Jump to content

Moto Zajednica

Tehnika voznje(kocenja) na stazi

Recommended Posts

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Spajk jel si promenio plocice?

Promenio plocice,nissin sinter,nije bilo 2 para galfera na stanju,promenio ulje u sistemu,ozracio,promenio prednju gumu...nego mi nekako ispada da motor vozim od Navaka do Navaka,po gradu vrlo slabo,skoro ni malo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Možda i da se očiste klješta. Generalno! Nije neki posao.

Kad sve to odradih na probnim krugovima kao da klesta ne pustaju skroz,dal ce to leci samo od sebe zbog novih plocica ili mora odmah da legne bez da ima otpora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Da nisi preterao sa nivoom kočione tečnosti? Posebno ako si prvo tečnost promenio pa tek onda pločice, vrlo lako može da dođe do toga. Kočiona tečnost treba da bude malo ispod maksimuma u posudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 793 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6

 

Spajk jel si promenio plocice?

Promenio plocice,nissin sinter,nije bilo 2 para galfera na stanju,promenio ulje u sistemu,ozracio,promenio prednju gumu...nego mi nekako ispada da motor vozim od Navaka do Navaka,po gradu vrlo slabo,skoro ni malo..

 

Kazes da si promenio i kocionu pumpu,sta si stavio? i kako se motor ponasa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Nisam menjao kocionu pumpu..

Rasturili smo kociona klesta,na levom disku su ribali klipovi,bilo je prljavstine,sad je sve podmazano i radi dobro...  U pravu je To Crank nije neki posao i trebalo bi to raditi na svakom menjanju plocica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 793 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6

Nisam menjao kocionu pumpu..

Rasturili smo kociona klesta,na levom disku su ribali klipovi,bilo je prljavstine,sad je sve podmazano i radi dobro...  U pravu je To Crank nije neki posao i trebalo bi to raditi na svakom menjanju plocica...

Ok ja sam mislio da si promenio i pumpu,jer znam pouzdano da je Suzuki imao bas taj problem kod master cilindra za kocenje,jer hoce da se nahvata vlaga posle odredjenog vremena i to moze da bude bas problem,ako ne i opasan,meni se to desilo na mom k7 modelu ,nisam siguran koji je tvoj K2 mozda? Dobro da sada sve ok funkcionise :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 793 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6

Scaffoldu stigla Brembo pumpa,reko dal je zamenio,kakvi su utisci?

Ej izvini druze sto nisam odmah odgovorio,obaveze... da porucio sam Brembo 20x18,19rcs kocionu pumpu,i ako sam mogao da uzmem i nekog drugog proizvodjaca da ustedim pare,ali nisam hteo da se zezam oko toga,sta da ti kazem utisci....nebo i zemlja sto bi rekli,montirao ,zamenio ulje i plocice i u kombinaciji sa teflonskim crevima.... pesma,stajem u mestu :) , eh sada posto prodajem motor skinuo sam je :) to ne prodajem nikako :D

post-19126-0-41231100-1442785515.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 793 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6

Porucio preko nemackog e bay-a,330e ispalo do mene,porucio preko jednog drugara ,ako ti nesto treba mogu da ti dam kontakt telefon,da pored je prednji lancanik 15,to sam uzeo kod nas u moto  radnji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Motocikl: Honda CBR1000RR SP

Za svaki svoj motor kupovao BREMBO RCS 19 i prosto je tako da kad jednom probas vise nema nazad :)
I brembo plocice koje su mozda 15e skuplje od ostale buranije menjaju stvari iz korena :)
 

post-37567-0-58561000-1445718280.jpg

post-37567-0-60753100-1445718332.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 793 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6

Za svaki svoj motor kupovao BREMBO RCS 19 i prosto je tako da kad jednom probas vise nema nazad :)

I brembo plocice koje su mozda 15e skuplje od ostale buranije menjaju stvari iz korena :)

 

Jel su to Marchesini felne,i ako jesu da li dolaze fabricki sa tom hondom ili si ih ti montirao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Motocikl: Honda CBR1000RR SP

 

Za svaki svoj motor kupovao BREMBO RCS 19 i prosto je tako da kad jednom probas vise nema nazad :)

I brembo plocice koje su mozda 15e skuplje od ostale buranije menjaju stvari iz korena :)

 

Jel su to Marchesini felne,i ako jesu da li dolaze fabricki sa tom hondom ili si ih ti montirao?

 

Felne nisu marchesini,ali su of magnezijuma te su olaksane dosta,ne znam napamet tacnu razliku od trokrakih :)

Cak se u mnogim casopisima moze procitati da su Marchesini,ali na felnama nema te potvrde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2299 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Pre nego sto neko pazari ovu lepotu od magnezijuma :), vecina magnezijumskih felni nije dozvoljena za ulicu. Ima par modela koji imaju homologaciju.... tako da oprez.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja