Jump to content

Moto Zajednica

Šta kupiti? K1300R ili K1600GT?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

U Minhenu baš i nije tako kao što kažeš. Većina automobila su BMW, a i većina motora, tako da to nije ništa neuobičajeno. Razmatrao sam i Kawasaki, ali košta i on fino, 17500€. Pošto više naginjem na nakeda, tj. K1300R, nekako i ne razmišljam više o sport turingu, tj. odbacio sam i K1600GT, pa time i sve slične varijante (GTR1400, FJR1300, ST1300).

 

http://www.kawasaki.de/de/products/sport_tourer/2014/1400gtr/overview?Uid=05E2WlhZW1laWFpaWllQWVBdUVtZXV9eRgwNRSwt

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Čini mi se da K1200R Sport bi bio pravo rešenje tvojih dilema ...

 

BMW_K1200R_Sport_21.jpg

 

Ali pošto insistiraš na 1300, a njega ne prave u toj verziji ... onda ništa :moto3:

 

Kupuj taj K1300R, a za duže ture stavićeš aftermarket vizir ... i to je to ... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova

Kupi samo motor koji ti se najvise svidja estetski,jer u tom cenovnom rangu sve je fantasticno.Posto imas para da to odrzavas kako treba,a vozis se uglavnom po Evropi,cak i da ti nesto crkne na bmw-u jednom u 50000km,vrlo lako ces to srediti.Posto ti se k1300r svidja,kupi njega,i uzivaj.Najlepsi bmw ikada napravljen po meni.Tu nema greske

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Evo zakazujem probu oba (K1600 GT i K1300 R) za subotu. Naravno, i tamo radi neko naš pa će dogovor verovatno biti na srpskom jeziku ;) Javiću vam utiske, mada sam K1300 R već probao, ali samo nakratko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

@acim

 

Postoji dosta problema sa K1600GT/GTL. Ako guglaš: "bmw k1600 problems" neprijatno ćeš se iznenaditi, čitajući iskustva samih vlasnika ove mašine. Ovo su samo neki od problema: napukli klipovi (da, dobro ste pročitali!), problematičan (neprecizan) menjač - ovo je donekle poboljšano na 2014. modelu, otkaz prekidača (i levi i desni klaster), kada desni otkaže, onesposobi čitav motocikl, curenje vodene pumpe, i još mnogo toga. :(

 

Verovao ili ne, za 4 godine (2011-2014), koliko se K1600GT/GTL proizvodi, fabrika je praktično ignorisala skoro sve probleme. Vrlo malo su učinili, da poboljšaju dizajn (konstrukciju) problematičnih sklopova. Neko će pitati: "Zašto?" Odgovor je vrlo jednostavan. Primarno, zahvaljujući vrlo agresivnom marketingu, prodaja BMW motocikala beleži rekorde, i naravno da neće bilo šta da menjaju. Maksimalan profit, that's the name of the game.

 

BMW je nekada, sasvim opravdano, bio sinonim za kvalitet (npr. prekidači na starim BMW motociklima su kvaliteta, kao prekidači u avionima), ali od 2004. je sve krenulo nizbrdo. Skraćeno vreme projektovanja, outsourcing delova (ako neko može da x deo proizvede za 1 EUR jeftinije, odmah će prihvatiti, a za kvalitet, ko te pita :( ), skraćeno vreme testiranja modela, sve su ovo uzroci, da od nekadašnjeg BMW kvaliteta, danas nije ostalo ni "k". A sve to rade, naravno, da bi ionako veliki profit, dodatno povećali.

 

...

 

Tekst, koji potvrđuje, ovo iznad, što sam napisao:

 

http://www.affordablebeemerservices.com/bmwthoughts/

 

Obavezno pročitajte. Odlično štivo.

 

 

P.S. @acim

 

Jel si obavio test vožnje? Utisci? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Pročitao sam tekst i imam zamerku da ne postoji datum kada je napisan, a obzirom da se pominje 2005. godina, kao i da se stiče utisak da je R1200GS u to vreme bio novi model, rekao bih da se radi upravo o 2005. godini. R1200GS je izašao 2004. tako da se to uklapa.

 

BMW je lider u inovacijama i to kako na automobilima, tako i na motociklima i naravno da se sa svom tom novom tehnologijom mogu desiti problemi, naročito u početku. Ali godinama se stiče iskustvo i te komponente se poboljšavaju, a oni koji inovacije nikada nisu ni uveli sigurno će uskoro u istoriju. Današnje tržište je takvo da traži svakodnevne inovacije, a ako pričamo konkretno o korisnicima BMW motora, oni pored inovacija žele i dobru podršku u svakom delu sveta, a BMW im upravo to pruža.

 

Problemi sa automatskim menjačima koji se "ne održavaju" su postojali na modelima nekoliko proizvođača, ali je to ispravljeno, sada svi ponovo tvrde da se menjač mora održavati. Evo ja sam kupio ulje i filter za X5 da to promenim, kažu tako treba na 150.000.

 

Japanci uglavnom imaju pouzdane motore, ali i automobile, ali je malo onih koji bi radije vozili Toyotu ili Hondu, nego Mercedes, BMW ili Audi. Nije sve ni u dugotrajnosti, ja motor kupujem za 2-3 sledeće godine i onda želim da ga zamenim i uopšte mi nije bitno koliko će ukupno trajati. Kako god bilo, BMW će daleko duže zadržati svoju vrednost i moći ćeš u BMW-u da ga zameniš za novi model i to je to, voziš dalje. Zamisli to kao da svakog meseca plaćaš po 200€ i celog života voziš novi motor.

 

Bio sam u subotu i probao K1600GT i K1300R :) Iskreno, nije mi se dopao K1600GT, veliki je, glomazan, ne poteže kao mlađi brat, a nije ni pravljen za to. U pitanju je motor idealan za stariju gospodu koji imaju vremena za putovanja, jer je to zaista drumska krstarica koja može da se vozi jako dugo bez umora. Pak, visoko se sedi i težak je i u krivinama nisam imao oo da ga obaram kao K1300R. Možda bi se to vremenom popravilo, ali to mi i nije bilo najbitnije, već činjenica da meni nije potreban takav motor. Teže je provlačenje, treba više mesta u garaži, nisam još spreman za penziju i tako to :)

 

Što se tiče K1300R naravno da sam se ponovo oduševio, osim što je na cirka 3100-3200 obrtaja dolazilo do nekih vibracija, koje su možda posledica pada. To nije tako strašno, ali kao što kažeš, od tako skupog motora se mora očekivati besprekoran rad. Pak, ovaj primerak je bio naslonjen (ili je bio blaži pad) na levu stranu i to neposredno pre nego što sam ga uzeo na probu. Prodavac je to ustanovio bukvalno kada je pregledao motor pre moju vožnju. Bio je iskrivljen levi migavac i to su odmah sredili, ali je možda bilo još nešto krivo, pojma nemam. Nije isključeno ni da je neki mehanički problem u pitanju jer je to motor koga je do sada vozio i kurta i murta, iako je mlad, verovatno 2014. BMW koristi iste motore za iznajmljivanje i za probne vožnje, a uzgred, u Minhenu imaju 120 motora za te potrebe ;) Pitao sam i kada su imali najveću grupu, kaže iz Australije je jednom bilo rezervisano 30 komada, bukvalno su jedva izašli iz dvorišta :D

 

Pak onaj prethodni što sam probao, kome je vlasnik privatnik, Turčin, radio je besprekorno, kao švajcarski sat. U svakom slučaju ako kupim nov ili skoro nov motor u BMW-u, takve stvari će biti njihov problem. Rekao sam to prodavcu po povratku i rekao je da će ustanoviti o čemu se radi, a ja ću baš da ga pitam kada se budem vratio sa odmora i tražiću ponovo da ga probam i to čitav vikend. Inače, proba se plaća 50€ i traje 2 sata za koje možeš da pređeš do 100km. Moguće je motor uzeti i čitav vikend po cenama rentiranja. Ako kasnije kupiš motor u BMW-u (bilo nov ili polovan), svu ovu kintu koju si platio dobijaš nazad ili odbiju od cene, kako god.

 

Elem, zvao sam Yamahu i tražio da probam novi FJR1300 i rekli su mi da su taj test primerak prodali prethodne nedelje i da ga nemaju više. Nisu mi rekli da će ga dobijati, niti da će me obabestiti o tome, znači praktično su bili malo neozbiljni, naročito za ukus nekoga ko živi na Zapadu. Tako se motori ne prodaju.

 

Kada se vratim sa odmora verovatno ću otići i u Triumph, ali da probam Rocketa bez namere da ga kupim :) On košta 60€ za dva sata, ali gde ćeš da pronađeš lepšu zabavu za te pare.

 

Zaključak, posle odmora 99% pazarim K1300R jer bukvalno nema konkurenciju. Možda je jedina konkurencija B-King, ali izgleda previše kitnjasto sa onim auspusima.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

@acim

 

Postoji dosta problema sa K1600GT/GTL. Ako guglaš: "bmw k1600 problems" neprijatno ćeš se iznenaditi, čitajući iskustva samih vlasnika ove mašine. Ovo su samo neki od problema: napukli klipovi (da, dobro ste pročitali!), problematičan (neprecizan) menjač - ovo je donekle poboljšano na 2014. modelu, otkaz prekidača (i levi i desni klaster), kada desni otkaže, onesposobi čitav motocikl, curenje vodene pumpe, i još mnogo toga. :(

 

Verovao ili ne, za 4 godine (2011-2014), koliko se K1600GT/GTL proizvodi, fabrika je praktično ignorisala skoro sve probleme. Vrlo malo su učinili, da poboljšaju dizajn (konstrukciju) problematičnih sklopova. Neko će pitati: "Zašto?" Odgovor je vrlo jednostavan. Primarno, zahvaljujući vrlo agresivnom marketingu, prodaja BMW motocikala beleži rekorde, i naravno da neće bilo šta da menjaju. Maksimalan profit, that's the name of the game.

 

BMW je nekada, sasvim opravdano, bio sinonim za kvalitet (npr. prekidači na starim BMW motociklima su kvaliteta, kao prekidači u avionima), ali od 2004. je sve krenulo nizbrdo. Skraćeno vreme projektovanja, outsourcing delova (ako neko može da x deo proizvede za 1 EUR jeftinije, odmah će prihvatiti, a za kvalitet, ko te pita :( ), skraćeno vreme testiranja modela, sve su ovo uzroci, da od nekadašnjeg BMW kvaliteta, danas nije ostalo ni "k". A sve to rade, naravno, da bi ionako veliki profit, dodatno povećali.

 

...

 

Tekst, koji potvrđuje, ovo iznad, što sam napisao:

 

http://www.affordabl...om/bmwthoughts/

 

Obavezno pročitajte. Odlično štivo.

 

 

P.S. @acim

 

Jel si obavio test vožnje? Utisci? :)

 

To čtivo je jedno veliko njesra, koji ga je napisao kao kobajagi wannabe BMW servis, koji usput ni ne popravlja motore od 2004 na ovamo (baš se pitam zašto.....). Kolega u Ljubljani drži iznajmljivanje (rentu motora) i u floti jih ima preko 80 komada raznoraznih motora , a najviše bmw-a, jer nema problema sa servisima,delovima,kvarovima (ima jih, da ne bude pogrešno shvačeno), i odmah se stvari sređuju.Da ne dužimo priču oko uvažavanja garantih popravki, jer tek tu zaboli glava. Dobro poznat "japanski kvalitet" mu redovno pravi troškove u smislu autošlepa nazad u Sloveniju, zato mu je u floti večina BMW-a. Teško je kad si sam osamljen na vrhu, a ostali ne mogu da te stignu......

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

 

....

 

Teško je kad si sam osamljen na vrhu, a ostali ne mogu da te stignu......

 

Upravo zbog ovakvog stava, neko mora, da vam predoči neke činjenice.

 

Prose.avate se, kako je BMW zenit motociklizma, nešto posebno, van svake konkurencije, a realnost je "malo" drugačija. Realnost je, da ste dali velike novce za užasno bug-ovite motore, koji nemaju ni "k" od kvaliteta.

 

Ali, BMW marketing mašinerija vas je ubedila u suprotno. Ubedila vas je, da "to tako treba". Ubedila vas je, da su očigledne mane motora, u stvari "osobine" i "karakter" motora.

 

I pre nego što neko krene sa pričom o zavisti, kao, eto, ne mogu da kupim BMW, pa moram da "pljujem", da vas obavestim, da od te bolesti ne patim. Pogotovo, jer mogu sebi da priuštim bilo koji nov BMW motor.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

@FTW!

 

Možeš li da nam predočiš tvoje iskustvo sa motorima? Dakle koliko godina ti imaš i koliko i kojih motora si do sada imao u vlasništvu? I posebno da li si vozio ili posedovao neki BMW? Ali da bude istina ;) Baš kao što je istina ono što sam ja napisao o svom utisku od subote.

 

Ja ću saslušati svačiji savet, ali ipak nije loše znati i to. bmw-a znam godinama sa foruma, pa nema potrebe da ga pitam, a i vidi se na profilu.

 

Već 6-7 godina vozim BMW-ove automobile i zaista mislim da su izuzetni, pa ne vidim razloga da i sa motorima ne bude bar slično. Pre toga sam vozio Audi, itd. Na časovima vožnje ovde u .de sam vozio F650GS, izuzetan motorčić. Znači nema tu nikakvog marketinga. Vozio sam i japance, pretežno Yamahu, ništa im ne fali, ali nemaju pola opreme koju nudi BMW. Konkretno ESA, hoću da se motor sam podesi kada vozim ženu i ponovo kada se vozim sam, neću sigurno da vadim ključ i podešavam oprugu :D

 

I još nešto, pošto vidim da si vozio R6. Ima li boljeg litarskog R-a od S1000RR? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

To, koliko imam godina, i koliko sam motora vozio i posedovao, je irelevantno za ovu diskusiju. Pitao si, koji BMW da kupiš, ja sam ti napisao svoje mišljenje, i sve lepo argumentovao. Od mene, dosta. Vidim, da si definitivno odlučio da pazariš BMW, pa ne bih više da ti smetam.

 

:zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

 

....

 

I još nešto, pošto vidim da si vozio R6. Ima li boljeg litarskog R-a od S1000RR? :)

 

R6 nisam vozio, a što se tiče S1000RR, jedno vreme sam ozbiljno razmišljao, da isti kupim (nov). Ali, onda sam malo istražio i video koliko problema ima. Po performansama, S1000RR jeste No.1, ali je po pouzdanosti, ubedljivo na poslednjem mestu.

 

Odjavljujem se sa teme. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

....

 

Teško je kad si sam osamljen na vrhu, a ostali ne mogu da te stignu......

 

Upravo zbog ovakvog stava, neko mora, da vam predoči neke činjenice.

 

Prose.avate se, kako je BMW zenit motociklizma, nešto posebno, van svake konkurencije, a realnost je "malo" drugačija. Realnost je, da ste dali velike novce za užasno bug-ovite motore, koji nemaju ni "k" od kvaliteta.

 

Ali, BMW marketing mašinerija vas je ubedila u suprotno. Ubedila vas je, da "to tako treba". Ubedila vas je, da su očigledne mane motora, u stvari "osobine" i "karakter" motora.

 

I pre nego što neko krene sa pričom o zavisti, kao, eto, ne mogu da kupim BMW, pa moram da "pljujem", da vas obavestim, da od te bolesti ne patim. Pogotovo, jer mogu sebi da priuštim bilo koji nov BMW motor.

 

bilo bi dobro, kada bi mi neko predočio činjenice koji je bar malo merodavan i nije samo internetni vozač , več i uistinu poseduje bilo kakva iskustva sa BMW motorima (osim naravno forumskih iskustava). I drago mi je da sebi možeš priuštiti bilo koji nov BMW motor, jer ja ne mogu....mene je bmw mašinerija ubedila u "mane i osobine" motora tako da se samo vozim i čekam da nešto "rikne" da imam razlog da menjam marku. Ali na žalost jedina stvar koja non-stop rikava je "legendarna" Honda sa 5x manjom kilometražom od bmw-a, a o drugim markama motora radije neču da pišem, jer mi vikendi uglavnom prolaze u popravljanju "nepokvarivih,super duper" japanera. Evo priznajem , danas sam posle barem dve godine dobio u ruke neki deo od BMW motora i to alternator od BMW R1200GS sa pređenih 130.000 kilometara po svetu, od toga barem 30.000 kilometara po Aljaski i severnom polu. Dečko ga skinuo i doneo na pregled u Sloveniju(poseta roditeljima) jer ga je neki isto tako internetni vozač ubedio da alternatori na tom motoru rikavaju. Neču da pišem u drugo ime, evo ti LINK, pa ga sam pitaj kako je naseo na "bmw mašineriju" i "internetne vozače",kako ga je "bmw mašinerija" ubedila u kupnju bmw motora i kako to da ostali ne mogu ni da "prismrde" do tih krajeva......

Od čega li žive servisi drugih marki motora, kada se (naravno opet forumski) ne kvare i servisi su jeftini? Treba biti realan,ili barem pokušati biti realan.....

BTW, fer bi bilo da napišeš kako su prvi modeli FJR imali problema sa kompjuterima,glave na motorima su rikavale i TPS senzori, jer verujem da si i to istraživao......osim ako je to zabranjena tema naravno, onda se izvinjavam

ili možda smatraš da su iskustva vlasnika i korisnika bmw motora irelevantna u odnosu na tvoje internetsko znanje?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

@FTW!

 

Možeš li da nam predočiš tvoje iskustvo sa motorima? Dakle koliko godina ti imaš i koliko i kojih motora si do sada imao u vlasništvu? I posebno da li si vozio ili posedovao neki BMW? Ali da bude istina ;) Baš kao što je istina ono što sam ja napisao o svom utisku od subote.

 

Ja ću saslušati svačiji savet, ali ipak nije loše znati i to. bmw-a znam godinama sa foruma, pa nema potrebe da ga pitam, a i vidi se na profilu.

 

Već 6-7 godina vozim BMW-ove automobile i zaista mislim da su izuzetni, pa ne vidim razloga da i sa motorima ne bude bar slično. Pre toga sam vozio Audi, itd. Na časovima vožnje ovde u .de sam vozio F650GS, izuzetan motorčić. Znači nema tu nikakvog marketinga. Vozio sam i japance, pretežno Yamahu, ništa im ne fali, ali nemaju pola opreme koju nudi BMW. Konkretno ESA, hoću da se motor sam podesi kada vozim ženu i ponovo kada se vozim sam, neću sigurno da vadim ključ i podešavam oprugu :D

 

I još nešto, pošto vidim da si vozio R6. Ima li boljeg litarskog R-a od S1000RR? :)

 

Ajde druže malo realnosti (za razliku od nekih ovde....).

 

1. SVI motori se kvare

2. NAJBOLJI motor je NOV MOTOR.....sve ostalo su samo želje

 

Kupuj ono na čemu se osečaš najbolje i što ti najbolje odgovara.Meni lič no je jako važna i servisna podrška te dostupnost delova, jer ne mogu da smislim čekanje od recimo nedelju-dve na neki deo usred sezone......

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Deo za japance se može čekati i daleko duže od 2 nedelje, to si potpuno u pravu. Čekao sam ja oklop za FZ1 i jače od mesec dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ja vrlo retko pisem jer smatram da ima dosta pametnijih i iskusnijih od mene koji imaju sta da pametno da kazu.Favorizovanje jedne marka pa makar to bio i famozno bmw je notorna glupost.....u redu je recimo reci " meni licno je bmw najbolja marka na svetu '' i to je ok jer to odrazava licno stav vlasnika bmw.Recimo ja mislim suprotno ali necu pljuvati bmw zbog toga sto neki napaljenko iz bmw kaste pljuje sve ostale.....to potvrdjuje upravo da je FTV u pravu kad iznosi svoje stavove ....verujem potkrepljne cinjenicama.Zadnjih godina i najzagrizeniji bmw fan mora da prizna da ima previse opoziva od bmw -a ...da li slucajno ili ne nisam kompetentan da tvrdim ali da ih ima ima ih i to u daleko vecoj kolicini nego kod svoh japanskih proizvodjaca zajedno.

Upravo o tome bo potencijalni kupac bmw trebao DOBRO da tazmisli prilikom kupovine.

Ja godinama vozim japanske motore....Honde i Jamahe....nikada ALI NIKADA nisam imao od kvarova nista sto ne spada u u domen servisnog odrzavanja.FJR sam vozio 3 godine preso 50 000 km 1care.gif...nikad nista.

E sad ono sto se meni namece ko zakljucak a vidim i da uvazeni kolega Acim tezi tome je kupovina par godina starog BMW -a.....to je recimo pravi posao....kupujes motor koji ako je imao bugove ui decje bolesti trebao je za par godinba da ih pokaze i bude izlecen u ovlascenom servisu od istih .

E da verujem da je ACIM procitao ovu temu jer se radi o istom agregatu Iskustva BMW K 1300 GT .....

Lepo pise da je prethodno model 1200 imao dosta problema i fabrickih gresaka i da je kod novog 1300 DELIMICNO ispravljeno.

Inace znam da nije deo teme ali moj favorit u toj klasi je bez premca HONDA VFR 1200.Tacno je da je dizajnerski malo pravljena po ukusu japanaca ali je po kvalitetu neprikosnovena ....odnosno nega internet teoreticari iskopaju neke njene greske pa neka se razmahnu cinjenicam slobodno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Moglo bi se reći da je poslednjih nekoliko godina BMW imao puno opoziva, ali je poslednjih nekoliko godina napravio više novih modela od svih japanaca zajedno. Znači nova R1200 serija, pa nova K1300 serija, pa nova K1600 serija. Imaju duplo više elektronike na motorima od japanaca, ali mislim da je većina problema do sada otklonjena i da su svi navedeni modeli do sada veoma stabilni. Takođe mislim da nema nikakvog pljuvanja, ne znam zašto moramo uvek neko pljuvanje da pominjemo. Kvari se sve, čovek, motor, žaba, taraba. Vozio sam puno japanaca i jednostavno hoću da promenim. VFR 1200 je odvratan, može da bude najbolji na svetu i da traje 1000 godina, neću da ga kupim ;) Inače, radi se o kupovini K1300R starog maksimalno godinu dana, a možda i novog, dakle čak ne ni par godina starog. Motor hoću da kupim dok je još u garanciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Generalno kad si u situaciji da mozes da biras, a sve su dobre masine, prosto sednes i:

 

1. Odlucis na kom motoru sebi najbolje izgledas

2. Koji ti je najudobniji

 

 

 

3. Zadužiš nekog da te slika kad sidješ sa motora posle 2h probe - gde je osmeh širi - taj kupuješ.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 485 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Sta god da kupis kajaces se sto nisi uzeo ono drugo! :aha: Takav zakljucak sticem citajuci tvoje postove. :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ja ne stičem, K1300R je moja namera skoro od samog početka :D Pre toga sam razmišljao o K1300GT ili K1600GT, ali me je brat nagovarao na K1300R. I taman kada sam ja to prihvatio, on je u Crnoj Gori na vožnji video uživo K1600GT i onda počeo da me ubeđuje da kupim njega, ali sam se ja u međuvremenu kompletno prešaltovao na K1300R ;) A tek nakon ove probe K1600GT definitivno otpada za sada, to će biti za penziju :D Jedino što me brine su priče o kvarovima koje verovatno nemaju pravu podlogu, već su posledica nepoznavanja i nekorišćenja ovih motora u našoj zemlji. Pre cirka 2 meseca sam se učlanio na nemački K forum i tamo uopšte nema takvih priča, tako da posle odmora sledi kupovina, a ako procenim da neće više biti lepih dana, onda na Intermot sajmu u Kelnu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Ne veruj preterano Internet hajpu o kvarovima. Poštuj servisne intervale, održavaj motor kako treba i ogromna verovatnoća da će sve biti ok, da ćeš ga voziti u zdravlju i veselju. Znaš sve to i sam, naravno.

 

Srećno!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja