Jump to content

Moto Zajednica

Izrada rucnog tempomata

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

Posto vise volim dugu i otvorenu voznju odlucih sebi da napravim ovu stvarcicu koja je od velike koristi, bar za mene, a nadam se da ce te se i vi sloziti. Kod nas bog dao pa nema nista da se kupi a i sto ima onda je preskupo :( na netu sam ovo nalazio i kostalo je od 65eura pa navise, zavisno za koji motor . JA GA NAPRAVIH ZA 5 EURA :moto3::moto3:

 

Ako zelite da ovo napavite potrebno je samo da ponesete svoj teg sa volana kod strugara i on da vam odradi kontra navoj,tj u lijevoj strani i na to da napravi maticu, ako nema prstora izmedju gasa i tegica onda je potrebno i skinuti pola centimetra tegica kako bi mogla da stane matica.

 

Ovaj rucni tempomat radi na principu tako sto kad dodate gas, matica zategne rucicu gasa tako da rucica ostane na tom mjestu . Nema potrebe da se plasite ako dodje do naglog vracana gasa da ce se gas zaglaviti ili tome slicno, lagano se vraca, tako da je nemoguce da vam ostane gas negdje zaglavljen gdje vi ne zelite.evo i par slicica kako to cudo izgleda :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Има разних идеја везаних за исто , ствар је избора и могућности , од везице ,жице,штипаљке итд. до фенси геџета по вољи 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

Има разних идеја везаних за исто , ствар је избора и могућности , од везице ,жице,штипаљке итд. до фенси геџета по вољи :moto3:

 

 

Tacno tako, meni se ovaj najvise svidio jer je po meni najefikasni , ne moram prstom da guram kao na ovim drugima, dovoljno je samo da pomjeris malo u desno ruku i da dodas gas koliko hoces , i to je to :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Nikšić
  • Motocikl: Honda hornet 600
On 26.9.2014. at 12:39, dule CG je napisao:

spravica je prosla testiranje na putu od 4000 km, i mogu vam reci da sam prezadovoljan. bas korisna stvar kad se ruka umori

Kolega ,i ja sam iz Cg i takodje sam se pitao da li to moze da se odradi..Pa neka nam neko kaze da su Crnogorci lijeni haahahahah

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: SVT650X
_preview_featured.jpg
WWW.THINGIVERSE.COM

Locks throttle against brake lever, rest your right hand on long straight roads. It worked for my Ninja 250R...

 

Ima jako puno modela na ovom sajtu, samo date nekom na 3d stampacu da uradi.

Mislim da je jedan kolega u predstavljanju napisao da radi usluzno 3d stampu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

US $0.99  40% Off | Motorcycle Throttle Assist Wrist Rest Cruise Control grips For TRIUMRH  SPEED TRIPLE R SPEEDMASTER SPRINT GT RS ST/RS  ST

a jel koristi neko ovo? Kako se pokazalo u praksi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 2 minuta, drmilan_ je napisao:

US $0.99  40% Off | Motorcycle Throttle Assist Wrist Rest Cruise Control grips For TRIUMRH  SPEED TRIPLE R SPEEDMASTER SPRINT GT RS ST/RS  ST

a jel koristi neko ovo? Kako se pokazalo u praksi?

Ja sam ga uzeo...još nisam probao. A imam i onaj drugi što sam drži gas. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Imam ja ovakav

Meni zavrsava posao-ne blokira rucicu gasa tako da u bilo kom trenutku , kada se podigne ruka sa kormana , gas se vrati 

Podesi se odgovarajuca visina i rucica gasa funkcionise jednostavnim pritiskom dlana .

Nema onog zamaranja prstiju

Napomenuo bih i ovo-na GS-u je rucica gasa dovoljno velika da u bilo kom trenutku mogu pomeriti saku i preuzeti  punu kontrolu gas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 18 sati, drmilan_ je napisao:

US $0.99  40% Off | Motorcycle Throttle Assist Wrist Rest Cruise Control grips For TRIUMRH  SPEED TRIPLE R SPEEDMASTER SPRINT GT RS ST/RS  ST

a jel koristi neko ovo? Kako se pokazalo u praksi?

Imam nešto slično. 

Za auto put odlično, za magistralne puteve delimično upotrebljivo, za grad i lokalne puteve neupotrebljivo (a može i da smeta). 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Za auto put i kontam da uzmem, jer gde god da krenem moram 100km autoputa da oduvam dok ne postane zanimljivo. A trebao bih za bg za 3 nedelje, a ubice me 150km auto puta i drzanje gasa :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT
Pre 1 sat, zika56 je napisao:

Imam nešto slično. 

Za auto put odlično, za magistralne puteve delimično upotrebljivo, za grad i lokalne puteve neupotrebljivo (a može i da smeta). 

Delim ovo misljenje.

 

Dodao bih samo da obratite paznju koliko su krute te plastike.

 

Narucio sam sa alija, video da nece da stigne na vreme za dug put, pa uzeo i Oxford. Ta Oxford je izuzetno kruta i ostrih ivica, jako je tesko staviti i skinuti, a ostra ivica mi je cak ostetila gumu rucke.

Sa alija je daleko meksa, lakse se savija, ali dovoljan pritisak vrsi da rucka ne prokliza u njoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1277 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Šta će da te ubije Milane sat vremena opuštene vožnje?  :)

Vidim da većina ovde ne voli autoput, jer im je dosadan i gledaju na njega kao na nužno zlo. Meni je zanimljivije da vozim po autoputu nego po gradu. Grad me ubija i sve po gradu završavam kolima, tako mi lakše. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Do bga se smorim i kolima kamoli motorom. A vala i do ns poludim. Dosadno, monotono, motor vozim zbog uzivanja pa onda sve ostalo, a auto put enduron pri brzini 120 mi nije nikakvo uzivanje :D 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja