Jump to content

Moto Zajednica

Voznja bez dozvole i maloletnik

Recommended Posts

  • U prolazu, 83 postova

Ја лично не познајем ниједног човека који је као малолетник управљао моторним возилом у саобраћају. Ми смо као клинци возили бицикле.

 

Pa nisam bas siguran u tvoje tvrdnje. Imao Tomos ATX sa 14, Bt-50 sa 15, Jawu 350 sa 17, Bez PSP-a kada mi je bila potrebna (ATX), polozen PSP kada mi je vec trebala A kategorija (za BT), za kacigu u ono vreme nikad cuo, prijava dovoljno za lozenje bubnjare, ko god je u plavom neprijatelj broj 1 od pandura do zeleznicara, sezone od marta do novembra, voznja sa gomilom drugara vrsnjaka u istoj ili slicnoj situaciji kao i ja, ko ima kacigu nema dozvolu, ko ima dozvolu nema kacigu, kome motor registrovan nema nista od toga, i slicno.

U saobracaju konstantno u krugu od 50km, roditelji koji cupaju kosu sa glave sta ce sa mnom, i eto i dan danas bajker, i sa nostalgijom i osmehom se secam tih klinackih poduhvata od pre vise od 20 godina.

Sve je to deo odrastanja i sazrevanja.

Danas je ipak cini mi se, neko drugo vreme, odredjena doza pedagogije je zaista potrebna, ali nemojmo iz krajnosti u krajnost.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

:staa:

srecom pandur koji je dosao na uvidjaj bio je njihov neki prijatelj i napisao da je ovaj sa bajsa pao, a klinac ko da nije ni bio tu...sve je pitanje srece 0takoje.gif

 

Како то мислиш "срећом"? :staa:

 

Taj pandur sto je dosao na uvidjaj je od njegovih roditelja prijatelj, da je bio neki drugi prosao bi ko ovaj mali, mozda i gore zbog sudara i povreda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ja sam '76. godiste, u osnovnoj skoli smo bicikle vozili kao blesavi, padali, krsili se, poneko bi imao tori, automatic ili onaj poni sto je imao i pedale, sve smo to terali, za kacigu nismo ni culi. Peli se na tresnje, krali lubenice, bezali preko njiva, peli se u napusteni silos na 20m visine nekim kruznim stepenicama koje su se klimale. I imali smo srecno detinjstvo. Usivao sam dva puta glavu, jednom parce uveta, skoro sam polomio clanak na nozi kada sam skakao u prazan olimpijski bazen, i ko zna sta jos... a vazio sam za mirno dete.1zvizduk.gif

I sad kad pomislim na sve to vrati mi se osmeh na lice.

To je sastavni deo odrastanja. Neki put se prevaris, lose procenis, nadrljas, ali ucis na greskama i teras dalje. I tako se postaje zrela osoba, sposobna da rasudjuje i donosi ispravne odluke.

Moj sin ima 7,5 godina. Od prosle godine vozi pocket bike krosericu. Ima kacigu, kupio sam mu je i objasnio mu zbog cega je dobro da je nosi i on hoce da je nosi. Do sada je samo jednom pao i to u pocetku jer je sisao sa motora i hteo da ga potpise. Naravno, posto nije imao ni 20kg, motor ga je oduvao.1lol.gif I vise mu nista slicno nije palo na pamet. Ali vozi po nasutim putevima gde retko prodje neki auto, zato sam mu i kupio krosericu.

 

 

Ја лично не познајем ниједног човека који је као малолетник управљао моторним возилом у саобраћају. Ми смо као клинци возили бицикле.

 

Pa nisam bas siguran u tvoje tvrdnje. Imao Tomos ATX sa 14, Bt-50 sa 15, Jawu 350 sa 17, Bez PSP-a kada mi je bila potrebna (ATX), polozen PSP kada mi je vec trebala A kategorija (za BT), za kacigu u ono vreme nikad cuo, prijava dovoljno za lozenje bubnjare, ko god je u plavom neprijatelj broj 1 od pandura do zeleznicara, sezone od marta do novembra, voznja sa gomilom drugara vrsnjaka u istoj ili slicnoj situaciji kao i ja, ko ima kacigu nema dozvolu, ko ima dozvolu nema kacigu, kome motor registrovan nema nista od toga, i slicno.

U saobracaju konstantno u krugu od 50km, roditelji koji cupaju kosu sa glave sta ce sa mnom, i eto i dan danas bajker, i sa nostalgijom i osmehom se secam tih klinackih poduhvata od pre vise od 20 godina.

Sve je to deo odrastanja i sazrevanja.

Danas je ipak cini mi se, neko drugo vreme, odredjena doza pedagogije je zaista potrebna, ali nemojmo iz krajnosti u krajnost.

 

 

da nismo odrasli u istom kraju? :)

 

takvo je bilo i moje detinjstvo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Pu, ti si momak "zelen bostan obrao" zbog ovog novog zakona. A verovatno i otac.

 

Moja generacija je medju poslednjima koja je imala ovo srecno detinjstvo.

Lopta umesto mobilnog i bajs umesto kompa.

I TOMOS program! :)

 

Drugar 11, ja 12, Cross Junior sa elektronikovom mašinom, pa kad nema nikog kod kuće, mažnjavaj, sipaj gorivo i gaaas. Motor bio njegovog ćaleta.

Brzo nas je provalio, pa je počeo da ga zaključava, skida kabl od svećice i slično, ali nismo se dali. Rešimo zagonetke i drapanje po kraju. Svako malo neki matorac istrči i pokušava da te zaustavi, zbog upućivanja roditeljske jer si ga probudio! :D Gađanje metlom je bilo takođe česta pojava.

 

Po 37x istom ulicom proteramo! :zvizduk: Nismo išli daleko od kuće nikad.

 

Beše baš lepo.... ali tad nije bilo ovoliko ponude motora. Ovo je išlo 110-120 na sat i bilo zver. To je oko 99' bilo. I obojca smo imali već neke motoriće (on tori ja simsona 50).

 

I da, hvatali su nas panduri X puta. Ukor suda, 500 din troškova i ajd kući. I uvek smo nosili kacige! Nemam pojma zašto sam je toliko voleo, tad još uvek nije bilo popularno da se nose. :D

 

Napravio si glupost, ali to je deo odrastanja. Nauk, ne ponavljaj to više nikad. I sa veoma malim posledicama ćeš proći, s obzirom koliko su nekad greške skupe i ne mogu se platiti novcem! ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Ne mozes da kazes da sam neusmeren i nediscplinovan, a za zrelost, same godine govore.

 

 

1. Ne znas me da bi tako nesto govorio

2. Tomos-a nisam smeo da pipnem dok mi otac nije dao dozvolu.

3. Nisam smeo 5 m da predjem od granice koje mi on postavio, uglavnom je to bilo po naselju.

4. Nijednom za 10 god voznje nisam pao sa motora niti imao nekakvih neprilika, iako sam radio tomos-a, stavljao veci klip itd i mogao da ide 70 km/h.

5. Pored godine iskustva( koje tada nemas) veliki faktor su geni.

 

Bolji je onaj koji ima god, dve iskustva i gene, nego onaj koji vozi 20 god a bog ga nije dao ni za sta.

 

Ovo dete ce verovatno sa 19 god. da zavrsi u crnoj hronici, a vi mu ovakvim komentarima svakako pomazete da do toga i brze stigne.

Kad mozes da kazes ovako nesto onda svaka ti cast.

Mi mu ne pomazemo ovakvim komentarima, ako je bar malo svestan sta moze da se desi, ako je samo video par udesa svaki put ima da mu se stvori slika da moze on lako da zameni uloge sa tim udesima koje je video, pa posle neka razmislja dal ce da da' po gasu ili ce normalno da se ponasa u saobracaju.

 

Ako ćeš po zakonu, onda ide ovako otprilike 100.000 zbog vožnje bez dozvole, 15 000 dinara zbgo vožnje suvozača mladjeg od 12 godina, 10 000 dinara, zbog nenošenja kaciga, ćale od ovog malog treba da plati 5000. Ide zabrana polaganja, ja mislim 2 godine, još ako mu nakaleme neko ugrožavanje bezbednosti, može da se uključi i neki socijalni rad.

Vidi prvo 4 uslova koja su da bi maloletnik mogao biti kaznjen.

Ima 15 god, sto spada u mladje maloletnik od 14 do 16. I ne gledaj kazne za punoletna lica.

Sa tim ''otprilike'' si vec rek'o da si bacio pogled na K.Z.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Možda dobiješ popust na količinu ili te jednu časte, u svakom slučaju koštaće te više nego polaganje i par pristojnih kaciga

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova

Nesto mi govori da ce ovog puta da se izvuce.... vozio je automatika lagano nije vozio cezetku :D ajde to sto je vozio ovog klinca nije trebao ni slucejeno... i ja sam vozio klince od 8 god ali samo kada njihovi roditelji to dozvole a i drugo je vreme onda bilo.... kacigu uvek treba da nosi ne zbog policije, nego zbog sebe..... @probigginer ne odustaj od voznje motora, cepaj ga i dalje ali nadji neko mesto koje nije SAOBRACAJ i vozi se sam UZ DOPUSTENJE RODITELJA naravno ne sedaj na motor bez njihovog dopustenja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova

Svi smo mi vozili tomose kad smo bili mali..... Ja sam polozio za motor tek kad je izaso ovaj novi zakon ili ti drugim recima 12 god sam vozio bez dozvole.. Samo sledeci put stavi kacigu i pun gas. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

I ja sam vozio matika sa 12, bez dozvole i kacige naravno, ali bih sada svog sina u ulju ispekao da mu to padne na pamet. :)

Jedno je sjecati se nestasluka iz djetinjstva, a drugo savjetovati (necije) dijete da vozi kontra zakona.

Nasi nekadasnji nestasluci su danas pravi izazov, a ulog glava. Na svakog automatika tada, dodje 10 GSXR-ova danas.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Da se nadovežem na Mileta: na svaku budalu tada, dodje 10 budala danas koje ti (direktno ili ne) rade o glavi.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

imao je srece sto je polomio nos mogao je i da pogine.... pocetnici suvise olako shvataju motociklizam pricam iz iskustva ja sam seo sa komsiom samo da me odbaci negde, on je imao kacigu ja ne (sreo me je usput) i proklizali smo na pesak on se sav ogulio a ja slomio zglob leve ruke...

 

Da si i ti imao kacigu, verovatno bi ti zglob leve ruke ostao nepovredjen. Barem ja tako kontam ovo tvoje objasnjenje... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ja sam '76. godiste, u osnovnoj skoli smo bicikle vozili kao blesavi, padali, krsili se, poneko bi imao tori, automatic ili onaj poni sto je imao i pedale, sve smo to terali, za kacigu nismo ni culi. Peli se na tresnje, krali lubenice, bezali preko njiva, peli se u napusteni silos na 20m visine nekim kruznim stepenicama koje su se klimale. I imali smo srecno detinjstvo. Usivao sam dva puta glavu, jednom parce uveta, skoro sam polomio clanak na nozi kada sam skakao u prazan olimpijski bazen, i ko zna sta jos... a vazio sam za mirno dete.1zvizduk.gif

I sad kad pomislim na sve to vrati mi se osmeh na lice.

To je sastavni deo odrastanja. Neki put se prevaris, lose procenis, nadrljas, ali ucis na greskama i teras dalje. I tako se postaje zrela osoba, sposobna da rasudjuje i donosi ispravne odluke.

Moj sin ima 7,5 godina. Od prosle godine vozi pocket bike krosericu. Ima kacigu, kupio sam mu je i objasnio mu zbog cega je dobro da je nosi i on hoce da je nosi. Do sada je samo jednom pao i to u pocetku jer je sisao sa motora i hteo da ga potpise. Naravno, posto nije imao ni 20kg, motor ga je oduvao.1lol.gif I vise mu nista slicno nije palo na pamet. Ali vozi po nasutim putevima gde retko prodje neki auto, zato sam mu i kupio krosericu.

 

 

Ја лично не познајем ниједног човека који је као малолетник управљао моторним возилом у саобраћају. Ми смо као клинци возили бицикле.

 

Pa nisam bas siguran u tvoje tvrdnje. Imao Tomos ATX sa 14, Bt-50 sa 15, Jawu 350 sa 17, Bez PSP-a kada mi je bila potrebna (ATX), polozen PSP kada mi je vec trebala A kategorija (za BT), za kacigu u ono vreme nikad cuo, prijava dovoljno za lozenje bubnjare, ko god je u plavom neprijatelj broj 1 od pandura do zeleznicara, sezone od marta do novembra, voznja sa gomilom drugara vrsnjaka u istoj ili slicnoj situaciji kao i ja, ko ima kacigu nema dozvolu, ko ima dozvolu nema kacigu, kome motor registrovan nema nista od toga, i slicno.

U saobracaju konstantno u krugu od 50km, roditelji koji cupaju kosu sa glave sta ce sa mnom, i eto i dan danas bajker, i sa nostalgijom i osmehom se secam tih klinackih poduhvata od pre vise od 20 godina.

Sve je to deo odrastanja i sazrevanja.

Danas je ipak cini mi se, neko drugo vreme, odredjena doza pedagogije je zaista potrebna, ali nemojmo iz krajnosti u krajnost.

 

 

da nismo odrasli u istom kraju? :)

 

takvo je bilo i moje detinjstvo

Nismo iz istog kraja, ali smo iz iste price... I rado je se secam. :jee:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Burgman 650

Al sam se nacitao kojecega ovde...

 

Pa da pocnem...

 

Ja sam '84 i prvi motor mi je bio tori kros koji sam od matorog dobio na poklon kad sam zavrsio drugi razred osnovne skole, dakle sa 8 godina. Nakon automatika, pezo vespice i atx-a sam kupio cbr 600 kad sam imao 16 godina. Od tada samo R vozim i samo to volim. Tri puta sam pao, kao klinac na njivi sa vespice, jos jednom sa nje na fudbalskom terenu i sa R1 pre tacno deset godina kad sam se izvrnuo sa zadnjeg tocka. Sve u svemu ogulio se par puta, nikad nista lomio i nikada kacigu nisam posedovao do pre godinu dana, istini za volju nisam ni pravio neke ture daleko od mog mesta ali kilometrazom nisam zaostajao za onima koji ih prave. Desavalo se da po opstini napravim i 200km u danu samo tako vozajuci se. Najbitnija stvar je to da sam za A polozio pre nepunih godinu dana ali me to nikada nije ometalo da vozim. Odrastao sam, kao jos neki ovde, u nekom drugom vremenu... Drugaciji kazneni zakon, male ili nikakve kazne, promaja u glavi itd... Bilo je lepo i svaki put kada se setim bude mi toplo oko srca.

 

Razlike nastaju u razmisljanju kako postajemo zreliji a vreme se promenilo i suvise da bi mogli ostati ravnodusni na te promene. To sto sam ja i moji vrsnjaci odrasli kako smo odrasli ne znaci da danasnji klinci treba isto tako da odrastaju. Tada nije bilo ovakvih rigoroznih mera i suludih kazni za voznju tomosa bez kacige i dozvole pa nam je to bilo sasvim normalno i kul. Sada je to nesto posve drugo, em ja razmisljam zrelije em su zakon doterali dotle da kada bi se sada neko ponasao u saobracaju kao ja tada, placao bi kazne do kraja zivota i vozacku ne bi video ni na slici a ne da je poseduje. Da li je meni sve to ucinilo dobro? Jeste, rano sam shvatio sta su dva tocka i kako se treba ophoditi prema motoru. Ali sada toga vise nema i danasnji klinci moraju da se pridrzavaju onoga sto danas zakon nalaze. Sa jedne strane je dobro jer stvarno su novine pune kojecega i nesto se preduzeti mora, sa druge strane bice uskracena ta deca za neko detinjstvo koje se nama cini normalnim.

 

I jos nesto, sada kada razmisljam i gledam unazad, pametan covek je smislio kategorije za A podelivsi ih po snazi i kubikazi. Kada se setim sebe kako sam vozio bezbrizno i nerazmisljajuci o bilo cemu sa 20 godina na R1 od 150+KS i kada sad pogledam sebe isto na litri sa 30 godina... Nebo i zemlja... Sto iskustvo, sto situacije, sto zrelost...

 

I na kraju bez offtopic-a

 

Nadam se da ces proci sa najblazom mogucom kaznom jer ne mogu da te krivim i osudjujem za nesto sto sam i sam radio pune dve decenije, ali kada prodju godine i shvatis i setis se, onda ces znati sta je znacilo sve sto sam napisao.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Ne mozes da kazes da sam neusmeren i nediscplinovan, a za zrelost, same godine govore.

 

 

1. Ne znas me da bi tako nesto govorio

2. Tomos-a nisam smeo da pipnem dok mi otac nije dao dozvolu.

3. Nisam smeo 5 m da predjem od granice koje mi on postavio, uglavnom je to bilo po naselju.

4. Nijednom za 10 god voznje nisam pao sa motora niti imao nekakvih neprilika, iako sam radio tomos-a, stavljao veci klip itd i mogao da ide 70 km/h.

5. Pored godine iskustva( koje tada nemas) veliki faktor su geni.

 

Bolji je onaj koji ima god, dve iskustva i gene, nego onaj koji vozi 20 god a bog ga nije dao ni za sta.

 

Ovo dete ce verovatno sa 19 god. da zavrsi u crnoj hronici, a vi mu ovakvim komentarima svakako pomazete da do toga i brze stigne.

Kad mozes da kazes ovako nesto onda svaka ti cast.

Mi mu ne pomazemo ovakvim komentarima, ako je bar malo svestan sta moze da se desi, ako je samo video par udesa svaki put ima da mu se stvori slika da moze on lako da zameni uloge sa tim udesima koje je video, pa posle neka razmislja dal ce da da' po gasu ili ce normalno da se ponasa u saobracaju.

 

Ako ćeš po zakonu, onda ide ovako otprilike 100.000 zbog vožnje bez dozvole, 15 000 dinara zbgo vožnje suvozača mladjeg od 12 godina, 10 000 dinara, zbog nenošenja kaciga, ćale od ovog malog treba da plati 5000. Ide zabrana polaganja, ja mislim 2 godine, još ako mu nakaleme neko ugrožavanje bezbednosti, može da se uključi i neki socijalni rad.

Vidi prvo 4 uslova koja su da bi maloletnik mogao biti kaznjen.

Ima 15 god, sto spada u mladje maloletnik od 14 do 16. I ne gledaj kazne za punoletna lica.

Sa tim ''otprilike'' si vec rek'o da si bacio pogled na K.Z.

 

Navedene kazne su za punoletna lica, i toliko bi nekoga odrapili da je bio punoletan. Kako ide sa decom, nemam pojma, da ga puste sigurno neće, osim ako nije našao neku vezu...A ovo, bolji onaj koji ima gene, nego iskustva je čista odvala...Može otac da mu bude Rosi lično, pa da se oplati sa automatika. Budalu i vezan pas ujeda, te takav nije za motor i sa genima i bez gena... Moje mišljenje vezano za automatik, kao motor je kao za trotinet. Bolje da vozi biciklu pa da sedne na motor, nego da vozi automatik, pa da sedne na R6 pod geslom" Ja sam vozio motore..:"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova

imao je srece sto je polomio nos mogao je i da pogine.... pocetnici suvise olako shvataju motociklizam pricam iz iskustva ja sam seo sa komsiom samo da me odbaci negde, on je imao kacigu ja ne (sreo me je usput) i proklizali smo na pesak on se sav ogulio a ja slomio zglob leve ruke...

 

Da si i ti imao kacigu, verovatno bi ti zglob leve ruke ostao nepovredjen. Barem ja tako kontam ovo tvoje objasnjenje... :neznam:

 

Ti si tako shvatio... ili sam ja nerazgovetno napisao... samo sam naveo da nisam imao kacigu jer sam na istu navikao i ne sedam na motor bez nje....

 

Jos samo ovo da kazem... ljudi dajte molim vas prestanine vise sa tim "osudjivanje" niko nikome ovde ne moze da sudi, a ne vidim ni razlog zasto bi..... hmmm pitam se da li @pro bigginer cita sta pisemo ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Koliko dušebrižnika na jednom mestu... Samo se pitam kako nam pored toliko "ispravnih" i "savesnih" vozača stanje na drumovima sve gore...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova

Stvarno misterija, verovatno haos stvaraju 15-godisnjaci bez dozvola...popovanje.gif

 

niko ne ostane petnestogodisnjak zauvek... neki napune cak i 20 i kusur godina pa kad izjasu nesto jace (sa tim sto predhodnih godina mamica i tatica su "peglali" sva s*anja) naprave pogibiju ..... cak i onda mamca i tatica "peglaju" ali savest ne moze niko da "izpegla" ..... skoro je u mom mesti jedan lik dobio novog zx10r-a nov iz radnje i ubio coveka... isto tako mama i tata su placali kazne kad je bio mali vozi sine ne moze ti niko nista .... Nije nam malo ludaka i budala, ajde svi da se poskidamo goli kakve crne kacige u gace cemo da se vozimo ne treba nam nikakva oprema to su izmislili za poziranje... bitno je da se kaciga nosi na ruci ili rezervoaru da ze vidi da kosta 200e sta ce nekome kacika na glavi .... KACIGA GLAVU CUVA ne kazem da sada svi treba da oblace kombinezone i 20kg opreme ali kacigu svako moze da navce na glavu... ne mora da bude fullface ima mnogo vrsta kaciga.... i ja prvi kazem je*es dozvolu u aoto skolama nece niko mnogo da nauci nima je cilj samo da uzmu pare kao sto svi dobro znamo.... ali ako vec neko hoce da vozi tj. svi mi to hocemo ... ali ne mora bas u prokletom saobracaju majku mu... ima mesta gde nema saobracaja neki zatvoren put oko nekog jezera ili neka staza gde moze da se voze 50ice a automatik pogotovo i uzivas.... ako nisam u pravu ispravite me kolege ne ljutim se... nije mi namera da nikoga prekorevam, grdim ili slicno ... ovo je samo moje misljenje :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Niš

Ko nije od vas vozio motor u tim godinama ili sere ili je imao prestroge roditelje pa nema gde drugde da ispoljava te komplekse koje su mu nabili jos kao klincu pa se istrisa ovde decku. Licno ne znam ni jednog coveka koji sad vozi motor a da nije jos kao klinac sam seo i vozio, pa ja sam licno sa 11-12 godina prvi put seo, cale jos mladji bio kada je vozio tomos, i mali milion ljudi isto koje znam.

 

Ја лично не познајем ниједног човека који је као малолетник управљао моторним возилом у саобраћају. Ми смо као клинци возили бицикле.

 

Ја бих од дечка који је започео тему волео да чујем због чега вози мотор без дозволе, кациге и са малолетним путником. Pro Beginner, да ли би хтео да са људима на форуму поделиш твоје размишљање? :Mina:

 

 

 

 

 

 

Da, hteo bih da podelim svoje razmisljanje o tome.

I ja vozim biciklu od 6 godine pa sve do dan danas, i koristim je na neka malo duza putovanja od 5km pa na gore. A sto se tice motora nikad nisam vozio dalje od mog sela (malo manje od 1km) samo do prodavnice i nazad ili cak ponekad idem sa mojim vrsnjacima pored reke Morave i vozimo se, tamo nema puta pa ni opasnosti od saobracaja. Jednostavno se ucim da vozim i pripremam za polaganje. A u mom selu i nema bas puno saobracaja, ljudi nigde ne jure i ne prelaze cak ni 40km/h, pa zato i ne nosim kacigu. Svestan sam ja toga da moze cak i ako je toliko spor saobracaj da se desi SVASTA, jednostavno mi sklizne tocak na pesak i padnem.

Toliko od mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Niš

Pozdrav svima,

Nisam posecivao forum niti pa citao vase odgovore zato sto nisam bio kuci nekoliko dana. Ali evo danas sam procitao sve i vidim da me neki podrzavaju i hvala im puno, ali ipak mislim da zakon stvarno treba bas da se postuje iako su po neki zakoni toliko glupi i stvoreni samo da bi drzava uzela novac. I naravno ljudi da uvek vozim uz dozvolu roditelja, nikad nisam seo na motor a da ne pitam roditelje. Inace kupljen je nov ''89, moj otac je prvi vlasnik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova

jel si dobio poziv za sud? Sta se dogodilo sa tvojim slucajem? I zasto ne kazes da si sa sela ... ja tripovao da se vozis po "Nis" i samo jos ovo imam da ti kazem... Batali ti automatika.... cross neki 125 2t kupi pa po njivama i ne boli te glava ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja