Jump to content

Moto Zajednica

Evropa 2014

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Dakle, mogu samo da zamislim dve Gordane u besomučnom napadu na sve što šljašti po tezgama na trgovima Venecije :D

 

Ajd' dalje :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Inđija N45°2.154' E20°4.473'
  • Motocikl: Nema :(

Stigli smo do nekog gradića u Italiji kome na žalost nisam zapamtio ime, a GPS nas je uveo u sam centar:

 

To je gradić Vernante, piše na zgradi stanice.

Uh, Jageru, prelepo.. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

Dobro putovanje! Sa sve prilikama i neprilikama...! :takoje:

 

Nego...nesto mi se ne uklapa jadransko more i Genova... :stabre:

 

 

 

Ni meni ovo bas nije jasno ali nije ni bitnp,vazno da se cita... :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Dobro putovanje! Sa sve prilikama i neprilikama...! :takoje:

 

Nego...nesto mi se ne uklapa jadransko more i Genova... :stabre:

 

 

 

Ni meni ovo bas nije jasno ali nije ni bitnp,vazno da se cita... :zvizduk:

 

Jao, jao, kakav FAIL! :D Naravno da nije Jadransko.. moja greška, sorry svima :) Na jadransko smo izašli kasnije, kod Venecije ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

Dobro putovanje! Sa sve prilikama i neprilikama...! :takoje:

 

Nego...nesto mi se ne uklapa jadransko more i Genova... :stabre:

 

 

 

Ni meni ovo bas nije jasno ali nije ni bitnp,vazno da se cita... :zvizduk:

 

Jao, jao, kakav FAIL! :D Naravno da nije Jadransko.. moja greška, sorry svima :) Na jadransko smo izašli kasnije, kod Venecije ;)

 

 

Ma samo ti pisi i kaci slike....more je more... :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Nastavili smo šetnju Venecijom, a izlozi su prepuni raznih đinđuva i nakita. Mnogo je jeftinih džidžabodža, ali neki izlozi stvarno imaju lepe i vredne komade nakita:

 

IMG_0299.JPG

 

Pojeli smo i sladoled i zastali da predahnemo na jednom od mnogobrojnih mostića...

 

IMG_0294.JPG

 

Interesantna je radnja u kojoj smo kupili sladoled! Osim kasirke, nemaju zaposlenih ljudi. Na ulasku uzimaš (papirnu) činiju ili kornet kojih ima raznih veličina. Zatim su tu automati za izlivanje sladoleda kojeg opet ima u najrazličitijim ukusima i bojama. Sam sebi točiš šta želiš i koliko želiš. Pored su posude sa raznim seckanim voćem koje možeš dodati, a na kraju ima više vrsta preliva za finalnu sladolednu perverziju :) Prelivi se nalaze već blizu kase i izlaza, a ovde sve to što si napakovao stavljaš na vagu. Koliko je teško to sto si uzeo, toliko i platiš i izlaziš napolje. Brzo, ne preskup i nadasve vrlo interesantan lokal i način prodaje sladoleda!

 

Negde taman pred kraj uživancije u sladoledu zvoni mi telefon. U telefonu mi je tada bila SIM kartica sa afričkim brojem i bio sam gotovo ubeđen da me zove neko ko nema pojma da sam na godišnjem. Uzimam telefon u ruke, a kroz glavu mi prolazi misao "ajde da vidim kome se neću javiti u roamingu...." :D Kad ono, broj koji me zove je iz Švedske?! Javim se sa stidljivim "halo", kad ono Marinko, moj najbolji drug iz srednje škole!!! WooooWWWW!!!! E ovaj put se Facebook pokazao kao izuzetno korisna stvar! ;) Dok smo sedeli i doručkovali na Trgu Sv. Marka, "napecali" smo neki wifi i postovao sam sliku gde Goga i ja sedimo u bašti kafića. Marinko je došao sa ženom i ćerkom u Veneciju isti dan, pa kada je sliku video, nazvao me je! Stvaaaarno je svet mali :) Pitao sam ga gde su, a oni kod crkve Sv. Marka.... Pa ništa, kažem ženi, iako smo prešli peške trećinu puta do mesta gde nam je motor, vraćamo se nazad. Nema šanse da propustim priliku i vidim drugara!!!

 

IMG_0303.JPG

 

Naći se sa nekim, potpuno slučajno i to u Veneciji..... NEPROCENJIVO!!!!! :) Seli smo, popili kafu i siti se ispričali! Oni sutradan nastavljaju dalje na more i kasnije dolaze za Suboticu. Taman da se kasnije ponovo vidimo....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Proveli smo u prijatnom ćaskanju baš lep komad vremena sa Marinkom i njegovom porodicom, a bili smo vala i dovoljno umorni, tako da je moj predlog da se do motora vratimo brodićem jednoglasno prihvaćen ;) U povratku sam slikao baš dosta, pa evo da vidite kako je izgledao put brodićem u povratku:

 

IMG_0305.JPG

 

IMG_0306.JPG

 

IMG_0307.JPG

 

IMG_0309.JPG

 

IMG_0312.JPG

 

Ovako izgleda "autobuska stanica" :)

 

IMG_0313.JPG

 

I nezaobilazne gondole:

 

IMG_0314.JPG

 

IMG_0315.JPG

 

IMG_0316.JPG

 

IMG_0323.JPG

 

IMG_0324.JPG

 

IMG_0326.JPG

 

IMG_0327.JPG

 

IMG_0328.JPG

 

IMG_0329.JPG

 

IMG_0332.JPG

 

Najpoznatiji most u Veneciji, Rialto:

 

IMG_0344.JPG

 

IMG_0346.JPG

 

IMG_0348.JPG

 

IMG_0349.JPG

 

 

Nadam se da nisam smorio sa slikama Venecije :)

 

Došli smo do motora i polaaaaako krenuli prema hotelu u kom smo odseli. Valjalo je naspavati se, jer sutra krećemo dalje....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Vidis sta je tu cudno...moracu da prestanem da citam ove putopise. S jedne strane osecaj je meni fenomenalan, kao da ja vozim tu kraljicu i prolazim svuda i da se meni desavaju sve te stvari, znaci uh! A sa druge strane, kad se okrenem od monitora na drugu stranu, shvatim da to ipak nisam ja i pitanje je da li cu ikada i biti pa se nesto kao izbedacim... Elem, samo ti pisi a ja cu da citam krisom, krijuci se od ovog drugog ja :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja