radim ii da ništa ne diram, da je to bacanje para. Meni đavo ne da mira, stalno razmišljam da to uradim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Istu stvar planirma da radim na svome 1200 GS. Mada kad sam pitao jednog mehaničara koji u Sloveniji radi samo BMW motore (radi u BMW Selmar) reče da nema potreba to da radim ii da ništa ne diram, da je to bacanje para. Meni đavo ne da mira, stalno razmišljam da to uradim.

 

Da ne majstoradišem, nekoliko slika sa neta. Ovih vođica lanca ima na svakom cilindru po 2 komada, ( ima i napred centralni lanac), po jednu pritiska španer. Usled lupkanja pojačava se žuljanje na pritisnom mestu i povećava se hod klipa španera i samim tim jačina udaraca i naprslina je tu.

 

31_zps3091bf90.jpg

 

Potom ide lom,

 

34_zpse486fe61.jpg

 

35_zps5f675233.jpg

 

nekad se sve skrcka,

 

36_zps3cb74868.jpg

 

cilindar dobije po vrhu,

 

32_zps35a18588.jpg

 

33_zps1207c33a.jpg

 

a kad klip izleti izgleda ovako, a šta sve može oštetiti bolje da se ne razmišlja.

 

37_zpsb7350893.jpg

 

Nisu ovi lomovi česti ali ih ima, po forumskim kazivanjima zamena je preporučena da ne kažem obavezna. Svi koji su stavljali modifikovani su listom uočili razliku u performansi i nestanak klaparanja a neko samo drastično utišavanje što je normalno jer se vođice troše sa donje strane a i lanac isteže vremenom pa nov španer ne uspeva da kontroliše prevelik zazor. Vrlo malo ima onih koji su morali da zamene i desni koji je ostao u prvobitnoj konstrukciji i dalje. Verovatno postoji rizik da i kod 2008 godišta se nađe stari model španera zbog podmlađivanja prilikom uvoza ili prvog datuma registracije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Aprilia Pegaso; BMW R 1200 GS

Stari i sterilni novi.

 

5_zpsdeb367c4.jpg

 

Stari ima veću glavu, klip i oprugu a kod novog je klip dvodelan sa internom oprugom.

 

6_zpsbb66ec00.jpg

 

Kakva je razlika između starog i novog cilindra (kućišta koje se uvrće). Na slici mi izgledaju identično? Zašto mora da se mjenja (kupuje) kućište?

Da li bi se samo moga zamjenuti (kupiti) klip a kućište ostaviti staro?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Stari i sterilni novi.

 

5_zpsdeb367c4.jpg

 

Stari ima veću glavu, klip i oprugu a kod novog je klip dvodelan sa internom oprugom.

 

6_zpsbb66ec00.jpg

 

Kakva je razlika između starog i novog cilindra (kućišta koje se uvrće). Na slici mi izgledaju identično? Zašto mora da se mjenja (kupuje) kućište?

Da li bi se samo moga zamjenuti (kupiti) klip a kućište ostaviti staro?

 

Nisam detaljisao odnosno premeravo razlike al sasvim sigurno ne može, tim pre jer u glavi uopšte nemam tu ideju a znam da sam isto razmišljao. Verovatno je razlika u prečnku hilzne, dubini i kanalu za ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Evo danas sam u Radulovicu narucio (za desni spaner) klipcic 1340d i oprugu 135d (za levi) ide samo klipcic 6520d zasto je ovaj toliko skuplji, jebemliga niko ne zna. Znaci nema potrebe komplet sa vijak-kucistem, napravio kljuc za skidanje levog, da nebi rasturao pola motora. Ja nisam nista primetio, kod spanera, ali kad moze Mile, mogu i ja da imam nove. Kad budem raspolozen, cu promenim i onaj napred treci (i za njega ima posebno opruga da se kupi).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Evo danas sam u Radulovicu narucio (za desni spaner) klipcic 1340d i oprugu 135d (za levi) ide samo klipcic 6520d zasto je ovaj toliko skuplji, jebemliga niko ne zna. Znaci nema potrebe komplet sa vijak-kucistem, napravio kljuc za skidanje levog, da nebi rasturao pola motora. Ja nisam nista primetio, kod spanera, ali kad moze Mile, mogu i ja da imam nove. Kad budem raspolozen, cu promenim i onaj napred treci (i za njega ima posebno opruga da se kupi).

Na mlađima svet ostaje :tuzno:.  Na desnom je druigojačija opruga od prvobitno ugrađene, taj desni ne pravi probleme ali ću ja u nekom trenutku da ugradim jednak ko što sam stavio u levi cilindar jer ima smisla. Prednji je takođe izuzetno važan ali ne pravi probleme pa se ni ne priča o njemu. Takođe valja zameniti sve "skije".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Kisa pada, meni dosadno, izvadio oba zatezaca lanca (vec imam nove kupljene) da zamenim, kad ono oba klipa i opruge kao novi, bez riseva. Malo cudno, ali tako je. Dzabe sam proveo skoro pola sata oko levog zatezaca (pomerajuci unazad usis da mogu da odvrnem telo istog. Zadovoljan upravo pijem dobru lozu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Poenta nije u risevima odnosno pohabanosti već u konstruktivnom promašaju koji dolazi do izražaja u levom zbog svoje pozicije na agregatu, a trik je izgleda u lozi. :cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Poenta nije u risevima odnosno pohabanosti već u konstruktivnom promašaju koji dolazi do izražaja u levom zbog svoje pozicije na agregatu, a trik je izgleda u lozi. :cirka1:

Posle cetvrte, sve mi izgledalo hromirano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

Poenta nije u risevima odnosno pohabanosti već u konstruktivnom promašaju koji dolazi do izražaja u levom zbog svoje pozicije na agregatu, a trik je izgleda u lozi. :cirka1:

Posle cetvrte, sve mi izgledalo hromirano.

 

 

Nadam se samo da nisi tražio donju mrtvu tačku u boci a gornju na motoru, :lol3: ; za zamenu španera kod ovog tipa agregata je nebitno gde se klip nalazi, al mora da se pazi gdi je puna čaša. :haha1:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Kod cilindara nisam trazio mrtve tacke, ali mi u flasi brzo doslo do donje. Bas sam bio tuzan, i imao sam nesrecno detinjstvo, a sto je najgore niko me ne razume.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

"Desni je ostao isti ali opruga je podložna slabljenju tako i da ta strana može da zalupava. Međutim, izgleda da je BMW i tu izvršio reviziju i jednostavno pod istim kataloškim brojem stavio nešto tvrđu i dužu oprugu koja je krajnje jeftina i treba je zameniti."

 

Upravo kako je predpostavljeno, zahvaljujući ulju agregat je očišćen iznutra i nema nslaga koje kuda koje bi prigušivale prizvuke i počelo je da se čuje kuckanje sa desne strane, nekad se pojavi nekad izgubi, kad se optereti agregat i podignu obrtaji, poraste i pritisak ulja sistemu i nema zveckanja, kad se vrati na ler pojavi se. Zaboravljena davno kupljena nova desna opruga pa osveženje teme njenom zamenom:

 

Španer se nalazi simetrično levom cilindru, sa donje strane odozdo:

 

004_zpshb02fxao.jpg

 

 

Nagne na bočnu nožicu, odvije i iscuri neznatno ulja, španer čist iznutra, nema tragova rada:

 

001_zpsofxx0e1o.jpg

 

Nova opruga je cca 69,5mm, stara cca 68mm, oseti se odmah da je tvrđa čim se pritisne, a tek je razlika u sabijenom radnom položaju:

 

002_zpsn1jrroae.jpg

 

Sve oprano, masnim prstima od visoko temperaturne masti opipane površine čisto da imaju mikro mazajući sloj i vraćeno na svoje mesto:

 

005_zpsppdiolbo.jpg

 

Pri prvom paljenju zazvecka  dok se ne zapuni uljem, ne čuje se ništa više iz agregata osim normalnog šuma razvoda ventila, ali  malčice radi nestabilnije jer sada desna bregasta ima drugojačije, tačne, uglove razvoda i samim tim je usis drukčiji i praktično je došlo do odstupanja od sinhronizacije  na karburatorima sa elektronskim ubrizgavanjem, TB, uslediće podešavanje kad se malo klizač lanca ulegne.















































 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

 

Kataloski broj? Cena?

 

11311341015- cca 5$.

 

nemoj molim te...napiši da je 500 evra, a čoveku na PM pošalji pravu cenu....uništičeš mit o tome kako je BMW skup za održavanje...... :jee:

I još napišeš  cenu originalnog dela.....piši 50 evriča sa najlon pijace ili buvljaka i  svi zadovoljni....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

 

Kataloski broj? Cena?

 

11311341015- cca 5$.

 

nemoj molim te...napiši da je 500 evra, a čoveku na PM pošalji pravu cenu....uništičeš mit o tome kako je BMW skup za održavanje...... :jee:

I još napišeš  cenu originalnog dela.....piši 50 evriča sa najlon pijace ili buvljaka i  svi zadovoljni....

 

 

Mrzi me da tražim račun, platio sam nešto smešno oprugu, manje nego što je USA cena, a ni ceo desni španer ne košta puno. Ne znam vala odakle ta mit o skupom održavanju, sva potrepštine i neki manje više potrošni delovi nisu skupi, čak su  i jeftiniji ili pandam Hondi koja važi za razumnu u tom pogledu, a obziorom na trajnost, delovi od BMW-a su besplatni. Naravno, ima i skupih nebuloza al su to raritetni kvarovi kojih ipak ima, prevashodno zbog brojnosti motora u eksploataciji pa se BMWmrsci vataju za njih ko davljenik za slamku. A kad se potraži bilo šta na eBayu, može se proći izuzetno jeftino čak i za te ozbiljne delove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Izbriso je moderator post Pere Pop-a koji je glasio ovako:

 

</blockquote>Jedan pfedercic :D 5 dolara jeftino??? :O
Koliko onaj veliki pfeder? na amortizeru, 5000 dolarcica??? :P

 

Federčić je kupljen u zvaničnoj BMW distributivnoj mreži, stigo za 7 dana pun spisak čak i onoga što se vrlo retko traži, cena od 5$ je na nekom sajtu, plaćen je koliko  stoji na računu:

 

camchein_zpsbdybgvyb.png

 

Za TDM 850 ne postoji nov amortizer a kamoli opruga, nisam siguran u to nit me pa interesuje tuđ tanjir, a za bilo koji BMW se može dobiti originalan rezervni deo, recimo opruga amortizera za neki R model iz 1974 košta 37$ na istom tom sajtu.

 

Ceo desni španer, o čijoj se opruzi radi i koja se valja zameniti, košta na istom sajtu cca 49$, u Beogradu jedno 25€, a kad se zaviri u tuđ tanjir, što lično ne radim, osim u ovakvim prilikama, kao ni većina BMW vlasnika, čorba je ne malko ljutkasta, na stranu što izgleda ni sam španer ne traje izgleda dugo:

 

tdm%20camchein_zpsli6idagl.png

 

(Slažem se da se moj post obriše, al nek ostane bar neki dan čitljiv)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Modriča Republika Srpska
  • Motocikl: BMW R1150GS

Čini mi se da imam sličan problem. Stim da se kod mene zvuk kucanja pojavi kada se motor zagrije, i čuje se na lijevoj strani. Stim da i frekvencija zvuka raste sa povećanjem broja obrtaja. Provjeravao sam da li zvuk potiče od samih leptirova na usisu, ali ne. Takođe provjerio i podesio ventile. Jedino mi ostaju još hidrozatezači. Ne znam šta bi drugo moglo biti?
E sad pitanje, kako najjednostavnije nabaviti iste? Bio bi zahvalan da mi neko napiše kodne brojeve za lijevi zatezač i desnu oprugu. Pa da pokušam tražiti od Bmw distributera u BiH. U pitanju je R1150GS iz 2001. god.

Poslato sa EVA-L19 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

presek.png.02417fe6e7166beaddaabd259fb2c78b.pngtelo.png.02f0d2168cdf56d548e54faa0514644f.pngklip.png.969294d146a5c3c3702c290dc7f20f65.pngopruga.thumb.png.8712a39775d46f1d3b6cec736af4a619.png961845972_ajbna.png.d6def74e332cde6138808433b7036326.png

Pre 6 sati, Okin je napisao:

Ne znam šta bi drugo moglo biti?

 

Postoji problem podizača ventila koji je trodelni, sa obe strane su metalne loptice koje su uvučene u aluminijumsku cevku i zbog termiočke diletacije se razglave, neće da ispadnu ali zveckaju, skinu se klackalice i izvuku napolje pa utvrdi dal loptice mogu da se pomeraju rukom i klještima. Tad se provere i šolje podizača.

 

Bokser se puno greje i ne može svako ulje to da podnese i razredi se previše pa se španer čuje više nego što bi trebalo, a takođe se čuje i aksijalni zazor klackalica ako je velik i ulje tanko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Modriča Republika Srpska
  • Motocikl: BMW R1150GS



presek.png.02417fe6e7166beaddaabd259fb2c78b.pngtelo.png.02f0d2168cdf56d548e54faa0514644f.pngklip.png.969294d146a5c3c3702c290dc7f20f65.pngopruga.thumb.png.8712a39775d46f1d3b6cec736af4a619.png961845972_ajbna.png.d6def74e332cde6138808433b7036326.png
 
Postoji problem podizača ventila koji je trodelni, sa obe strane su metalne loptice koje su uvučene u aluminijumsku cevku i zbog termiočke diletacije se razglave, neće da ispadnu ali zveckaju, skinu se klackalice i izvuku napolje pa utvrdi dal loptice mogu da se pomeraju rukom i klještima. Tad se provere i šolje podizača.


Ok, razumijo sam o čemu govoriš. Da li je tvoj prijedlog da prvo to provjerim? I šta u tom slučaju raditi? Predstavljam da nema drugog rješenja, sem da se zamijeni sa novim, ili ipak ima? Ono što je kod mene simptomatično, je to da se kucanje čuje samo kad je motor vruć, i ulje rijetko, i to samo na lijevoj strani. I ako sam dobro skontao, da bi se to moglo provjeri potrebno je skinuti kompletan razvod ventila, što mi se baš i ne radi.

I da slike sa kodnim brojevima iznad su za r1200, pretpostavljam da je isto i za 1150? Pošto je kod mene R1150GS.

Poslato sa EVA-L19 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja