Jump to content

Moto Zajednica

Šta kupiti? K1300R ili K1600GT?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 227 postova

Moja preporuka, Yamaha FJR 1300 (II ili III generacija). Vrhunski motor, u svakom pogledu. Ili, Honda VFR1200. Vrlo dobar motor. A BMW ne bih kupio, i K1600GT i K1300R imaju, za mene, nedopustiv broj bug-ova, pogotovo K1600GT.

 

EDIT: Ako hoćeš značajno manje novca da potrošiš, moja preporuka, Honda CBR1100XX Black Bird, fenomenalan motor, za malo para.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

@Velimlje2

 

Znam taj klip, okačio sam ga na prethodnoj strani. Šta ti sada voziš?

 

@FTW!

 

Znam da je dobra FJR, ali nova košta tek nešto manje od K1600. Da li možeš da navedeš koji problemi postoje na K1600 i na kojim godištima?

 

@hard_rock

 

Testirali su samo Yapance :( Nedavno sam gledao jedan drugi klip gde su takođe Ameri testirali sport-touring motore i proglasili su K1600 najboljim, odnosno van konkurencije. Rekli su samo da je Goldwing udobniji za suvozača. Naravno, taj autobus ne dolazi u obzir, a pomalo penzionerski mi je i K1600, tako da mi se za sada najviše sviđa K1300R :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

@acim

 

Postoji dosta problema sa K1600GT/GTL. Ako guglaš: "bmw k1600 problems" neprijatno ćeš se iznenaditi, čitajući iskustva samih vlasnika ove mašine. Ovo su samo neki od problema: napukli klipovi (da, dobro ste pročitali!), problematičan (neprecizan) menjač - ovo je donekle poboljšano na 2014. modelu, otkaz prekidača (i levi i desni klaster), kada desni otkaže, onesposobi čitav motocikl, curenje vodene pumpe, i još mnogo toga. :(

 

Verovao ili ne, za 4 godine (2011-2014), koliko se K1600GT/GTL proizvodi, fabrika je praktično ignorisala skoro sve probleme. Vrlo malo su učinili, da poboljšaju dizajn (konstrukciju) problematičnih sklopova. Neko će pitati: "Zašto?" Odgovor je vrlo jednostavan. Primarno, zahvaljujući vrlo agresivnom marketingu, prodaja BMW motocikala beleži rekorde, i naravno da neće bilo šta da menjaju. Maksimalan profit, that's the name of the game.

 

BMW je nekada, sasvim opravdano, bio sinonim za kvalitet (npr. prekidači na starim BMW motociklima su kvaliteta, kao prekidači u avionima), ali od 2004. je sve krenulo nizbrdo. Skraćeno vreme projektovanja, outsourcing delova (ako neko može da x deo proizvede za 1 EUR jeftinije, odmah će prihvatiti, a za kvalitet, ko te pita :( ), skraćeno vreme testiranja modela, sve su ovo uzroci, da od nekadašnjeg BMW kvaliteta, danas nije ostalo ni "k". A sve to rade, naravno, da bi ionako veliki profit, dodatno povećali.

 

Što se Yamahe FJR 1300 tiče, to je jedan od najpouzdanijih i najkvalitetnije izrađenih motocikala ikad. I mislim da vredi svaku paru. Samo pročitaj iskustva ljudi, sa ovim motociklom, i sve će ti biti jasno. :)

 

Dobar primerak Yamahe FJR 1300 Gen II (2006-2012, oznaka RP13), može da se kupi već za 7k EUR, a dobiješ vrhunski motocikl.

 

Pozdrav,

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

@FTW!

 

Znam odlično da Guglam i postoje problemi, slažem se, ali ne postoji paralela između slučajeva, tj. teško je proceniti šta tu često crkava, odnosno šta je mana, a šta su u stvari pojedinačni slučajevi. Znaš li šta o seriji K1300? Prvenstveno mislim na R. Obzirom da je to naslednik K1200 koji postoji već godinama, ne bi trebalo da bude puno problema kao sa novim modelom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

@acim

 

Pa sve što sam naveo (osim, možda, napuklih klipova) su vrlo česti, a time i vrlo dobro poznati problemi.

 

Za K1300S i K1300R znam za sledeće probleme: otkaz prekidača, otkaz da startuje vruć agregat (nevezano za prekidače, problem je u žici između akumulatora i startera), neuobičajene vibracije i buka agregata. Verovatno još toga, ali nisam toliko istraživao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Za većinu ovoga što si naveo postojali su opozivi i to bi trebalo da je sređeno bar na motorima u zemljama gde se vozila propisno održavaju. Što se tiče kabla od akumulatora do anlasera, mislim da je problem bio samo u Australiji. Jebiga, BMW je tehnološki najnapredniji, pa nije ni čudo da ima problema, ali ako se kvarovi otklone ne vidim u čemu je problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pa siguran sam da sa dobro test vožnjom možeš dosta toga uočiti što ti se ne svidja. Verujem da ćeš uzeti i garanciju na motor tako da si i sa te strane osiguran. A ne treba zaboraviti da na www nadjes većinom negativne slučajeve. Oni što se ne pokvare a ima ih puno puno više nego onih što se pokvare, oni se ljudi voze i ne žale se pa ih tako ne možeš ni naći na www.

Iako nisam neki izrazit ljubitelj bmw motora verujem da im je kvalitet i dalje na zavidnom nivou nezavisno od komercijalne upletenosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

@Savan

 

Upravo tako, učlanio sam se na nemački K forum pre mesec, dva i nigde nisam naleteo na neko kukanje o kvalitetu i problemima, možda tek po neki slučaj, ali ništa strašno i uglavnom je otklonjeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

@Savan

 

Upravo tako, učlanio sam se na nemački K forum pre mesec, dva i nigde nisam naleteo na neko kukanje o kvalitetu i problemima, možda tek po neki slučaj, ali ništa strašno i uglavnom je otklonjeno.

 

E a sad, izgovorivsi te reci gore iznad:

 

 

Batali ovo gušenje po forumu, idi kupi BMW K1300 R i dolazi ovamo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Acime , ne vozim nista , za sad ...

 

bar ne na dva tocka ...

 

Nisam vozio K1300 seriju ni jednog , K1600 jesam , vrlo kratko , za to sto ti zelis , K1300 mi deluje bolji izbor

 

A od svih ovih ostalih motora koji su predlozeni , uzimajuci u obzir da ces ( bar tako te razumem ) uzeti noviji ili nov motor , jedino bi razmislio o Yamahi FJR , mada mi nikad nece biti jasno sto ne ubace 6 brzinu na taj motor ....

 

VFR1200 je ''divan'' motor , ali ga niko ne kupuje , a Blackbird je oldtimer , dobar motor , ali oldtimer

 

 

@FTW!

nemoj da se ljutis , ja volim BMW , ti ga rekao si ne volis , ali izgleda ti vise guglujes BMW od mene ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

U pravu si za VFR 1200, čim može da se kupi za bagatela pare znači da ga u stvari niko neće. Ko to kupi praktično se venčao, od prodaje nema ništa. I za FJR si takođe u pravu. Eto, izbacili novi model i umesto da su ubacili šestu brzinu i još koju konjsku snagu pa da naprave bum, opet su napravili prosečan motor. Upravo ovo istu su mu zamerili i na ovom testu gore (ima link).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Super je što ti se svidelo tu si se odlučio znači oko modela. Sad bi se još malo oko boje pozabavio :) ali to je stvar ukusa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

@Velimlje2

 

Napisao sam, da ne bih kupio BMW, jer upravo nakon dosta guglanja i čitanja stranih foruma sam uvideo, da im motori imaju mnogo bug-ova.

 

A što se tiče Yamahe FJR 1300 i njene 5. brzine, već je na ovom forumu o tome bilo reči. Naime, 5. brzina Yamahe FJR je, po prenosnom odnosu, vrlo slična 6. brzinama na konkurentnim sport-turerima. Tako da, ta priča o nedostatku 6. brzine na Yamahi kao minusu, prosto, nema uporište u realnosti.

 

@acim

 

Ako si se već odlučio za K1300R, srećno. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
1405853914[/url]' post='1658023']

 

Naime, 5. brzina Yamahe FJR je, po prenosnom odnosu, vrlo slična 6. brzinama na konkurentnim sport-turerima. Tako da, ta priča o nedostatku 6. brzine na Yamahi kao minusu, prosto, nema uporište u realnosti.

 

 

Zvucis kao Yamahin trgovac ....

Dali moze bez 6 te ? Hvala bugu da moze

Dali bi bio jos bolji sa 6 tom ? Absolutno

Licno sam FJR vozio vrlo kratko , ali tako kazu i mnogi sadasnji i bivsi vlastnici istog motora

..........

A sto se tice guglovanja BMW jevih nedostataka , pogotovu ako si to dosta radio , slazes li se da na vecini foruma kad se povede rasprava o tim motorima bude najvise ucesnika ? I onih koji su realno zainteresovani za njih , i onih koji nemogu da smisle njihove vlasnike ......Iskreno , za K 1300 seriju nisam mnogo citao , nisam nikad realno razmisljao da ga kupim , ali za K 1600 sam citao bas mnogo i svi ti nedostatci o kojima moze da se prica , mada bi bilo bolje da jih nema , nisu nesto sto bi me sprecilo da ga kupim , cena jeste .....

Moras da uzmes u obzir da je fama pre izlaska tog modela bila velika , prodato jih je mnooooogo , i neminovno je bilo da ce mnogi da se razocaraju , ocekujuci vise ovog ili onog

Fama pre izlaska VFR 1200 nije bila nista manja , u to vreme sam ziveo u Londonu , prijavio sam se , kao mnogi , na Hondin sajt posvecen samo novostima za taj motor jos skoro godinu pre izlaska istog , a kad je izasao , kao mnogi , nisam se ni trudio da izdvojim vreme , odem do Hondinog dilera i pogledam motor izbliza , na papiru i izgledom me je razocarao

Kad je izasao K1600 moj diler je jedva uspeo da me ubaci za test voznju drugog dana , ljudi su stajali u redu , a tu je bio i beplatni rostilj i pica ....... OK , u Londonu

Pozdrav , Simo

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Mislim da su iskustva na ovom forumu veoma tanka kada su u pitanju evropski i skuplji motori (Triumph, Harley, MV Avgusta, Ducati,...). Ne kažem da je to loše, volim ovaj forum, ali to je jednostavno tako. Ako neko nije provezao par generacija BMW-a ili Ducatija zaista o tome ne može da priča. Ja sam van Srbije svega godinu i po dana, tako da takođe imam iskustva samo sa japancima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

Svako ima svoje mišljenje, a ja ostajem pri svom, da novi BMW motocikli imaju nedopustiv broj bug-ova. Pogotovo, za tu cenu, koliko koštaju. Japanski motocikli (prevashodno Honda i Yamaha), su i dalje nedostižan standard, što se tiče pouzdanosti, izdržljivosti i kvaliteta izrade.

 

A naravno, neka svako kupi, ono što želi.

 

Pozdrav,

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Mislim da su iskustva na ovom forumu veoma tanka kada su u pitanju evropski i skuplji motori (Triumph, Harley, MV Avgusta, Ducati,...). Ne kažem da je to loše, volim ovaj forum, ali to je jednostavno tako. Ako neko nije provezao par generacija BMW-a ili Ducatija zaista o tome ne može da priča. Ja sam van Srbije svega godinu i po dana, tako da takođe imam iskustva samo sa japancima.

 

 

 

Ja sam u 2.5 godine prešao 58.000, nakon pređenih 20.000 napisao sam nekoliko utisaka u temi 1600GT, ako te bilo što interesuje, slobodno pitaj.

Pošto imaš u planu dosta (dužih) tura, mislim, da je komotniji GT, za komutiranje skineš kofere i motor se pretvara u laganog sportaša čim kreneš.

 

poseti ovaj sajt za više informacija: http://www.k6gtl.com/index.php

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Imas u blizini Minhena poznatog i dobrog dilera,.............pre neki dan sam gledao trijumf explorere, za 13k ima da se nadje touring varijanta.............

 

4 godine garancije, a super motor,................nebitno losi ili dobri putevi....................

 

http://www.autoscout...24487&asrc=st|s

 

 

Mada svasta nude,..................jedino mi KTM odvratan na prvi pogled :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • slàinte mhath, 1071 postova
  • Lokacija: Holandija
  • Motocikl: FZS1000 Fazer

Ja i da imam lovu bmw nebi uzeo, ali to je samo zato sto je postao "vidi mene vozim bmw, uspjeo sam u zivotu i naravno vise ne odpozdravljam druge bajkere". Barem se tako ovdje u Holandiji ponasaju. Cast izuzetcima. Nego acime sta kazes za gtr1400?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja