Jump to content

Moto Zajednica

Panhellenic 2014. Igoumenitsa, Greece

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Sve ove godine voznje motora, povremeno cujem o tamo nekom velikom skupu u Grckoj koji se svake godine organizuje na razlicitom mestu. Od informacija uglavnom nista, i na netu gotovo zanemarljivo. Ove godine, nekako se termin odrzavanja skupa, a to je uvek na pravoslavne Duhove koji su klizni praznik, poklopi sa terminom koji mi odgovara za neku produzenu vikend voznju. Uz to i mesto odrzavanja garantuje dobru voznju do tamo i nazad...kroz Albaniju do dole, a preko Grckih planina i Makedonije nazad.

 

Ekipa se sastoji od nas dvojice, Glodjo sa Varaderom i ja sa Stromom, inace smo dosta kilometara napravili zajedno.

Krenuli smo u sredu 4. juna sa idejom da idemo preko Crne Gore, da udjemo u Albaniju sa severne strane Skadarskog jezera i da se spustimo juzno dokle stignemo. Prosli smo kroz Skadar, Drac, Fier i nasli smestaj u Vlori (Valoni). Nismo puno slikali i vrlo malo smo se zadrzavali, ali opsti utisak je iznad ocekivanja. Posto mi je ovo prvi put u Albaniji, moram da priznam da sam imao malo skromnija ocekivanja. Glodjo je bio pre 7-8 godina i kaze da se od tada dosta toga promenilo. Infrastruktura se razvija ubrzano, ali jos uvek nedovoljno, sto se ne bi moglo reci za turisticka mesta.

Prvi veci grad kroz koji smo prosli je Skadar. Ono sto mi se posebno dopalo je puno zelenila i prilicno veliki broj ljudi na biciklama...ne onim starim, raspalim, vec pravim city-bikeovima. Drac je solidno veliki primorski grad i luka koji lezi u zalivu cijom citavom duzinom od nekih 10-11km je red novih hotela modernog izgleda. Prvobitno sam mislio da cemo nociti u nekom od tih hotela, ali kako smo imali jos vremena na raspolaganju, spustili smo se do Vlore. Grad po malo podseca na Drac jer isto tako lezi u zalivu. Kako smo stigli predvece, reke turista su se kretale setalistem uz more. Mi smo se lagano vozili uz more i negde pri kraju zaliva smo nasli odlican smestaj po veoma prihvatljivoj ceni, nocenje sa doruckom za nas dvojicu 25€. U pitanju je mali porodicni hotel sa veoma ljubaznim osobljem i dvoristem gde smo parkirali motore.

 

IMG_9112.jpg

 

IMG_9120.jpg

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Kako je put do Vlore uglavnom vodio kroz ravnije krajeve i to delom glavnog puta koji se zadnjih godina pretvara u autoput, najzanimljiviji deo puta kroz Albaniju tek pocinje.

Od Vlore polako pocinje uspon u planine koje po lepoti uopste ne zaostaju za Alpskim prevojima. Ubrzo put prelazi na stranu prema moru i vrlo cesto je pogled velicanstven. Plaze pored kojih prolazimo su takodje nesto sto bih voleo u buducnosti da posetim. Odmah mi se po glavi zavrtela misao da bi prvom prilikom dosao na neki produzeni vikend sa zenom...motorom.

Cini mi se da je juzni deo Albanije, pocevsi od Vlore, vecinski hriscanski, i katolicki i pravoslavan. Put nas provodi kroz mala zivopisna sela na obroncima planina i vrlo cesto prolazimo pored raznih crkava.

 

IMG_9121.jpg

 

IMG_9122.jpg

 

IMG_9123.jpg

 

IMG_9124.jpg

 

IMG_9125.jpg

 

IMG_9126.jpg

 

IMG_9127.jpg

 

IMG_9128.jpg

 

IMG_9129.jpg

 

IMG_9130.jpg

 

IMG_9131.jpg

 

IMG_9132.jpg

 

IMG_9133.jpg

 

IMG_9134.jpg

 

IMG_9135.jpg

 

IMG_9136.jpg

 

IMG_9137.jpg

 

IMG_9138.jpg

 

IMG_9139.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Od Sarandea biramo put pored Butrinta, veoma uzak ali barem ide kroz lepe predele. U jednom delu, pruza se odlican pogled, a vec sledeci trenutak dolazimo do makadama i to konkretnog. Sva sreca pa ga nije bilo previse, tek par kilometara. Sa makadama se ukljucujemo na najmoderniju magistralu i eto nas na Grckoj granici.

 

IMG_9140.jpg

 

IMG_9141.jpg

 

IMG_9142.jpg

 

IMG_9143.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

U kamp gde se organizuje Panhellenic stizemo prilcno brzo.

Skup se odrzava u kampu "Drepanos", koji se naazi na malom poluostrvu oblika prsta i na 3km je od Igumenice. Sam prostor je odlican i tesko da moze biti bolji...kamp je opremljen svime sto treba, uz to ima dosta hladovine, plazu na kojoj je postavljena bina i dovoljno prostora da se smesti gomila satora.

Zvanicno, skup traje od srede do ponedeljka, 4-9.juna. U Grckoj je tada drzavni praznik pa se racuna i na slobodne dane. Nasa prvobitna ideja je bila da stignemo u cetvrtak vece, kako bi na skupu bili u petak i subotu pa u nedelju kuci. Medjutim, mi smo stigli prilicno rano vec u cetvrtak oko podneva. Kamp se tek lagano postavljao i jos uvek nije bilo previse posetilaca.

Ulaz na skup je kostao u cetvrtak 50€ (u petak 45€, subotu 40€, nedelju 30€) i za to se dobija majca, nalepnica i znacka. Kontrola na ulazu je prilicna, imate narukvicu, nalepnicu na motoru i jedan kupon sa bar kodom sa kojim podizete suvenire i koji se povremeno kontrolise na ulazu. Prema recima jednog bikera koji je bio prethodnih godina, cene ulaza su bile oko 10€, pa ostaje nejasno zasto je ove godine cena ulaza tako visoka. Vec u petak uvece veliki broj satora je bio podignut u sumarku ispred ulaska u kamp, verovatno odbijajuci da plate tako visoku cenu ulaza.

Ostale cene u kampu su bile prilicno popularne...pivo 0,33 u konzervi 1,5€, jedan stapic suvlakija 1,5€, u restoranu u kampu su pripremani obroci za rucak, citav rucak 6-7€...

Ispred kampa zaticemo motor nasih tablica, i kasnije upoznajemo tipa u kampu, vranjanac Goran Manasija.

 

IMG_9144.jpg

 

IMG_9145.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Malo smo se promuvali i do grada...citav red kafica i restorana...pitao sam se gde su svi ti ljudi kada Igumenica nije bas turisticko mesto, vec luka.

Pored kampa je dugacka plaza i u blizini je odlican beach-bar.

Uvece po neko pivo i svirka.

 

IMG_9147.jpg

 

IMG_9148.jpg

 

IMG_9149.jpg

 

IMG_9150.jpg

 

IMG_9151.jpg

 

IMG_9152.jpg

 

IMG_9153.jpg

 

IMG_9154.jpg

 

IMG_9155.jpg

 

IMG_9156.jpg

 

IMG_9157.jpg

 

IMG_9158.jpg

 

IMG_9159.jpg

 

IMG_9160.jpg

 

IMG_9161.jpg

 

IMG_9165.jpg

 

IMG_9168.jpg

 

IMG_9169.jpg

 

IMG_9170.jpg

 

IMG_9171.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ujutru prvo kupanje pored kampa, pa obilazak kampa. Od juce se pocelo puniti solidno. Mnogi dolaze u vecem drustvu, ponesu i tende i stolove i stolice, rostilje i ostalu kamp opremu...preko dana na plazi, uvece rostiljanje uz pice, tako da ovaj skup bas deluje kao produzeni vikend.

Kasnije smo otisli do grada na giros, pa da vidimo gde cemo na voznju.

 

IMG_9175.jpg

 

IMG_9176.jpg

 

IMG_9177.jpg

 

IMG_9184.jpg

 

IMG_9185.jpg

 

IMG_9186.jpg

 

IMG_9188.jpg

 

IMG_9189.jpg

 

IMG_9190.jpg

 

IMG_9191.jpg

 

IMG_9192.jpg

 

IMG_9193.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Iz igumenice smo se provozali do letovalista Sivota, i otisli do obliznje plaze gde smo kulirali veci deo dana. E tu je vec voda bila ledena. Na povrsini jos i nekako, ali kada se noge spuste u dubinu, bukvalno kao u led. Ipak sam uspeo da se okupam citava dva puta.

 

IMG_9195.jpg

 

IMG_9196.jpg

 

IMG_9198.jpg

 

IMG_9200.jpg

 

IMG_9202.jpg

 

IMG_9203.jpg

 

IMG_9204.jpg

 

IMG_9205.jpg

 

IMG_9206.jpg

 

IMG_9208.jpg

 

IMG_9209.jpg

 

IMG_9211.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Kada smo se vratili, vec se pocela praviti guzva ispred kampa. Gomila najraznoraznijih motora. Trend koji je vodeci u ovom trenutku su R-ovi, a ponajvise Hayabusa, sa produzenim zadnjim viljuskama i spusteni na trouglovima. Pravi alat za divljanje i potpisivanje na pravcu. Dosta tih motora je stiglo na prikolicama, sa samo jednim ciljem...

U kampu postoji i poligon gde stunt-eri citavog dana zabavaljaju posetioce. Tu je i servis za zamenu guma i po neki promo-stand bez mogucnosti kupovine.

 

IMG_9215.jpg

 

IMG_9216.jpg

 

IMG_9217.jpg

 

IMG_9218.jpg

 

IMG_9219.jpg

 

IMG_9220.jpg

 

IMG_9221.jpg

 

IMG_9222.jpg

 

IMG_9223.jpg

 

IMG_9225.jpg

 

IMG_9226.jpg

 

IMG_9228.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

IMG_9268.jpg

 

IMG_9269.jpg

 

IMG_9270.jpg

 

IMG_9271.jpg

 

IMG_9272.jpg

 

IMG_9273.jpg

 

IMG_9275.jpg

 

IMG_9276.jpg

 

IMG_9279.jpg

 

IMG_9282.jpg

 

 

Obzirom da smo dosli ranije nego sto smo planirali, a i iskulirali smo dobro u petak preko dana, odlucili smo da podjemo u subotu ujutru. Vec u petak uvece je bila tolika gungula, kako u kampu tako i ispred gde su se odrzavali performansi u stilu ko ce duze da potpisuje. Izbori muzike za nasa ocekivanja u najmanju ruku neobican. Zapravo obican, ali nismo ocekivali na skupu, iako ovo nije klasican moto skup. Bilo je tu svega, od hip-hopa, rocka, bluesa, grckog popa, grcke nacionalne...Isto tako prisustvo klubova nije naglaseno, svega 2-3 grcka kluba, i mi iz Srbije...pored mene i vranjanca i jedan sremac sa kojim nikako da se sretnemo.

Sve u svemu, dosta drugacije i lepo...lezerno...u kombinaciji sa morem, plazama, muzikom...dobra prilika za one koji bi da probaju nesto drugacije, i koji su se zasitili klasicnih moto desavanja.

Kasnije sam se cuo sa vranjancem...u subotu je bila jos veca guzva i kamp se napunio do kraja, a u nedelju uvece su se sa bine zahvaljivali svim posetiocima i klubovima, gde su i nas procitali (na ulasku se popunjava prilicno detaljan formular sa generalijama).

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Od Igumenice idemo starim putem do Ioannine...cist uzitak, put koji je opusteo od kako je pusten u upotrebu autoput.

 

IMG_9284.jpg

 

IMG_9285.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Od Ioannine opet starim putem preko Metsova prema Graveni. Pravimo pauzu za klopu na izlasku iz Ioannine, sa pogledom na jezero.

 

IMG_9287.jpg

 

IMG_9288.jpg

 

IMG_9289.jpg

 

IMG_9290.jpg

 

IMG_9291.jpg

 

IMG_9292.jpg

 

IMG_9293.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Na vrhu prevoja pravimo pauzu u kafanici gde sam svracao 2007. prilikom povratka sa Krfa...i dalje je lep pogled.

 

IMG_9294.jpg

 

IMG_9295.jpg

 

IMG_9296.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Sledeca stanica je Kastorija. Tuda sam prosao pre nekolko godina, delovalo mi je lepo, pa sam sada iskoristio priliku da svratim, osetim delic atmosfere i popijem kafu u jednom od kafea na jezeru. Grad je stvarno specifican i odise posebnom atmosferom.

 

IMG_9298.jpg

 

IMG_9299.jpg

 

IMG_9300.jpg

 

IMG_9301.jpg

 

IMG_9302.jpg

 

IMG_9303.jpg

 

IMG_9305.jpg

 

IMG_9306.jpg

 

IMG_9307.jpg

 

IMG_9308.jpg

 

IMG_9309.jpg

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Od Kastorije smo odbrali dosta leppe puteve za voznju i ubzo smo bili na Ohridu. Setnja, poseta poznatoj kafani, svracanje do jos poznatijeg Neima...Skoro svake godine smo na Ohridu, tako da nisam slikao. Sutradan povratak preko Mavrova, i poznatim putem kuci smo predvece.

 

U kompletu odlicna voznja, lepi predeli i dobar povod za produzeni vikend.

 

IMG_9310.jpg

 

IMG_9311.jpg

 

IMG_9312.jpg

 

IMG_9313.jpg

 

IMG_9314.jpg

 

IMG_9315.jpg

 

IMG_9316.jpg

 

IMG_9317.jpg

 

IMG_9318.jpg

 

IMG_9319.jpg

 

IMG_9320.jpg

 

IMG_9321.jpg

 

IMG_9322.jpg

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Bravo doktore, putevi kojima se stvarno ređe ide. Zato su i tako interesantni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

One hajabuse i ostali kiceraj... grozno. Ali zato putovanje i predeli! Najezio sam se 1moto3.gif1care.gif

 

Ne znam da li sam video 2 puta u zivotu takav motor...cini mi se isto bas Busu...a tamo sam za malo bio van sebe...gde god da se okrenem, stoji pimpovana Busa...sto je najzanimljivije, prerade deluju prilicno kvalitetno uradjene, samo ne znam sta je poenta. Na trouglovima su spustene toliko (i po 10cm pojedine) da je donji srednji deo oklopa isecen da ne bi dodirivao put. Obzirom da je prvo vece na bini bio hip-hop, sve mi deluje kao crnacka zabava.

U svakom slucaju, to je samo delic utiska...u najmanju ruku interesantno i razlicito...ostale stvari su i vise nego dobre.

Ako mi se ukaze prilika, obavezno idem ponovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova

Ovo za Buse me ne cudi, nagledao se, negde je nesto vise zastupljeno pa tako i u nasem okruzenju cudio sam se recimo sto nisam mogao u nekim drzavama od R-ova da vidim nista drugo a navikao da kod nas se vozi sve nesto svasta, ili negde uglavnom BMW G-Sovi i tek po koji drugi...

 

Nego da pitam, posto nahvali ovu Albaniju i siptariju, kako ste se tamo sporazumevali? I koliko vidim na slikama i u Albaniji i u Grckoj skoro nigde nikog od kupaca na plazama, da li je to ono hladno more u pitanju ili je slikano u neki cik zore pa..?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja