Jump to content

Moto Zajednica

Podmazivanje kocnica VD-om

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400
Moram da te razocaram da ti kazem da je 10000km veoma mnogo na motoru.

 

Da je jos bar jedna nula mozda bi i bilo mnogo, ali i to zavisi od odrzavanja. Moj Bandit je presao 173.000Km i jos mu nije otvaran motor, a skuter (majesty 400) 37.000Km. U petak ga (skuter) vozim na put od 6,000Km.

 

Ako se budeš odlučio za varijantu koju predlaže marko13, vodi računa da ta "mast" bude prava, odnosno namenjena baš za to. U slučaju da nije, pregrevaće se, cureti i svakako ponovo dospeti na pločice i disk. Treba ti nešto ovako:

 

Bas k'o sto rece co'ek. Kad su kocnice u pitanju, bolje da skripe nego da ih podmazes gde i kako ne treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Niko nije rekao da ce motor na 10k da crkne ;) vec da na motorima nije isto 10k kao na kolima! Na motorima 10k je dosta, naravno da ce preci jos brdo uz normalno odrzavanje i voznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

Hvala Acimu na trudu i vremenu da sve ovo napiše i postavi na zadatu temu. Videcu ja to najbolje sa majstorom. Fenomen

" Sam svoj majstor za sve, najbolje ja znam" mi je nesto cime se ja ipak ne bih igrao, dovoljno je sto sto mi standler lepo (ponovo) radi :D a za kocnice (pored pomenutog škripanja) one rade kao i prvog dana kada su bile nove. Što se agregata tiče, cini mi se da ovih 10k zaista agregat nije ni osetio, svakim danom me svakako sve više oduševljava,

Hvala svima što su se priključili temi svakako i pomogli sa svojim odgovirma da se otkolni svaja sumnja sa WD-om i kočnicama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400
Na motorima 10k je dosta,...

 

Kako definises "dosta" i na cemu zasnivas tu konstataciju? Mnogi motorcikli su taman razradjeni sa 10.000Km, a meni je i APN razbusen na 60cc prelazio vise od toga izmedju dva otvaranja masine.

 

Svaki iole moderan i pouzdan motorcikl ce preci deset puta toliko bez ikakvih problema, pod uslovom da mu ne sipas pesak u rezervoar i ne koristis banane umesto ulja (neki ce bogami i to sasvim uspesno preziveti). Da je 10.000Km "dosta" ja bih bio na svom pedesetom motorciklu :)))

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Auuu sto si ti naporan lik pa to je strasno. Nisam rekao da ce da crkne! Niti da ces promeniti 50 motora. A ti ko pijan plota se hvatas i davis. Jeste dosta je 10k na motoru nije isto kao na kolima. Intervali zamene su cesci manje vise na svemu. Kada stavis nove gume na kola njima 10k nije nista dok je na motoru to vec verovatno pola puta do kraja ili cak i manje zavisi od motora. Plocice takodje brze idu na motoru nego na kolima. Ako na kolima plocice idu i preko 20k tesko da ce na motoru da prodju toliko.

Eto zato je na motoru vise 10k nego na kolima!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400

Poredis babe i zabe. No, necu ja da te ucim logici i matematici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja