Jump to content

Moto Zajednica

Malaguti madison s200

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Uzeo sam na probu Malaguti Madison s200,i dopada mi se skuter,pogotovo zbog velikog gepeka. Trebao bih da uzmem neki skuter,u igri je i piaggio x9. trazim nesto do 1000e,pa me zanimaju vasa misljenja oko ova 2 skutera.

PS: kad sam jutros oprao skuter stavio sam ga da se osusi,i posle 40 minuta u hladovini upalio sam ga,ali motor nije hteo da se ugasi,vec je verglao kad bih ga iskljucio.. pustio sam ga da radi 15 minuta,i posle sam ga ugasio normalno, radio je u mestu,i kad bih da o gas normalno je vukao. sta moze biti problem. Od tada ga nisam palio,dok ne cujem vasa misljljenja. hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

"Zalepio" ti je automat anlasera........ skini pod ( plastika ispod rezervoara ) i videces automat anlasera ( rele, kockastog oblika ), zameni ga i neces imati problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Kako sam jedno vreme imao oba navedena skutera istovremeno da prozborim koju rec...

Do sada sam imao 3 Madisona, trenutno vozim x9.

Oba modela su po meni odlicna, Madison me odusevio izgledom nekako mi bas lep model, x9 mi se svidja samo u Evo varijanti.

Madison po meni ima bolji polozaj sedenja, mogu skroz da ispruzim noge u kolenima i nekako mi bas prirodan polozaj, dok na x9 nogu savijene u kolenima i nekako nema dovoljno mesta, barem meni tako deluje i ako mi je naslon za ledja pomeren skroz nazad, visok sam oko 183.

X9 je udobniji, ima dolju zastitu od vetra pogotovo kad se vizir podesi u najvisem polozaju (samo na evo modelima), modernije deluje tabla na x 9tki (nudi pregrst informacija), i neke najbitnije prednosti koje su bas lose resene na Madisonu su kocnice i svetla. Madison kao da nema svetla, ni xenoni ne pomazu. Kocnice su bas slabe i ne ulivaju poverenje, na duzim nizbrdicama umeju lako da pregreju pa tek onda nema kocenja. X9 sa xenonima ubija, kocnice su stvarno ludilo. Dve jako bitne stavke za bezbednu voznju.

Sto se tice agregata svi su dobri i pouzdani i ne treba trositi reci. jedino treba izbeci Madisonov 400cc.

Sve u svemu biraj sta ti se svidja barem ja tako, oba modela su dobra i pouzdana i biraj samo sto bolji primerak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: malaguti madison s200

Jedna tema koja je verovatno puno prepričavana a ja sam nov pa ako može pomoć. Malaguti medsion s200, 2003 godište i problem sa punjenjem akumultora. Stavio sam nov akumulator, zamenio regler tj kupio nov i dalje neće da puni. Instalacija odlična, dzek tj pinovi ka regleru nisu izgoreli, osigurač je ok... šta može da bude problem. Molim za savet i ako ste imali isti problem pa pomognite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Jel ima neko još kakvih informacija u vezi ovog skutera, sto se tice odrzavanja, delova i slično. Znam da je stara tema, al planiram da uzmem jedan skuter ovog tipa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja