Jump to content

Moto Zajednica

ZZR1100 1999

Recommended Posts

  • U prolazu, 31 postova
  • Motocikl: zzr1400

Kolege treba mi pomoć i informacija. Imam ZZR1100 99. Prednja kočnica je mekana,hvata tek od polovine. Šta sve nisam uradio i opet isto. Pločice su nove(original TOKICO), uradio sam remont gumica gornjeg kočionog cilindra(Zrenjanin-SIGURNOST), uradio sam kompletno čišćenje i podmazivanje prednih kočionih klješta, svih osam klipova i ležišta, i 16 gumica očistio i podmazao i NIŠTA SE NIJE POBOLJŠALA! A na sve to imam i pancirna creva. Ako neko ima sličan problem ili zna rešenje neka piše, hvala.

post-6469-0-57827900-1405690392_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

mozda vazdusiranje nije bas najbolje uradjeno, ja sam se isto tako mucio, sve rastavio ocistio, zamenio gumice, ali to vazdusiranje me jebe strasno, zovem komsiju, i on mi izvazdusira za par minuta, masina koci ko blesava, jbg kad covek zna :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Motocikl: zzr1400

Nema vazduha sigurno, koci on ok, ali tek od polovine rucice, tako da mi kad imam rukavice rucica dodiruje domali prst na rucici gasa, posto kocim sa kaziprstom i srednjim prstom. Kao da gornji, glavni kocioni cilindar ima praznog hoda do pola.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Burgman 650

Definitivno imas vazduha u sistemu. Ne znam kako je tacno ta tvom motoru ali ako crevo za jedna klesta ide preko blatobrana onda moras skinuti njih i ispraviti crevo i tako izluftirati. Juce sam to radio kod mene. Ovako na licu mesta bez ispravljanja creva i prirodnog pada ulja neces dobiti kocnicu pri vrhu rucice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Probaj da lupkas malo po crevu celom duzinom, mozda su ostali mehurici vazduha negde. Meni pomoglo, ogroman mehur izisao a mislili da vise nema.

 

Takodje, verovatno imas saraf kod rucice sa kojim mozes da odredis kad krece da hvata pa ga otegni malo da ranije hvata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Imas vazduha. Ako vec nemas spric ili onu vakuum spravu nego luftiras na drukanje, potrajace. Probaj svaki dan malo izluftirati sistem i trebalo bi sve biti ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Da li je moguce da jos nise naucili kako se ispusta vazdih iz kocnica na motoru,da pored ispustanja vazduha na klestima treba ispustiti vazduh i na gornjem srafu creva tj gore kod rucice..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Motocikl: zzr1400

Ovo nije radialna kocnica, nema sisicu za ispustanje vazduha na gl.kocionom, kao recimo kod ZZR1400 koji sam imao pre ovog. Ovde moze samo na holenderu da se ispusti vazduh gore, i to sam uradio, ali opet isto. Creva su odvojena, svaki cilindar ima svoje crevo, nema razdelnik na blatobranu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Na holender ili sraf sam mislio....jer obicno tu pravi problem....inace i ako si imao tvrdje plocice pa stavis mekse,dosta se menja osecaj na rucici...ali ti kazes da si stavio kvalitetne,znaci nebi trebalo da je to....reci mi koliko su pojedeni diskovi,pa cu ti napisati jos jedan od mogucih problema....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Motocikl: zzr1400

Diskovi su kao novi, a probao sam i na holenderu da ispustim i nema efekta. Decko kome sam prodao istog ovakvog pre 4 godine, kaze da ima isti problem, a kaze da je i na ZZR600 imao "duboku" kocnicu. Ja se ne secam kakva je bila kod mene dok mu ga nisam prodao, jer je bilo davno, a posle njega sam tri godine vozio ZZR1400, lako se navikne covek na dobro :), tako da mislim da mu to nije fabricka mana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Sad sma vdeo temu :stabre: . Imao sam ZZR 1100 ^99 isti problem sam imao, radio sve sto i  ti i nista. To je fabricki problem kod tog modela. Jedan drugar je resio taj problem tako sto je stavio pancirna creva, stavio kljesta od k2 1000 i stavio neke diskove od 500 eura :tras2: . Probaj sa farickim diskovima :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ja sam imao potpuno isti problem na Riveru. Promenio gumice glavnog kočionog, očistio klešta i kočione klipove, zamenio gumice na kleštima, izluftirao sistem po propisu i isti k*rac... Na kraju sam ponovo rasturio glavni kočioni, da bih detaljnim pregledom video da je u stvari problem u samom cilindru u kome radi potisni klip. Iz nekog razloga cilindar je na jednom mestu korodirao, pojela se cementacija i jednostavno kočiona tečnost je pod pritiskom tuda prolazila gore u čantru. Kad klipić prođe problematično mesto, onda kočnica uhvati (kod mene je isto hvatala negde na pola). Ovde je bio u pitanju Brembo kočioni sistem. Ja sam problem rešio zamenom glavnog kočionog cilindra. Ne mora da znači da je isti slučaj kod tebe, ali nije loše proveriti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja