Jump to content

Moto Zajednica

Joška pomagaj ( pregaraju žice alternatora) :-)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Pozdrav,

 

Trebao bih jedan savet, desilo mi se na Hayabusi da su mi pregorele one tri žute žice što vode od alternatoru prema rehleru.

Interesantno je da obično izgori na konektoru jer je tamo naj slabiji spoj, ali meni su riknule na dva mesta i to negde oko sredine.

Ali nisam jedini, znam lika sa SRAD-om da mu se to isto dogodilo.

 

Zašto se to dešava ?

 

Hvala puno unapred !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

prevelika struja iz alternatora, pretanke žice, loša izolacija i jako loši kontakti. Dobar serviser neka zameni to debljim i sa mnogo kvalitetnijom izolacijom, a svakako prvo provjeriti maksimalnu struju koju sisa motor.

 

Da li si stavljao jače sijalice u farove, dodatne skarabudževe???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

prevelika struja iz alternatora, pretanke žice, loša izolacija i jako loši kontakti. Dobar serviser neka zameni to debljim i sa mnogo kvalitetnijom izolacijom, a svakako prvo provjeriti maksimalnu struju koju sisa motor.

 

Da li si stavljao jače sijalice u farove, dodatne skarabudževe???

Hvala ti na odgovoru.

Ništa nisam dodavao. Čak sam mislio to, da stavim bolje i deblje žice, ali nisam mogao da nađem neke sa kvalitetnom silikonskom izolacijom. Motor mi ima 130.000 km i baš se vidi kako se izolacija od mukotrpnog života stvrdnula. :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Godine, los materijal. Kupi za "dva broja" deblje i sa bas dobrim materijalom (silikon), dobro ocisti kleme na regleru i alternatoru, a kleme na kablovima stavi da su bakarne i dobro ih zastiti od vode / vlage / prasine koja moze da se zavuce okolo njih i da pravi smece pa da pocnu da oksidiraju. Zbog povecanog otpora - oksidirali kontakti pocnu da se greju, prenosi se na provodnik, strada losa izolacija i eto haosa ...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Najpametnije bi bilo promenuti sve tri zice celom duzinom. To bas I nije jednostavno, jer treba da se skine dekna sa namotajem alternatora..

Drugo resenje je odseci nagorele kablove I nastaviti ih(obavezno zalemiti! ) bakarnim kablom 2.5 kvadratna milimetra sa silikonsom izolacijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1298 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

I meni na zx12 je bio taj problem, samo na konektoru, pa sam promenio isti. Ako menjas zice celom duzinom,mora se poceti skidanjem namotaja, al ja bi ti preporucio da uradis samo onako kako ti je Joska rekao, pa termo buzir, pa ako hoces izbaci konektor prema regleru ,i zalemi direktno. Mislim da neces imati posle problema.

Na tim velikim kubikazama , alternatori prave bas jaku struju, e sad visak se gubi u vidu grejanja zica, reglera, sve je to normalno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja