Jump to content

Moto Zajednica

Podmazivanje kocnica VD-om

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova

Cao drugari,

 

 

Jedno pitanje, da li je potrebno/moguće podmazivati kočnice tj diskove na skuteru sa VD sprejom?

 

Iskustva i saveti molim

 

Napomena, motor koči i dobro kao i kad sam ga kupio,nego me interesuje čisto zbog održavanja što bi rekli..

 

U pitanju je Beverly 300

 

Hvala u napred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5692 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Moj je natuk'o skoro 80 K i nikad nisam prskao WD-om :neznam:

 

... a možda bi i trebalo :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Ako nesto hoces da prskas po kocnicama, imas sprej za ciscenje diskova, nije zgoreg povremeno ga ocistiti na taj nacin.

 

WD na plocice? Zar ih to nece saraniti kad malo upiju ulja? 1staa.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Naravno da možeš da podmazuješ diskove WD-om. Ništa te ne sprečava. Još je bolje da ih podmažeš sa SAE 90 uljem za prenose, a ako nemaš SAE 90 odlično je i bilo kakvo motorno ulje (može i litijumska mast). Nego, ti to kad budeš podmazao, javi gde ćeš voziti da unapred zovnemo hitnu pomoć a i da stanemo da snimamo, jer posle podmazivanja diskova ukočiti nećeš sigurno, pa bi dobili onako, lepe, spektakularne snimke :lol: Ali stoji da bi diskovima produžio vek trajanja - skrljaš i sebe i motor, ne voziš, i diskovi ima da ti trajuuuuuu... Moje iskreno pitanje je odakle ti uopšte ideja za tako nešto?!?

 

p.s. Hajd' sad lepo priznaj da nas troluješ :D

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp
0staa2.gif0staa2.gif0staa2.gif0staa2.gif0staa2.gif Auuuu.. ne verujem sta čitam.. WD na kočnice.. 1lud.gif1lud.gif1lud.gif1lud.gif Nikako.. to je isto kao kada bi namazao tovatnu mast na diskove i pločice.. Ccccccc..
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

mislio sam VD-om umesto spreja za ciscenje diskova, hahah. Ne trolujem.

 

Hvala svakako na odgovorima, i meni nije bilo logicno niti normalno, drug mi to kao predlozio posto sam prskao WD-om po stendleru pošto nije hteo da se vrati u prvobitni polozaj prilikom skidanja sa istog. E sad mi još recite da i to nisam smeo :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ○○○○○○○○○○, 213 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 Ф

Kupio moj kolega novog Tomosa i uzeo da podmazuje i prica on dan ranije na poslu oni Slovenci pola toga ostavili nepodmazano,.. otvorio on i podmazao pakne, suve u bile nacisto i dobos.. Slovenci stede na mastima... I krene u grad, na spustanju sa mosta pun gradski autobus ispred njega na zadnjoj platformi klinci gledaju u tipa iza na motoru, a tip pravac punim gasom dum u kraj busa, bez kocenja...ja budale, bio sav u zavojima...

Znaci svakako WD, sae90, litijumska ili jos bolje grafitna mast, onda ne skirpe vise kocnice i rade kao podmazane!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Pa neka je pitao. Bolje nego da bude problema. Nemaju svi tehnickog znanja. Ne treba se sprdati sa njime oko toga, ljudi nece hteti da pitaju onda nista iz straha od javnog ismevanja. Pa kada niko nista ne bude pitao najaktivnija tema ima da nam bude "teorija zavere" ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

Šalu na stranu i sve, hvala svima.

 

Bolje svakako da sam pitao, pošto mi prednji disk malo škripi kad blago kočim pri manjim brzinama (ispod 20)

 

Jel mozda neko zna šta sa tim? nije se ranije čulo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ili su ti lose plocice pa one cvile a ima i druga stvar a ja tipujem na to. Postoji neka vrsta masti(zaboravio sam naziv, reci ce neko sigurno) ta mast se stavlja na metalnu stranu plocice u tankom sloju. Onaj deo koji ne naleze na disk naravno vec koji gura cilindar. Ta mast sprecava to sto se tebi desava. To ovde naravno verovatno niko ne stavlja sem ako sam sebi ne menja plocice.

Tako da ti ideja sa podmazivanjem nije losa. Samo si promasio stranu plocice koju treba podmazati ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

Hvala puno Marko 13. Konacn oneko bez šale :)

 

Srećom nisam ništa osim standler-a podmazivao, lepo ja kazem da postoji neka mast koja se da namazati u tom slučaju. Ne verujem su loše pločice, jedva sam 10 000 prešao :)

 

Hvala još jednom, pored glave, diskovi/kočnice su po meni bitnije i od agregatata i svega ostalog..zato i otvorih ovu temu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Nema na cemu. Moram da te razocaram da ti kazem da je 10000km veoma mnogo na motoru. Nije to isto kao na kolima. A zavisi od stila voznje takodje. Kapiram da ti vozis skuter ali opet presao si dosta. Razmisli o zameni ali ako je moguce da ti to neko lepo uradi sve sa malo te masti i bice sve super. Ako nista makar ih proveri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Evo i ja ću sada bez šale :) Možeš da pokušaš sa break cleaner sprejom, a ako ne uspe onda ti verovatno pločice škripe i tu teško da nešto može da pomogne, osim zamene istih.

 

disc-brake3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ako se budeš odlučio za varijantu koju predlaže marko13, vodi računa da ta "mast" bude prava, odnosno namenjena baš za to. U slučaju da nije, pregrevaće se, cureti i svakako ponovo dospeti na pločice i disk. Treba ti nešto ovako:

 

http://www.super-lube.com/silicone-brake-grease-ezp-54.html

http://www.amazon.com/Permatex-24115-12PK-Caliper-Hi-Temp-Silicone/dp/B001REVB24

http://www.belray.com/synthetic-high-temperature-silicone-grease-0

 

To je nešto između masti i lepka. I nemoj da preteruješ, ako budeš stavljao ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja