Jump to content

Moto Zajednica

Prikolica za tri motora

Recommended Posts

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

Drugar i ja razmatramo koju prikolicu za tri motora da kupimo. Na našem tržištu sam našao "Galeb" i "Stema" prikolice koje nam odgovaraju po dimenzijama.

Da li je neko imao iskustva sa nekim od ovih prikolica i njihovih prodavaca ili možda ima neku treću varijantu da preporuči? Interesuje me održavanje, kvalitet izrade...

Naizgled, deluju vrlo slično. Stema je jeftinija nekih 90e.

 

specijalizovana_prikolica_motocikli_02.jpg

prikolica5.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Simanovci
  • Motocikl: nemam vec duze vreme

Proveri kod BM Bozic na Tosinom Bunaru, ja sam neki dan gledao prikolice i ova klasicna je jeftinija 100 evra od Stemine. Imaju opciju : platforma za ATV+ stranice za prikolicu (klasicnu)+ Umetak za motocikle i sve to je 1200 evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Burgman 650

Imam ja na prodaju bas to sto vam odgovara. Stoji oglas na polovnim automobilima, na slici je prikolica sa natovarena 3 R motora. Skontaces vec a broj na oglasu je moj i mozete zvati kad god. Za vas kao clanove foruma moze redukcija cene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Vec 10 godina imam prikolicu sa 3+1 navoza ... Shmit-Goerke ...kostala me je 1000.... i mogu da kazem da vredi sve pare....

 

Ja sam sa Golficem IV, vukao Intrudera 1800 (375 kg) i STeneru (240kg) .... nisam osetio da imam prikolicu uz Zlatibor..... hocu da kazem da je jako podvozna.

 

Malo je sira nego ta na slici i zbog te sirine ima i gabarite (poredjenja radi, sira je od Ducato kombija)...tako da za to treba neko sa iskustvom da vuce ...od obicnog putnickog automobila sira je za po pola metra sa obe strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Imaš firmu METALKOV DOO u Kaluđerici. Rade korektno, a oko cene se sve možeš dogovoriti kada uskladiš zahteve. Mogu da ti urade sve kako se dogovorite. Nađi, pa skontaj na čemu si. Ako ima još varijanti da se registruje ručni rad, cena takve prikolice ti je skoro upola manja. Bez žurbe samo. Srećno!1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

E bravo drugari, nisam ni znao da ima tolika ponuda kod nas :)

Galeb je 815 evra, stema 730, bm božić ima tpv-bockmann (slovenačko-nemačka) za 750, zastava inpro je 680 i Sandi polovnu ručne izrade za soma :)

Šta mislite?

 

@Vjeko, mislim da više ne može da se registruje ručno izrađena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

ako smijem nabaciti sugestiju ... :takoje:

 

obična najobičnija laka autoprikolica (sanduk) se čas posla pripremi za 100% siguran prijevoz 2-3 motora ... :takoje: a uz to imaš "normalnu" prikolicu ako trebaš švalerki prevesti dvosjed .. ili punici frižider .... :zvizduk: ... što je na prikolici za motore malo problem ... :hej:

 

uz to još na običnoj prikolici možeš povesti i sanduk sa opremom ili alatom za motore i slično ... a na prikolici za motore opet moraš nešto izmišljati i kemijati ..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

 

Naizgled, deluju vrlo slično. Stema je jeftinija nekih 90e.

 

 

ove dve koje si okacio su za 2 motora... u sredini je navoz koji se skida kada penjes motor na prikolicu... u teoriji mogu i tri al ako su manja (tipa cross) tako da ako gledas za neke veće motore vidi ovo kao sto ti je VladaSD rekao, da bude za 3 motora + navoz ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Burgman 650

Ja sam rekao da korigujem cenu za kolege. Prikolica je stvarno odlicna i ja sam je uzeo za sebe ali od tog posla koji sam ja zamislio nema nista. Cena za vas ovde je 700€, jer meni ona ne treba uopste.

 

Neko rece da moze da se napravi za pola para koliko kosta nova i to je netacno. Lim plus cinkovanje kosta blizu 400€, osovina fabricka polovna da se kupi je 100-150€, felne sa gumama su makar 100 i instalacija dzekovi kablovi svetla su makar 50€. I to je cena ako ce ti neko praviti za dz i imas jos homologaciju ili sta vec da bi je registrovao. Ova moja je isla preko i nikada nije bilo nikakvih problema.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

To je možda računica za jednu prikolicu, zastavi se očigledno isplati da prodaje novu sa knott torzijom za 680e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Burgman 650

Pa to sam i rekao... U domacoj radinosti je ne mozes napraviti za te pare... Nikako. Ja sam se time vodio kad sam kupovao moju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Evo mojih prikolica...

 

velika fabricka...sa 4 navoza ...trenutno montirana samo dva... zadnja stranica kada se skine , sluzi kao rampa...

 

Prikolica - velika.JPG

 

 

i mala obicna prikolica, nekad koriscena sa III tablicom...jedino sto sam prepravio je da se prednja stranica (do rude) izvlaci na sine i montira se jedan od 4 navoza sa velike prikolice

 

Prikolica - mala.JPG

 

NAPOMINJEM.... da su fotke u FULL rezoluciji, jer su uploadovane sa telefona :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

Konačno smo se smislili i kupili prikolicu. Izabrali smo galeb atv prikolicu jer je malo šira i mogu da stanu tri motora bez problema.

Sad smišljamo kako da napravimo držače koji će lako da se montiraju i demontiraju, i da budu što lakši i čvršći :)

Ako neko ima neke sugestije, udrite!

post-2762-0-49780800-1412925852_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Konačno smo se smislili i kupili prikolicu. Izabrali smo galeb atv prikolicu jer je malo šira i mogu da stanu tri motora bez problema.

Sad smišljamo kako da napravimo držače koji će lako da se montiraju i demontiraju, i da budu što lakši i čvršći :)

Ako neko ima neke sugestije, udrite!

 

Ja sam stavio ovo. Sam utovaram i istovaram FJR od 270 kg. Samo ga ukliknes i on stoji sam dok ga ti dodatno vezes okolo.

Relativno lako se i demontira po potrebi, a ako bas cesto moras skidati onda pricvrstis sa nekim osiguracima umjesto matica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

Dosta dobro rešenje, jedino ne znam za širinu točka, da li recimo odgovara i za kros i za asfaltni motor sa 120 gumom? Koja je cena tog fabričkog držača?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja sam gurao i kros i stoji i on (bez vezanja), ali bolje uhvati 120/17.

Ja sam kupio u NL za 40 evradi, a mislim da kolega strasilo sa foruma pravi ovako nesto za trece ljude, ali nisam 100%.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

baš pravi cross motor nisam probao staviti, ali endurke sa 21" idu bez problema ..

 

radio sam i "transportne" šeme sa navoznom šinom .. :zvizduk: za veće motore na duže relacije ..

 

ovdje je na slivi VN900, ali on mi je koristio samo kao šablona za neke HD electra glide koje je trebalo prevesti par1000 km ... na slikama je još radna verzija ... :)

 

IMG_20140529_114041.jpg

 

IMG_20140529_1139541.jpg

 

IMG_20140529_1137391.jpg

 

IMG_20140529_1131181.jpg

 

IMG_20140529_1137461.jpg

 

IMG_20140529_1137531.jpg

 

IMG_20140529_1130581.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

40 evra za taj sklop je sasvim pristojna cena.... ja sam se raspitivao u jednoj radionici, rekli su mi 5-6000 dinara da naprave, a ima i jedan kolega sa foruma koji vec pravi i prodaje...on mi je trazio 80 evra :neznam: , kod njega se donji pokretni deo pomera napred-nazad i fiksira u zavisnosti od velicine tocka , sjajna stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Ja sam gurao i kros i stoji i on (bez vezanja), ali bolje uhvati 120/17.

Ja sam kupio u NL za 40 evradi, a mislim da kolega strasilo sa foruma pravi ovako nesto za trece ljude, ali nisam 100%.

 

 

kako misliš treće ljude ... ?!?

 

napravio sam sebi par komada, a sad pravim za druge ljude ... treći još nisu došli na red ... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja