Jump to content

Moto Zajednica

NAVAK dan na stazi - 31. Avgust 2014

Recommended Posts

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Kakva su vremena pravili maxi enduro motori, da li je neko merio?

Sledeci TD cu i ja doci ali jos razmisljam da li sa KTM ili Caponord? Ili oba?

Kakve su propozicije za dva motora i jedan vozac?

 

Jednom sam bio na Navaku i to sa Thunderace..

 

Da li su na slici kolege sa foruma "Maki" i "954"?

 

45879105586821268621.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Da se vratim na onih 1:25... moje najbolje izmereno vreme na Hungaroringu je 2:05 na K5 750... gužva na stazi, ulje i cement na 10 mesta, 12 stepeni temperatura napolju.. verovatno u "regularnim" uslovima vozim 2:02.. na NAVAK-u sam najbrže išao 1:35 na veoma umornom, potpuno standardnom k3 600. Verujem da bih na 750 i malo uvozavanja išao oko 1:32... Miloš Milovanović na HUngaroringu vozi oko 1:52... 10 sekndi brže od mog realno pretpostavljenog najboljeg vremena ili ti oko 8% brže. Ako istih 8% prenesemo na onih mojih, realno pretpostavljenih 1:32 na NAVAK-u, dobijemo 1:24-nešto... REALNO!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

I ja sam pretpostavljao da je nesto matematisao, ali sam isao na to da je racunao duzinu staze pa prosecnu brzinu, i to sve delio-oduzimao ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

 

Jednom sam bio na Navaku i to sa Thunderace..

 

Da li su na slici kolege sa foruma "Maki" i "954"?

 

45879105586821268621.jpg

 

Jesmo! :)

 

 

Da se vratim na onih 1:25... moje najbolje izmereno vreme na Hungaroringu je 2:05 na K5 750... gužva na stazi, ulje i cement na 10 mesta, 12 stepeni temperatura napolju.. verovatno u "regularnim" uslovima vozim 2:02.. na NAVAK-u sam najbrže išao 1:35 na veoma umornom, potpuno standardnom k3 600. Verujem da bih na 750 i malo uvozavanja išao oko 1:32... Miloš Milovanović na HUngaroringu vozi oko 1:52... 10 sekndi brže od mog realno pretpostavljenog najboljeg vremena ili ti oko 8% brže. Ako istih 8% prenesemo na onih mojih, realno pretpostavljenih 1:32 na NAVAK-u, dobijemo 1:24-nešto... REALNO!!!

 

Nikola, matematika ti ne pije vodu. Hungaroring ima duplo veći pravac i mnogo brže krivine, dolazi do izražaja sprava koju voziš (i hrabrost vozača :D ), da ne pominjem koliko je podloga bolja, nagibi na HR su misaona imenica na Navaku.

Najveća prepreka za toliko spuštanje vremena na Navaku su kratki pravci i krivine koje su zapravo ćoškovi, nema gde da se razvije brzina. A podloga koliko god da se popravila, i dalje ne pruža dovoljno prijanjanja da se ispuca hiljadarka sa kraćenim prenosom. Ja vozim fabrički predugačak, i koristim svo vreme 2. brzinu i 3. na pravcu, pa opet imam proklizavanja zadnjeg kraja pri malo jačem gasu na izlazku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Upravu si, hrabrost vozača i kvalitet motora se mnogo bolje vide u težim uslovima... verovatno bi bio i celih 9% brži od 1:32..

Dakle MM bi u odgovarajućim uslovima mogao i 1:23-nešto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Upravu si, hrabrost vozača i kvalitet motora se mnogo bolje vide u težim uslovima... verovatno bi bio i celih 9% brži od 1:32..

Dakle MM bi u odgovarajućim uslovima mogao i 1:23-nešto

 

 

aziz1staa.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2300 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Upravu si, hrabrost vozača i kvalitet motora se mnogo bolje vide u težim uslovima... verovatno bi bio i celih 9% brži od 1:32..

Dakle MM bi u odgovarajućim uslovima mogao i 1:23-nešto.

 

Jedino ako ti ovo "MM" znaci Mark Markez :lol: .

Dugo vozis na stazama i sam znas koliko je tesko skinuti pola sekunde kada dodjes do nekog vremena a kamoli 3, 5 ili koliko vec koje gore pominjes.

A druga stvar koja totalno nije za poredjenje je njegova i tvoja razlika na Hungaro i na Navaku.

Negde je konfiguracija takva da moze da bude brzi 10 sekundi a na nekoj stazi mozda 3 sec. I sam znas da u motogp, sbk... negde prva desetorica budu u 1sec na treningu a negde prvi bezi drugom sekundu.

Proporcija ti ne valja :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Mešaš babe i žabe:

 

1. Na NAVAK-u sam vozio 2 puta na motoru sa, daj bože, 90 konja, standardnim vešanjem, gumama koje su prešle 1200 km na stazi i izvezao sam 1:35 - nešto

 

2. Na H-ringu ( stazi koju poznajem kao sopstvenu nozdrvu) sam na tom istom motoru najbrže vozio 2:10

 

2a. Kada sam izašao prvi put sa "novim" motorom (bar 30 konja više i Brembo kočnicama) izvezao sam 2:08 u normalnim uslovima i sa možda 2 preticanja

 

2b. Kada sam izašao sledeći put (12 stepeni isprolivano ulje i cement po celoj stazi od prethodnog dana i kamionskih trka, 40 ljudi u bržoj grupi, bar 3 preticanja sam imao u krugu) izvezao 2:05. Znam tačno koiko sam se suzdržavao na mestima gde je ulje i cement i koliko pažljivo pretičem sporije...

 

2c. Pratiš trke ceo život pa ti je, pretpostavljam, poznato kad vremena padaju u sekundama u da je limit daleko.

 

3. Na Euroringu (najkizavijoj stazi koju znam sa nekoliko krivina za koje je Huja ko Asen) sam 10-ak posto iza rekorda staze na starom motoru i istim onim 1200km starim gumama...

 

Zaključak: 10% brže od 1:35 (izvezenih na 600 - bez ikakvih pretpostavki o vremenu sa 750 na NAVAK-u) je 1:25,5. Pošto sam NAVAK vozio samo 2 puta pretpostavljam da sam tu i više iz realnog najbržeg vremena, verovatno oko 12%, što realno najbrže vreme svodi na 1:24 nešto.

 

Da li će M. Milovanović da dolazi na NAVAK u budućnosti i ikada izveze to vreme ne mogu da znam a kad bi dolazio, našao odgovarajući set-up i gume, siguran sam da bi mu vremena bila tu negde. Spomenuti Mark Marquez bi vozio ispod 1:20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Imaš od mene Pivo za svaku polovinu sekunde ispod 1:30!

 

A za sve preko 1:32 ti plaćaš, ja mislim da je pošteno...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW S1000 rr

A u bre mene nema dva dana a ovde se zahuktalo naj strasnije oko tih vremena.Evo mog stava.Ares je potpuno u pravu svaka mu je ko u Njegosa (sala)postoje staze koje imaju svoj limit preko koga je nemoguce ici,to vreme koje je Daca napravio na Navaku je dobro ali opet mereno tel.i to sa Jamahom er6 kao stvorenom za Navak i on sam kaze da je blizu limita da padne i to vozio ye na Pireli Sc1.Dakle po njegobim recima naj vise sekundu bi mogao skinuti sto bi bilo 1,28 i tu bi bio na limitu da padne.Znaci to sto se prica o 1,22 ili 1,23 ja sam siguran da je nemoguce voziti.Pridruzujem se opkladi ko vozi 1,23 ja placam pice za sve tog dana na stazi.Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW S1000 rr

I da zaboravih svi ovde pominju Misu top vozaca naravno koga netreba komentarisati koliko je dobar vozac a niko ne pominje Cvrleta koji je i sada u Vrscu ostavio iza sebe sve litre u STOKU namerno napominjem to jer su svi mnogo brzi vozaci.Dakle smatram da kod nas jedini on moze biti najbrzi na Navaku i zbog motora koji je kao raketa i zbog toga sto je on nas domaci Vanzemaljac ali opet sumnja da i on moze ispod 1,26 pa su opet ona pominjana vremena nemoguca.Moje misljenje jer sigurno nece doci Risi da vezba na Navaku pa da padnu ta vremana.Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

I da zaboravih svi ovde pominju Misu top vozaca naravno koga netreba komentarisati koliko je dobar vozac a niko ne pominje Cvrleta koji je i sada u Vrscu ostavio iza sebe sve litre u STOKU namerno napominjem to jer su svi mnogo brzi vozaci.Dakle smatram da kod nas jedini on moze biti najbrzi na Navaku i zbog motora koji je kao raketa i zbog toga sto je on nas domaci Vanzemaljac ali opet sumnja da i on moze ispod 1,26 pa su opet ona pominjana vremena nemoguca.Moje misljenje jer sigurno nece doci Risi da vezba na Navaku pa da padnu ta vremana.Poz.

 

Ne znam o kojim to spominjanim vremenima govoriš. Ja tvrdim da najbrži domaći vozač (koji god da je) sigurno može 1:25 nešto. Na odgovarajućim gumama. To tvrdim zato što sam ja vozio 1:35 (na gumama koje su prešle 1200 km na stazama) na standardnom veoma izhabanom K3 600 i znam koliki sam dunster. Neko Cvrletovog ili Milovanovićevog kalibra mora da bude 10 sec brži od tog mog kruga!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja