Jump to content

Moto Zajednica

Grcka - Tasos - Pefkari

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

Kao sto neki vec znaju, moja lepsa polovina i ja smo se pre par dana vratili sa Tasosa gde smo kampovali u, zahvaljujuci Bandolerosima, sad vec dosta poznatom - Pefkari kampu. Pre dve godine smo isli u Tivat (via Bijeljina-Foca-Trebinje) i poprilicno se izlomili. Doduse, sa Suzuki Banditom 600, avantura nam je neobjasnjivo prijala, ali put je fizicki bio dosta zahtevan, tezak teren za pretovarenog bandita. Ove godine dakle, nas dvoje na skoro kupljenom i vec zavoljenom BMW R1100R, Novi Sad - Tasos autoputem preko bratske nam Makedonije. :) Sto se tice samog putopisa, planirao sam da upotpunim njihovu temu sa novim informacijama vezanim za put, kamp i cene, ali sam ipak resio da napisem svoju temu, s obzirom na ljude, dogadjaje i okolnosti medju kojima smo se nasli tokom tih desetak dana.

 

Ps. Pisacu polako, "na rate", kako uhvatim vremena u ovim teskim danima i dalje aktuelnog godisnjeg odmora. :)

 

 

ycv2bus.png

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

Petak 11. 07.

 

Plan je bio da posle posla krenem za Beograd, sredim kod Arakisa alarm i nastavim za Dubovac - malo banatsko mesto uz Dunav, na pola puta izmedju Kovina i Bele Crkve. Tu sam trebao da pokupim Sanju, od prosle godine suprugu, napakujemo se i sutradan zvanicno krenemo. Od alata sam nosio najosnovnije, vecinom imbuse koji odgovaraju 90% srafova na motoru. Ostalo sto sam nahvatao po kuci i od prijatelja - ulje za kocnice, WD ne znam ni sam zasto, silikonski sprej za reparaciju guma, rezervne halogenke, klesta i sve ostalo sto mi je palo na pamet da moze dobro doci sto za put, tako i za samo kampovanje. Tank torba na dva sprata, bisage od po 52L i kofer su bili dovoljni da napakujemo sve sto smo smatrali potrebnim. Sator i vrece za spavanje sam vezao uz kofer, taman je Sanja imala lepu foteljicu.

 

Subota 12. 07.

 

Kako je celo leto sve samo ne leto, ocekivali smo kisu i cekali suncan period od par sati, s obzirom da smo taj dan trebali da predjemo nepunih 300km, doplovimo autoputem do Vlasotinca, prespavamo kod rodbine i skratimo put za tih ne toliko bitnih, ali dovoljnih 300km. Odmor sam uzeo na dve radne nedelje, sto je od 11. do 28. tako da nam se nije zurilo, Uz to cemo i posetiti ljude sa kojima se ne vidjamo tako cesto, a sa kojima je uvek zagarantovano dobar provod.

 

 

atNutYj.jpg

 

 

Tako je i bilo. Oko 15h smo krenuli, uhvatili super vreme za ta 3 naredna sata. Iz Kovina se predje most prema Smederevu i relativno jednostavno prikljuci na autoput. Kazem relativno, jer nije postavljen znak kod glavnog skretanja u levo, ali ajde. Autoput je do odvajanja za Leskovac i Vlasotince perfektan, drzao sam oko 140km/h, zaobisao sve naplatne rampe i bez punjenja rezervoara presao tu distancu od Kovina do Vlasotinca. O udobnosti za suvozaca na R1100R ne moram da pricam, samo sto nije citala novine na autoputu. Vodu je opusteno cirkala usput na 100km/h, njoj najbitniju aktivnost na celom putovanju.:D Stigli smo oko 6 i ostatak veceri ugosceni kako je i ocekivano - uz klopu, dobru rakiju i obilazak grada. Pomalo umorni, prenocili smo u ovom lepom mestu u okolini Leskovca, spremni za malo duzi put koji nas je ocekivao sutradan.

 

u4JNvdj.jpg

 

 

 

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja sam na Tasos isao preko Bugarske ove godine, a delom sam tu rutu prosle godine prosao i motorom.

Po meni najzanimljiviji a ujedno i naneoptereceniji put je preko Banskog u Bugarskoj.

Naredni put obavezno idem tim putem.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

@doktor - razmisljali smo i mi da idemo preko Banskog, ali smo se odlucili za Makedoniju, sa jedne strane zato sto volim autoput za dugacka putovanja, brzo gutas kilometre i nemas potrebe za cestim pauzama, drugo zato sto smo isli sami i Makedonci su mi mnogo blizi narod od Bugara (sto ce se na kraju putovanja ispostaviti kao najmudrija odluka ikad, ali o tome posle :))

 

Nedelja 13.07.

 

Ovaj post ce biti dosta bitan onima koji planiraju da idu dole ovog leta, jer donosim najsvezije informacije. :)

 

Ustali smo ne tako rano, oko osmice, popili kafu, jeli i u 9h nastavili dalje. Sipali smo samo toliko goriva do makedonske granice, jer je benzin mnogo kvalitetniji nego ova nasa brljica. Zavrsavanjem autoputa pocinje deonica koju cu generalizovati kao grdelicku klisuru, nisam siguran odakle pocinje i gde se zavrsava, ali je cinjenica da nije autoput, da su dve trake, lepe i ne preostre krivine, dosta saobracaja i obilazenja koliko ti je volja. Ali za mene jako lepa voznja, pogotovo ujutru kada sam bio potpuno odmoran i naspavan. Posebno sam bio odusevljen snagom i agilnoscu motora kojom sam raspolagao, bez obzira na natovarenost i gabarite.

 

Oko Vranja se radi autoput i bilo je blagih zastoja, put je skretao kroz naseljena mesta 2,3 puta i to sve nije trajalo vise od 20 minuta. Tu ponovo krece autoput i do kraja putovanja je iskljucivo autoput, naravno ako ne racunamo Keramoti i ostrvo. Naplatne rampe u MK sam placao, mislim da ima 2 puta po 60 i jednom po 80 denara (1e je 60den). Sam makedonski autoput je onako, manje vise los, ali sa dve trake. Zanimljivo je da, po makedonskim saobracajnim propisima, vozi se iskljucivo desnom trakom, a levom se samo obilazi. To ne bi bio problem da je put perfektan, ali sa voznjom 120km/h izbegavate bilo kakve neprijatnosti. Postoji deonica bez autoputa, magistralni put kroz vardarsku klisuru je mnogo bolji nego u grdelickoj, sa jos blazim krivinama i jos lepsim prirodnim lepotama. Cela MK ima oko 180km i relativno se lako prodje. Napravili smo benzin pauzu na ulasku i malo vecu pauzu pre Grcke granice, gde smo odmorili 45 minuta i pojeli ono sto smo spremili kao klopu za put. Naravno, energetsko pice je bilo neizbezno, vrucina je dolazila i koncentracija je polako padala. Zaboravih da kazem da je guzve na obe granice bilo, ali nas nije dotaklo jer smo na svakoj obilazili kolone i stajali iza prva 2,3 auta, kako nam se ko svideo. :)

 

OnT4SRx.png

 

 

T3HWWJH.png

 

 

Nakon sto smo pre Grcke granice napunili pun rezervoar (gorivo je u MK oko 1.35e, a u GR oko 1.70e), nismo stajali nigde skroz do Keramotija. Autoput i udri moto1.gifU Keramoti smo stigli oko 16h, ukrcali smo se na brzinu na trajekt i nesto pre 18h po njihovom vremena smo bili u kampu. Nasli smo ga bez problema, kada sa trajekta krenete zapadnom stranom ostrva, 3km nakon Limenarije imate lepo prosirenje sa znakom i odvajanjem za Pefkari. Docekani profesionalno, ali u isto vreme i domacinski, smestili smo se u ovaj prelepi kamp i proveli vece na plazi sa pivom. :)

 

7oc90o4.png

 

 

fZoFfi1.png

 

 

 

Zanimljivo je napomenuti da je gospodja prilikom prodavanja karte za trajekt bila zacudjujuce nezainteresovana za velicinu motora i naplatila motor i dve osobe 10e. Procavrljala je nekoliko reci na grckom, nisam je razumeo, pitala je samo "Pikolo?", ja zbunjeno potvrdio i 10e. Kada sam pitao momka koji "cepa" karte da li je sve ok, nije ni pogledao nego me je samo pozurio da se ukrcam sto pre. 1moto3.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

Ponedeljak 14.07.

 

U ponedeljak smo ostali u kampu, plaza je vise nego dobra i hteli smo da odmorimo jedan dan od motora, upoznamo ljude i shvatimo kako funkcionisu stvari.

 

2dobrodosli2.gif

Cene kampa ove godine su sledece:

 

Odrasla osoba: 4e

Mali sator: 4.8e / 5.5e za dve osobe u satoru

Motor: 2e

Automobil: 3e

 

2BJB4.gif

 

Izmedju prosle i ove godine promenilo se par stvari, kako smo culi. Prvo, poplocane su sve staze u kampu, sve izgleda jako uredjeno, naravno parcele su ostale zemljane, ali gde god da krenete, imate lepu poplocanu stazu. Drugo, napravljen je spoljasnji parking za sve one koji ne zele da placaju 2 ili 3 evra. Nisam brojao, ali recimo da ima mesta za dvadesetak kola. Mi smo drzali motor unutra, nismo hteli da razmisljamo o njemu, ali mogu slobodno da kazem da je motor i na spoljasnjem parkingu vise nego bezbedan. Kolega sa foruma Milos (radicm) je svog Dominatora parkirao svaki dan ispred (uz znak pored prozora od recepcije) i nije mu falilo nista. Pravila kampa za vozila su takva da izmedju 3 i 5 nema vozenja kroz kamp, takodje ni posle 11. To naravno ne znaci da ne mozete ugasiti motor ispred rampe i ugurati ga unutra na parking. Sto se tice jutra, Jorgos nam je pri odlasku rekao da slobodno mozemo u 6h da upalimo motor u sred kampa, kada pocinje radno vreme.

 

Za one koji nisu citali sjajan putopis Bandolerosa, u kampu postoje 4 zgrade sa toaletima, tus kabinama, lavaboima sa jedne i sa sudoperama za pranje, ves masinom i friziderom (zamrzivacem) sa druge. Od svega navedenog placa se samo ves masina (5e pranje), ali od 3 sudopere jedna je iskljucivo za rucno pranje vesa. Frizider koriste svi, pre nego sto slucajno pomislite da vam je neko maznuo 2 piva ili flasu rakije, prvo prokopajte skroz do dole i uklonicete negativnu sliku o ljudima iz kampa. Stranci su toliko kulturni da su nasi ljudi, kojih je ove godine bilo vanredno puno, poprimili njihovu kampersku kulturu i ponasali se kao da su poljaci recimo. Nigde vike, komunikacija pristojna, druzeljubivost maksimalna. Napravio sam desetnominutni snimak celog kampa, ukljucujuci parking i plazu, cim ubacim neku muziku kacim pa cete videti sve iz prve ruke. Do tad nekoliko fotki da mozete makar otprilike da stvorite sliku.

 

Parking ispred kampa

 

tXTLIl3.jpg

 

 

Ulaz u kamp. Posetiocima kampa se naplacuje ulaz 2e, a prolaz na plazu kroz kamp nije dozvoljen. Postoji mali put sa desne strane kojim ostatak Pefkarija izlazi na plazu.

 

P2MMd09.png

 

 

bhpfddc.jpg

 

 

Taj dan smo upoznali dvojicu biciklista (fotografija ispod), Svajcarci koji su biciklima krenuli, u tom trenutku, pre 8 nedelja, zadrzali se odredjeno vreme u Srbiji i Bugarskoj, spustili se na primorje i ostali neko vreme na Tasosu. 5,6 dana kasnije su otisli u pravcu Istambula, gde su trebali da sednu na avion i vrate se kuci u Svajcarsku. Odlicni momci, dosta smo pricali i veliki respekt od mene ne samo za njih, nego za sve bicikliste koji se upustaju u tako duge distance. Ako postoji i jedna osoba koja ne prati REW putopis, ima dosta price o biciklistima koje su sretali usput. Meni najsnaznija, prica sa velikim zutim psom. Ko nije, obavezno nek procita. :)

 

Na kraju dana, lezaljke na plazi, pivo i pogled na Atos. Neprocenjivo.

 

t9EhIpw.png

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

Utorak 15.07.

 

U utorak i sredu nam vreme nije islo na ruku, pa nismo obilazili nista dalje od Limenarije i Potosa. Jedan deo dana smo bili na plazi, suncali se koliko je bilo moguce i kupali kad nije bilo sunca. Ova situacija i nije bila toliko losa, jer nam nije dozvolila da naglo pocrvenimo. Kamp plaza je u ovom trenutku podeljena na dva dela, sa desne strane nije toliko sredjena, dok se sa leve strane nalazi ogroman broj lezaljki, odbojkaski teren i kafic. Iznad tog dela se nazire prelepi Alexandra Hotel, koji zbog svog prisnog odnosa sa kampom (bice kasnije price o tome) omogucava slobodno koriscenje svih mogucnosti na plazi, besplatno. Lezaljke i suncobrani su besplatni, pice mozete naruciti u kaficu, ali i ne morate. Primera radi, 0.5L pivo u limenci u radnji je oko 1e, u kaficu na plazi je 4e. Ali, kazem, niko te ne obavezuje da kupujes u kaficu. Manje vise 90% plaze je donosilo svoje pice i nikom nije nista receno. Svi vidovi peljesenja su bili iskljuceni, sve je napravljeno iskljucivo u vasem interesu i hvala im na toj ljubaznosti. Za one koje interesuje sto jeftinije pivo, postojala je akcija 6pack za 3.8e u obliznjem diskontu koji vodi srpkinja udata za grka, kasnije smo povezali price i taj srpski zet je Jorgos, sef kampa. Kada sam ga pitao zasto se nije hvalio da mu je zena iz Srbije, odgovorio je samo, uz osmeh - "You have big ears". 1lol.gif Sjajan covek.

eNMcABf.jpg

Sam prilaz u more je sitan sljunak i okruglo kamenje, ali su napravili 2 pontonca sa merdevinama preko kojih mozete direktno uskakati i iskakati iz vode. Neko bi rekao da to nije najidealnija plaza za decu, ali preko 50% posetilaca plaze je bilo sa decom i svi su izgledali poprilicno zadovoljno. Da ne pomislite pogresno, ja prvi ne volim kada decurlija vristi oko mene, ali guzva je tolika da izmedju vase lezaljke i prve sledece zauzete je 5-8 metara. Mir koji smo retko nalazili na ostrvu. Sto popularnija plaza, guzva je veca i to je u neku ruku logicno.

 

Popodne smo resili da obidjemo Limenariju (u Potosu smo bili dan ranije) i nije nas nesto odusevila, mozda zbog promene vremena koje je usledilo. Odjednom su oblaci poceli da se nagomilavaju, napravili smo par fotki i pobegli nazad u kamp. Nekako smo uspeli da odemo prvo u Potos na najbolji giros ikad, koji smo pronasli prethodno vece. Za sve koji budu isli, kada iz kampa krenete desno i popnete se na glavni put, nakon 100-200m ulazite u Potos. Na glavnoj raskrsnici se skrece desno u glavnu ulicu za turiste, prepunu prodavnica. Nakon 50m, nalazi se giros na cosku sa desne strane. Prepoznacete ga po preljubaznoj zeni koja ce, nakon sto utvrdi kojim jezikom pricate, na najbolji nacin objasniti sta sve nude i po kojim cenama. Giros sa teletinom je 2e, piletina je neznatno skuplja - 2.3e. Nakon sto smo ubrzano zavrsili veceru, pobegli smo brze bolje u kamp jer je vetar sve jace duvao. Nevreme koje je doslo sa istoka, nekim cudom nas je zaobislo i preko Kavale otislo prema Solunu. Kod nas je padala blaga kisa sa veoma jakim naletima vetra i grmljavinom, ali bez fatalnih posledica po bilo ciji sator.. 1moto3.gif

 

0DrKH4x.jpg

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Ako moze jedno pitanje posto meni sada nesto nije jasno :D

 

Konkretno ako bi devojka i ja isli sledece godine tamo kako bi placali mesto za sator ?

 

5.5e ? Ili 4e x 2 ?

 

Shvatio sam da je prenociste motora pored nas 2e ako necemo da bude na parkingu ali mi ovo prethodno nije bas jasno pa ako moze objasnjenje :D

 

Dakle devojka i ja bi placali po danu ? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Evo informacija iz prve ruke posto sam sa kolegom preklopio veci deo odmora u istom kampu ;)

 

Cena trajekta za motor +2 osobe je 11e

 

Hrana je papreno skupa ako mozes ponesi nesto od kuce ili svrati do Lidl - a tamo je mnogo jeftinije u odnosu na obicne prodavnice (pivo 0.5l 0.40e da biras).

 

kajsije, breske 1,45e

pomorandze 0.8e - 0.9e

kivi oko 3e

paradajz 1.45e

hleb 0.9e - 1e pa na gore

pivo od 1e pa na gore, osim neke krdze za 0.65...

giros 2e - 2.5e

sladoled Best ~2e ili 2.5e

cigare ~3.5e

 

rucak u nekom restoranu oko 10e do 20e zavisi koliko se izvoljeva

jagnjetina u Teologsu 19e porcija (specijalitet)

 

u proseku cene dva do tri puta skuplje nego kod nas

 

Na tasosu postoje samo dva super marketa jedan je u samom Tasosu i malo je zavucen kad se krene ka Mermernoj plazi a drugi je usput kad se krene zapadno od Tasosa.

 

Ni u njima nije bas sve jeftino ali malo bolje nego u obicni mprodavbnicama.

 

Cene goriva su oko 1.65e na kopnu, na ostrvu 1.75e - 1.8e

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

U Teologosu je 19€ kilogram jagnjetine a ne porcija...moze da se naruci koliko hoces, a postoje i porcije od 400g, koje kostaju proporcionalno tezini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

@Sh Nije to toliko bitno, bez obzira koliki ti je budzet siguran sam da ces se odlicno provesti.

 

 

Sreda 16.07.

 

RwCQ9ny.png

 

 

U sredu smo isli na Aliki plazu, oko 20km istocno od Pefkarija. Ovo je bio prvi put da idemo istocno od kampa i nase odusevljenje samim ostrvom je bilo neopisivo. Divlje plaze, stene, horizont, sve ono sto Tassos drzi na dobrom glasu - nije ni na najmanji nacin preuvelicano. Ovo ostrvo stvarno jeste posebno. Izmedju kampa i ove plaze se nalazi nekoliko manjih, ali uredjenih plaza, do kojih ovaj dan nismo isli jer je put malo komplikovaniji off i nisam hteo da se mlatim. Na recimo 12. kilometru od kampa se nalazi i iskljucenje za mnogima poznato Giola kupaliste, velika preporuka ako motor voli 10tak minuta off-a i iste takve serpentine. Nas ne trpi, ali smo 2 dana kasnije nasli resenje i posetili ovo divno mesto.

 

Pre same Aliki plaze ulazite u istoimeno mesto, ne mozete promasiti skretanje jer ima dosta parkiranih vozila i svakako cete morati da usporite. Pazljivo prilikom silaska sa glavnog puta, put je sirok 3m, jeste asvaltiran, ali je dosta strm i ne zalecite se bespotrebno da se ne zakucate u neku od kamenih ograda ili auto iz suprotnog smera. Mi smo isli do kraja puta i parkirali uz samu plazu, ali je dosta usko i ja bih savetovao da se parkirate na bilo kom od parkinga sa desne strane. Sve su parkinzi od restorana i niko vam nista nece reci. Sunce je neizbezno, planirajte svakako vrelo sediste pri polasku nazad :)

 

 

 

yBfLSXC.jpg

 

 

Neko nam je rekao da je lepa plaza i da se lako nalazi. Da je lepa - jeste, da se lako nalazi - istina ziva, jedini problem koji je na nas najvise i uticao je to sto je u 11h, kada smo mi dosli, bila velika guzva. Tolika da smo jedva nasli slobodne lezaljke, izmedju dve porodice sa milion klinaca. Divota jedna. Pored toga, kada je gospodja dosla da nas usluzi (citaj naplati lezaljku), mislili smo da moze da se plati pice kao na ostalim plazama, ali ne - 2 lezaljke i suncobran kostaju 7e, a ako uzmete "a lunch" u restoranu (kosta otprilike 7e) vracaju vam se tih 7e. Razmisljali smo, svakako moramo nesto jesti i kao ok. A kad smo kasnije seli, kaze gospodja da je povracaj novca ipak samo ako uzmemo "2 lunch". Nije stvar ni u novcu, ni u mom poznavanju engleskog jezika (govorim ga vise nego odlicno), nego u namernom navlacenju ljudi pogresnim informacijama, samo radi sto veceg profita. 1hmm.gif Ali dobro. Na drugom delu Alyki plaze postoji arheolosko nalaziste koje smo planirali da posetimo, ali su oblaci najavljivali kisu i, pomalo revoltirani zbog guzve i cele situacije, nismo obisli nego smo pobegli nazad u kamp da vozimo mokri tih 20tak kilometara. Radic jeste, videli smo fotke - odlicno mesto. Idemo i sledece godine, bice prilike.

 

P85bQNG.jpg

 

 

U kampu, uz sitnu kisu igrali smo jamb na koji smo se navukli od kad smo dosli na more. Parkirani pored recepcije za stolom, upoznali smo mnoge ljude, posetioce kampa koji su tu prvi put, kao i one koji dolaze vise godina unazad. Jedan od njih je i Srecko, Makedonac, veoma zanimljiv covek od nekih recimo pedesetak godina. On je tu vec petu godinu unazad i zna sve i svasta, pogotovo vezano za ljude u kampu. :) Od njega smo, na primer, saznali da je Jorgos ozenjen srpkinjom, Ko je tajanstveni cova sa ogromnim psom i koja je prica o samom kampu, vlasniku itd. Srecko je makedonski preduzetnik, dobrostojeci, kome je hobi automobilizam. Vozio je sve vrste auto trka po celoj SFRJ, i dalje je aktivan, ali ne kao vozac nego kao clan tima sa kojim i dalje putuje svuda. Kampovao je u Pefkariju vec petu godinu unazad i nije izgledao da ce menjati mesto u skorije vreme. Pre toga je obisao celu Grcku, isao je i u Italiju, Spaniju, ali mu je ovde nekako najvise "leglo".

 

Od njega smo razjasnili pricu o tajanstvenom starcu koji se, polako, pomocu stake, svakodnevno srece kroz kamp i koji ocigledno zivi u jednoj izolovanoj kuci, vili, unutar kampa. Taj fini starac je devedesetosmogodisnji Grk, ratovao je u WW2, prica 8 jezika od kojih je jedan i srpski, u ratu su mu Srbi spasili zivot i duguje nam veliku zahvalnost. Bio je vlasnik kampa dok prvo nije prodao parcelu pored kampa na kojem se izgradio sadasnji Alexandra Hotel, a zatim prodao i sam kamp, uz dogovor da kamp ne sme da se rusi dok je on ziv. Ima 2 cerke udate u inostranstvu, nisu zainteresovane ni u kamp, ni u profit koji iz njega proizilazi, tako da nije imao kome da ostavi ovo divno mesto. Vlasnici susednog hotela su ocigledno pametni ljudi, prepoznali su turisticki potencijal koji on donosi i nastavili da ulazu u njega. Kako Srecko kaze, odnos hotela prema kampu se promenio od kad je dosao Jorgos, koji je uneo svezinu u kamp i poceo da ga sredjuje. Pre ove sezone su poplocali sve staze, a za sledecu planiraju da srede celu plazu skroz do desne ivice. Ja podrzavam. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stay safe and keep riding hard, 123 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: ZX12R

a jel treba medjunarodna dozvola i zeleni karton za grcku ,,posto planiramo devojka i ja u septembru na tasos pa cisto da znam ,, kroz bugarsku mi to netreba ..neznam dal vazi i za grcku isto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja