Jump to content

Moto Zajednica

MOTOROM PO CENTRALNOJ BOCVANI... pardon, Toskani

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Sunce peče kao nenormalno. Pre polaska pravimo malu pauzu na centralnom trgu u hladovini nekog turističkog restorana. Tu smo se za malo pobili sa dva bračna para američkih turista. Krajnje bezobrazno, sedaju za sto i sa gađenjem pepeljaru premeste na susedni, na kome već sede neki miroljubivi Italijani (nepušači). Izgledalo je kao da su našli đubre u svom dvorištu a otarasili ga se prebacivanjem preko ograde kod komšije. Dobro je da nisu kod nas stavili... Nismo hteli da se svađamo ali sam zinat ispušio 5 cigara jednu za drugom, sa sve duvanjem na njihovu stranu. Verovatno su videli Tanjin pogled, pa ništa nisu kazali. Samo su teatralno kašljucali i gledali nas prezrivo. Brzo su se pokupili.

 

Uskoro krećemo i mi. Naš ljubimac nas je čekao na parkingu u društvu nekadađnjeg saveznika iz drugog velikog rata. Sil(n)e osovine su to.

 

NRDuKx.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Treći grad za danas je Volterra.

 

Put do tamo je zelenom bojom upisan u gajdu za motoriste. Uživanje.

 

BZXlxF.jpg

 

5GTlsW.jpg

 

Za razliku od drugih gradova u Toskani, ovde se stari grad nalazi na brdašcu (!?!). Pokušavamo da se parkiramo odmah kod gradske kapije ali nam prilazi kolega sa kacigom u ruci i pokazuje gde je moto parking. Kaže, kazniće vas ako tu ostavite motor.

 

Što se tiče Voltere, ima dosta stvari da se vidi ali smo mi obišli samo najvažnije: centralnu ulicu, gradski trg i... poslastičarnicu. Već danima gledamo ove kolače i red je da ih probamo.

 

vzSuhZ.jpg

 

Na moju žalost, dok smo jeli ovaj slatkiš, govorio sam telefonom sa ofisom. Niti znam kada sam pojeo svoje parče niti da li je ukusno. Sud prepuštam Tanji a ona kaže da je dosta dobar.

 

Gbsv9N.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Za povratak u hotel, biramo jedan lokalni put. Uživamo u vožnji i samo povremeno stajemo da napravimo po koju fotku.

 

pvpa33.jpg

 

VhXnnk.jpg

 

lAvKz1.jpg

 

sVbZhD.jpg

 

Uz put smo sustigli tri čudna motora sa ruskim tablicama. Voze laganica i sa šmekom. Ako neko zna koji su to motori, neka napiše, baš me interesuje.

 

HyYzT6.png

 

S1S8p9.png

 

Još je bio dan kada smo stigli u naš Monteriggioni.

 

WsS1be.jpg

 

Posle onih kolača koje smo jeli u Volteri odlučili smo se za laganu večericu pa na spavanje.

 

Ebc0VH.jpg

 

Dobro je što je Tanja slikala šta smo jeli jer ne bih znao da napišem. Silom prilika, veći deo večeri proveo sam na mejlovima i telefonu. Ovo je šesti dan putovanja i realan život počinje sve više da kontaminira ovu našu toskansku bajku.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

6. maj

 

Sunce piči pa ubija. Hm, ja ko onaj sa grtalicom, sve mu nešto ne valja.

 

Danas idemo u Sienu - gradski turizam.

 

Kad već idemo u tako fini grad, ne možemo da se brukamo i svraćamo u auto-perionicu. Skidamo oko 7 kilograma insekata, blata i prašine sa našeg ljubimca posle čega je išao kao nov.

 

Kwi97t.jpg

 

Prvi zadatak je da se nađe parking u gradu. Bukvalno smo pola sata tražili gde da ostavimo motor. Parkiramo pola metra pored dela predviđenog za motore a prolaznici vrte glavom i gledaju nas kao varvare. Mnogo su se bre razmazili ti pešaci u Italiji. Ne možeš više ni da parkiraš motor gde ti padne napamet. Traži dalje.

 

Ovaj grad, sa jako bogatom istorijom, vredi videti. Dve osnovne znamenitosti su (trg) Piazza del Campo i katedrala Duomo di Siena.

 

Trg je stvarno impresivan.

 

SPhTvF.jpg

 

osyElf.jpg

 

2wVtbA.jpg

 

EuQpgs.jpg

 

Na njemu se dva puta godišnje održavaju kontraverzne trke konja. Takmiče se okruzi grada. Važno je pobediti i ne biraju se sredstva. Pošto nije lako jahati po kamenoj površini, žrtvuju se i zdravlje konja i zdravlje džokeja, samo da se osvoji prvo mesto. Nama ovo ne zvuči baš preterano privlačno i radujemo se što nećemo prisustvovati toj “atrakciji”. Nama je, kao i mnogim drugima, više prijala fotosinteza na suncu.

 

8l8LPa.jpg

 

8cTpkV.jpg

 

Naokolo su načičkani restorani i kafići.

 

Gk7oxs.jpg

 

Kad si u Italiji, radi kao Italijani - espreso s nogu.

 

pV9L8o.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Kao i svi revnosni turisti, kupujemo kartu za obilazak katedrale. Nikada mi nije bilo jasno zašto se naplaćuje ulazak u verske objekte ali moram da priznam - vredi svaku paru.

 

Fasada je napravljena od kombinacije belog i roze mermera.

 

acyPi6.jpg

 

Unutra je osnovna dekoracija crno-bela (to su boje Siene).

 

mQMAps.jpg

 

zbpaMa.jpg

 

Svaki delić katedrale odiše specifičnim šarmom.

 

S8cctX.jpg

 

260PNX.jpg

 

wcBsVG.jpg

 

Meni su posebno bili interesantni mozaici na podu. Ispostavilo se da je to nekakva specifična tehnika koja se zove graffito.

 

NTwRUD.jpg

 

zcFDpZ.jpg

 

Cela katedrala je prepuna skulptura a u sklopu kompleksa je i muzej u čijem podrumu je prava riznica vajarskih remek dela.

 

826Nk3.jpg

 

ylx5S6.jpg

 

JxgEPa.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Posetilaca ima dosta ali nije preterana gužva. Jedino se čeka u redu za obilazak vidikovca. To smo ostavili za kraj.

 

gKlhjo.jpg

 

Srećom, postoje stolice za penzionere dok se čeka.

 

UWI9Ly.jpg

 

Pentranje do vidikovca je test za to da li imate neku od ove dve fobije:

 

Klaustrofibija (strah od zatvorenog prostora) - extremno uzan hodnik i strmo stepenište koje vodi na gore.

 

Akrofobiju (strah od visine) – jeste visoko ali je pogled spektakularan.

 

pvTD3f.jpg

 

9imTOc.jpg

 

qflhTU.jpg

 

XA9Elv.jpg

 

Nismo valjda mi najgori - jedan selfi za uspomenu.

 

0RkNM7.jpg

 

Katedrala je pravo blago. Slobodno mogu da kažem da se nikada u životu nisam toliko vremena zadržao u razgledanju i uživanju na nekom sličnom mestu.

 

Posle nekoliko sati provedenih u Sieni i laganog ručka na trgu, vreme je da se ide dalje. Pre polaska, obavezan suvenir za kuću.

 

ckjCYf.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Mislim da rusi voze BossHoss bagstere. Ako su se culi skroz bolesno, onda definitivno jesu

 

Pre će biti da voze Victory Vision.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Produžavamo ka jugu u potrazi za San Galganom. U poslednje vreme, to je postala jedna od obaveznih destinacija za sve koji obilaze Toskanu. Na internetu smo videli da je reč o nekakvoj opustošenoj katedrali i maču u kamenu. Posle celog dana uživanja u renesansnoj Sieni, vreme je za nešto egzotično.

 

1l1m2f.jpg

 

SGa7gk.jpg

 

Cela priča oko San Galgana počinje u XI veku. Vitez Galgano Guidotti je imao priviđenje da mu 12 apostola kažu da treba da napravi crkvu u tom kraju. Danas bi to psiholozi (daleko im lepa kuća) zvali halucinacija i rekli bi da je to simptom psihoze a tada je čovek proglašen za sveca. Elem, konji su Galgana odveli na obližnje brdašce i on je, da bi krstom obeležio sveto mesto, zabio mač u kamen. Zvuči vam poznato? Naravno. Ovde govore da je legenda o kralju Arturu i njegovom maču ukradena odavde. Za razliku od Engleske, ovaj “italijanski mač” još uvek postoji.

 

Na mestu zabodenog mača je sagradjena crkvica i veliki broj hodočasnika je počeo da se nastanjuje okolo. Da bi rešili problem prenaseljenosti, u dolini je izgrađena druga velika katedrala i manastir. To su sada te ruševine. Kako su uništeni? Elem, ovde su tokom cele istorije, (pre ujedinjenja Italije u XIX veku) ratovali susedni gradovi - države. U jednom od tih ratova, Firentinci su malo opustošili katedralu i malo proterali monahe. Jednog dana se zvonik srušio jer ga niko nije održavao i sa sobom povukao ceo krov.

 

Prvo obilazimo ruševinu velike katedrale.

 

vStv5j.jpg

 

kwtr7g.jpg

 

rOTPWg.jpg

 

0o0kR3.jpg

 

Izgleda sablasno ali i dosta romantično pa se tu prave svadbene foto-sesije.

 

OSAcn4.jpg

 

Crkva u kojoj se nalazi mač u kamenu nalazi se na obližnjem brdu (opet pentranje). Dobrovoljac da 15 minuta ide do gore je... Tanja.

 

mqaJ2V.jpg

 

Nije da mene mrzi :zvizduk: ali treba neko da “nadgleda motor”. Ovaj mladoženja sa svadbe mi izgledaju dosta sumnjivo. Nikad se ne zna da li će u nekom trenutku shvati šta mu se dešava pa da reši da utekne motorom.

 

Ll0HTq.jpg

 

Tanja je donela fotke, tako da je isto kao da sam i ja bio.

 

WFBHxx.jpg

 

YmJZQD.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Sunce je već nisko na horizontu i vreme je da se krene nazad. Prijatnom vožnjom stižemo do hotela.

 

Y4P7sW.jpg

 

Ovo je naše poslednje veče u Monteriggioni-u. U tu čast smo rešili da se počastimo nečim specijalnim: Firentinskim stekom. To ogromno parče mesa nas progoni već danima. Ovakve udice za gladne turiste su stajale na svakom boljem restoranu.

 

ESwNuC.jpg

 

Brutalna informacija: stek se plaća u zavisnosti od težine od 6 – 10 evra na 100 grama pa koliko parče vam donesu. “Srećom” u ovom restoranu je cena bila na donjem pragu (zato smo ga i izabrali). Verovatno videvši mene ovako atletski građenog i Tanju iznemoglu od bajkerisanja, nama su servirali jedan od većih komada.

 

Before:

ue7QQ1.jpg

 

Kada smo videli šta su nam doneli... šok. Reših da ih zamolim da odmah pola zapakuju “za kucu kod kuće” ali se ipak predomislim. Bacamo se na posao. Jesmo bajkeri ili... nismo?

 

MwKwUB.jpg

 

I onda se desi čudo! Mljac po mljac i do kraja večere meso nestane.

 

After:

rX9Tdz.jpg

 

Dobro je što nisam spominjao psa jer bi nam sigurno upakovali kosku.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

@ Panda

 

sto se tice parkiranja motora u Italiji, bejah u Rimu, pa videh lika, dovezao se do parkinga za motore, pogledao, premestio neki skuter blize drugom motoru i uvukao svoj. Tako da moze i tako kad je guzva.

 

A u Italiji sve sto je pod upravom Katolicke crkve, ulaz se naplacuje, nema cak ni povlascenih kategorija, kao sto smo mi sa fejk pres karticama, koje su svuda ostalo prolazile.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

7. maj

 

Kada se spomene Toskana, osim slikovitih pejzaža, prve asocijacije su Piza, Siena i Firenca.

 

Pizu smo unapred izbrisali sa spiska. Mnogo ljudi nam je reklo da, osim krivog tornja i miliona turista koji se slikaju u specifičnoj pozi, nema šta da se vidi.

 

UJt2oz.jpg

(Photo by Martin Parr)

Oko posete Sieni smo imali konsenzus: ni previše mala ni previše velika a ima šta da se vidi.

 

Što se tiče Firence, bili smo u velikoj nedoumici.

 

Sa jedne strane nije nam se išlo jer je reč o relativno velikom gradu, prepunom turista i gužvi. Pronto nam je čak preporučio da je bolje da tamo odemo vozom nego motorom. Da bi se obišlo neko od kultnih mesta, treba par nedelja ranije preko sajta kupiti karte i moraš biti tamo tačno u zakazano vreme. Sve to se nije baš uklapalo u našu koncepciju.

 

Sa druge strane, Firenca je toliko bogata spomenicima kulture i umetnosti, da je greh ne obići je i osetiti njen duh... Tanja je ranije već bila u Firenci a ja nisam. Pošto se definitivno ovaj grad mora videti barem jednom u životu, za mene je taj trenutak došao danas.

 

Već sam postao dosadan u svojim putopisima sa tim kako nam se planovi na moto turama komplikuju. Za promenu, ovaj put treba da krenemo dan ranije zbog posla. U petak, 9. maja, treba da budem u našem office-u u Ljubljani da bih se uključio u nekakav conference call. Zbog toga nam ostaje samo jedan nepun dan za razgledanje prelepe Firence.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Pozdravljamo se sa Monteriggionni i sa fenomenalnim domaćinima. Pakujemo se i krećemo.

 

MJFJAO.jpg

 

Do Firence ima nešto manje od 60 kilometara pa smo u hotel stigli dosta rano. Srećom, soba je već bila spremna.

 

XxVzRw.jpg

 

Oblačimo civilnu odeću i krećemo u obilazak grada.

 

Naš hotel se nalazi “sa druge strane reke” u blizini Mikelanđelovog trga i zato prvo odlazimo tamo. To je najviša tačka grada sa koje se cela Firenca vidi kao na dlanu.

 

DuTVVH.jpg

 

GcmmRl.jpg

 

Spuštamo se stepenicama do reke...

 

Rh8g9t.jpg

 

634DRc.jpg

 

... i ulazimo u stari grad. Ups... to je ono čega smo se bojali. Najezda turista.

 

uul5tY.jpg

 

RsxgJg.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Evo ukratko šta smo tokom ovog dana videli, to jest, šta nismo videli.

 

Basilica di Santa Croce je jedna od najvećih i najlepših katedrala u svetu. Obišli smo je samo spolja.

 

zSzmq4.jpg

 

zwZc4J.jpg

 

Unutra nismo ušli iz očiglednih razloga.

 

XPdzir.jpg

 

Zbog istog razloga smo samo sa spoljne strane obišli i Galleria dell'Accademia u kojoj se nalazi najpoznatija Mikelanđelova skulptura - David. Za one koji izgaraju od želje da vide ovo vajarsko remek delo a mrzi ih da čekaju u redu za original, kopije se mogu videti na još nekoliko mesta:

 

Ispred gradske većnice (tamo je i bilo predviđeno da stoji original)...

 

ngTyKi.jpg

 

wYPpLe.jpg

 

...na već spomenutom Mikelanđelovom trgu...

 

BQDweU.jpg

 

...u Kopenhagenu...

 

b7vTVA.jpg

 

...ili na internetu. Na netu je dostupna i američka, takozvana, McDonalds verzija Davida.

 

srOmfz.jpg

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Prolazimo između dva krila Uffizi Gallery-je.

 

dmD8OV.jpg

 

Iako smo nju žarko želeli da obiđemo, nismo mogli bez prethodno napravljene rezervacije. Ovaj muzej zovu Italijanskim Luvrom i u njemu se čuvaju najbolja dela renesansne umetnosti. Šteta.

 

Utehu nalazimo u Loggia dei Lanzi, otvorenoj lođi sa mnoštvom skulptura.

 

LLtrJe.jpg

 

Skulpture potiču iz različitih perioda a po meni, zajedničko im je to što su inspirisane samo najboljim ljudskim osobinama (malo i grčkom mitologijom).

 

“Kad te čvonknem ovom topuzom ima da vidiš.”

uL2FtL.jpg

 

“Možda su meduze ugrođene vrste ali ova zaslužuje da umre.”

y0pcii.jpg

 

“Pa šta ako je tvoja žena? Meni se sviđa... a i jači sam.”

3F06RR.jpg

 

“Mani me se ženo... Apgrejdujem na noviju verziju.”

RDJwLW.jpg

 

“Konju jedan!”

qbUq2g.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Napojeni humanizmom krećemo ka drugoj strani reke preko mosta Ponte Vecchio.

 

o4wYNI.jpg

 

Most je osim po bogatoj prošlosti poznat i po svojim zlatarskim radnjama. Jeziva je gužva a dosta sumnjivih likova se muva naokolo. Gledali smo kako da što pre pređemo most i da sačuvamo novčanike pa se nismo setili da fotografišemo.

 

Sa druge strane reke smo prošetali do Univerziteta za modni dizajn koji je jedan od najpoznatijih u svetu. Tu smo napravili malu kafe-pauzu.

 

h561EI.jpg

 

Kakav univerzitet – takav i kafić preko puta. Za manekene.

 

maPUOE.jpg

 

Dok pijuckamo preskupi kapućino, shvatamo koliko je naporan ovaj turizam, naročito za ljude sa fenomenalnom fizičkom kondicijom kao što je naša. Ceo dan smo na nogama. Nemam nikakvu ideju koliku kilometražu smo pretabanali ali je sigurno došlo vreme za generalku stopala.

 

Dan se bliži kraju te laganim korakom krećemo ka hotelu.

 

o2ssJK.jpg

 

Dok idemo uzbrdo dobro bi nam došao naš dragi Zelenko ali je ipak bolje što smo mu dali dan odmora. Situacija sa motorima i skuterima u Firenci je sledeća: red, strpljenje i disciplina.

 

HB0qnb.jpg

 

vdCXAM.jpg

 

WWELoM.jpg

 

Naše kolege u redu čekaju da se oslobodi mesto da bi na parkingu ostavili motor. Nama bi za Adventure-a trebalo najmanje dva mesta jedno do drugog (mission imposible). Videli smo svojim očima policajca kako piše kaznu skuterašu koji je motor ostavio 3 minuta na trotoaru. Zastrašujuće.

 

Mrtvi umorni, samo se stropoštamo u krevet. Odbacujemo svaku pomisao da tražimo restoran za večeru - u frižideru ima kikirikija, čipsa i piva. Ovo, za nas ne mnogo karakteristično asketsko ponašanje prihvatamo kao deo priprema za prestojeći težak povratak. Od sutra nas čekaju tri dana jahanja auto-putevima do kuće.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

8 – 10. maj

 

Prvi dan povratka. Uprežemo nažeg konjića i popodne stižemo u Ljubljanu. Neću vas daviti detaljima. Neću pisati o obilasku šoping centra kod Venecije i o pogledu prodavačica u luksuznom outlet-u kada je unutra ušlo dvoje ljudi u punoj moto opremi. Preskočiću opis klope na benzinskim pumpama (Moto Grill... pardon Autogrill). Prosto, reč je o vožnji od tačke A do tačke B koje su međusobno udaljene 500 kilometara. Jedino ću kiselo konstatovati: krenuli smo kući i vreme je najzad postalo idealno za vožnju: 25+ stepeni.

 

Sledećeg dana, posle završenog posla u Ljubljani, oko dva popodne krećemo za Pančevo.

 

BmttLB.jpg

 

Ako isključim gužvu zbog radova na obilaznici oko Zagreba i potvrdu fakta da je za ovakve situacije motor idealno prevozno sredstvo, ...

 

B6EEPR.jpg

 

YucMVO.jpg

 

...ništa interesantno se nije desilo. Ravan i prazan put.

 

bqQWDG.jpg

 

Da bih ubio dosadu, rešio sam da se malo bolje upoznam sa motorom. Igrao sam se auto-pilotom, vežbao upravljanje gps-om sa kormana, probao koja je pozicija prednjeg stakla najbolja, koliko motor može da digne...

 

VRgoUl.jpg

 

Neke od prvih utisaka o novom GS Adventure sam stekao upravo na ovom pravcu jer sam imao vremena da eksperimentišem. Detalje možete videti ovde.

 

Osim što je otkačila od neprijatnog strujanja vazduha koje pravi windshild na novom GS-u, Tanja je otkrila još jedan fenomen. Kada vozim iznad 180, neke fotografije sa iPhone-a postaju čudno zakrivljene.

 

LK8gmh.jpg

 

Da li to ima nekakve veze sa doplerovim efektom ili ajnštajnovom teorijom relativiteta (onim njenim delom koji govori o brzini bliskoj svetlosti), nemam pojma. Biće da je nešto u vezi sa ekspozicijom.

 

ub0nCb.jpg

 

Sunce je već zašlo iza horizonta kada stižemo u Beograd. Sa nostalgijom se sećamo kako su nas vozači automobila u Italiji, Hrvatskoj i Sloveniji propuštali da se provlačimo između kolona.

 

TmePbZ.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Prespavali smo u Pančevu i rano sledećeg jutra krenuli za Sofiju.

 

Malo kroz Banatsku ravnicu...

 

HVZZNp.jpg

 

Malo auto putem...

 

3UGMxK.jpg

 

Malo obilaznicom oko Bele Palanke...

 

HPoBsq.jpg

 

... i naši heroji stižu svojoj kući.

 

0fPKuu.jpg

 

I to je bilo to, jedno putovanje primereno ljudima naših godina. Bilo je lepo, neočekivano skupo, inspirativno a u nekim trenucima i magično. Loše veme je dosta uticalo na to da ne doživimo u potpunosti sve čari Toskane ali je to dobar izgovor da tamo odemo ponovo. Oblast Toskane ima preko 20.000 kilometara asfaltnih puteva k’o stvorenih za motor a mi smo zagrebali samo površinu.

 

P.S. A na onu dvojicu, Mimija i Severijana, neću ni da trošim reči... Ultra jezivo me nerviraju. Brže su stigli na drugi kraj sveta nego što sam ja napisao putopis. Sad mi je samo još falio i Kawazoki da mi i on igra po živcima. Kako da pišem o jednom fensi moto-putovanju dok oni...

 

Ma nema veze. Definitivno, nekome je bajkerski život Pamir a nekome tanjir!

 

FINE

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Bravo majstore!

 

Dobro da se neko konačno setio da napiše nazive svih tih skulptura......... Neverovatno živopisno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja