Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Pulser 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 51 postova

Cao Svima!

 

Evo i mene da predstavim moj motor, znaci Sprint Pulser 125, 2008 godiste. Kupljen je 2012. godine sa 1998 predjenih kilometara. Motor je stajao u garazi nekoliko godina, zbog gazde koji ga je retko vozio. Nakon kupovine pukla je km sajla koja je vec drugog dana zamenjena. Pored toga sam zamenuo ulje,filter i svecicu. Stavio mu crvene trakice, led poziciju, protaper navlake za rucice, brembo nalepnicu i naravno novu tablicu. :) Izvadjen katalizator i skinut SAI ventil. Akumulator svake godine menjam, posto je onaj najjeftiniji za 1500din. i posle nekoliko dana hladnoce se skroz isprazni i ako ga unesem u toplo. Danas vec ima vise od 6500km u njemu...

 

Evo slike:

 

DSC_0003.jpgDSC_0033.jpg2013_04_15_18111.jpg20144444.jpgDSC_0200sdf.jpgDSC_0545asd.jpgPulserr.jpgsdfsff.jpg

 

Planiram jos da mu uradim nesto sa auspuhom da se ipak jace cuje, posto je aftermarket auspuh veoma skup.... Ovako bez katalizatora je za nijansu glasniji, sto se jedva primecuje. Cekam komentare! :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Isti kao i moj. Ja imam u planu isto te crvene trakice i neke nove nalepnice. Isto sam njakao auspuh, ubacivao neki drugi i na kraju istopio plastiku (pa sad treba namestati), tako da pazi sta radis! Lepo si mu uklopio rucice, bas mu dobro stoje uz ovu kombinaciju boja. Ja sam mom odradio kompet zadnji deo, skinuo rep (nisam odsekao!), napravio novi nosac svetla i tablice, i sad mogu da je preklapam... Evo nekih slika od pre i neke kakav je sad (jos uvek nije sredjen, kao sto rekoh treba da ga izlepim)

DSC02634_zps3ff67fa5.jpg

DSC02661_zps0fd09a7f.jpg

Sad imam nove migavce, slikacu ga sutra.

Pozdrav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Ražanj
  • Motocikl: Baotian BT 49 QT12

Razmisljam da kupim ovaj motor,jel mozete da mi kazete,posto je kinez,da li se kvari i to,da li ima delova u Srbiji,najbitnije mi je da se ne kvari(kvalitet),odlican motor,lep,pozz!  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Razmisljam da kupim ovaj motor,jel mozete da mi kazete,posto je kinez,da li se kvari i to,da li ima delova u Srbiji,najbitnije mi je da se ne kvari(kvalitet),odlican motor,lep,pozz!  :takoje:P

Ovako, ja ga imam od 2012 godine. Ako se redovno odrzava trajace kao i svi ostali motori. Priznajem plastike su slabe, lako pucaju itd. Zadnji amortizer mu je mozda malo slabiji, ali moze da se steluje. Gume su kao "plastika", znaci dosta klize. Osim toga sve ostalo je po meni ok. Otkad ga imam jedino je pukla sajla km sata. Planiram da mu kupim druge gume i da ga vozim koliko mogu. Na oglasima se moze naci ovaj motor i novija vezija od 200kubika koji ima disk pozadi. Delovi se mogu naci u Novom Sadu... Hvala! :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

To da su plastike slabe je čista glupost, jeste da nisu elastične kao na kros motorima ali ne pucaju tako lako.

 

Ja sam se zalepio u kombi pre mesec dana i ni jedna plastika nije pukla, samo se malo izgulile. Pukli su samo plastični štitnici za ruke koji nisu fabrički deo.

 

cam00024.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Auspuh koji sam odavno planirao da prepravim je konacno gotov, pa i prefarban. Evo neke novije slike sa ovogodisnje prve voznje:

   DSC_0610.jpg  DSC_0616.jpg DSC_0606.jpgDSC_0605.jpgDSC_0613.jpgDSC_0619.jpg

Planiram jos da mu zamenim gume na Continental ContiTwist i da budem miran jedno vreme.

Ko nije cuo zvuk auspuha, evo snimka: 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Pulser 125

Pozdrav svima,kao i vi i ja imam takodje Pulsera od 125cc....Malo je "budzen" i po izgledu i po masini,ne mnogo ali dovoljno da bude po mom ukusu :D Slike bih okacio sutra kad ga uslikam po danu,inace motor je extra znaci neunistiv je,moj drugar je sipao u svog Pulser-a mesavinu iz trimera za travu i isao je kao lud,znaci sto se mehanike tice,retko da cete imati problema sa time...No sta sam zaista hteo da vas pitam jeste,da li bi neko hteo i imao vremena da se malo provozamo i zezamo motorima,jer niko od mojih drugara ili nema polozeno ili nema za gorivo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Ovih dana sam odlucio da snimam klipove za youtube... Malo sam sredjivao stari kanal koji sad izgleda mnogo bolje. Uskoro stizu novi snimci pa vas obavestavam ako ste zainteresovani i imate volje posetite moj youtube kanal. Planiram da snimam i neke voznje po raznim gradovima Srbije.

Ako vam se svidi slobodno subscribujte! 

 

Link kanala je: https://www.youtube.com/channel/UCAA_5YwGtfcf_yliBo4igcQ/videos?shelf_id=0&sort=dd&view=0

 

Hvala vam unapred! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Novi Sad

Pozdrav ekipi!
Moze li mi iko od vas pomoci, 
planiram da uzmem kineza ili pulsera ili qingqija 125, da li mi moze reci neko gde se mogu nabaviti delovi za njih u slucaju nekog kvara. Pozz i hvala unapred na odgovoru
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Novo Milosevo
  • Motocikl: Derbi Senda SM Xtrem 50

Cao. Samo da kazem da su plastike lose i zavrsna obrada onako malo losija. Ako se redovno odrzava moze dosta da pregura. Mana cena ocuvanog modela posle 12 god 1000eura...mislim da je bio ispod 2000 nov. Vlasnik sam primerka sa 6000km na satu. Motor radi kao sat. Primetio sam da curka ulje dole na filteru,koji ne mogu jbno nigde da nadjem... I da mana je sto nema nigde delova(ima par nekih osnovnih) nema nigde filter za vazduh cak...strasno! Inace motor se jako lako vozi,ok zvuk,udoban dosta i lepo se snalazi na blagom off road-u.Putna brzina 70,maksimalna 105 jedva. Nisam nista budzio,sve je fabricki,a i ne bitno je budziti motore,ako hoces jaci kupis jaci jednostavno. Ovih dana polazem za A,pa pravac po afriku;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
On 9/23/2020 at 11:34 PM, SuperMotoRas said:

Cao. Samo da kazem da su plastike lose i zavrsna obrada onako malo losija. Ako se redovno odrzava moze dosta da pregura. Mana cena ocuvanog modela posle 12 god 1000eura...mislim da je bio ispod 2000 nov. Vlasnik sam primerka sa 6000km na satu. Motor radi kao sat. Primetio sam da curka ulje dole na filteru,koji ne mogu jbno nigde da nadjem... I da mana je sto nema nigde delova(ima par nekih osnovnih) nema nigde filter za vazduh cak...strasno! Inace motor se jako lako vozi,ok zvuk,udoban dosta i lepo se snalazi na blagom off road-u.Putna brzina 70,maksimalna 105 jedva. Nisam nista budzio,sve je fabricki,a i ne bitno je budziti motore,ako hoces jaci kupis jaci jednostavno. Ovih dana polazem za A,pa pravac po afriku;) 

Sve sto si napisao je tacno, filter vazduha moze da se kupi cak i na kupujemprodajem, HFF4018 je oznaka filtera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
On 11/22/2020 at 7:26 PM, slobodan s said:

POZDRAV!!! 

Zanima me gde mogu kupiti plastike za sprint pulsera 125cc 

HVALA U NAPRED

 

Samo polovne mozes, nema novih delova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
On 1/30/2017 at 11:11 PM, pocetnik99 said:

Sa obzirom da je proslo dosta vremena od ove teme, jel prodaje neko od vas ovaj motor?

Ja ga jos uvek imam, ali nije na prodaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja